Aktuality

17. 11. 2010

Téma týdne: Jaké byly … individuální sprinty i štafety

Už téměř tradičně přicházíme v rubrice Téma týdne s výročním ohlédnutím za jednotlivými disciplínami.

16. 11. 2010

Asijské hry na vlastní oči

Právě probíhající Asijské hry jsou údajně druhou největší akcí po olympiádě. Osobně se o tom do Číny vyrazil přesvědčit náš fotografující spolupracovník Aleš Gräf. Zde jsou jeho první postřehy.

16. 11. 2010

Vyšly listopadové Atletické listy

Bylo rozesláno další číslo elektronického informačního měsíčníku ČAS. Co nového se v listopadovém čísle dočtete?

15. 11. 2010

Haile si konec rozmyslel

Etiopský vytrvalec Haile Gebrselassie přehodnotil své rozhodnutí ukončit ve 37 letech kariéru, které vyhlásil po neúspěšném startu na maratonu v New Yorku. Nyní už prý myslí na olympiádu.

14. 11. 2010

Velká kunratická pro obhájce

77. ročník slavného přespolního běhu přes tři kopce a tři potoky vyhrál stejně jako před rokem Daniel Fekl. Na kratší vzdálenosti triumfovala už po šesté Ivana Sekyrová.

12. 11. 2010

Mezi olympijskými stipendisty Hejnová a Frydrych

Jedenáct českých sportovců bude dostávat příspěvek na přípravu pro olympiádu v Londýně. Podíl na zhruba třímilionovém stipendiu od MOV budou čerpat také dva atleti.

11. 11. 2010

Téma týdne: rekordy v bezpečí nebo v ohrožení?

V tématu týdne se tentokrát zamýšlíme nad tím, které historické výkony jsou v nejbližší době – ještě letos a především příští rok – v ohrožení a naopak, kteří rekordmani se budou držet v čele i po následující sezoně.

10. 11. 2010

Světový atlet roku: známe finalisty

IAAF zveřejnila pětice atletů a atletek, kteří uspěli v kombinovaném hlasování veřejnosti a členů tzv. IAAF Family, kterou tvoří funkcionáři, členské federace, přední atleti a vybraní zástupci tisku. Vítězové budou vyhlášeni 21. listopadu na slavnostním Gala v Monaku.

9. 11. 2010

Zpráva z Předsednictva ČAS

Přinášíme Vám zprávu z dnešního zasedání Předsednictva Českého atletického svazu.

9. 11. 2010

Atlet roku 2010 očima Jana Kucharčíka

Prohlédněte si fotogalerii z vyhlášení výroční ankety ČASu 6. listopadu, jak ho zachytil Jan Kucharčík.

9. 11. 2010

Ptejte se Martiny Blažkové

Tři z jejích svěřenkyň se letos objevily v rubrice Rozhovor měsíce a pak se celé trio vešlo do elitní desítky Atleta roku. Sama Blažková byla oceněna jako první žena titulem „trenér roku“ a v listopadu máte možnost ptát se i jí.

8. 11. 2010

Hlavní zpráva z New Yorku: nečekaný ústup „Císaře“

Výkony vytrvalců při letošním posledním maratonském „majoru“ zastínilo překvapivé ukončení kariéry žijící běžecké legendy, Haile Gebrselassie. Etiopan nedokončil, vyhrál jeho krajan Gebremariam a Keňanka Kiplagatová.

7. 11. 2010

Čtyřnásobná atletka roku: Před pěti lety by mě to nenapadlo

Jak vidí svou letošní sezonu čerstvá vítězka ankety Atlet roku 2010, oštěpařka Barbora Špotáková? Co jí přináší spolupráce s novým trenérem? Těší se na další sezonu? Přečtěte si aktuální rozhovor.

6. 11. 2010

Špotáková počtvrté v řadě atletkou roku

Barbora Špotáková podle očekávání obhájila titul v každoroční anketě ČASu před dvojicí Zuzana Hejnová a Petr Svoboda. Trenérkou roku se stala Martina Blažková, juniorem Pavel Maslák a objevem Josef Prorok.

5. 11. 2010

Vzniká nový výškařský seriál

Skokanské mítinky Ostravská, Brněnská a Novinářská laťka se spojily do Czech High Jump Grand Prix. Záštitu nad ní už přijal premiér Petr Nečas.

4. 11. 2010

Klučinová je první českou adeptkou HME

Vícebojařka Eliška Klučinová by měla dostat pozvánku na evropský šampionát v hale, který se uskuteční na začátku března v Paříži. Ostatní Čechy čeká nominační boj.

4. 11. 2010

V sobotu bude znám „Atlet roku“

Vyhlášení ankety „Atlet roku 2010“ se uskuteční tuto sobotu 6. listopadu při slavnostním galavečeru v pražském hotelu Ambassador–Zlatá husa.

3. 11. 2010

Atleti mají „své“ lékařské centrum

V Hradci Králové a nedaleké Dříteči fungují zařízení s oficiálním označením Centrum lékařského zabezpečení české atletické reprezentace. Otevřené dveře však mají i ti, kteří do národních výběrů nepatří.

2. 11. 2010

Praha bude za dva roky hostit kongres AIMS

Důvěru delegátů Mezinárodní asociace maratonů a vytrvaleckých běhů získali pořadatelé pražského běžeckého seriálu PIM na setkání před výročním maratonem v Aténách.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí