Aktuality

29. 8. 2010

Dvaadvacítkové tituly rozdány

V Břeclavi skončilo mistrovství republiky věkové kategorie do 23 let. Pozici hvězdy potvrdil oštěpař Petr Frydrych výkonem těsně pod 80 metrů.

28. 8. 2010

Šampionát dvaadvacetiletých je v polovině

V jihomoravské Břeclavi se uzavřel první den národního šampionátu věkové kategorie do 22 let. Přinesl kvalitní výkony i nezvyklé momenty.

27. 8. 2010

Diamantová horečka skončila

Mítinkem v Bruselu se uzavřel premiérový ročník štědře dotovaného seriálu. Jediným českým zástupcem v závěrečném dílu boje o diamanty byl oštěpař Petr Frydrych, který obsadil osmou příčku.

27. 8. 2010

Poslední srpnový víkend atletika neusíná

Dnes se uzavře první ročník Diamantové ligy, v neděli je na programu předposlední díl World Challenge. Po oba víkendové dny probíhá MČR do 22 let, a několik akcí v Německu a jeden mítink ve Slovinsku.

26. 8. 2010

Dvaadvacítky o tituly potřetí na jižní Moravě

Devátého mistrovství kategorie do 22 let se po Hodonínu a Uherském Hradišti zhostí tentokrát Břeclav. Obhajovat republikové tituly přijede na víkend 28. a 29. sprna až dvacet tři loňských šampionů.

25. 8. 2010

Lemaitre podlehl Rodgersovi

Trojnásobného šampiona z Barcelony a čerstvého držitele ocenění pro evropského atleta měsíce porazil na stovce v Lille stříbrný z šedesátky na halovém MS. Josef Prorok byl na čtvrtce překážek čtvrtý.

24. 8. 2010

Téma týdne: nejmladší šampionát

V tématu týdne se zaměřujeme na statistiky MČR do 22 let.

24. 8. 2010

Fakta a perličky o Rudishovi

Aneb co možná nevíte o Keňanu Davidu Rudishovi, který na nedělním mítinku ISTAF v Berlíně o dvě setiny vylepšil světový rekord na osmistovce, jenž téměř přesně 13 let držel jeho krajan s dánským občanstvím Wilson Kipketer.

23. 8. 2010

Překážkářka Řehounková doběhla desátá

Na singapurském stadionu Bishan se dneškem skončil atletický program premiérové olympiády mládeže. Ze sedmi českých reprezentantů se dostali tři do elitní osmičky, diskař Mazgal se dokonce zaskvěl bronzem.

23. 8. 2010

Čechům se v Dubnici vedlo

Na nejkvalitnějším slovenském mítinku Atletický most se jako již tradičně představila početná skupina českých atletů. V silné konkurenci se řada z nich dokázala prosadit.

23. 8. 2010

V kvalifikaci o MS nejrychleji Krupička a Schorná

O víkendu proběhl další z nominačních vrchařských závodů, tentokrát na mistrovství světa, které proběhne 5. září ve slovinském Kamniku.

22. 8. 2010

Rudisha vymazal Kipketera

Keňský půlkař David Rudisha překonal na mítinku v Berlíně světový rekord. 13 let staré maximum Wilsona Kipketera vylepšil po výkonu 1:41.09 o dvě setiny. Jihoafričanka Semenyaová prolomila poprvé po návratu k závodění 2minutovou hranici.

21. 8. 2010

Diskař Mazgal vybojoval v Singapuru bronzovou medaili

Atletika přispěla dnes do sbírky českých medailí na olympiádě mládeže cenným kovem. Překážkáři Sotáková a Sedlák skončili sedmá a osmý.

20. 8. 2010

Přípravu Špotákové převezme Jan Železný

Jedenáctiletá spolupráci Barbory Špotáková s Rudolfem Černým dnes skončila. Světová rekordmanka přechází do skupiny, kterou vede Jan Železný.

20. 8. 2010

Špotáková předvedla diamantovou trofej a dostala „náhradní“ loket

Před pár hodinami triumfovala v prestižním seriálu, v poledne už v tradičním prostředí své domovské restaurace bilancovala úspěšnou sezonu. Od hostitele obdržela „Pinkasův pražský loket“.

19. 8. 2010

Špotáková vítězkou Diamantové ligy, Hejnová celkově druhá

DOPLNĚNO FOTO - Druhé místo na curyšské Weltklasse pohodlně stačilo světové rekordmance v oštěpu k zisku prestižní diamantové trofeje. Výtečně si počínali i překážkáři, Hejnová opět doběhla druhá, Svoboda čtvrtý.

19. 8. 2010

V Curychu početná účast českých atletů

Vedle pětice v hlavní části večera – Špotáková, Hejnová, Ptáčníková, Svoboda, Bába – se dnes na slavné Weltklasse představí také osmička mládežnických reprezentantů.

19. 8. 2010

Další dorostenci v Singapuru se do bojů o medaile neprobili

Čtveřice českých atletů nenapodobila své kolegy z prvního dne soutěží a nepřidala postup do finále A, ač k tomu čtvrtkařka překážkářka Řehounková ani tyčkař Honka neměli daleko.

18. 8. 2010

Téma týdne: finále Diamantové ligy

Nejprestižnější atletický seriál, jejž jsme se naučili od letošního roku registrovat pod jménem „Diamantová liga“, míří ke svým dvěma finálovým mítinkům.


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí