Aktuality

18. 10. 2010

Ostrava se uchází o pořadatelství Superligy ME družstev 2013

Protikandidáty severomoravské metropole jsou Braunschweig, Bydhošť, Gateshead a Kyjev. Rozhodovat se bude v květnu.

17. 10. 2010

Vysvobozený chilský horník dostal pozvánku na newyorský maraton

Prezidentku organizačního výboru jednoho z největšího maratonů světa zaujal příběh Edisona Peni, který si krátil úmorné čekání na vysvobození ze závalu pravidelným běháním.

16. 10. 2010

Tadese sesazen, Keňané ovládli půlmaratonské MS

Čtyřleté vládnutí Eritrejce na silničních světových šampionátech ukončil v čínském Nanningu Keňan Wilson Kiprop. Také svůj teprve druhý půlmaratonský start proměnila v titul jeho krajanka Florence Kiplagatová.

15. 10. 2010

Mezistátní utkání už znají své termíny pro příští rok

Na kalendářní konferenci Evropské atletiky v Bělehradě vyjednali zástupci ČAS data konání a složení mezistátních utkání, kterých se zúčastní česká reprezentace. Zvýší se konkurence žákům, dvaadvacítky se naopak příští rok konat nebudou.

14. 10. 2010

Ptejte se Petra Frydrycha

Na pravidelný Rozhovor měsíce přijal pozvání elitní oštěpař, který zejména v první polovině sezony zářil dalekými hody a úspěchy na prestižní Diamantové lize. Ptát se Petra Frydrycha máte možnost i vy, čtenáři webu atletika.cz.

14. 10. 2010

Rozpačité Hry Commonwealthu jsou minulostí

V indickém Novém Dillí skončily soutěže volného společenství Velké Británie a jejích bývalých kolonií a dominií. Předvedené výkony byly zastíněny zmatky a dopingovými případy.

12. 10. 2010

Špotáková: už myslím na olympiádu

Rozhovor s Barborou špotákovou, která v Břeclavi plnila roli patronky Corny středoškolského atletického poháru.

12. 10. 2010

Triumf v atletickém Poháru Corny obhájili studenti gymnázií z Olomouce a Šumperka, patronka Špotáková házela pro charitu

Finále letošního ročníku Corny středoškolského atletického poháru ovládli v Břeclavi již potřetí za sebou chlapci z Církevního gymnázia Německého řádu Olomouc, mezi dívkami se stejně jako vloni prosadily studentky šumperského gymnázia.

11. 10. 2010

Maraton v Chicagu po roce pro Wanjiruho a Šobuchovovou

Sammy Wanjiru a Lilia Šobuchovová vyhráli stejně jako vloni závod v Chicagu, zařazený do seriálu největších maratonů světa. Ruska má v něm prvenství už jisté, Keňan je blízko.

11. 10. 2010

Špotáková v Břeclavi na Corny poháru

Oštěpařka Barbora Špotáková je již popáté v řadě patronkou Corny středoškolského atletického poháru. Podpoří proto i finále letošního již 29. ročníku, které se uskuteční zítra v Břeclavi.

10. 10. 2010

Atletika na Hrách Commonwealthu je v polovině

Soutěže pod patronací volného společenství Velké Británie a jejích bývalých kolonií a dominií, které letos hostí indické Nové Dillí, zatím výsledkovou bombu nenabídly, přesto nechybí kvalitní výkony.

8. 10. 2010

Vlašičová evropskou atletkou roku

V anketě o nejlepší evropskou atletku roku je podruhé v kariéře výškařka Blanka Vlašičová.

7. 10. 2010

Balner dostal měsíční distanc

Tyčkař Michal Balner dostal dnes z důvodu porušení antidopingových pravidel při soutěži měsíční distanc od disciplinární komise Českého atletického svazu.

7. 10. 2010

Téma týdne: ME do 23 let v Ostravě

Přípravy evropského šampionátu do 23 let na vítkovickém Městském stadionu nabírají na obrátkách. V příštích dnech už se přiblíží vrcholná atletická akce na českému území napřesrok na méně než devět měsíců.

6. 10. 2010

Evropským atletem roku podle očekávání Lemaitre

Trojnásobný sprinterský mistr Evropy z Barcelony byl zvolen letošním nejlepším atletem starého kontinentu. Loňská „vycházející hvězda“ tak zažila vskutku razantní vzestup na výsluní.

5. 10. 2010

Zpráva z Předsednictva ČAS

Přinášíme Vám informaci ze zasedání Předsednictva Českého atletického svazu.

5. 10. 2010

Rozhodnuto o pořadatelích mistrovství

V rámci jednání Předsednictva Českého atletického svazu se dnes uskutečnily kandidatury na mistrovství republiky v roce 2011 a také domácí šampionát mužů a žen v roce 2012.

4. 10. 2010

Košický maraton poprvé pod 2:09, nadvládu nad vrchaři stvrdili Arslan a Mayrová

Nejstarší evropský maraton se díky triu Keňanů posunul blíže elitě. Mistr Evropy z Turecka a světová šampionka z Rakouska ovládli finále vrchařské GP stejně jako celý seriál.

3. 10. 2010

Mládež si rozdělovala týmové medaile, Bakalár mazal rekordy

Na třech stadionech se včera bojovalo o klubové mistry republiky v mládežnických kategoriích. Hned třemi národními rekordy se prezentoval žák Marek Bakalár, statistiky měnil i Tomáš Homola.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí