Aktuality

18. 4. 2011

Maratonské superčasy v Londýně, Haile se vrátil ve Vídni

Vítězi londýnského maratonu se stali Keňané Mutai a Keitanyová, oba se prosadili do horních pater historických statistik. Ve Vídni atakoval uzdravený Gebrselassie hodinovou trať na půlmaratonu.

17. 4. 2011

Pilný: Chci přivést HME do Prahy

Přinášíme krátký rozhovor s včera zvoleným viceprezidentem Evropské atletiky Karlem Pilným. V článku také odkaz na rozhovor z místa konání voleb, Londýna.

16. 4. 2011

Sekyrová počtvrté půlmaratonskou šampionkou, pro Kreisingera premiéra

Sekyrové se podařilo udolat obhájkyni Kamínkovou. Mezi českými běžci se v Pardubicích prosadil Kreisinger, absolutním vítězem se stal Keňan Mike Cheruiyot.

16. 4. 2011

Pilný i Varhaník uspěli ve volbách EA

Karel Pilný byl zvolen viceprezidentem Evropské atletiky. Post nejvyšší obhájil Švýcar Hansjörg Wirz. Předseda ČAS Libor Varhaník opět členem soutěžní komise EA.

15. 4. 2011

Potrápí Pechek Kreisingera a Sekyrová Kamínkovou?

Pokud vše půjde podle předpokladů, zítra by půlmaratonské tituly měli vybojovat favorité Jan Kreisinger a Petra Kamínková. Žádný závod však nemá předem napsaný scénář a ani v Pardubicích tomu nebude jinak.

15. 4. 2011

Lewis jde do politiky a další zajímavosti

Přinášíme vám souhrn "velkých malých" zpráv souvisejících s atletikou, které přinesl tento týden.

14. 4. 2011

Ptejte se Carla Capalba

Pozvánku na rozhovor měsíce tentokrát přijal Ital, jehož jméno nezná z běžecké komunity asi málokdo. Capalbův PIM pořádá od roku 1994 městské závody, které si v posledních letech právem získaly přívlastek masové. Ptát se jej můžete i vy.

14. 4. 2011

Marcell před sezonou: Musím být špička, jinak to nemá cenu

Diskař Jan Marcell se pilně připravuje na sezonu. Chce v ní pravidelně házet k 65 metrům. Pokud se mu to nebude dařit, bude svoji atletickou budoucnost velmi zvažovat.

14. 4. 2011

Rosolová bude na sběratelském razítku

Nečekaného úspěchu české čtvrtkařky na Halovém mistrovství Evropy v Paříži si všimla Česká pošta a připravila s Rosolovou takzvané příležitostné razítko.

14. 4. 2011

Evropská atletika si zvolí vedení, o posty se ucházejí i Pilný a Varhaník

V sobotu se v Londýně koná volební kongres střešní organizace evropských atletických federací. Dosavadní pokladník EA Karel Pilný kandiduje na jeden z viceprezidentských postů, předseda ČAS Libor Varhaník obhajuje pozici v soutěžní komisi.

13. 4. 2011

Daňkův memoriál po pauze opět láká elitní diskaře i Špotákovou

Memoriál Ludvíka Daňka se loni nekonal kvůli nedostatku financí. Letos se na přerušenou tradici daří navázat 12. ročníkem. Diváci v Turnově by se tak měli 24. května dočkat řady hvězd světové atletiky.

13. 4. 2011

Téma týdne: Druhé nejmladší MČR aneb ½maraton v číslech

V pravidelné rubrice se podíváme na poloviční maratonskou trať pohledem do krátké historie mistrovství České republiky. Šampionát se letos potřetí vrací do východočeských Pardubic, právě tuto sobotu 16. dubna.

12. 4. 2011

Pardubice lákají domáckou atmosférou a rychlou tratí

Sezona mimo dráhu se na východě Čech přiblíží k svému jarnímu vrcholu, tuto sobotu se do boje o mistrovské tituly vydají vytrvalci na poloviční maratonskou trať. Pardubice však zvou i zájemce o sport v různé podobě.

12. 4. 2011

IAAF zavedla pravidlo „Semenya“

Rada mezinárodní asociace atletických federací (IAAF) schválila na svém zasedání v korejském Tegu pravidlo o startu žen s nadprodukcí mužských hormonů. Popud k jeho zavedení dal podle všeho případ Jihoafričanky Semenyaové.

12. 4. 2011

Rekonvalescent Balner: Nechci nic uspěchat

Tyčkař Michal Balner si v únoru přivodil při pokusu o zdolání českého rekordu na mítinku v Doněcku komplikované zranění ruky. Doteď má palec v dlaze a ostatní prsty teprve rozhýbává. Přípravu na další sezonu to sice komplikuje, ale nevylučuje.

11. 4. 2011

Atletika pro děti v Ústeckém kraji vstupuje do druhého ročníku

„Staň se atletickou nadějí Ústeckého kraje“ – takový podtitul letos dostaly doprovodné akce Atletiky pro děti na severu Čech.

11. 4. 2011

Diamantová liga po starém i nově

Druhý ročník seriálu elitních mítinků, který odstartuje 6. května v katarském Dauhá, si zachoval základní obrysy z minulého roku. Jsou tam však i podstatné novinky.

10. 4. 2011

Útok na světový rekord maratonci v Rotterdamu nedotáhli

Naděje organizátorů pověstně rychlého maratonu v Rotterdamu na překonání světového rekordu živili závodníci déle než polovinu trati. Nakonec z toho nebylo ani traťové maximum.

9. 4. 2011

Chodecké tituly z Poděbrad pro Pelantovou a Ketnera

Lucie Pelantová a Karel Ketner obhájili loňská prvenství z mistrovství republiky v chůzi na 20 km. Závod zařazený do evropského okruhu vyhráli Španělka Iglesiasová a Ital Giupponi.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí