Aktuality

24. 5. 2016

V Turnově kraloval Malachowski

Sedmnáctý ročník Memoriálu Ludvíka Daňka opanoval polský šampion Piotr Malachowski. Na startu se představila i řada českých reprezentantů.

23. 5. 2016

Světové výkony v Evropě i za mořem

Nejen na mítinku Diamantové ligy v Rabatu padaly o víkendu světové výkony roku. Zde je přehled těch nejzajímavějších výsledků, které se v posledních dvou dnech urodily.

23. 5. 2016

Ptejte se Jaroslava Jílka

Naším hostem rozhovoru měsíce května bude jeden atletických objevů této sezóny oštěpař Jaroslav Jílek.

22. 5. 2016

Premiéra DL v Rabatu přinesla kvalitní běhy

Hlavně běžecké disciplíny ozdobily třetí díl Diamantové ligy, kterou poprvé hostil marocký Rabat. Výškař Bába skončil osmý.

22. 5. 2016

Cachová má olympijský limit

Závěrečným dnem vyvrcholil národní šampionát ve vícebojích. Kateřina Cachová splnila limit do Ria a Marek Lukáš pokořil nominační standard na mistrovství Evropy.

21. 5. 2016

Cachová útočí na Amsterdam

Republikový šampionát ve vícebojích má za sebou druhý den a velmi slibně má rozjetý svůj sedmiboj Kateřina Cachová, která usiluje o limit na evropské mistrovství. Naopak ze soutěže odstoupila Eliška Klučinová a také Jiří Sýkora.

20. 5. 2016

Bolt nezklamal, Sasínek šokoval

Jamajský blesk opět nezklamal ostravské publikum a předvedl na stovce velkou show, kterou završil skvělým časem 9.98. Zářili i naši atleti. Naprosto nečekané vítězství si na patnáctce připsal Filip Sasínek. Závod tyčkařek ovládla Jiřina Ptáčníková.

19. 5. 2016

Wlodarczyková a Fajdek ve WL, Šafránková v NR do Ria

Úvod jubilejní 55. Zlaté tretry vyšel na výbornou. V kladivářském prologu padly v obou kategoriích nejlepší světové výkony roku. Radost domácímu publiku udělali i naši reprezentanti. Kateřina Šafránková vylepšila český rekord a splnila limit na olympijské hry. Lukáš Melich vyhověl nominačnímu kritériu pro evropský šampionát.

19. 5. 2016

55. Zlatá tretra je již za dveřmi

V ostravském hotelu Clarion proběhla předzávodní tisková konference s největšími hvězdami Zlaté tretry. Jak jsou naladěna nejzářivější jména letošního ročníku den před startem?

18. 5. 2016

Bolt podpořil děti na „Čokoládovce“

Velmi vzácného hosta měla dnešní Čokoládová tretra na pražské Julisce. Mladé atlety přišel podpořit samotný Usain Bolt.

17. 5. 2016

Fanouškovská soutěž k MČR

Ve dnech 17. – 19. června se do Tábora sjede k mistrovství České republiky česká atletická špička, aby bojovala nejen o mistrovské tituly, ale také o limity na evropský šampionát do Amsterdamu a olympijské hry do Ria.

16. 5. 2016

Kvalitní zaoceánské sprinty

O uplynulém víkendu se nezávodilo pouze na Diamantové lize v Šanghaji. Řada výborných výkonů byla k vidění i za velkou louží.

14. 5. 2016

1. kolo extraligy pro Brno a USK

Plzeňský atletický stadion hostil první kolo extraligy můžu a žen. Mezi muži posbírala nejvíce bodů Univerzita Brno a mezi ženami triumfovaly ženy USK Praha.

14. 5. 2016

Čeští oštěpaři v Šanghaji na bedně

Diamantový seriál se přestěhoval ke svému druhému dílu do čínské Šanghaje. Na startu byli i tři čeští reprezentanti a rozhodně se neztratili.

13. 5. 2016

Kiprop: Chci, aby si mě lidé pamatovali

Přinášíme vám rozhovor s olympijským vítězem a trojnásobným mistrem světa Asbelem Kipropem z Keni. Jaký je jeho pohled na doping a proč si myslí, že jsou afričtí běžci nejlepší?

12. 5. 2016

Do Tretry zbývá už jen týden

Již za pár dní odstartuje kladivářským prologem jubilejní 55. ročník atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava. I na poslední chvíli přibývají ve startovní listině další hvězdná jména.

12. 5. 2016

Špotáková vyhlíží první letošní start

Oštěpařka Barbora Špotáková se postupně zotavuje ze zlomeniny zánártní kůstky a přidává na tréninkové zátěži. Jak se léčila a kdy by ráda absolvovala svůj první závod? To se dozvíte v následujícím rozhovoru.

10. 5. 2016

Lístky do Tábora v prodeji, zve husita Dvořák

17. až 19. června přivítá jihočeský Tábor po třech letech opět mistrovství ČR mužů a žen na dráze. Vidět domácí elitu v boji o tituly a medaile, ale i o Amsterdam či Rio de Janeiro si lze zajistit od středy, kdy se spouští předprodej vstupenek v sítí Ticketportal. Na atletické bitvy zve také šéftrenér české reprezentace Tomáš Dvořák, který se při natáčení spotu pro šampionát převtělil do role husity. (Video viz youtube kanál ČAS.)

9. 5. 2016

Maratonské štafety: junioři i hvězdy Běchovic

V rámci Volkswagen maratonu Praha se běžely také štafety. Juniorské týmy se před závodem rozcvičily s finišmanem běchovické sestavy Štefkem. Jím vedená čtveřice v neděli pak bezpečně splnila svůj výkonnostní cíl a čtvrtým místem dala vědět i o projektu „Atleti pomáhají“.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí