Aktuality

30. 3. 2016

Stříbrný z Portlandu zve na Pohár Rozhlasu

Vážení sportovní přátelé, rádi bychom vás pozvali k 48. ročníku Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou. Jedná se o soutěž školních družstev, pořádanou Českým atletickým svazem.

29. 3. 2016

Startuje běžecká škola ČBK

Již od zítřka budete mít možnost se zúčastňovat běžeckých tréninků pod vedením Róberta Štefka.

26. 3. 2016

Půlmaratonské tituly pro Kamworora a Jepchirchirovou

Ve waleském Cardiffu se uskutečnil světový šampionát v půlmaratonu, kterému dominovaly keňské barvy.

25. 3. 2016

CAS zpřísnila tresty šestici Rusů

Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) v Lausanne změnila po odvolání IAAF tresty za doping pro šest ruských atletů. Chodci Kirďapkin a Kaniskinová přijdou o zlato a stříbro z chůze na 50 km, respektive 20 km z olympijských her v Londýně 2012. Stýplařce Zaripovové a dalšímu chodci Bakulinovi zase vzalo rozhodnutí CAS světový titul z Tegu 2011.

24. 3. 2016

Varhaník a Capalbo se budou podílet na obnově světové atletiky

IAAF zveřejnila předsedy komisí a poradních panelů, jejichž úkol je jednoznačný: zásadní proměna globální atletické administrativy. Mezi 21 odpovědnými osobami figurují i jména předsedy ČAS Libora Varhaníka a šéfa RunCzech Carla Capalba. (Přehled všech šéfů viz níže.)

24. 3. 2016

Ptejte se Pavla Masláka

Pozvánku do naší pravidelné rubriky přijal čerstvý obhájce titulu halového mistra světa Pavel Maslák.

23. 3. 2016

Špotáková si poranila nohu, Rio to neohrozí

Komplikace, ale ne tragédie, komentovala dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem zlomeninu zánártní kosti.

22. 3. 2016

Medaile z Portlandu jsou doma

Dnes odpoledne přistálo na Letišti Václava Havla letadlo s českými medailisty z HMS v Portlandu. Pavel Maslák a Jakub Holuša se s námi těsně po příletu podělili o své dojmy.

22. 3. 2016

Portlandské vrcholy

Na šestnáctém halovém mistrovství světa v americkém Portlandu bylo opravdu na co se dívat. V průběhu šampionátu padly dva rekordy mistrovství, jedenáct výkonů roku, sedm kontinentálních rekordů a atleti předvedli řadu strhujících soubojů. Přinášíme vám to nejzajímavější, co se v hale Convention Center událo.

21. 3. 2016

Češi pátí v medailovém hodnocení

Šestnácté HMS, které tentokrát hostil americký Portland je za námi. Čeští atleti vybojovali na tomto šampionátu dva cenné kovy. Titul mistra světa na 400 metrů obhájil Pavel Maslák a pro stříbro si doběhl na patnáctistovce Jakub Holuša.

20. 3. 2016

Holuša stříbrný na HMS

Jakub Holuša si odveze z Portlandu stříbrnou medaili ze závodu na 1500 metrů a uzavřel tak tím nejlepším způsobem české vystoupení na HMS. Dálkař Radek Juška obsadil ve finále desáté místo.

20. 3. 2016

Video a foto k Maslákovu triumfu

O zatím největší úspěch našeho týmu na HMS v Portlandu se postaral čtvrtkař Pavel Maslák, který dokázal obhájit titul mistra světa. Přinášíme vám video z vyhlášení, rozhovor s trenérem Daliborem Kupkou a také fotogalerii ze včerejšího finálového bloku.

20. 3. 2016

Gdula šampionem na 50 km, na OH i Drahotová

Českým chodcům se vydařil tradiční mítink ve slovenských Dudincích, v jehož rámci se koná i mistrovství ČR na padesátce. Lukáš Gdula se tu kvalifikoval do Ria, Pavel Schrom a Ondřej Motl na MS týmů v Římě. Na dvacítce si řekla o olympiádu Anežka Drahotová.

20. 3. 2016

Fantazie! Maslák obhájil světové zlato

V Portlandu pokračoval třetím dnem 16. halový světový šampionát. K radosti českého fanouška dokázal čtvrtkař Maslák zopakovat triumf ze Sopot. Sedmibojař Helcelet skončil pátý.

19. 3. 2016

Helcelet bojuje o medaili

Třetí den halového světového šampionátu pokračoval dopoledním blokem. Z českého pohledu zajímavým zejména díky sedmiboji mužů, kde usiluje o cenný kov Adam Sebastian Helcelet.

19. 3. 2016

Cachová 8., zazářili Walsh a Reesová

Máme za sebou druhý den HMS v Portlandu. Kateřina Cachová obsadila v závodě pětibojařek osmé místo. Jakub Holuša a Pavel Maslák postoupili do finále a Adam Sebastian Helcelet je průběžně pátý. O nejkvalitnější výkony dne se postarali koulař Tom Walsh a dálkařka Britney Reesová.

18. 3. 2016

Mäki 11., Maslák do semifinále

V Portlandu se naplno rozjel 16. halový světový šampionát. V dopoledním programu se představily čtyři české naděje. Kristiina Mäki skončila na 1500 metrů v novém osobním rekordu na jedenáctém místě. Čtvrtkař Pavel Maslák bez problémů vyhrál svůj rozběh a postoupil do semifinále. Adam Sebastian Helcelet je v sedmiboji průběžně šestý a Kateřina Cachová v pětiboji devátá.

18. 3. 2016

Kudlička 4., tituly pro Lavillenieho a Suhrovou

(DOPLNĚNO FOTO) První finálový blok HMS v Portlandu obstarala tyčkařská finále. V tom mužském kraloval Francouz Renaud Lavillenie, Jan Kudlička obsadil čtvrté místo a Michal Balner byl devátý. Závod žen opanovala Američanka Jennifer Surhová, Romana Maláčová vybojovala osmou příčku. Oba vítězové vylepšili rekord šampionátu.

17. 3. 2016

Tyčkaři zahájí HMS

Halové mistrovství světa v Portlandu odstartuje v noci na zítřek a celá hala bude patřit výhradně tyčkařům. Jak se na svůj závod těší naše opory? A jak je naladěn obhájce titulu Pavel Maslák?


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí