Aktuality

25. 7. 2010

Obrazem: Barcelona připravena, chybí jen atleti

Prohlédněte si fotogalerii Aleše Gräfa z míst, kde v úterý začne 20. mistrovství Evropy v atletice.

25. 7. 2010

Národní tým nabral směr Barcelona

V neděli po jedenácté hodině se začala scházet česká atletická eprezentace na letišti v Praze-Kbelích, aby se nechala přepravit vojenským speciálem do dějiště evropského šampionátu.

24. 7. 2010

Juniorský šampionát již bez Čechů

Poslední český zástupce na MSJ v kanadském Monctonu, půlkař Burian, se neprobil do nedělního finále. Skončí jedenáctý.

24. 7. 2010

Co je spojuje? Finálové ambice

Oštěpařka Klimešová, dálkař Novotný, překážkářka Škrobáková, tyčkařka Ptáčníková, sprinterka Rosolová... Kromě toho že patří do stejné manažerské skupiny, všichni shodně hlásí: v Barceloně chceme do finále.

24. 7. 2010

Maslák ve finále sedmý, Burian pokračuje dál

Zatím nejlepšího českého umístění dosáhl na MS juniorů v Kanadě na dvoustovce Pavel Maslák. Půlkař Burian postoupil do dnešního semifinále.

23. 7. 2010

Maslák poběží na MSJ finále dvoustovky, Kubelová desátá v disku

Do bojů v kanadském Monctonu zasáhlo ve čtvrtek trio českých reprezentantů. Nejlépe se vedlo sprinterovi Pavlu Maslákovi, který bude v noci na zítřek bojovat o medaili.

22. 7. 2010

České trojici se generálka vydařila, bouraly se světové tabulky

Barbora Špotáková na Diamantové lize zvítězila, Petr Svoboda skončil jen těsně od bodu, Jiřina Ptáčníková brala šesté místo. Přes pokročilou sezonu bylo v Monaku k vidění hned sedm výkonů roku.

22. 7. 2010

Vícebojař Štefek na MSJ devátý

O zatím nejlepší výsledek české výpravy na juniorském šampionátu v kanadském Monctonu se postaral desetibojař Michal Štefek.

21. 7. 2010

Téma týdne: ze statistik MSJ

Aktuální světový šampionát do 19 let v kanadském Monctonu je třináctým v pořadí. V tématu nahlédneme do jeho historie a prozkoumáme ji především českým okem.

21. 7. 2010

Do bojů v Monctonu už zasáhla pětice českých juniorů

Druhý den šampionátu se na startu MSJ objevili desetibojaři Helcelet a Štefek, překážkářka Tomková, diskařka Kubelová a sprinter Říčař.

20. 7. 2010

Špotáková: už snad můžu radit i ostatním

Už nyní má náročnou sezonu za sebou, to hlavní jí však teprve čeká: za týden dva nejdůležitější starty – kvalifikaci a finále ME. Nechybí jí však dobrá nálada i zkušenosti, které už může rozdávat svým mladším kolegům.

20. 7. 2010

Frydrych: I kdybych si měl záda „zlomit“

Zatímco jeho kolegyně z oštěpu Špotáková je známým esem, on může být šéftrenérovým tajným trumfem. O první medaili na vrcholné seniorské akci je však stříbrný z Evropy dvaadvacítek odhodlán tvrdě bojovat.

20. 7. 2010

Svoboda: Smůly už snad bylo dost

Český rekordman na 110 m př. si v sezoně už vybral pořádnou porci smůly, a tak doufá, že ho v Barceloně žádná další pohroma nečeká. Dřívější jednoznačně zlaté plány však musel poněkud rozšířit a tváří v tvář silné konkurence bude rád za jakoukoliv medaili.

20. 7. 2010

Hejnová: O medaili nemluvím, nechci to zakřiknout

Rychleji než česká rekordmanka běžela letos z Evropanek jen Natalia Anťuchovová z Ruska, přesto se Hejnová brání slovům o medaili. „Mým cílem je finále, pak se uvidí,“ říká.

20. 7. 2010

Mladý tým pro evropský šampionát má velké ambice

Medailově navázat na úspěšné mistrovství Evropy v Göteborgu a přidat ještě nějaká finálová umístění navrch, takové cíle vytyčilo vedení výpravy národnímu týmu pro nadcházející šampionát v Barceloně.

19. 7. 2010

Junioři na start! V Kanadě začíná světový šampionát

13. MS juniorů se má šanci zařadit mezi historicky nejlepší ročníky. V kanadském Monctonu bude o světové tituly bojovat téměř 1500 atletů z více než 170 zemí. Českých nadějí je 15.

18. 7. 2010

Předsednictvo ČAS schválilo nominaci atletů na mistrovství Evropy

Předsednictvo ČAS na svém zasedání dne 18. července schválilo nominaci na mistrovství Evropy v atletice, které se uskuteční v Barceloně od 27. července do 1. srpna.

18. 7. 2010

Tituly rozdány, naděje na limity zhatil déšť

V Třinci skončil republikový šampionát mužů a žen, který ukončil nominační období pro nadcházející evropský šampionát.

17. 7. 2010

První den šampionátu zářila Ptáčníková a překážkáři

Zpravodajství z prvního dnu MČR dospělých, který je pro atlety současně poslední příležitostí nominovat se na mistrovství Evropy v Barceloně.