Aktuality

7. 10. 2010

Balner dostal měsíční distanc

Tyčkař Michal Balner dostal dnes z důvodu porušení antidopingových pravidel při soutěži měsíční distanc od disciplinární komise Českého atletického svazu.

7. 10. 2010

Téma týdne: ME do 23 let v Ostravě

Přípravy evropského šampionátu do 23 let na vítkovickém Městském stadionu nabírají na obrátkách. V příštích dnech už se přiblíží vrcholná atletická akce na českému území napřesrok na méně než devět měsíců.

6. 10. 2010

Evropským atletem roku podle očekávání Lemaitre

Trojnásobný sprinterský mistr Evropy z Barcelony byl zvolen letošním nejlepším atletem starého kontinentu. Loňská „vycházející hvězda“ tak zažila vskutku razantní vzestup na výsluní.

5. 10. 2010

Zpráva z Předsednictva ČAS

Přinášíme Vám informaci ze zasedání Předsednictva Českého atletického svazu.

5. 10. 2010

Rozhodnuto o pořadatelích mistrovství

V rámci jednání Předsednictva Českého atletického svazu se dnes uskutečnily kandidatury na mistrovství republiky v roce 2011 a také domácí šampionát mužů a žen v roce 2012.

4. 10. 2010

Košický maraton poprvé pod 2:09, nadvládu nad vrchaři stvrdili Arslan a Mayrová

Nejstarší evropský maraton se díky triu Keňanů posunul blíže elitě. Mistr Evropy z Turecka a světová šampionka z Rakouska ovládli finále vrchařské GP stejně jako celý seriál.

3. 10. 2010

Mládež si rozdělovala týmové medaile, Bakalár mazal rekordy

Na třech stadionech se včera bojovalo o klubové mistry republiky v mládežnických kategoriích. Hned třemi národními rekordy se prezentoval žák Marek Bakalár, statistiky měnil i Tomáš Homola.

2. 10. 2010

Klání zemí Britského společenství přes potíže startuje

Zítra vypuknou v Dillí devatenácté hry Commonwealthu, atletický program bude probíhat od středy do příští neděle. Pořadatelé čelí ostudě ještě před začátkem, výpravy se obávají o svou bezpečnost a zdraví.

1. 10. 2010

Vyšla nová Atletika

S počátkem října začíná distribuce třetího letošního vydání specializovaného atletického čtvrtletníku. Co v něm najdete?

30. 9. 2010

Fotogalerie v novém hávu

V průběhu září jsme pro vás, návštěvníky webu Českého atletického svazu, připravili jednu příjemnou změnu. Snímky našich fotografů, ať už dvorních či příležitostných si můžete nyní prohlížet mnohem pohodlněji a přehledněji.

29. 9. 2010

Téma týdne: evropské nastupující hvězdy

Na obzoru se vynořily nové naděje starého kontinentu, diskařka Sandra Perkovičová a trojskokan Teddy Tamgho. V pravidelné anketě Evropské atletiky (EA) byly vyhlášeny tzv. Rising Stars, neboli „vycházející hvězdy“.

27. 9. 2010

Rozběhl se podzim na silnici, padl světový rekord na desítku

O víkendu proběhlo několik prestižních závodů, zejména maraton Berlíně a poloviční trať v Lisabonu. Historický výkon však padl v nizozemském Utrechtu.

26. 9. 2010

Sekyrová a Kocourek novými silničními šampiony

Nejméně vlídnou tvář za dlouhá léta nastavilo počasí účastníkům 114. ročníku Běchovic. Za chladu, deště a větru vybojovali premiérové tituly Milan Kocourek a Ivana Sekyrová, která tím ukončila vládnutí Petry Kamínkové.

25. 9. 2010

Atletika pro děti má za sebou úspěšnou premiérovou sezonu

V Kladně se za účasti patronů Špotákové, Železného a Dvořáka uzavřel seriál doprovodných akcí, který ČAS pořádal na podporu svého projektu Atletika pro děti. Dosavadní bilance je, v souladu s hostitelským městem, více než „kladná“.

24. 9. 2010

Nejpřesnější ruku měl Železný

Exhibiční závod v hodu oštěpem na cíl, který proběhl v rámci zakončení doprovodných programů letošního ročníku Atletiky pro děti, vyhrál Jan Železný před Barborou Špotákovou a Tomášem Dvořákem. Ten navíc zvítězil ve vícebojařském mistrovství republiky sportovních novinářů.

23. 9. 2010

Machura nesmí dva roky závodit

Remigius Machura byl při mimosoutěžním odběru v červenci pozitivně testován na růstový hormon a byl distancován Disciplinární komisí Českého atletického svazu na dva roky.

23. 9. 2010

Atletika pro děti vrcholí letos v Kladně

Kladenský atletický stadion Sletiště bude v pátek 24. září hostit závěrečný díl doprovodného programu letošního prvního ročníku Atletiky pro děti.

22. 9. 2010

Z Běchovic na Žižkov po stočtrnácté

Poslední zářijovou neděli mají v kalendáři silně zakroužkovanou všichni příznivci tradiční běchovické desítky.

22. 9. 2010

Téma týdne: 114. Běchovice

V pravidelné rubrice nabízíme pohled do bohatých běchovických statistik.