Aktuality

3. 12. 2010

Hustopeče a Třinec v top ten specializovaných mítinků

Závody Moravské výškařské tour letos podle All-Athletics.com pronikly mezi elitu akcí, které se zaměřují jen na některé disciplíny. Z hodnocení vyšel nejlépe zimní Pedro’s Cup s koulí a výškou mužů a tyčí žen.

2. 12. 2010

Téma týdne: Jaké byly … sprinterské překážky a víceboje

V seriálu Jaké byly … přicházejí na řadu sprinteři překážkáři a vícebojaři. Mezi nimi vyčnívala dvě jména, která se objevila i mezi pěticí nominovaných na světového atleta roku.

1. 12. 2010

Kladno mezi čtveřicí nejlepších

TNT-Fortuna mítink, jenž byl letos poprvé součástí vícebojařského seriálu IAAF, se podle bodů osmi nejlepších závodníků v obou kategoriích umístil na čtvrtém místě.

30. 11. 2010

Špotáková popáté v řadě mezi sportovní elitou

V anketě „Sportovce roku“ zůstala nepřerušena šňůra umístění oštěpařské šampionky. Mezi nejlepší českou desítkou Špotáková nechybí od své první velké medaile v roce 2006. Favoritkou je rychlobruslařka Sáblíková.

29. 11. 2010

Evropa uvažuje o „svých“ hrách

V době vyvrcholení Asijských her se shodou okolností objevila zpráva, že o obdobné akci uvažuje i starý kontinent. Zda se Evropské hry uskuteční již za pět let, však musí rozhodnout především samotné národní olympijské výbory.

28. 11. 2010

Asijské hry skončily, v atletice dominovala domácí Čína

Závěrečné maratony vyhráli Korejec Ji Young-Jun a Číňanka Zhou Chunxiu (Čou Čchun-siou), která tak přispěla k jasné dominanci své domoviny v atletických disciplínách na Asijských hrách. V článku původní fotografie ze slavnostního zakončení od Aleše Gräfa.

27. 11. 2010

Diamantová liga zvažuje návrat k jednomu vítězi

Valná hromada Diamantové ligy analyzovala v Monaku premiérový ročník. Rozdělovaly se disciplíny a také vznikly plány na změnu hodnocení.

26. 11. 2010

Čtyři rekordy na Asijských hrách

V čínském Kantonu si atletika na Asijských hrách odškrtla pátý soutěžní den, v němž se čtyřikrát měnily historické statistiky soutěže. Sprinteři Ogunode a Fukushimová si připsali double. V článku původní fotografie Aleše Gräfa.

25. 11. 2010

Šebrle poprvé schůzoval, šéfkou komise atletů při EA bude Ingbergová

V úterý se ve švýcarském Lausanne poprvé od svého zvolení sešli členové komise atletů, kam patří i česká legenda světového víceboje Roman Šebrle. Vybrali své vedení a vytyčili hlavní priority, jimiž se budou zabývat.

25. 11. 2010

Tady je Siangovo

Čtvrtý den atletiky na Asijských hrách opanovalo jediné jméno. Překážkář Liou Siang se plnému stadionu odvděčil za přízeň výborným časem 13.09.

24. 11. 2010

Češi v ekidenské štafetě jedenáctí, zvítězili japonští vysokoškoláci

Univerzitní tým domácího Japonska poprvé v historii tradičního závodu Chiba Ekiden předčil národní výběry pozvaných zemí, a to včetně vlastní „standardní“ reprezentace. DOPLNĚNY MEZIČASY ČESKÝCH BĚŽCŮ.

24. 11. 2010

Téma týdne: jaké byly střední a dlouhé tratě v roce 2010

V Tématu týdne pokračujeme druhým dílem seriálu „Jaké byly…“ běhy na střední a dlouhé tratě na dráze. Nebýt rekordních zápisů půlkaře Rudishy, byly by to docela klidné vody, Keňan to však svými výkony „dotáhl“ až k titulu světového atleta roku.

23. 11. 2010

Thorkildsen vyzve na Tretře domácí elitu

Přípravy jubilejního 50. ročníku Zlaté tretry se rozjely ambiciózně. Z Norska přijede světová oštěpařská jednička a v hledáčku pořadatelů mítinku jsou i další zahraniční hvězdy, včetně té největší současné – Bolta.

23. 11. 2010

Liou Siang nezklamal, na čtvrtce se blýskl katarský junior

Zpráva z druhého dne atletických soutěží na Asijských hrách, které se konají v čínském Guangzhou neboli Kantonu. V článku exkluzivní fotografie našeho spolupracovníka Aleše Gräfa.

22. 11. 2010

Ještě jeden světový rekord v tomto roce. Atletika o víkendu

Leonard Komon zaběhl v Nizozemsku světový rekord na 15 km. V Kantonu začaly atletické soutěže při Asijských hrách. V Novém Dillí se běžel půlmaraton, v Praze se rozdělovaly tituly ČR akademikům v krosu.

21. 11. 2010

Vlašičová a Rudisha světovými atlety roku

Podle mínění světové asociace to byli chorvatská výškařka a keňský půlkař, kterým se letošní sezona podařila ze všech nejvíce. Novinářská cena putuje do rukou Japonce Hošinoa, trenérská Kubánci Antúnezovi, vycházejícími hvězdami jsou Wöschler a Bengtssonová.

20. 11. 2010

Atletika se vrátí do Ptačího hnízda, Peking bude hostit MS 2015

Rozhodla o tom Rada IAAF, která o víkendu zasedá v Monaku. V článku také další výstupy z jejího jednání.

19. 11. 2010

Tak vypadá srdce Asijských her

Náš spolupracovník Aleš Gräf navštívil, a samozřejmě i vyfotil, stadion Aoti, který bude od neděle v čínském Guangzhou hostit atletiku na Asijských hrách.

18. 11. 2010

Atletické velmoci už rozdaly ceny

V tomto týdnu USA a již dříve Rusko vyhlásily své nejlepší atlety roku. V článku také další známé výsledky anket národních svazů.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí