Aktuality

29. 9. 2010

Téma týdne: evropské nastupující hvězdy

Na obzoru se vynořily nové naděje starého kontinentu, diskařka Sandra Perkovičová a trojskokan Teddy Tamgho. V pravidelné anketě Evropské atletiky (EA) byly vyhlášeny tzv. Rising Stars, neboli „vycházející hvězdy“.

27. 9. 2010

Rozběhl se podzim na silnici, padl světový rekord na desítku

O víkendu proběhlo několik prestižních závodů, zejména maraton Berlíně a poloviční trať v Lisabonu. Historický výkon však padl v nizozemském Utrechtu.

26. 9. 2010

Sekyrová a Kocourek novými silničními šampiony

Nejméně vlídnou tvář za dlouhá léta nastavilo počasí účastníkům 114. ročníku Běchovic. Za chladu, deště a větru vybojovali premiérové tituly Milan Kocourek a Ivana Sekyrová, která tím ukončila vládnutí Petry Kamínkové.

25. 9. 2010

Atletika pro děti má za sebou úspěšnou premiérovou sezonu

V Kladně se za účasti patronů Špotákové, Železného a Dvořáka uzavřel seriál doprovodných akcí, který ČAS pořádal na podporu svého projektu Atletika pro děti. Dosavadní bilance je, v souladu s hostitelským městem, více než „kladná“.

24. 9. 2010

Nejpřesnější ruku měl Železný

Exhibiční závod v hodu oštěpem na cíl, který proběhl v rámci zakončení doprovodných programů letošního ročníku Atletiky pro děti, vyhrál Jan Železný před Barborou Špotákovou a Tomášem Dvořákem. Ten navíc zvítězil ve vícebojařském mistrovství republiky sportovních novinářů.

23. 9. 2010

Machura nesmí dva roky závodit

Remigius Machura byl při mimosoutěžním odběru v červenci pozitivně testován na růstový hormon a byl distancován Disciplinární komisí Českého atletického svazu na dva roky.

23. 9. 2010

Atletika pro děti vrcholí letos v Kladně

Kladenský atletický stadion Sletiště bude v pátek 24. září hostit závěrečný díl doprovodného programu letošního prvního ročníku Atletiky pro děti.

22. 9. 2010

Z Běchovic na Žižkov po stočtrnácté

Poslední zářijovou neděli mají v kalendáři silně zakroužkovanou všichni příznivci tradiční běchovické desítky.

22. 9. 2010

Téma týdne: 114. Běchovice

V pravidelné rubrice nabízíme pohled do bohatých běchovických statistik.

21. 9. 2010

Ohlédnutí za víkendem

Vracíme se k událostem ze soboty i neděle, které zatím zůstaly z různých důvodů opomenuty. Na domácí půdě především mítink v Domažlicích, za českými hranicemi se velmi zajímavě rozběhla sezona mimo dráhu.

21. 9. 2010

Vyšly zářijové Atletické listy

Bylo rozesláno další číslo elektronického informačního měsíčníku ČAS. Co nového se v zářijovém čísle dočtete?

20. 9. 2010

Rekonvalescentka Straková: Už se těším na halu

Výškařka Iva Straková se kvůli zranění nestihla náležitě připravit na letní sezonu a ME v Barceloně tak proběhlo bez její účasti. I proto už vyhlíží další vrcholy.

19. 9. 2010

Klučinová čtvrtá v Talance i vícebojařském seriálu, juniorky Olympu Brno v Bydhošti třetí

Národní sedmibojařská rekordmanka vybojovala na závěr životní sezony v silné konkurenci čtvrté místo. Obhajoba bronzu se vydařila mladým atletkám z Brna, junioři Sokola Opava skončili pátí.

18. 9. 2010

Čeští žáci předčili Slováky i díky dvěma NR, v Talence vedou Kasjanov a Černovová

Na domácí půdě v Hodoníně vládla obě česká družstva žáků, dvakrát se měnily národní tabulky rekordů. V čele mítinku ve francouzském Talence, který je klíčový pro celkové umístění v IAAF Challenge vícebojařů, jsou po prvním dnu Ukrajinec a Ruska. Klučinová průběžně šestá, Cachová 12.

17. 9. 2010

Víkend s Talance, Bydhoští a Hodonínem

Z českého pohledu budou nejzajímavější mítink vícebojařské challenge ve Francii a juniorský PMEZ v Polsku. Domácímu programu dominuje mezistátko na jihu Moravy, po celé republice proběhne několik zajímavých mítinků.

17. 9. 2010

Hanáckou laťku si podmanili Bába a Kalas

Centrum Olomouce zažilo včera výškařské hemžení. Mezi profíky se nejvíce dařilo Jaroslavu Bábovi, mezi osobnostmi se výborně prezentoval talentovaný fotbalista Tomáš Kalas.

16. 9. 2010

Felixová věší tretry na hřebík. Jen na čas

Drobná americká sprinterka Allyson Felixová letos zvítězila v osmi závodech z devíti na tratích 200 a 400 m, což ji vyneslo jako jediné atletce hned dvě diamantové trofeje. Jak sezonu vidí ona, zjistíte z jejího online deníčku.

15. 9. 2010

Téma týdne: Ze statistik vícebojařské challenge

Před dvanácti lety dostali vícebojaři poprvé šanci soutěžit také v průběhu celé sezony. Jejich World Combined Event Chalenge začala v roce 1998 a letos tak píše již svůj třináctý ročník.

14. 9. 2010

Špotáková vytrvale fandí Corny poháru

Oštěpařka Barbora Špotáková je již pátým rokem patronkou celorepublikové soutěže pro středoškoláky. Pomalu už se rýsují i její plány na příští sezonu pod novým koučem Železným.


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí