Aktuality

17. 2. 2011

Hvězdy se těší na vskutku domácí šampionát

Petr Svoboda a Jiřina Ptáčníková jsou životními partnery. Pojí je však i něco jiného. Obě medailové naděje pro HME přísluší ke stejnému středisku a v zimě trénují v hale Otakara Jandery, kde se o víkendu uskuteční již 37. ročník republikového mistrovství „pod střechou“.

17. 2. 2011

Uzávěrka do Paříže se blíží. Složení výpravy upřesní halová republika

Na seznamu pro halové ME prozatím figuruje třináct atletů. Domácí šampionát v sobotu 19. a neděli 20. února (oba dny od 13 h) v pražské hale Otakara Jandery by mohl nějaké to jméno na soupisku přidat.

17. 2. 2011

Bába v Bydhošti třetí

Na specializovaném mítinku v Polsku zvítězil Rus Uchov s 236. Z šampionátu jeho domoviny v Moskvě přilétl výkon roku na trojce.

16. 2. 2011

Zimní pražskou tyčku ovládli Ptáček a Kanaďanka Duclos-Lasnierová

Splněného limitu na halové mistrovství Evropy se diváci nedočkali. Atakovala jej Romana Maláčová ve skoku o tyči, mnoho nechybělo ani Janě Korešové v dálce.

16. 2. 2011

Téma týdne: Halové mistrovství dospělých v číslech

V druhém dílu statistického přehledu halových MČR probereme šampionát číslo jedna zimní sezony, tedy mužů a žen. O tituly se v tomto týdnu bojuje již po sematřicáté.

15. 2. 2011

Zveřejněn časový pořad pro Londýn

Atleti už znají svůj „jízdní řád“ pro olympijské hry v příštím roce. Konkrétní nominační výkony budou známy 15. dubna.

14. 2. 2011

Krchové se dařilo v Seattlu a jiné víkendové dodatky

Přinášíme dozvuky událostmi nabitého víkendu, nejen výsledky v USA studující Krchové, ale také další mítinky v zámoří i Evropě, především v hale.

14. 2. 2011

Vícebojařský šampionát obrazem

Prohlédněte si pár "kousků" z uplynulého víkendového mistrovství ČR ve vícebojích v pražské Stromovce od Jana Kucharčíka a Ivany Roháčkové.

13. 2. 2011

Hejnová vyhrála v Karlsruhe, Rosolová v Gentu

České reprezentantky z tréninkové skupiny „Rychlý holky“ se blýskly na čtvrtce – Hejnová – a na dvoustovce – Rosolová. V Německu padly čtyři výkony roku, v Belgii jeden.

13. 2. 2011

Šebrle mistrem republiky v evropském výkonu roku

36letý vícebojař prokázal své kvality a celkovým součtem po druhém dni se posunul na čelo kontinentálních statistik. Stříbro i bronz patří za osobní rekordy Helceletovi a Staňkovi. Medaile si rozdělovali také mladí sedmibojaři a chodci.

13. 2. 2011

Čechová do Paříže, Balnerův start ohrožen

Kateřina Čechová zaběhla ve Vídni šedesátku za 7.33, čímž na setinu vyhověla limitu ČAS. Michal Balner skočil v Doněcku 570, poté však při pokusu o český rekord zlomil tyč a poranil si ruku.

12. 2. 2011

Klučinová poprvé šampionkou, Šebrle zatím lépe než v Tallinnu

Spolurekordmanka v sedmiboji dnes při neúčasti vládkyně posledních třech ročníků Korešové získala v osobním rekordu titul. Úsilí evropského rekordmana o šestou účast na HME je nejlepší pozvánkou na druhý den.

11. 2. 2011

Svoboda vyhrál i v Düsseldorfu, Masná druhá

Také po dnešku zůstal překážkář Svoboda v této sezoně neporažen, půlkařka Masná podlehla jen jedné soupeřce. V Düsseldorfu padly čtyři výkony roku, jeden byl vyrovnán.

11. 2. 2011

Víkend pro atletického fajnšmekra

Zdá-li se někomu, že se halová sezona pořádně nerozběhla, následující dny by měly dojem rozpustit. První domácí šampionát a zahraniční mítinky – Düsseldorf, Doněck, Vídeň, Gent, Karlsruhe – to jsou významné milníky víkendu.

10. 2. 2011

Novinářskou laťku vyhrál Bába

Závěrečný mítink Czech High Jump Grand Prix na pražském Zličíně ovládl stejně jako předešlé dva díly Jaroslav Bába. Česká jednička k tomu přidala v hale po třech letech i výkon přes 230 cm.

10. 2. 2011

Machurovo odvolání zamítnuto, dvouletý trest koulaře trvá

Český olympijský výbor (ČOV) dnes potvrdil zákaz činnosti pro Remigia Machuru, který mu v září udělil Český atletický svaz.

10. 2. 2011

Šebrle vyzve omladinu

Poprvé od roku 1998 se na mistrovství ČR ve vícebojích objeví domácí ikona disciplíny. Evropský rekordman má o tomto víkendu poslední šanci nominovat se na březnové halové ME, pro mladší soupeře bude výzvou soupeření s 36letým matadorem.

10. 2. 2011

Obří zlepšení Di Martinové a parádní Uchov

Na výškařském mítinku v Banské Bystrici posunula italská skokanka světové maximum sezony o 7 cm. Ruský vládce hal vyrovnal vlastní výkon roku a už podruhé letos atakoval světový rekord.

9. 2. 2011

Pomozte Svobodovi a sledujte další výškařské závody

Petr Svoboda je mezi adepty na evropský výkon ledna. Fanoušky skokanských mítinků čekají dnes a zítra další dva chody v Banské Bystrici a Praze.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí