Aktuality

14. 8. 2010

Hejnová v Londýně druhá

Česká rekordmanka na 400 m překážek zopakovala medailové umístění z červencového mítinku seriálu v Gatesheadu. Výkon roku nebyl v druhé polovině dvoudenního mítinku Diamantové ligy k vidění.

13. 8. 2010

Jeden hod Špotákové k vítězství v Londýně stačil

Barbora Špotáková vyhrála i přes bolesti v lokti mítink Diamantové ligy a má nakročeno k celkovému prvenství v prestižním seriálu. Výkony roku předvedli sprinter Gay a překážkářka Lopes-Schliepová.

13. 8. 2010

Víkend ve znamení bitev o diamanty a Velkých Cen

Světová elita zamířila do Londýna, kde se v pátek a v sobotu uskuteční dvojjediný mítink Diamantové ligy, kde mají atleti poslední šanci vylepšit své skóre před závěrečnými podniky prestižního seriálu.

12. 8. 2010

Kros na olympiádě? Rozhodnutí je na MOV

Atletika může díky přespolním běžcům proniknout na zimní olympijské hry. Poprvé se mohou objevit na startu v roce 2018.

11. 8. 2010

Téma týdne: kulturně-vzdělávací program v Singapuru

V sobotu bude v jihovýchodní Asii slavnostně zahájena olympiáda. Vedle sportovních klání je jsou pro účastníky připraveny také doprovodné akce.

11. 8. 2010

Zemřel Pettigrew, muž slávy i hanby

Bývalý mistr světa v běhu na 400 metrů Antonio Pettigrew byl v úterý nalezen mrtev na zadním sedadle svého auta. Bylo mu 42 let. Příčina smrti zatím není známa.

10. 8. 2010

Bolt kvůli bolavým zádům ukončil sezonu

Jen pár dnů poté, co byl po dvou letech poražen, ukončil nejlepší sprinter historie svoje závodění v letošní sezoně. Na vině jsou údajně problémy se zády, které jej vystavují riziku zranění.

10. 8. 2010

Ptejte se Zuzany Hejnové

Česká rekordmanka na 400 metrů překážek dosáhla v Barceloně čtvrtým místem nejlepšího výsledku výpravy po oštěpařce Špotákové. V pravidelném měsíčním rozhovoru mají čtenáři atletika.cz možnost pokládat své dotazy.

9. 8. 2010

Kreisinger: pro titul jsem se musel zmáčknout

Jan Kreisinger z AK Kroměříž přidal v sobotu do škály svých běžeckých úspěchů premiérové zlato z republikového šampionátu do vrchu. Jaké jsou jeho další plány v sezoně?

8. 8. 2010

Svoboda druhý v Lucernu

Překážkář Petr Svoboda skončil na kvalitně obsazeném mítinku ve švýcarském Lucernu na děleném druhém místě, vidět byli i Škrobáková s Prorokem.

7. 8. 2010

Vrchařské tituly pro Kreisingera a Sekyrovou

Jan Kreisinger a Ivana Sekyrová získali v deštivém počasí na trati mezi Janskými Lázněmi a Černou horou premiérové vavříny v mistrovství republiky v běhu do vrchu.

6. 8. 2010

Bolt po dvou letech poražen, ve Stockholmu triumfoval Gay

Američan Tyson Gay dokázal při mítinku Diamantové ligy ve Stockholmu porazit světového rekordmana Usaina Bolta z Jamajky a ukončil tak jeho dvouletou nadvládu.

6. 8. 2010

I po vrcholu se závodí

Přestože hlavní tahák sezony, evropský šampionát, máme už za sebou, kolotoč atletických soutěží se zdaleka ještě nezastavil. Jaké jsou hlavní akce následujícího víkendu?

5. 8. 2010

Na mládežnickou olympiádu pojede 38 sportovců, atletů je sedm

Příští sobotu začne v Singapuru premiérový ročník olympijských her určených sportovcům od čtrnácti do osmnácti let z celého světa. Nebudou na něm chybět čeští atleti.

5. 8. 2010

Bitva tří titánů se scvrkla na duel, Powell je zraněný

Jamajčan Asafa Powell má problémy se zády a hamstringy a ve Stockholmu nepoběží ve vyhlíženém souboji s Usainem Boltem a Tysonem Gayem.

4. 8. 2010

Téma týdne: Vrchařský číselníček

V sobotu se 7. srpna se na tradiční trati Janské Lázně – Černá hora uskuteční 18. ročník republikového šampionátu v běhu do vrchu. Co lze vyčíst ze statistik předchozích ročníků, jak je připravil Jiří Hetfleiš? Tomu se věnuje aktuální Téma týdne.

4. 8. 2010

Gatlin znovu závodí, comeback začal časem 10.24

Dřívější hvězda světového sprintu, Američan Justin Gatlin, má za sebou první start na mezinárodní scéně poté, co mu vypršel dopingový trest.

3. 8. 2010

Slovenské nadšení po ME tlumí jen nejistá budoucnost

Slovensko dosáhlo na uplynulém ME historického úspěchu. Získalo první medaili v éře samostatnosti, také z hlediska umístění v elitní osmičce překonalo všechny dosavadní šampionáty dohromady.

2. 8. 2010

Keňané vládnou Africe

Šampionát černého kontinentu ovládla v Nairobi domácí Keňa. Její zástupci získali celkem 25 medailí, z toho deset z nejcennějšího kovu. Druhou nejúspěšnější výpravou byla Nigérie, třetí JAR.