Aktuality

25. 9. 2010

Atletika pro děti má za sebou úspěšnou premiérovou sezonu

V Kladně se za účasti patronů Špotákové, Železného a Dvořáka uzavřel seriál doprovodných akcí, který ČAS pořádal na podporu svého projektu Atletika pro děti. Dosavadní bilance je, v souladu s hostitelským městem, více než „kladná“.

24. 9. 2010

Nejpřesnější ruku měl Železný

Exhibiční závod v hodu oštěpem na cíl, který proběhl v rámci zakončení doprovodných programů letošního ročníku Atletiky pro děti, vyhrál Jan Železný před Barborou Špotákovou a Tomášem Dvořákem. Ten navíc zvítězil ve vícebojařském mistrovství republiky sportovních novinářů.

23. 9. 2010

Machura nesmí dva roky závodit

Remigius Machura byl při mimosoutěžním odběru v červenci pozitivně testován na růstový hormon a byl distancován Disciplinární komisí Českého atletického svazu na dva roky.

23. 9. 2010

Atletika pro děti vrcholí letos v Kladně

Kladenský atletický stadion Sletiště bude v pátek 24. září hostit závěrečný díl doprovodného programu letošního prvního ročníku Atletiky pro děti.

22. 9. 2010

Z Běchovic na Žižkov po stočtrnácté

Poslední zářijovou neděli mají v kalendáři silně zakroužkovanou všichni příznivci tradiční běchovické desítky.

22. 9. 2010

Téma týdne: 114. Běchovice

V pravidelné rubrice nabízíme pohled do bohatých běchovických statistik.

21. 9. 2010

Ohlédnutí za víkendem

Vracíme se k událostem ze soboty i neděle, které zatím zůstaly z různých důvodů opomenuty. Na domácí půdě především mítink v Domažlicích, za českými hranicemi se velmi zajímavě rozběhla sezona mimo dráhu.

21. 9. 2010

Vyšly zářijové Atletické listy

Bylo rozesláno další číslo elektronického informačního měsíčníku ČAS. Co nového se v zářijovém čísle dočtete?

20. 9. 2010

Rekonvalescentka Straková: Už se těším na halu

Výškařka Iva Straková se kvůli zranění nestihla náležitě připravit na letní sezonu a ME v Barceloně tak proběhlo bez její účasti. I proto už vyhlíží další vrcholy.

19. 9. 2010

Klučinová čtvrtá v Talance i vícebojařském seriálu, juniorky Olympu Brno v Bydhošti třetí

Národní sedmibojařská rekordmanka vybojovala na závěr životní sezony v silné konkurenci čtvrté místo. Obhajoba bronzu se vydařila mladým atletkám z Brna, junioři Sokola Opava skončili pátí.

18. 9. 2010

Čeští žáci předčili Slováky i díky dvěma NR, v Talence vedou Kasjanov a Černovová

Na domácí půdě v Hodoníně vládla obě česká družstva žáků, dvakrát se měnily národní tabulky rekordů. V čele mítinku ve francouzském Talence, který je klíčový pro celkové umístění v IAAF Challenge vícebojařů, jsou po prvním dnu Ukrajinec a Ruska. Klučinová průběžně šestá, Cachová 12.

17. 9. 2010

Víkend s Talance, Bydhoští a Hodonínem

Z českého pohledu budou nejzajímavější mítink vícebojařské challenge ve Francii a juniorský PMEZ v Polsku. Domácímu programu dominuje mezistátko na jihu Moravy, po celé republice proběhne několik zajímavých mítinků.

17. 9. 2010

Hanáckou laťku si podmanili Bába a Kalas

Centrum Olomouce zažilo včera výškařské hemžení. Mezi profíky se nejvíce dařilo Jaroslavu Bábovi, mezi osobnostmi se výborně prezentoval talentovaný fotbalista Tomáš Kalas.

16. 9. 2010

Felixová věší tretry na hřebík. Jen na čas

Drobná americká sprinterka Allyson Felixová letos zvítězila v osmi závodech z devíti na tratích 200 a 400 m, což ji vyneslo jako jediné atletce hned dvě diamantové trofeje. Jak sezonu vidí ona, zjistíte z jejího online deníčku.

15. 9. 2010

Téma týdne: Ze statistik vícebojařské challenge

Před dvanácti lety dostali vícebojaři poprvé šanci soutěžit také v průběhu celé sezony. Jejich World Combined Event Chalenge začala v roce 1998 a letos tak píše již svůj třináctý ročník.

14. 9. 2010

Špotáková vytrvale fandí Corny poháru

Oštěpařka Barbora Špotáková je již pátým rokem patronkou celorepublikové soutěže pro středoškoláky. Pomalu už se rýsují i její plány na příští sezonu pod novým koučem Železným.

13. 9. 2010

Uchov zlepšil výkon roku, Straková a Veselý zvítězili

Ruský výškař skočil v Opole 236 cm, česká reprezentantka 188. Oštěpař Veselý vyhrál v Hilversumu. V Annecy kralovali „mezistátku Decanation“ Američané. „Výročí“ v těchto dnech slaví maratonci. Podrobnosti v článku.

12. 9. 2010

Žáci lámali na Slavii rekordy, králem mistrovství Bakalár

O šest nejlepších výkonů historie šampionátu se postarali výhradně chlapci, dva z nich jsou dokonce národními rekordy. Marek Bakalár získal rekordními časy tři tituly, k nimž přidal ještě bronz.

12. 9. 2010

Atletická svatba obrazem: Janků si bral Baďurovou

V sobotu si na zámku v Libici řekli "ano" bývalí reprezentanti, vicemistryně světa ve skoku o tyči Kateřina Baďurová a stříbrný medailista z ME 2006 ve výšce Tomáš Janků. Prohlédněte si fotografie z obřadu.


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí