Aktuality

14. 6. 2010

Taháky TNT-Fortuna meetingu: pokus o svěťák a Šebrleho stý víceboj

Den před premiérou kladenského mítinku v IAAF vícebojařské Challenge jsou hlavní hvězdy mítinku dobře naladěny a připraveny vydat ze sebe svá aktuální maxima.

14. 6. 2010

Clay: chtěl bych být jako Roman

Rozhovor s největší hvězdou TNT-Fortuna vícebojařského mítinku, který se v úterý a ve středu uskuteční na kladenském stadionu Na Sletišti.

13. 6. 2010

Dorostenci mezistátko vyhráli, dorostenky druhé

V součtu obou kategorií předčili v Brně český výběr Maďaři, kteří využili své převahy ve vrzích.

12. 6. 2010

Lustigová načala čtvrtou desítku pro Barcelonu

Běžkyně Marcela Lustigová v Istanbulu vyhrála stýpl v osobním rekordu 9:43.27 a nominovala se na červencové mistrovství Evropy. Ve výpravě do Španělska je již 31. jménem.

11. 6. 2010

Sprinteři Vojtík a Szetei si řekli o nominaci pro Barcelonu

DOPLNĚNO CÍLOVÉ FOTO - Oba svěřenci Miroslava Zahořáka splnili ve čtvrtek v rámci akademického MČR limit pro ME na dvoustovce. Kateřině Čechové chyběla na poloviční trati setina.

11. 6. 2010

Všechno je jinak. Běloruským kladivářům olympijské medaile zůstanou

Běloruští kladiváři Vadim Děvjatovskij a Ivan Tichon dostanou zpět své olympijské medaile z Pekingu, které jim byly prve odebrány kvůli pozitivním dopingovým testům. Analýzy nebyly podle CAS provedeny správně.

10. 6. 2010

Špotáková vyhrála mítink Diamantové ligy, Hejnová vylepšila národní rekord

Barbora Špotáková neměla v Římě konkurenci a suverénně vyhrála výkonem 68.66 m. Zuzana Hejnová posunula vlastní národní maximum z loňského července o 77 setin na 54.13. Jiřina Ptáčníková byla třetí se 460.

10. 6. 2010

Rosolová chce při Odložilově memoriálu atakovat 23 vteřin

Sprinterský objev sezony Denisa Rosolová ještě váhá, zda pro ME zvolí 200 nebo 400. Na „Odložilovi“ poběží v pondělí kratší trať poprvé plně zkoncentrovaná a s cílem pokořit hranici evropské špičky.

9. 6. 2010

Olomoucký půlmaraton má hned při premiéře vysoké ambice

26. června se v Hanácké metropoli uskuteční první ročník večerního půlmaratonu. Organizátoři se netají smělými plány.

9. 6. 2010

Nejúspěšnější školou Poháru rozhlasu opavská Englišova

Celostátní finále soutěže určené žákům šestých až devátých tříd hostila včera Olomouc. Ve všech čtyřech kategoriích se na stupně vítězů dostala ZŠ Englišova z Opavy.

9. 6. 2010

„Opravdový tyčkař“ Balner: Chci rekord i medaili

Michal Balner má za sebou povedený vstup do sezony, v němž se mu podařilo nominovat se na ME, obsadit čtvrté místo na mítinku Diamantové ligy a atakovat český rekord. Pomýšlí ale na víc.

8. 6. 2010

Jednání Předsednictva ČAS

Přinášíme zprávu z dnešního jednání Předsednictva ČAS.

7. 6. 2010

Světový rekord polské kladivářky Wlodarczykové

Mítink Premium v Bydhošti připravil dosavadní držitelce světového maxima podmínky k premiérovému překonání 78metrové hranice. V článku také výsledky z World Challenge v Rabatu.

6. 6. 2010

Na extralize se výrazně rozrostla sestava pro ME

Novými kandidáty nominace na evropský šamionát v Barceloně jsou dálkař Novotný, diskařka Cechlová a koulařka Kárníková. Měkký limit má i půlkař Burian.

4. 6. 2010

Frydrych vybojoval dva diamantové body, na oválu zářili Rudisha a Powell

Ze čtveřice českých zástupce se dnes v Oslu nejvýše umístil oštěpař Petr Frydrych na druhém místě. Skvělou půlku zaběhl David Rudisha, na stovce sebrala Asafovi Powellovi výkon roku neregulérní podpora větru.

4. 6. 2010

Víkend s třetí Diamantovou ligou a druhou českou extraligou

Dnes v Oslu pokračuje prestižní seriál IAAF a opět při tom nebudou chybět čeští atleti. Na sobotní nižší soutěže naváže v neděli extraliga na pražském Strahově. Ve stejný den proběhnou i mítinky v Rabatu a Bydhošti.

3. 6. 2010

Věříme, že v Challenge nezklameme, zní z Kladna

Do premiéry 4. ročníku TNT–Fortuna meetingu ve vícebojařském seriálu IAAF zbývají necelé dva týdny. Hvězdami jsou Šebrle a Clay, který chce zaútočit na světový rekord.

3. 6. 2010

Škrobáková zaběhla v chladu pod 13 vteřin

Druhé místo jen o tisíciny si odvezla z německého Baunatalu česká překážkářská rekordmanka, když podlehla pouze domácí Rolederové. Mítink nedaleko Kasselu viděl i další zajímavé výsledky.

3. 6. 2010

Pomožme Denise Rosolové

Česká atletika má opět nominaci v anketě o Atleta měsíce EA. Za evropský výkon roku na čtvrtce si ji vysloužila svěřenkyně Martiny Blažkové.