Aktuality

13. 4. 2016

Na Tretru přijede Lavillenie

Dalším velkým tahákem jubilejní 55. Zlaté tretry v Ostravě bude skok o tyči mužů, kde potvrdil svůj start olympijský vítěz a světový rekordman Renaudl Lavillenie.

11. 4. 2016

Jaký byl uplynulý atletický víkend?

Druhý dubnový víkend byl plný zajímavých atletických událostí. Závodilo se na silnici i na dráze. Zde je přehled toho nejzajímavějšího, co proběhlo v zahraničí.

9. 4. 2016

Skvělí vítězové Poděbrad, tituly pro Korvasovou a Gdulu

Mistrovství republiky na 20 km, mítink EA, mezistátní utkání a bohatý doprovodný program - to je tradiční chodecký mítink ve středočeských lázních. Tentokrát jej postihlo chladné a deštivé počasí, které však závodníkům nebránilo ve výtečných výkonech.

8. 4. 2016

Poděbrady čeká chodecký svátek

V sobotu 9. dubna odstartuje na Lázeňské kolonádě v Poděbradech 84. tradičního chodeckého závodu, který je zároveň mítinkem EA, mezistátním utkáním i republikovým šampionátem České republiky a Slovenka v chůzi na 20 kilometrů.

7. 4. 2016

Vyšly březnové Atletické listy

Do elektronických stránek odešlo letošní třetí číslo informačního bulletinu Atletické listy. Co v něm najdete?

4. 4. 2016

Homoláč si jde za olympijským snem

Nejlepším českým běžcem na Sportisimo půlmaratonu byl Jiří Homoláč. Svěřenec trenéra Jiřího Sequenta se v sobotním závodě kvalifikoval na evropský šampionát, ale jeho hlavní motivací je start pod pěti kruhy.

4. 4. 2016

Poděbrady lákají na mistra světa

Již o nadcházejícím víkendu proběhne 84. ročník tradičního chodeckého závodu Poděbrady, který je zároveň i mítinkem EA i mezistátním utkáním a startovní listina je plná zajímavých jmen.

2. 4. 2016

Sportisimo půlmaraton pro Wanjira a Jepchumbovou

Osmnáctý ročník pražského půlmaratonu se stal za krásného jarního počasí kořistí keňských běžců. Mezi muži obhájil své vítězství z loňského roku Daniel Wanjiru. V závodě žen dominovala jeho krajanka Violah Jepchumbaová.

1. 4. 2016

Sportisimo 1/2Maraton nabízí nabitou startovku

Nabité startovní pole a dramatické boje na trati, to slibuje letošní Sportisimo 1/2Maraton Praha. Bránit nejvyšší stupínek se vrací oba loňští vítězové, Daniel Wanjiru z Keni a Worknesh Degefa z Etiopie. Oba dva však budou čelit velké výzvě v podobě rychlých a zkušených soupeřů. Mezi muži totiž figuruje hned pět atletů, kteří na půlmaratonské vzdálenosti již pokořili hodinovou hranici, dalších osm běžců se dostalo pod čas 1:01. Silné bude i ženské startovní pole, kde má šest běžkyň osobní rekord pod 1:10. Závod odstartuje v sobotu 2. dubna v 10 hodin od Rudolfina.

31. 3. 2016

Špotáková věří v brzké uzdravení

Oštěpařka Barbora Špotáková je již zpět ze soustředění na Lanzarote, kde si přivodila zlomeninu pravé zánártní kůstky. Hned po návratu prošla kontrolním vyšetřením. Jaký je její zdravotní stav a co její vyhlídky na nadcházející sezónu. To se dozvíte v následujícím krátkém rozhovoru.

31. 3. 2016

Chodecká reprezentace poměří své síly s evropskou špičkou

Už jen něco přes týden zbývá do startu 84. ročníku tradičního chodeckého závodu Poděbrady, který je mítinkem EA, mistrovstvím ČR a SR v chůzi na 20 kilometrů a mezistátním utkáním. Odtajněná je již i nominace českého týmu pro toto mezinárodní klání a návštěvníky čeká i zajímavý doprovodný program.

30. 3. 2016

Tretra potvrdila kladivářské hvězdy

Příznivci Zlaté tretry v Ostravě si již zvykli, že se vždy den před „Tretrou“ koná mezinárodní závod v hodu kladivem za účasti těch největších světových hvězd. Bude tomu tak i v letošním roce. Ve čtvrtek 19. května v odpoledních hodinách se tak kladiváři a kladivářky utkají ve svých soutěžích.

30. 3. 2016

Stříbrný z Portlandu zve na Pohár Rozhlasu

Vážení sportovní přátelé, rádi bychom vás pozvali k 48. ročníku Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou. Jedná se o soutěž školních družstev, pořádanou Českým atletickým svazem.

29. 3. 2016

Startuje běžecká škola ČBK

Již od zítřka budete mít možnost se zúčastňovat běžeckých tréninků pod vedením Róberta Štefka.

26. 3. 2016

Půlmaratonské tituly pro Kamworora a Jepchirchirovou

Ve waleském Cardiffu se uskutečnil světový šampionát v půlmaratonu, kterému dominovaly keňské barvy.

25. 3. 2016

CAS zpřísnila tresty šestici Rusů

Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) v Lausanne změnila po odvolání IAAF tresty za doping pro šest ruských atletů. Chodci Kirďapkin a Kaniskinová přijdou o zlato a stříbro z chůze na 50 km, respektive 20 km z olympijských her v Londýně 2012. Stýplařce Zaripovové a dalšímu chodci Bakulinovi zase vzalo rozhodnutí CAS světový titul z Tegu 2011.

24. 3. 2016

Varhaník a Capalbo se budou podílet na obnově světové atletiky

IAAF zveřejnila předsedy komisí a poradních panelů, jejichž úkol je jednoznačný: zásadní proměna globální atletické administrativy. Mezi 21 odpovědnými osobami figurují i jména předsedy ČAS Libora Varhaníka a šéfa RunCzech Carla Capalba. (Přehled všech šéfů viz níže.)

24. 3. 2016

Ptejte se Pavla Masláka

Pozvánku do naší pravidelné rubriky přijal čerstvý obhájce titulu halového mistra světa Pavel Maslák.

23. 3. 2016

Špotáková si poranila nohu, Rio to neohrozí

Komplikace, ale ne tragédie, komentovala dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem zlomeninu zánártní kosti.