Aktuality

31. 1. 2011

Střípky nabitého víkendu

Nejdůležitější události minulých dní z pohledu české atletiky jsme vám přinášeli aktuálně, nyní dostanou prostor další zajímavosti, které ještě nebyly zmíněny.

30. 1. 2011

Čeští vícebojaři vyhráli mezistátko, ženy byly druhé

Mužský tým vícebojařů ovládl pětiutkání v Remeši, ženy podlehly jen domácím Francouzkám. Obdobně se individuálně prosadil Helcelet, Hejnovou pokořila jen Nana Djimou.

29. 1. 2011

Na Skákání exceloval Uchov, ženám vládla Školinová

Dvanáctý ročník Hustopečského skákání Moss logistics ovládli ruští výškaři. Uchov přitom předvedl výkon roku 238 cm a jen těsně shodil laťku v úrovni nového SR. Zástupci atletické velmoci se také radovali z prvenství i v celé Moravské tour.

29. 1. 2011

Adepty nominace na HME rozšířili Rosolová a Balner

Denisa Rosolová splnila nominační limit na čtvrtce při mítinku v Bordeaux, tyčkaři Michalu Balnerovi se podařilo totéž na přeborech Prahy.

27. 1. 2011

Nová jména pro halovou Evropu – Hejnová a Masná

Zuzana Hejnová v běhu na 400 m a Lenka Masná na dvojnásobné trati pokořily na mítinku v Chemnitz nominační kritéria pro HME. Překážkář Petr Svoboda zlepšil letošňák na 7.55.

26. 1. 2011

Ruska Kučinová skočila v Třinci světový juniorský rekord v hale

Vítězka premiérové olympiády mládeže, která se konala vloni v Singapuru, ovládla ženskou část soutěže výkonem 197 cm, s nímž vede světové tabulky. Mezi muži kraloval její krajan Šustov.

26. 1. 2011

Jarmila Kratochvílová slaví šedesátiny

Legendární běžkyně Jarmila Kratochvílová je stále držitelkou dvou světových rekordů a v Čáslavi se pokouší z dětí vybrousit další z atletických drahokamů.

26. 1. 2011

Šestáková končí, bude maminkou

Trojskokanka a dálkařka Martina Šestáková (za svobodna Darmovzalová) ohlásila v souvislosti s těhotenstvím závodní pauzu, která se nejspíš promění v definitivní ukončení kariéry.

25. 1. 2011

Téma týdne: Mezistátko vícebojařů

O víkendu se v Remeši uskuteční tradiční mezistátní utkání vícebojařů, kde české národní výběry poměří své síly s konkurenty a konkurentkami z Velké Británie, Nizozemska, Španělska a domácí Francie. Jaká očekávání jsou se závody spojována?

24. 1. 2011

Bába: chci konečně medaili

Výškař Jaroslav Bába je na začátku nové sezony podle svých slov lehčí, fyzicky zdatnější a zodpovědnější, než býval, a po šesti letech myslí na prolomení medailového půstu.

23. 1. 2011

Letem světem víkendovými výsledky

Souhrn nejzajímavějších výsledků, které se v posledních dnech urodily v atletických halách v Evropě a USA.

22. 1. 2011

Překážkáři Svoboda a Škrobáková zářili v Jablonci, Novotnému limit na HME těsně unikl

Petr Svoboda a Lucie Škrobáková rozšířili na mítinku Jablonecká hala okruh atletů se splněným nominačním kritériem pro halové ME v Paříži. Dálkaři Romanu Novotnému chyběl centimetr.

21. 1. 2011

O víkendu začne sezonu řada hvězd

Fanoušci zbystřete! Halová sezona se sice stále teprve rozjíždí, někteří ze špičkových borců však už zkusí vytrčit drápky. Letošní závodní premiéru chystají třeba překážkáři Svoboda a Škrobáková, sprinterka Rosolová či tyčkař Balner.

20. 1. 2011

Bába vyhrál v Ostravě a má limit pro halovou Evropu

Výškař Jaroslav Bába ovládl letošní ročník Ostravské laťky výkonem 226 cm a splnil tak nominační kriterium pro HME. Ivě Strakové a Oldřišce Marešové předvedených 187 cm na limit nestačí.

20. 1. 2011

Vyšly lednové Atletické listy

Co najdete v prvních Atletických listech roku 2011?

18. 1. 2011

Do Hustopečí i Thomas

Mistr světa z roku 2007, Bahaman Donald Thomas, je další ozdobou startovní listiny závěrečného dílu Moravské výškařské tour.

18. 1. 2011

Zpráva ze zasedání Předsednictva ČAS

Přinášíme Vám informaci z dnešního zasedání Předsednictva ČAS.

17. 1. 2011

Slovenka Cupáková končí, bude maminkou

Slovenská překážkářská rekordmanka Miriam Cupáková, kterou jsme už pod dívčím jménem Bobková uvykli vídat v české extralize, ukončila kvůli těhotenství závodní kariéru.

16. 1. 2011

Vícebojařský Chance decathlon team meeting pro Helceleta a Ogrodníkovou

Poslední závod, v němž měli přední čeští vícebojaři šanci promluvit do nominace pro halové mezistátní utkání, vyšel nejlépe Adamu Sebastianovi Helceletovi a Nikol Ogrodníkové.