Aktuality

1. 3. 2011

S kým se Češi nakonec (ne)utkají

Ještě před začátkem HME došlo k odstoupení několika adeptů medaile. Vybrali jsme ty disciplíny, kde najdeme české „želízko v ohni“, a k tomu přidali i ženskou výšku, kde „zmizely“ kompletní stupně vítězů z Barcelony.

1. 3. 2011

Atletika v hale Bercy – dlouhé, ale nelehké soužití

Do začátku 31. HME v atletice zbývají poslední tři dny a evropská špička už nabírá směr Paříž. Šampionát bude hostit hala Bercy, která má s olympijským sportem číslo jedna už více než čtvrtstoletou zkušenost.

28. 2. 2011

ČAS se uchází o halové mistrovství Evropy 2015

Šampionát, který se za týden uskuteční v Paříži, by mohl za čtyři roky zamířit do Prahy. Vítězné místo bude známo na podzim.

27. 2. 2011

Neděle přinesla šest mistrovských double

DOPLNĚNO FOTO: Sedm dorostenců a juniorů vybojovalo o víkendovém „gigantu“ dvě individuální zlata. Druhý den MČR dokonali double sprinteři Černochová, Domská, Bakalár, Hrnčíř a běžci Janoušová a Šesták.

27. 2. 2011

Ruská chodkyně Sokolovová zdolala světový rekord na dvacítce

Na zimním chodeckém šampionátu v Soči se Věra Sokolovová vyšponovala k rychlému času 1:25:08 v souboji s Anisjou Kirdjapkinovou. Ta byla v cíli jen o vteřinu později.

26. 2. 2011

Dorostenky Hlavatá a Černochová ozdobily sobotu rekordy

DOPLNĚNO FOTO: Český rekord na 60 metrů překážek a ještě prvenství v dálce stihla za první den mládežnického MČR Karolina Hlavatá. Její vrstevnice Martina Černochová vylepšila na hladkém sprintu historický čas šampionátu.

26. 2. 2011

V Métách byli Češi vidět, Šebrle vyhrál kouli

Jako finální příprava před HME či poslední dobrá příležitost zazávodit si v sezoně: Podle českých účastníků však nebyl průběh mítinku ve Francii organizačně nejhladší, zmatky provázely výsledkový servis i samotné soutěže.

25. 2. 2011

Víkend patří halovému „gigantu“

Dvoudenní republikový šampionát dorosteneckých a juniorských kategorií hostí jako obvykle hala Otakara Jandery v pražské Stromovce.

25. 2. 2011

Do Paříže pocestuje šestnáct atletů

Předsednictvo Českého atletického svazu dnes schválilo nominaci šestnácti atletů na halové mistrovství Evropy, které se uskuteční příští víkend, 4.-6. března ve francouzské metropoli.

25. 2. 2011

Zpráva ze zasedání Předsednictva ČAS

Přinášíme Vám zprávu z dnešního djednání Předsednictva Českého atletického svazu.

25. 2. 2011

Letenku na „last minute“ nikdo nezískal

Poslední šance nominovat se do Paříže padla. Druhý den mítinku v Otrokovicích se limit nepodařilo zlomit Marcellovi v kouli ani žádné z výškařek.

24. 2. 2011

Běžecký seriál PIMu: nový ročník a velké plány před sebou

Jen ty nejvyšší ambice si dává pořadatel masových běhů u nás. Letos rozjíždí v Ústí nad Labem další půlmaraton a z pražských závodů by rád Capalbův tým učinil jednu z ikon města.

24. 2. 2011

Jablonec řady pro Paříž nerozšířil

Jedna z posledních možností nominovat se na halový vrchol padla. Přesto byl na Jablonecké středě k vidění jeden výkon lepší limitu HME. (V článku také 1. den Otrokovic.)

23. 2. 2011

Téma týdne: Halový „gigant“ v číslech

Třetí, závěrečný díl k republikovým šampionátům patří kategorii juniorů a dorostenců. Takzvaný „gigant“ spojuje boje o tituly atletů a atletek do 19, resp. 17 let.

23. 2. 2011

Do uzávěrky nominace na HME zbývají dva dny

Přišel čas pro plnění limitů stylem last minute. Příležitost skýtají hlavně halová středa v Jablonci nad Nisou a mezinárodní mítink Obaly Morava v Otrokovicích.

22. 2. 2011

Svoboda udržel neporazitelnost, Rosolová získala ve Stockholmu cenné skalpy

Češi byli pořádně vidět na mítinku IAAF ve švédské metropoli. Překážkář Svoboda vyhrál absolutně, čtvrtkaři Rosolová s Vojtíkem opanovali své běhy a Holuša držel krok s nejlepšími na kilometru.

22. 2. 2011

Letem světem národními šampionáty

Uplynulý víkend věnovala většina Evropy svým domácím mistrovstvím. Vybrali jsme výrazné výkony s akcentem na disciplíny, v níž mohou čeští atleti hledat soupeře pro Paříž.

21. 2. 2011

Šampionát přes objektivy

Prohlédněte si uplynulé víkendové mistrovství republiky v hale, jak jej zachytili Jan Kucharčík a Ivana Roháčková.

20. 2. 2011

Trojskokan Tamgho znovu skočil svěťák, vylepšil ho o centimetr

Halový mistr světa Teddy Tamgho z Francie posunul na domácím šampionátu v Aubiére hodnotu rekordu na 17.91 m.