Žalský v Ústí opět dvacetimetrový, Svobodu potrápila vyzutá tretra

Úterní Grand Prix Ústí nad Labem s mezinárodní účastí český tým pro evropský šampionát nerozšířila. Dobrou formu potvrdil koulař Žalský, překážkář Svoboda měl smůlu.

13. 7. 2010

Čtyřicátou limitářkou pro ME je Maláčová

Tyčkařka Romana Maláčová splnila na veřejných závodech v Praze limit pro ME skokem na 440 cm a zaokrouhlila tak počet členů národního týmu pro Barcelonu na 40.

12. 7. 2010

Mladík Lemaitre přepisuje dějiny

Dvacetiletý sprinter z Francie zaběhl na národním šampionátu jako první běloch stovku pod 10 vteřin a maximum své země přidal také na dvoustovce. Nyní by se na této trati rád dostal pod 20 vteřin.

11. 7. 2010

David Rudisha zaběhl třetí nejrychlejší půlku všech dob

Jednoznačným vrcholem mítinku v belgickém Heusdenu byla osmistovka za 1:41.51 v podání keňského mladíka. Oštěpařskou soutěž vyhrál Jakub Vadlejch.

10. 7. 2010

Hejnová druhá v Gatesheadu, Gay porazil Powella

Osmým dílem pokračoval v Gatesheadu seriál Diamantové ligy. Z pětice Čechů dosáhla nejlepšího umístění překážkářka Hejnová, která obsadila druhou příčku. Špotáková byla třetí.

10. 7. 2010

Kutnohorskou laťku vyhráli Balner a Maláčová

Při sedmém ročníku tyčkařské exhibice v blízkosti chrámu sv. Barbory kralovali reprezentanti. V mužské kategorii padl rekord mítinku, v ženské pak výkon lepší limitu pro ME.

10. 7. 2010

Nabitý pátek českou výpravu pro ME nerozšířil

Navzdory snaze se nikomu z atletů závodících na mítincích v Německu a Španělsku nepodařilo pokořit nominační kritérium pro evropský šampionát. Někteří však k tomu měli blízko.

9. 7. 2010

Atletika v tempu nepolevuje, závodí se „ostošest“

Přehled hlavních víkendových akcí s účastí českých reprezentantů. Hlavním tahákem je opět Diamantová liga, která tentokrát zavítá do britského Gatesheadu.

8. 7. 2010

V Lausanne padlo osm výkonů roku

Čechům se tentokrát v prestižním seriálu Diamantové ligy příliš nevedlo. Svoboda byl diskvalifikován, Veselý obsadil osmou a Bába devátou příčku.

8. 7. 2010

Junioři na mezistátku druzí

Národní výběr jako celek podlehl ve Veszprému domácím Maďarům a předčil Chorvaty a Slovince. Chlapci byli ve své kategorii nejlepší.

7. 7. 2010

Dalším limitářem na ME je Remigius Machura

Čtyřiadvacetiletý koulař poslal na středečním mítinku v Pardubicích své náčiní na rovných 20 metrů a o decimetr tak vyhověl nominačnímu kritériu ČAS pro evropský šampionát.

7. 7. 2010

Téma týdne: extraliga projde revolucí

Sobotním závodem v Pardubicích se uzavřel nejen letošní ročník atletické extraligy, ale i její dosavadní podoba. Od příštího roku bude česká nejvyšší soutěž družstev fungovat podle nového modelu.

6. 7. 2010

Semenyaová smí závodit se ženami

Zdánlivě nekonečný příběh Jihoafričanky Caster Semenyaové přeci jen nejspíš dospěl do konce. Podle vyjádření IAAF smí mistryně světa z Berlína bez odkladu závodit.

6. 7. 2010

Výprava pro Moncton bude patnáctičlenná

Předsednictvo svazu schválilo složení týmu pro juniorské mistrovství světa v Kanadě, včetně divokých karet navržených trenérskou radou. Jejich mimořádné udělení vysvětluje šéftrenér Tomáš Dvořák.

5. 7. 2010

Ptejte se Elišky Klučinové

Vyrovnaný národní rekord při kladenském TNT-Fortuna meetingu nás inspiroval, abychom talentovanou sedmibojařku pozvali k našemu pravidelnému rozhovoru. Možnost posílat dotazy máte i vy, čtenáři atletika.cz.

4. 7. 2010

ME vrchy: seniorská družstva šestá

V bulharské Saparevě Banje se uskutečnilo 9. ME v běhu do vrchu. Na trati „nahoru dolů“ obsadili čeští vrchaři v obou kategoriích shodně šestá místa v soutěži týmů. Individuálně nejlepší byla 12. Metelková.

4. 7. 2010

Špotáková třetí v Eugene

Barbora Špotáková podlehla v zámoří na mítinku Diamantové ligy domácí Pattersonové a Slovince Ratejové. Překážkář Oliver atakoval SR.

3. 7. 2010

Závěr extraligy: Národní rekord a tři nové přírůstky pro ME

Sprinter Veleba přepsal v Pardubicích národní tabulky stovky, do sestavy pro Barcelonu přibyli diskař Marcell, sprinterka Čechová a běžkyně na 400 m př. Volfová.

3. 7. 2010

Veleba je novým českým rekordmanem na stovce

Brněnský sprinter Jan Veleba překonal v Pardubicích při 3. kole atletické extraligy o setinu 13 let starý čas Ivana Šlehobra.

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.