Aktuality

9. 2. 2011

Pomozte Svobodovi a sledujte další výškařské závody

Petr Svoboda je mezi adepty na evropský výkon ledna. Fanoušky skokanských mítinků čekají dnes a zítra další dva chody v Banské Bystrici a Praze.

9. 2. 2011

Bába vyhrál v Brně, tři výkony roku v Liévin

Při včerejší Brněnské laťce si výškař Jaroslav Bába vylepšil svůj letošní výkon na 228 cm. Ve francouzském Liévin padla maxima sezony zásluhou trojskokana Tamgha, mílaře Chepseby a překážkářky Wellsové.

8. 2. 2011

Téma týdne: Halové víceboje v číslech

Sérii víkendových domácích halových šampionátů každoročně otevírají vícebojaři. Tradice tohoto mistrovství však začala až s rozdělením republiky v roce 1993, takže letos píší všestranní atleti devatenáctou kapitolu.

7. 2. 2011

Wagnerův limit, Šebrle mimo pořadí pro Paříž

Při ústeckých přeborech si HME zajistil dálkař Wagner. Špatné zprávy naopak přišly pro sedmibojaře Šebrleho. Přinášíme i informace o mítincích v Tampere a Landau, o úspěchu běžkyně Kamínkové či klubovém EP v krosu.

6. 2. 2011

Eaton opět přepisoval halovou historii

Na mítinku v Tallinnu se americký mladík stal staronovým světovým rekordmanem, Šebrle skončil pátý, čtvrtý z Evropanů. Svoboda vyhrál v Moskvě, Rosolová doběhla v osobáku druhá, Ptáčníková se dělila o třetí místo.

5. 2. 2011

Holuša do Paříže, Šebrle má nakročeno

Souboj hvězd ve Stuttgartu vyzněl lépe pro Olivera, tamtéž půlkař Holuša zaokrouhlil počet členů výpravy pro HME na deset. V Tallinnu načal sedmibojař Šebrle velmi dobře útok na start na halovém vrcholu sezony.

4. 2. 2011

O víkendu vytáhnou do boje „těžké kalibry“

Následující dny vzbuzují velká očekávání. V Moskvě se vrací Isinbajevová, ve Stuttgartu se utkají překážkáři Robles s Oliverem a v Tallinnu se spekuluje o novém SR v sedmiboji. A to samozřejmě není vše.

3. 2. 2011

Žilka setinu od Paříže

O smůle může mluvit sprinter Libor Žilka, po výkonu 6.69 na mítinku v Linci mu těsně unikl nominační limit pro HME. Další Češi tak blízko nebyli.

3. 2. 2011

Ptejte se Michala Balnera

Svěřenec Boleslava Patery se v lednu vrátil do tyčkařského sektoru ve formě, v jaké jsme ho vídali po většinu loňské sezony. Ptát se jej můžete v našem pravidelném měsíčním rozhovoru.

2. 2. 2011

Lustigová půl vteřiny od limitu

Na mítinku ve Vídni závodila tradičně početná ekipa českých reprezentantů. Asi nejvýraznější výsledky předvedli Marcela Lustigová v běhu na 1500 m a půlkař Miroslav Burian.

1. 2. 2011

Téma týdne: Kniha ohrožených rekordů – stav k 31. 1. 2011

Závodní sezona se stále teprve rozbíhá, přesto už málem padl jeden oficiální světový rekord a forma některých jedinců vypadá natolik slibně, že lze uvažovat i o dalších útocích.

31. 1. 2011

Střípky nabitého víkendu

Nejdůležitější události minulých dní z pohledu české atletiky jsme vám přinášeli aktuálně, nyní dostanou prostor další zajímavosti, které ještě nebyly zmíněny.

30. 1. 2011

Čeští vícebojaři vyhráli mezistátko, ženy byly druhé

Mužský tým vícebojařů ovládl pětiutkání v Remeši, ženy podlehly jen domácím Francouzkám. Obdobně se individuálně prosadil Helcelet, Hejnovou pokořila jen Nana Djimou.

29. 1. 2011

Na Skákání exceloval Uchov, ženám vládla Školinová

Dvanáctý ročník Hustopečského skákání Moss logistics ovládli ruští výškaři. Uchov přitom předvedl výkon roku 238 cm a jen těsně shodil laťku v úrovni nového SR. Zástupci atletické velmoci se také radovali z prvenství i v celé Moravské tour.

29. 1. 2011

Adepty nominace na HME rozšířili Rosolová a Balner

Denisa Rosolová splnila nominační limit na čtvrtce při mítinku v Bordeaux, tyčkaři Michalu Balnerovi se podařilo totéž na přeborech Prahy.

27. 1. 2011

Nová jména pro halovou Evropu – Hejnová a Masná

Zuzana Hejnová v běhu na 400 m a Lenka Masná na dvojnásobné trati pokořily na mítinku v Chemnitz nominační kritéria pro HME. Překážkář Petr Svoboda zlepšil letošňák na 7.55.

26. 1. 2011

Ruska Kučinová skočila v Třinci světový juniorský rekord v hale

Vítězka premiérové olympiády mládeže, která se konala vloni v Singapuru, ovládla ženskou část soutěže výkonem 197 cm, s nímž vede světové tabulky. Mezi muži kraloval její krajan Šustov.

26. 1. 2011

Jarmila Kratochvílová slaví šedesátiny

Legendární běžkyně Jarmila Kratochvílová je stále držitelkou dvou světových rekordů a v Čáslavi se pokouší z dětí vybrousit další z atletických drahokamů.

26. 1. 2011

Šestáková končí, bude maminkou

Trojskokanka a dálkařka Martina Šestáková (za svobodna Darmovzalová) ohlásila v souvislosti s těhotenstvím závodní pauzu, která se nejspíš promění v definitivní ukončení kariéry.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí