Aktuality

22. 8. 2010

Rudisha vymazal Kipketera

Keňský půlkař David Rudisha překonal na mítinku v Berlíně světový rekord. 13 let staré maximum Wilsona Kipketera vylepšil po výkonu 1:41.09 o dvě setiny. Jihoafričanka Semenyaová prolomila poprvé po návratu k závodění 2minutovou hranici.

21. 8. 2010

Diskař Mazgal vybojoval v Singapuru bronzovou medaili

Atletika přispěla dnes do sbírky českých medailí na olympiádě mládeže cenným kovem. Překážkáři Sotáková a Sedlák skončili sedmá a osmý.

20. 8. 2010

Přípravu Špotákové převezme Jan Železný

Jedenáctiletá spolupráci Barbory Špotáková s Rudolfem Černým dnes skončila. Světová rekordmanka přechází do skupiny, kterou vede Jan Železný.

20. 8. 2010

Špotáková předvedla diamantovou trofej a dostala „náhradní“ loket

Před pár hodinami triumfovala v prestižním seriálu, v poledne už v tradičním prostředí své domovské restaurace bilancovala úspěšnou sezonu. Od hostitele obdržela „Pinkasův pražský loket“.

19. 8. 2010

Špotáková vítězkou Diamantové ligy, Hejnová celkově druhá

DOPLNĚNO FOTO - Druhé místo na curyšské Weltklasse pohodlně stačilo světové rekordmance v oštěpu k zisku prestižní diamantové trofeje. Výtečně si počínali i překážkáři, Hejnová opět doběhla druhá, Svoboda čtvrtý.

19. 8. 2010

V Curychu početná účast českých atletů

Vedle pětice v hlavní části večera – Špotáková, Hejnová, Ptáčníková, Svoboda, Bába – se dnes na slavné Weltklasse představí také osmička mládežnických reprezentantů.

19. 8. 2010

Další dorostenci v Singapuru se do bojů o medaile neprobili

Čtveřice českých atletů nenapodobila své kolegy z prvního dne soutěží a nepřidala postup do finále A, ač k tomu čtvrtkařka překážkářka Řehounková ani tyčkař Honka neměli daleko.

18. 8. 2010

Téma týdne: finále Diamantové ligy

Nejprestižnější atletický seriál, jejž jsme se naučili od letošního roku registrovat pod jménem „Diamantová liga“, míří ke svým dvěma finálovým mítinkům.

18. 8. 2010

Vyšly srpnové Atletické listy

Bylo rozesláno další číslo elektronického informačního měsíčníku ČAS. Co nového se v srpnovém čísle dočtete?

17. 8. 2010

Trio atletů začalo v Singapuru slibně

Dnes začal atletický program na premiérové olympiádě mládeže. Dorostencům Sotákové, Sedlákovi a Mazgalovi se vstup do soutěží vydařil, všichni z kvalifikace postoupili do finále A.

16. 8. 2010

Zajímavosti (nejen) z uplynulého víkendu

Kdy začne Bolt naplno trénovat? V kterém sportu chtějí Keňané využít svůj běžecký talent? V čem je tajemství úspěchu britského týmu v Barceloně? Odpovědi naleznete na následujících řádcích.

15. 8. 2010

Co se ještě přihodilo v sobotu

Přinášíme krátký souhrn atletických událostí, které se udály ve stínu londýnské Diamantové ligy.

14. 8. 2010

Hejnová v Londýně druhá

Česká rekordmanka na 400 m překážek zopakovala medailové umístění z červencového mítinku seriálu v Gatesheadu. Výkon roku nebyl v druhé polovině dvoudenního mítinku Diamantové ligy k vidění.

13. 8. 2010

Jeden hod Špotákové k vítězství v Londýně stačil

Barbora Špotáková vyhrála i přes bolesti v lokti mítink Diamantové ligy a má nakročeno k celkovému prvenství v prestižním seriálu. Výkony roku předvedli sprinter Gay a překážkářka Lopes-Schliepová.

13. 8. 2010

Víkend ve znamení bitev o diamanty a Velkých Cen

Světová elita zamířila do Londýna, kde se v pátek a v sobotu uskuteční dvojjediný mítink Diamantové ligy, kde mají atleti poslední šanci vylepšit své skóre před závěrečnými podniky prestižního seriálu.

12. 8. 2010

Kros na olympiádě? Rozhodnutí je na MOV

Atletika může díky přespolním běžcům proniknout na zimní olympijské hry. Poprvé se mohou objevit na startu v roce 2018.

11. 8. 2010

Téma týdne: kulturně-vzdělávací program v Singapuru

V sobotu bude v jihovýchodní Asii slavnostně zahájena olympiáda. Vedle sportovních klání je jsou pro účastníky připraveny také doprovodné akce.

11. 8. 2010

Zemřel Pettigrew, muž slávy i hanby

Bývalý mistr světa v běhu na 400 metrů Antonio Pettigrew byl v úterý nalezen mrtev na zadním sedadle svého auta. Bylo mu 42 let. Příčina smrti zatím není známa.

10. 8. 2010

Bolt kvůli bolavým zádům ukončil sezonu

Jen pár dnů poté, co byl po dvou letech poražen, ukončil nejlepší sprinter historie svoje závodění v letošní sezoně. Na vině jsou údajně problémy se zády, které jej vystavují riziku zranění.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí