Aktuality

17. 9. 2010

Víkend s Talance, Bydhoští a Hodonínem

Z českého pohledu budou nejzajímavější mítink vícebojařské challenge ve Francii a juniorský PMEZ v Polsku. Domácímu programu dominuje mezistátko na jihu Moravy, po celé republice proběhne několik zajímavých mítinků.

17. 9. 2010

Hanáckou laťku si podmanili Bába a Kalas

Centrum Olomouce zažilo včera výškařské hemžení. Mezi profíky se nejvíce dařilo Jaroslavu Bábovi, mezi osobnostmi se výborně prezentoval talentovaný fotbalista Tomáš Kalas.

16. 9. 2010

Felixová věší tretry na hřebík. Jen na čas

Drobná americká sprinterka Allyson Felixová letos zvítězila v osmi závodech z devíti na tratích 200 a 400 m, což ji vyneslo jako jediné atletce hned dvě diamantové trofeje. Jak sezonu vidí ona, zjistíte z jejího online deníčku.

15. 9. 2010

Téma týdne: Ze statistik vícebojařské challenge

Před dvanácti lety dostali vícebojaři poprvé šanci soutěžit také v průběhu celé sezony. Jejich World Combined Event Chalenge začala v roce 1998 a letos tak píše již svůj třináctý ročník.

14. 9. 2010

Špotáková vytrvale fandí Corny poháru

Oštěpařka Barbora Špotáková je již pátým rokem patronkou celorepublikové soutěže pro středoškoláky. Pomalu už se rýsují i její plány na příští sezonu pod novým koučem Železným.

13. 9. 2010

Uchov zlepšil výkon roku, Straková a Veselý zvítězili

Ruský výškař skočil v Opole 236 cm, česká reprezentantka 188. Oštěpař Veselý vyhrál v Hilversumu. V Annecy kralovali „mezistátku Decanation“ Američané. „Výročí“ v těchto dnech slaví maratonci. Podrobnosti v článku.

12. 9. 2010

Žáci lámali na Slavii rekordy, králem mistrovství Bakalár

O šest nejlepších výkonů historie šampionátu se postarali výhradně chlapci, dva z nich jsou dokonce národními rekordy. Marek Bakalár získal rekordními časy tři tituly, k nimž přidal ještě bronz.

12. 9. 2010

Atletická svatba obrazem: Janků si bral Baďurovou

V sobotu si na zámku v Libici řekli "ano" bývalí reprezentanti, vicemistryně světa ve skoku o tyči Kateřina Baďurová a stříbrný medailista z ME 2006 ve výšce Tomáš Janků. Prohlédněte si fotografie z obřadu.

11. 9. 2010

Rekordy večerní Prahy těsně odolaly

Jen o dvě vteřiny zaostal vítěz mužské Metro GP za maximem 10km trati, šampionce na 5 km chybělo 11 sekund. Nejlepšími z Čechů byli Kreisinger a Kamínková.

11. 9. 2010

Český tým do 23 let dominoval mezistátnímu utkání

Reprezentace rozdrtila v Celje své maďarské a slovinské soupeře. Dařilo se mužské i ženské části národního výběru.

10. 9. 2010

Atletika o víkendu

Přehled hlavních atletických akcí chystaných na následující víkendové dny. Je mezi nimi národní šampionát žactva, mezistátní utkání kategorie do 23 let a završení sezony PIM večerními závody na 5 a 10 km.

10. 9. 2010

Rosolová a Balner obsadili v Milánu třetí místa

Dva z českých zástupců se na mítinku evropského okruhu prosadili na stupně vítězů. Po nezdaru na konci srpna se parádně představila jihoafrická půlkařka Semenyaová.

9. 9. 2010

Medaile pro štafetu z Dauhá se přiblížila

Jamajská čtvrtkařka Wilkinsová byla včera svým národním svazem potrestána dvouletým zákazem za prohřešek při halovém MS. Česká čtveřice na 4x400 metrů by tak měla dostat dodatečně bronz.

8. 9. 2010

Téma týdne: MČR žactva

Závěr týdne je věnován poslednímu šampionátu jednotlivců na dráze tohoto roku. V pravidelné rubrice tentokrát provedeme malý exkurz do historie mistrovství ČR nejmladší věkové kategorie.

8. 9. 2010

Veselý hodil za osmdesát, Marcell za šedesát

Mítink Kladno 2010 včera přilákal ke startu několik reprezentantů, z nichž se blýskli zejména oštěpař Veselý a diskař Marcell.

7. 9. 2010

Zpráva z Předsednictva ČAS

Přinášíme Vám zprávu z jednání Předsednictva Českého atletického svazu.

7. 9. 2010

Ptejte se Lenky Masné

Na pravidelný rozsáhlejší rozhovor jsme tentokrát pozvali finalistku osmistovky na mistrovství Evropy. Ptát se Lenky Masné máte možnost i vy, čtenáři atletika.cz.

6. 9. 2010

Evropané ovládli Kontinentální pohár

Reprezentanti Evropy obrátili v neděli nepříznivý stav ze soboty a zvítězili o 9.5 bodu před Američany. O něco vyrovnanější boj se ve Splitu strhl o třetí příčku, nakonec se z ní o 5.5 b radovali Afričané.

5. 9. 2010

Mistry světa do vrchu Mayrová a Gashazghi

Ve slovinském Kamniku se stali světovými šampiony zkušená Rakušanka a reprezentant Eritreje. České ženy skončily páté, nejlepší individuální výsledek pak zaznamenala třináctá Metelková.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí