Aktuality

25. 4. 2016

Vadlejch a další WL z víkendu

Zatímco v Evropě se zatím běhají hlavně silniční závody, na ostatních kontinentech je již sezóna na dráze v plném proudu a o uplynulém víkendu byla k vidění řada světových výkonů roku. O jeden z nich se postaral i náš oštěpař Jakub Vadlejch.

24. 4. 2016

Kipchoge obhájil v Londýně ve skvělém čase

Keňský vytrvalec Eliud Kipchoge dokázal obhájit své loňské vítězství v londýnském maratonu a své vítězství ozdobil druhým nejrychlejším časem historie na této distanci, když proběhl cílem za 2:03:05.

23. 4. 2016

HME 2019 uspořádá Glasgow

Rada EA rozhodla i o pořadatelích ME"17" v roce 2018 a 2020. Dále také schválila, že kontinentální mistři dostanou automaticky šanci obhajovat.

22. 4. 2016

ČAS chystá výhody pro své členy

Český atletický svaz v současné době dokončuje projekt bonusového portálu „Atletiplus“.

22. 4. 2016

Časopis Atletika vstoupil do moderní éry

Jediné tištěné periodikum plně se věnující královně sportů vykročilo do olympijského roku v inovované podobě.

21. 4. 2016

Tretra počítá s Hejnovou, Juškou i Eatonem

Měsíc před půlkulatou, 55. Zlatou tretrou Ostrava dostává startovní listina nejprestižnějšího českého mítinku konkrétnější kontury každým dnem.

21. 4. 2016

Buďte i v „Amstru“ součástí týmu

Mistrovství Evropy v atletice se letos koná 6. až 10. července v nizozemském Amsterdamu. Čeští reprezentanti budou bojovat o kontinentální tituly a vy můžete být pochopitelně přímo u toho.

20. 4. 2016

Jak žijí keňští šampioni

Dostalo se nám té cti a byli jsme pozváni do domu mistra světa v běhu na 400 metrů překážek z loňského roku v Pekingu Nicolase Betta a jeho dvojčete Arona Koeche, semifinalisty z téhož šampionátu. Měli jsme tak jedinečnou možnost nahlédnout, v jakých podmínkách žijí elitní keňští atleti.

19. 4. 2016

Rozběhl se Štafetový pohár, hlásit se ještě lze

Třetí ročník týmové běžecké soutěže nabírá na obrátkách a v několika městech různých krajů už probíhají okresní kola. V řadě okresů se však kola ještě nekonala, a proto se stále ještě mohou zúčastnit základní školy, které se rozhodly na poslední chvíli.

18. 4. 2016

Tři zázračné oříšky Semenyové apod.

Caster Semanyová předvedla na šampionátu JAR tři famózní výkony během pouhých čtyř hodin. Také víkend v zámoří notně přesypal rodící se světové tabulky, postarali se o to mimo jiné LaShawn Merritt skvělou 200 a Yohan Blake návratem pod 10. Ovšem pozoruhodných počinů bylo na úvod olympijské sezóny ještě více.

17. 4. 2016

Yego testoval svou formu v Eldoretu

Ve městě Eldoret na západě Keni proběhl atletický mítink s názvem Weekend Meeting Series 2016, jehož hlavní hvězdou byl domácí mistr světa v hodu oštěpem Julius Yego a my jsme byli u toho. Jak tedy takový závod v této atletické velmoci probíhá?

16. 4. 2016

Čtvrté půlmaratonské tituly pro Kamínkovou i Pavlištu

Republikový šampionát při vinařském půlmaratonu v Pardubicích ovládli Petra Kamínková a stejně jako před rokem Vít Pavlišta.

15. 4. 2016

WADA zpřesnila postup ohledně meldonia

Látka zakázaná od začátku roku se dostala do titulků médií poté, co byly z jejího užívání usvědčeny desítky sportovců v čele s hvězdnou tenistkou Šarapovovou, ale také někteří atleti – aktuálně vícebojařka Mochňuková. V týdnu vydala Světová antidopingová agentura (WADA) vysvětlující oznámení, z něhož vyplývá zmírnění trestů za určitých podmínek. Zatím totiž není úplně přesně jasné, jak dlouho trvá, než se meldonium dostane z těla ven.

14. 4. 2016

Pro půlmaratonské tituly již po třiadvacáté

V sobotu 16. dubna se poběží tradiční Pardubický vinařský půlmaraton, jehož součástí je i republikový šampionát na této distanci. Kromě domácí špičky budou na startu i zahraniční závodníci.

13. 4. 2016

Hejnová věří, že zvládne oba vrcholy

Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek se již několik týdnu připravuje na soustředění v Jihoafrické republice. Jak zatím její trénink probíhá a co její plány na nadcházející sezónu?

13. 4. 2016

Na Tretru přijede Lavillenie

Dalším velkým tahákem jubilejní 55. Zlaté tretry v Ostravě bude skok o tyči mužů, kde potvrdil svůj start olympijský vítěz a světový rekordman Renaudl Lavillenie.

11. 4. 2016

Jaký byl uplynulý atletický víkend?

Druhý dubnový víkend byl plný zajímavých atletických událostí. Závodilo se na silnici i na dráze. Zde je přehled toho nejzajímavějšího, co proběhlo v zahraničí.

9. 4. 2016

Skvělí vítězové Poděbrad, tituly pro Korvasovou a Gdulu

Mistrovství republiky na 20 km, mítink EA, mezistátní utkání a bohatý doprovodný program - to je tradiční chodecký mítink ve středočeských lázních. Tentokrát jej postihlo chladné a deštivé počasí, které však závodníkům nebránilo ve výtečných výkonech.

8. 4. 2016

Poděbrady čeká chodecký svátek

V sobotu 9. dubna odstartuje na Lázeňské kolonádě v Poděbradech 84. tradičního chodeckého závodu, který je zároveň mítinkem EA, mezistátním utkáním i republikovým šampionátem České republiky a Slovenka v chůzi na 20 kilometrů.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí