Aktuality

13. 2. 2011

Hejnová vyhrála v Karlsruhe, Rosolová v Gentu

České reprezentantky z tréninkové skupiny „Rychlý holky“ se blýskly na čtvrtce – Hejnová – a na dvoustovce – Rosolová. V Německu padly čtyři výkony roku, v Belgii jeden.

13. 2. 2011

Šebrle mistrem republiky v evropském výkonu roku

36letý vícebojař prokázal své kvality a celkovým součtem po druhém dni se posunul na čelo kontinentálních statistik. Stříbro i bronz patří za osobní rekordy Helceletovi a Staňkovi. Medaile si rozdělovali také mladí sedmibojaři a chodci.

13. 2. 2011

Čechová do Paříže, Balnerův start ohrožen

Kateřina Čechová zaběhla ve Vídni šedesátku za 7.33, čímž na setinu vyhověla limitu ČAS. Michal Balner skočil v Doněcku 570, poté však při pokusu o český rekord zlomil tyč a poranil si ruku.

12. 2. 2011

Klučinová poprvé šampionkou, Šebrle zatím lépe než v Tallinnu

Spolurekordmanka v sedmiboji dnes při neúčasti vládkyně posledních třech ročníků Korešové získala v osobním rekordu titul. Úsilí evropského rekordmana o šestou účast na HME je nejlepší pozvánkou na druhý den.

11. 2. 2011

Svoboda vyhrál i v Düsseldorfu, Masná druhá

Také po dnešku zůstal překážkář Svoboda v této sezoně neporažen, půlkařka Masná podlehla jen jedné soupeřce. V Düsseldorfu padly čtyři výkony roku, jeden byl vyrovnán.

11. 2. 2011

Víkend pro atletického fajnšmekra

Zdá-li se někomu, že se halová sezona pořádně nerozběhla, následující dny by měly dojem rozpustit. První domácí šampionát a zahraniční mítinky – Düsseldorf, Doněck, Vídeň, Gent, Karlsruhe – to jsou významné milníky víkendu.

10. 2. 2011

Novinářskou laťku vyhrál Bába

Závěrečný mítink Czech High Jump Grand Prix na pražském Zličíně ovládl stejně jako předešlé dva díly Jaroslav Bába. Česká jednička k tomu přidala v hale po třech letech i výkon přes 230 cm.

10. 2. 2011

Machurovo odvolání zamítnuto, dvouletý trest koulaře trvá

Český olympijský výbor (ČOV) dnes potvrdil zákaz činnosti pro Remigia Machuru, který mu v září udělil Český atletický svaz.

10. 2. 2011

Šebrle vyzve omladinu

Poprvé od roku 1998 se na mistrovství ČR ve vícebojích objeví domácí ikona disciplíny. Evropský rekordman má o tomto víkendu poslední šanci nominovat se na březnové halové ME, pro mladší soupeře bude výzvou soupeření s 36letým matadorem.

10. 2. 2011

Obří zlepšení Di Martinové a parádní Uchov

Na výškařském mítinku v Banské Bystrici posunula italská skokanka světové maximum sezony o 7 cm. Ruský vládce hal vyrovnal vlastní výkon roku a už podruhé letos atakoval světový rekord.

9. 2. 2011

Pomozte Svobodovi a sledujte další výškařské závody

Petr Svoboda je mezi adepty na evropský výkon ledna. Fanoušky skokanských mítinků čekají dnes a zítra další dva chody v Banské Bystrici a Praze.

9. 2. 2011

Bába vyhrál v Brně, tři výkony roku v Liévin

Při včerejší Brněnské laťce si výškař Jaroslav Bába vylepšil svůj letošní výkon na 228 cm. Ve francouzském Liévin padla maxima sezony zásluhou trojskokana Tamgha, mílaře Chepseby a překážkářky Wellsové.

8. 2. 2011

Téma týdne: Halové víceboje v číslech

Sérii víkendových domácích halových šampionátů každoročně otevírají vícebojaři. Tradice tohoto mistrovství však začala až s rozdělením republiky v roce 1993, takže letos píší všestranní atleti devatenáctou kapitolu.

7. 2. 2011

Wagnerův limit, Šebrle mimo pořadí pro Paříž

Při ústeckých přeborech si HME zajistil dálkař Wagner. Špatné zprávy naopak přišly pro sedmibojaře Šebrleho. Přinášíme i informace o mítincích v Tampere a Landau, o úspěchu běžkyně Kamínkové či klubovém EP v krosu.

6. 2. 2011

Eaton opět přepisoval halovou historii

Na mítinku v Tallinnu se americký mladík stal staronovým světovým rekordmanem, Šebrle skončil pátý, čtvrtý z Evropanů. Svoboda vyhrál v Moskvě, Rosolová doběhla v osobáku druhá, Ptáčníková se dělila o třetí místo.

5. 2. 2011

Holuša do Paříže, Šebrle má nakročeno

Souboj hvězd ve Stuttgartu vyzněl lépe pro Olivera, tamtéž půlkař Holuša zaokrouhlil počet členů výpravy pro HME na deset. V Tallinnu načal sedmibojař Šebrle velmi dobře útok na start na halovém vrcholu sezony.

4. 2. 2011

O víkendu vytáhnou do boje „těžké kalibry“

Následující dny vzbuzují velká očekávání. V Moskvě se vrací Isinbajevová, ve Stuttgartu se utkají překážkáři Robles s Oliverem a v Tallinnu se spekuluje o novém SR v sedmiboji. A to samozřejmě není vše.

3. 2. 2011

Žilka setinu od Paříže

O smůle může mluvit sprinter Libor Žilka, po výkonu 6.69 na mítinku v Linci mu těsně unikl nominační limit pro HME. Další Češi tak blízko nebyli.

3. 2. 2011

Ptejte se Michala Balnera

Svěřenec Boleslava Patery se v lednu vrátil do tyčkařského sektoru ve formě, v jaké jsme ho vídali po většinu loňské sezony. Ptát se jej můžete v našem pravidelném měsíčním rozhovoru.


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí