Aktuality

9. 5. 2016

Vyšly dubnové Atletické listy

Do elektronických schránek odešlo letošní čtvrté číslo informačního bulletinu Atletické listy. Co v něm najdete?

8. 5. 2016

Vadlejch zářil v Kawasaki, Jílek si řekl o OH

Dvojice oštěpařů ze „stáje“ Jana Železného má na začátku sezóny výtečnou formu. Osobní rekordy si vylepšili jak lídr světových tabulek Jakub Vadlejch, tak Jaroslav Jílek, pro něhož je výkon na mítinku v Japonsku splněný limit pro olympiádu.

8. 5. 2016

Keňa vládla Praze, Vrabcová má Rio v kapse

Vítězi dvaadvacátého ročníku pražského mezinárodního maratonu se stali Lawrence Cherono a Lucy Karimiová. Famózně si počínala i přes nepříliš příznivé podmínky pro vytrvalce – teplo a vítr – debutantka Eva Vrabcová, mezi muži získal po odstoupení adeptů olympiády svůj čtvrtý republikový titul Petr Pechek.

7. 5. 2016

Čínští chodci vládnou v Římě

Italská metropole má za sebou první, nabitější den mistrovství světa družstev v chůzi. Při absenci Rusů mu jasně dominovali čínští reprezentanti, kterým unikl jediný titul z osmi možných. O nejlepší český výsledek se postarala Anežka Drahotová 20. místem.

6. 5. 2016

Dauhá přesypalo tabulky jako písečná bouře

Dvojciferný počet výkonů roku a mnohde razantní proměna předních pozic dosavadních statistik – to je vcelku očekávaná bilance úvodního dílu sedmého ročníku Diamantové ligy, při němž nakonec chyběli čeští atleti.

6. 5. 2016

Hejnová v Dauhá nepoběží

Dvojnásobnou světovou šampionku čtvrtky překážek pobolívá achilovka a start na prvním dílu prestižní Diamantové ligy raději vynechá.

6. 5. 2016

Maraton bude bez obhájce Pavlišty

Loňský šampion královské vytrvalecké trati se v Praze na start v neděli nepostaví, nepustí jej bolavé achilovky. Pavlišta to oznámil na svém Facebooku.

5. 5. 2016

Tyč žen, další lákadlo na půlkulatou Tretru

Po ohlášení největší hvězdy 55. ročníku Zlaté tretry Bolta je slíbena další lahůdka, tyčka s Kubánkou Silvovou či Američankou Morrisovou, kde pořadatelé věří i v útok na světový rekord. Pro fanoušky se však zajímavě vyvíjejí i soupisky pro další disciplíny.

4. 5. 2016

Hejnová před Dauhá: není se čeho bát

Dvojnásobná mistryně světa se vydala ke svému prvnímu startu přímo ze soustředění v Jižní Africe. Přiznává nervozitu a očekávanou silnou konkurenci, věří ale, že je připravena dobře.

4. 5. 2016

Pohár rozhlasu míří do okresů

Týmová soutěž pro žáky základních škol s půlstoletou tradicí startuje v těchto dnech po okresech celé republiky. Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou pokračuje 24. května krajskými koly a vyvrcholí 7. června v Kolíně za účasti patrona soutěže, dvojnásobného halového vicemistra světa Jakuba Holuši.

3. 5. 2016

Hvězdná maratonská štafeta pomůže dětem

Nejen jako setkání starých známých běchovických legend bude působit kvartet Kamínková, Uvizl, Pešava, Štefko při pražském maratonu v neděli 8. května. Čtyři osobnosti poběží také v rámci charitativního projektu ČAS „Atleti pomáhají“, z něhož peníze putují na vymalování dětského ortopedie motolské nemocnice. Už téměř sto tisíc korun bylo vybráno, další finance jsou ale ještě třeba na zkrášlení pokojů.

2. 5. 2016

Letem světem víkendem

Co se událo pozoruhodného na atletických stadionech, především těch zámořských - to přinášíme v následujícím přehledu.

30. 4. 2016

Mistrovská „10“ pro Olejníčka a Soukupovou

DOPLNĚNO FOTO: Republikový šampionát na dráhové desítce hostil středočeský Beroun. Mistry se stali premiérově Valerie Soukupová a podruhé Lukáš Olejníček, mezi juniory se prosadil Viktor Šinágl.

29. 4. 2016

Čeká nás přelomový atletický víkend

V zámoří už je sezóna na stadionech pod otevřeným nebem v plném proudu, v našich končinách se jako obvykle teprve s koncem aprílu a začátkem máje probouzí ze zimního spánku. Pravda, v českých luzích a hájích se samozřejmě už dávno běhá, a na dráze pak s posledním dubnem přichází jeden z vrcholů: mistrovská desítka v Berouně.

28. 4. 2016

Šéftrenér si s chutí zahrál Jana Žižku

V polovině června se do jihočeského Tábora sjede česká špička, aby bojovala o tituly i o limity na ME do Amsterdamu i na OH do Ria. Poslední aprílovou středu se za mrazivého a nevlídného počasí natáčel v dějišti letošního MČR propagační spot. Hlavní roli si v něm zahrál neúnavný a přesvědčivý šéftrenér české reprezentace Tomáš Dvořák.

28. 4. 2016

Běchovické legendy poběží maratonskou štafetu

Kamínková, Uvizl, Pešava, Štefko – čtyři osobnosti, které se sejdou ve štafetě při pražském maratonu v neděli 8. května. Spojují je mimo jiné běchovické triumfy, kterých dají dohromady pětadvacet (!). Maratonskou štafetu navíc poběží i pro dobrou věc.

27. 4. 2016

Na TNT s Klučinovou i Kravčenkem

Na desátém ročníku TNT Express Meetingu v Kladně se ve dnech 10.-11. Června představí vícebojaři z pěti kontinentů. Převládat budou sedmibojařky, kterých bude letos pravděpodobně až dvakrát tolik než desetibojařů. Z českých reprezentantek nebude chybět Eliška Klučinová, Kateřina Cachová a juniorka Barbora Zatloukalová. Na startovní listině mužů je dle osobního maxima aktuálně nejvýše Bělorus Andrej Kravčenko, české desetibojaře zastupuje loňský vítěz mítinku, Marek Lukáš.

27. 4. 2016

100 dní „před“ vyhlíží Rio 55 sportovců

Teoreticky je olympioniků ještě více, ale deset atletů musí ještě letos potvrdit svou loňskou výkonnost. I tak je „královna sportů“ již nyní s tuctem zástupců nejpočetněji zastoupeným sportem ve výpravě pro Hry XXXI. olympiády. Organizační práce na globální svátek pochopitelně čtvrt roku před vypuknutím nabírají na obrátkách, a to na straně pořadatelů i olympijského týmu.

27. 4. 2016

Yego má oštěp v krvi

Jednou z největších hvězd letošní Zlaté tretry bude keňský oštěpařský mistr světa Julius Yego. Při návštěvě keňského Eldoretu jsme měli možnost s ním strávit celý den. Srdečně nás přivítal i u něj doma a poskytl nám exkluzivní rozhovor.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí