Aktuality

9. 7. 2010

Atletika v tempu nepolevuje, závodí se „ostošest“

Přehled hlavních víkendových akcí s účastí českých reprezentantů. Hlavním tahákem je opět Diamantová liga, která tentokrát zavítá do britského Gatesheadu.

8. 7. 2010

V Lausanne padlo osm výkonů roku

Čechům se tentokrát v prestižním seriálu Diamantové ligy příliš nevedlo. Svoboda byl diskvalifikován, Veselý obsadil osmou a Bába devátou příčku.

8. 7. 2010

Junioři na mezistátku druzí

Národní výběr jako celek podlehl ve Veszprému domácím Maďarům a předčil Chorvaty a Slovince. Chlapci byli ve své kategorii nejlepší.

7. 7. 2010

Dalším limitářem na ME je Remigius Machura

Čtyřiadvacetiletý koulař poslal na středečním mítinku v Pardubicích své náčiní na rovných 20 metrů a o decimetr tak vyhověl nominačnímu kritériu ČAS pro evropský šampionát.

7. 7. 2010

Téma týdne: extraliga projde revolucí

Sobotním závodem v Pardubicích se uzavřel nejen letošní ročník atletické extraligy, ale i její dosavadní podoba. Od příštího roku bude česká nejvyšší soutěž družstev fungovat podle nového modelu.

6. 7. 2010

Semenyaová smí závodit se ženami

Zdánlivě nekonečný příběh Jihoafričanky Caster Semenyaové přeci jen nejspíš dospěl do konce. Podle vyjádření IAAF smí mistryně světa z Berlína bez odkladu závodit.

6. 7. 2010

Výprava pro Moncton bude patnáctičlenná

Předsednictvo svazu schválilo složení týmu pro juniorské mistrovství světa v Kanadě, včetně divokých karet navržených trenérskou radou. Jejich mimořádné udělení vysvětluje šéftrenér Tomáš Dvořák.

5. 7. 2010

Ptejte se Elišky Klučinové

Vyrovnaný národní rekord při kladenském TNT-Fortuna meetingu nás inspiroval, abychom talentovanou sedmibojařku pozvali k našemu pravidelnému rozhovoru. Možnost posílat dotazy máte i vy, čtenáři atletika.cz.

4. 7. 2010

ME vrchy: seniorská družstva šestá

V bulharské Saparevě Banje se uskutečnilo 9. ME v běhu do vrchu. Na trati „nahoru dolů“ obsadili čeští vrchaři v obou kategoriích shodně šestá místa v soutěži týmů. Individuálně nejlepší byla 12. Metelková.

4. 7. 2010

Špotáková třetí v Eugene

Barbora Špotáková podlehla v zámoří na mítinku Diamantové ligy domácí Pattersonové a Slovince Ratejové. Překážkář Oliver atakoval SR.

3. 7. 2010

Závěr extraligy: Národní rekord a tři nové přírůstky pro ME

Sprinter Veleba přepsal v Pardubicích národní tabulky stovky, do sestavy pro Barcelonu přibyli diskař Marcell, sprinterka Čechová a běžkyně na 400 m př. Volfová.

3. 7. 2010

Veleba je novým českým rekordmanem na stovce

Brněnský sprinter Jan Veleba překonal v Pardubicích při 3. kole atletické extraligy o setinu 13 let starý čas Ivana Šlehobra.

2. 7. 2010

Ptáčníková vydřela výhru v Madridu

Tyčkařka Jiřina Ptáčníková zdolala ve španělské metropoli 451 centimetrů a v rozeskakování pak porazila německou soupeřku. Mítink se zapsal do novodobé historie atletiky ručním měřením po celé trvání akce.

2. 7. 2010

Víkend s extraligou, diamanty a ME do vrchu

Atletický víkend dnes načíná mítink v Madridu. Zítra uvidí top atletiku v podobě Diamantové ligy Eugene, doma je na programu především extraliga v Pardubicích. Víkend uzavře evropský šampionát vrchařů.

2. 7. 2010

Čechová zvítězila ve Velenje, Novotný druhý

Skupinka českých reprezentantů se představila na mítinku EA ve Slovinsku. Nejlepšího umístění dosáhli na stovce Kateřina Čechová a v dálce Roman Novotný.

1. 7. 2010

Zpráva z Předsednictva ČAS

Přinášíme Vám zprávu ze zasedání Předsednictva ČAS.

30. 6. 2010

Holuša díky osobnímu rekordu druhý v Moskvě

Běžec Jakub Holuša posunul na osmistovce své maximum na 1:45.56 a nestačil jen olympijského vítěze z Atén Jurije Borzakovského.

29. 6. 2010

Pohyby ve světových tabulkách

O víkendu měla na programu řada zemí národní šampionáty. Top světové výkony byly k vidění v Des Moines v USA, popředím statistik se míchalo v Kingstonu, Port of Spain, a také Kuortane.

28. 6. 2010

Olomouc přišla o čas pod jednu hodinu

Z původně ohlášeného pořadí premiérového Volkswagen olomouckého půlmaratonu musela být pro zkrácení trati diskvalifikována trojice běžců. Vítězství tak připadlo původně třetímu Josephu Mareguovi za čas 1:03:20.


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí