Aktuality

14. 1. 2011

Vícebojaři se chystají na napínavý boj o nominaci

O víkendu se v hale Otakara Jandery ve Stromovce uskuteční Chance decathlon team meeting, který pro vícebojaře představuje poslední šanci promluvit do nominace na mezistátní utkání.

13. 1. 2011

Jubilejní Tretra zlákala VCB, Pitkämäkiho a opět Roblese

Organizátoři Zlaté tretry Ostrava představili další hvězdy, jež by měly svoji přítomností ozdobit 50. ročník závodu, který se koná 31. května.

13. 1. 2011

O běhání je zájem, pražský seriál se plní

Organizátoři běžeckého seriálu Prague international marathon (PIM) hlásí rekordní zájem o závody v letošním roce. Už evidují přes 10 tisíc registrací.

12. 1. 2011

Téma týdne: Atleti na síti II

V rubrice Téma týdne jsme se už sebeprezentací atletů na internetu zabývali, před třemi lety však bylo mnohé jinak. Především kdo a jakým způsobem se prezentuje se do značné míry proměnilo. .

12. 1. 2011

Isinbajevová chystá návrat, prý natěšená a motivovaná

Bývalá královna ženské tyčky se chystá téměř po roce ukončit závodní pauzu a dobýt zpět ztracené pozice. První start má naplánovaný na 6. února.

11. 1. 2011

„Akademičky“ zlákaly i reprezentanty

Na akademickém mistrovství ČR se představila početná skupina závodníků z reprezentačních výběrů. Soutěž družstev ovládla FTVS UK.

11. 1. 2011

Olympijská vítězka z Atlanty Wyluddaová obětovala nohu, aby přežila

Bývalá německá diskařka se rozhodla podstoupit amputaci pravé dolní končetiny nad kolenem, aby tak zastavila život ohrožující infekci. V téže nemocnici bude po rekonvalescenci sloužit jako doktorka.

10. 1. 2011

Litevský vícebojař Draudvila je v desítce nominovaných na světovou cenu fair play

Šestý z mistrovské soutěže na evropském šampionátu byl oceněn za nezištnou pomoc Bělorusovi Kravčenkovi. Laureát ceny Pierra de Coubertina bude znám 27. ledna.

9. 1. 2011

Testovací halové závody v Evropě i zámoří a další Ebuyův korálek

Na úvod sezony už bylo v neděli k vidění několik zajímavých výkonů, nejbohatší byl z tohoto pohledu Vánoční mítink v Moskvě. Úspěšné evropské krosové turné mistra světa Ebuyi pokračovalo ve Španělsku.

8. 1. 2011

Farah předčil v krosu Lebidě, čeští atleti testovali halovou formu

Z událostí soboty vybíráme špičkově obsazený kros v Edinburghu a pozvolný rozjezd domácí halové sezony.

7. 1. 2011

Mezičasy štafet při loňském HMS

V článku kompletní výčet mezičasů štafetových týmů, které se vloni v březnu zúčastnily halového šampionátu v katarském Dauhá.

7. 1. 2011

Kros u Legnana pro Keňany, Mikulenka 13.

Keňští závodníci obsadili při 54. ročníku krosového závodu v San Giorgiu su Legnano prvních pět pozic, zvítězil aktuální mistr světa Joseph Ebuya. Prosadili se i domácí Italové.

6. 1. 2011

Ruští chodci přepisovali tabulky na halové pětce

Sokolovová překonala na regionálním šampionátu republiky Mordova historicky nejlepší výkon, Borčin se v tabulkách začlenil na třetí příčku. V článku též info o 15letém běžeckém talentu z Etiopie.

6. 1. 2011

Ptejte se Jana Železného

Legenda světového oštěpu, která se v současnosti věnuje trénování svých svěřenců, přijala pozvání k našemu Rozhovoru měsíce. Své dotazy můžete Janu Železnému posílat i vy.

5. 1. 2011

Friedrichovou na Moravě nahradí Slesarenková

Organizátoři Moravské výškařské tour získali pro start v Hustopečích olympijskou vítězku z roku 2004 a ruskou rekordmanku. Mužské pole Skákání obohatí Šustov, do Třince na Beskydskou laťku přijede Williams.

4. 1. 2011

Šeftrenér očekává dvacítku atletů do Paříže

Nominační období pro březnový halový vrchol odstartovalo s Novým rokem. Ptali jsme se šéftrenéra Tomáše Dvořáka, jak vidí českou reprezentaci před HME.

4. 1. 2011

Téma týdne: otazníky pro rok 2011

O úspěchu či neúspěchu české atletiky v nadcházejícím roce rozhodne kombinace mnoha faktorů. V novém Tématu týdne jsme sestavili výčet těch, které jsou podle nás ty nejklíčovější.

3. 1. 2011

Maratonci načali rok podle očekávání zostra

Že nebude ani letos nouze o rychlé časy, naznačil Keňan Kipchumba, včerejší vítěz v čínském Xiamenu (Sia-menu). Podle EME NEWS se jedná o nejrychlejší čas na začátku roku.

2. 1. 2011

Haileho vítězství a jiné běžecké události konce roku

Silvestr je oblíbeným termínem pro pořádání všelikých závodů různých výkonnostních úrovní. Vybrali jsme pro vás výsledky z celého světa.