Aktuality

11. 9. 2010

Rekordy večerní Prahy těsně odolaly

Jen o dvě vteřiny zaostal vítěz mužské Metro GP za maximem 10km trati, šampionce na 5 km chybělo 11 sekund. Nejlepšími z Čechů byli Kreisinger a Kamínková.

11. 9. 2010

Český tým do 23 let dominoval mezistátnímu utkání

Reprezentace rozdrtila v Celje své maďarské a slovinské soupeře. Dařilo se mužské i ženské části národního výběru.

10. 9. 2010

Atletika o víkendu

Přehled hlavních atletických akcí chystaných na následující víkendové dny. Je mezi nimi národní šampionát žactva, mezistátní utkání kategorie do 23 let a završení sezony PIM večerními závody na 5 a 10 km.

10. 9. 2010

Rosolová a Balner obsadili v Milánu třetí místa

Dva z českých zástupců se na mítinku evropského okruhu prosadili na stupně vítězů. Po nezdaru na konci srpna se parádně představila jihoafrická půlkařka Semenyaová.

9. 9. 2010

Medaile pro štafetu z Dauhá se přiblížila

Jamajská čtvrtkařka Wilkinsová byla včera svým národním svazem potrestána dvouletým zákazem za prohřešek při halovém MS. Česká čtveřice na 4x400 metrů by tak měla dostat dodatečně bronz.

8. 9. 2010

Téma týdne: MČR žactva

Závěr týdne je věnován poslednímu šampionátu jednotlivců na dráze tohoto roku. V pravidelné rubrice tentokrát provedeme malý exkurz do historie mistrovství ČR nejmladší věkové kategorie.

8. 9. 2010

Veselý hodil za osmdesát, Marcell za šedesát

Mítink Kladno 2010 včera přilákal ke startu několik reprezentantů, z nichž se blýskli zejména oštěpař Veselý a diskař Marcell.

7. 9. 2010

Zpráva z Předsednictva ČAS

Přinášíme Vám zprávu z jednání Předsednictva Českého atletického svazu.

7. 9. 2010

Ptejte se Lenky Masné

Na pravidelný rozsáhlejší rozhovor jsme tentokrát pozvali finalistku osmistovky na mistrovství Evropy. Ptát se Lenky Masné máte možnost i vy, čtenáři atletika.cz.

6. 9. 2010

Evropané ovládli Kontinentální pohár

Reprezentanti Evropy obrátili v neděli nepříznivý stav ze soboty a zvítězili o 9.5 bodu před Američany. O něco vyrovnanější boj se ve Splitu strhl o třetí příčku, nakonec se z ní o 5.5 b radovali Afričané.

5. 9. 2010

Mistry světa do vrchu Mayrová a Gashazghi

Ve slovinském Kamniku se stali světovými šampiony zkušená Rakušanka a reprezentant Eritreje. České ženy skončily páté, nejlepší individuální výsledek pak zaznamenala třináctá Metelková.

4. 9. 2010

Po prvním dnu vládnou Kontinentálnímu poháru Američané před Evropany

V chorvatském Splitu se zkouší nový model tradiční soutěže, která se dříve jmenovala Světový pohár. Po polovině disciplín mají reprezentace Ameriky a Evropy zřetelný náskok na Afričany a společný tým Asie a Oceánie.

4. 9. 2010

Tituly obhájili muži AK Kroměříž a ženy USK Praha

Ve Vyškově dnes bojovala nejlepší česká družstva o republikové tituly. Ženy USK Praha si odvezly již dvacátý titul, ze souboje mezi Duklou Praha a AK Kroměříž vyšel vítězně moravský klub.

3. 9. 2010

Téma týdne: Světový pohár se proměnil na kontinentální

Soutěž, kterou jsme znávali pod názvem Světový pohár, letos doznává změn. Nezměnil se však jen název, ale do značné míry i systém soutěži. V Tématu týdne přiblížíme původní i nynější model poháru.

2. 9. 2010

Ve Vyškově se rozhodne o klubových mistrech

Mistrovství ČR v sobotu 4. září určí družstva, která budou v příštím roce reprezentovat na evropském poháru klubů. Tituly z Jablonce obhajují ženy USK Praha a muži Kroměříže.

2. 9. 2010

Hejnová druhá v Záhřebu, vedlo se i dalším

Čeští reprezentanti se prosadili v silné konkurenci mítinku série IAAF World Challenge. V souboji nejrychlejších mužů sezony měl navrch Američan Gay nad Jamajčanem Carterem.

1. 9. 2010

Škrobáková třetí v Roveretu, Semenyaová na půlce propadla

Na mítinku evropského okruhu v Itálii předvedla česká překážkářka čas 13.16. Oštěpařka Klimešová byla po výkonu 53.54 sedmá. Překvapení se zrodilo v půlce, kde měla špatný den jihoafrická mistryně světa.

31. 8. 2010

Maraton zachránil život Ireně Ellisové

Akce společnosti PIM nejsou jen sportovně-společenskými událostmi, ale i polem pro charitu i zdraví. Nadcházející Tesco Grand Prix v sobotu 11. září není výjimkou.

30. 8. 2010

Prorok vyhrál v čase pod 50 vteřin

Překážkář Josef Prorok zvítězil na mítinku v Lublani, prvenství si ze Slovinska odvezli také dálkař Novotný a oštěpař Syrovátko. Z českých atletů, kteří startovali v Německu, vítězství vybojoval pouze tyčkař Balner.


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí