Aktuality

24. 6. 2010

Tahákem „gigantu“ v Táboře rekordman Maslák

Jednou z posledních možností o účast na MS juniorů v Monctonu bude mládežnické MČR. Nejpočetnější šampionát co do startujících – proto přezdívaný gigant – uvidí od 25. do 27. 6. souboje o medaile sedmi stovek juniorských i dorosteneckých atletů.

24. 6. 2010

Atletická Kinderiáda zná své letošní vítěze

DOPLNĚNO FOTO - V celostátním finále Kinderiády zvítězila ZŠ Hroznová Lhota a získává tak dotaci na opravu školního sportoviště.

23. 6. 2010

Pražská tyčka pro Balnera a Ptáčníkovou

Michal Balner a Jiřina Ptáčníková potvrdili na Václavském náměstí roli aktuálních českých jedniček a v souboji o triumf na exhibiční Pražské tyčce porazili i zahraniční konkurenci.

22. 6. 2010

Pražská tyčka: Češi versus svět

Ve středu proběhne v dolní části Václavského náměstí již 19. ročník mezinárodní tyčkařské exhibice Pražská tyčka. Česká špička by se měla poměřit se soupeři ze sedmi zemí.

22. 6. 2010

Na Grand Prix Ústí nad Labem přijedou hvězdy světové atletiky

V úterý 13. července se na severu Čech opět představí špičková zahraniční konkurence a také řada domácích hvězd.

21. 6. 2010

Dozvuky víkendu mimo týmové soutěže

Atletika na evropské úrovni se plně zaměřila na šampionát družstev, doma ale i jinde ve světě proběhly některé další pozoruhodné atletické události.

20. 6. 2010

Česko vyhrálo v Budapešti a postoupilo do Superligy

Čeští atleti ovládli s rozdílem 32 bodů svou skupinu ME družstev a spolu se Švédy a Portugalci míří mezi elitu. Vystřídají je Řekové, Norové a Fini. Titul slaví Rusko.

19. 6. 2010

Češi po prvním dnu s přehledem vedou svou skupinu na ME družstev

Národnímu týmu se první den vydařil. Získali pět dílčích prvenství, stýplařka Lustigová navíc překonala národní rekord a výškař Bába splnil limit na evropský šampionát.

18. 6. 2010

V Budapešti čeká Čechy boj o návrat mezi elitu

Česká výprava se v maďarské metropoli chystá na víkendový souboj se soupeři v druhé lize ME družstev. Cílem je postup do Superligy, odkud národní tým vloni těsně vypadl.

18. 6. 2010

Olomouc na vlně úspěchu pražského běžeckého seriálu

Před půl rokem se zrodila myšlenka uspořádat další vrcholnou běžeckou akci v hanácké metropoli. Premiéra Volkswagen olomouckého ½maratonu se uskuteční večer 26. června.

18. 6. 2010

TNT-Fortuna mítink pohledem fotografů

Prohlédněte si foto Jana Kucharčíka a Ivany Roháčkové z kladenského víceboje, který proběhl 15. a 16. června.

17. 6. 2010

Téma týdne: tým v atletice

Při soutěžích družstev se probouzí týmový duch, jemuž v souvislosti s ME v Budapešti věnujeme Téma týdne.

16. 6. 2010

Rosolová druhá v evropské anketě o atleta měsíce května

Její čtvrtkařský výkon ze Zlaté tretry Ostrava předčila v očích hlasujících pouze britská vícebojařka Ennisová. Mezi muži vyhrál oštěpař Thorkildsen.

16. 6. 2010

Klučinová vyrovnala český rekord a zvítězila

Vícebojařský TNT-Fortuna mítink na Kladně ovládla skvěle si počínající Eliška Klučinová, která pěti dílčími osobáky vyrovnala 22 let staré národní maximum. Mezi muži vyhrál Olexij Kasjanov.

15. 6. 2010

TNT-Fortuna meeting: po hororovém úvodu kvalitní závody

DOPLNĚNO FOTO - Ukrajinci Melničenková a Kasjanov vedou po prvním dnu kladenský víceboj. Daří se i Čechům. Hvězdný Clay se však zranil, Šebrle jen symbolicky vyklusal.

15. 6. 2010

Vyšly červnové Atletické listy

Bylo rozesláno další číslo elektronického informačního měsíčníku ČAS. Co nového se v něm dočtete?

14. 6. 2010

Svoboda: Po Římě mi bylo, jako bych prohrál druhou světovou

DOPLNĚNO FOTO - Přečtěte si rozhovor se staronovým českým rekordmanem Petrem Svobodou, který dnes při Odložilově memoriálu vylepšil čas na 110 m překážek o dvě setiny na 13.27.

14. 6. 2010

Odložilův memoriál přinesl národní rekord a tři limity pro ME

DOPLNĚNO FOTO - Petr Svoboda přepisoval národní tabulky na 110 m př., o letenky do Barcelony se přihlásili sprinter Jan Veleba a překážkář Josef Prorok. Holuša si vybojoval právo startu na ME i na trati 1500 m.

14. 6. 2010

Taháky TNT-Fortuna meetingu: pokus o svěťák a Šebrleho stý víceboj

Den před premiérou kladenského mítinku v IAAF vícebojařské Challenge jsou hlavní hvězdy mítinku dobře naladěny a připraveny vydat ze sebe svá aktuální maxima.