Aktuality

28. 4. 2011

Téma týdne: Atleti se nebojí svléknout

Odhalují svá vypracovaná těla, někdy cudněji, jindy odvážněji. Nejen atletky, ale i atleti. Mnohdy kvůli penězům, avšak nezřídka určených na sportovní přípravu. Téměř vždy se ovšem svléknutím zviditelní.

28. 4. 2011

TNT-Fortuna láká hvězdné vícebojaře

Necelé dva měsíce před závody organizátoři zveřejnili první jména, která by letos měla mítink zařazený do IAAF Challenge ozdobit.

27. 4. 2011

Tretra začne odpočítávat poslední měsíc a oznámila mimo jiné Trammella a Makarova

Na 110 m překážek přibyli Trammell a Doucouré, již nabitý oštěp se rozšířil o Makarova a Sirmaise. „Nováčky“ jsou na startovní listině 50. Zlaté tretry také kladivář Zagornyj, výškař Bednarek a čtvrtkař Brown.

26. 4. 2011

Isinbajevová si ve Volgogradu užívá rodiny

Někdejší neohrožená vládkyně ženské tyčky Jelena Isinbajevová mluví v rozhovoru pro webové stránky ruské atletické federace o svém návratu do rodného města.

26. 4. 2011

Marcell se blýskl na úvod velehodem

Diskař Jan Marcell vstoupil do sezony impozantně. Na sobotních závodech v brněnských Žabovřescích poslal svůj disk do vzdálenosti osobního rekordu 66 metrů. Dále podle IAAF letos ještě nikdo nehodil. AKTUALIZOVÁNO

25. 4. 2011

Pelmel z velikonočního víkendu

Uplynulé dny opět trochu poupravily letošní statistiky a také přinesly zajímavé výkony mladíků. Přinášíme přehled aktualit vybraných ze zpravodajství EME News.

23. 4. 2011

Kellie Wellsová: Úlet nebo budoucí královna překážek?

Halové sezoně vládla, ale vzhledem k absenci kontinentálního měření sil, které by její dominanci prověřilo, zůstávaly výkony osmadvacetileté Američanky tak trochu pozadí. Před týdnem si ale svým větrným výkonem 12.35 řekla o pozornost znovu.

22. 4. 2011

Domínguezová očištěna od dopingu

Španělský soud zrušil hlavní obvinění proti úřadující mistryni světa ve stýplu. Podle místního tisku Domínguezová neužívala žádné nedovolené látky.

22. 4. 2011

Úvahy nad maratonským (ne)rekordem v Bostonu

Keňan Mutai zaběhl v pondělí v Bostonu nejrychlejší maraton v historii, který však nemohl být uznán za světový rekord. Jak velkou výhodu mu poskytla neregulérní trať? Neboli, zaběhl by rekord jinde? Vědec to zkusil spočítat.

21. 4. 2011

Prorok opět řeší achilovku a myslí na časy „pod 50“

Z pohledu české atletiky jedno z nejmilejších překvapení loňského ME v Barceloně, čtvrtkař překážkář Josef Prorok, nahlíží na další sezonu s optimismem, přestože mu přípravu komplikují zdravotní problémy.

21. 4. 2011

Vyšly dubnové Atletické listy

Letošní čtvrté číslo bulletinu Českého atletického svazu vyrazilo do elektronických stránek. Co v něm najdete?

20. 4. 2011

Téma týdne: Maratonská ekonomika

Když je řeč o akcích Pražského mezinárodního maratonu v souvislosti s financemi, většině lidí nejspíš vytane na mysli ne zrovna nízké startovné, případně otázka: „kolik to celé asi musí stát“.

20. 4. 2011

Legendární maratonkyně Grete Waitzová podlehla rakovině

Jedna z nejvýraznějších postav historie královské trati zemřela v úterý po šestiletém boji se zákeřnou nemocí. Bylo jí 57 let.

19. 4. 2011

Šebrlemu a spol. děkoval ministr obrany

Alexandr Vondra přijal úspěšné sportovce ASC Dukla, kteří v zimním období získali medaili na některé z velkých akcí. Atletiku zastupoval bronzový z pařížského HME Roman Šebrle, jehož jsme u té příležitosti vyzpovídali.

19. 4. 2011

Na Tretru přijedou Koech, Clement a Abakumovová

50. ročník mítinku v Ostravě má nová jména: Stýpl slibuje díky Koechovi útok na hranici osmi minut, 400 m překážek má s Clementem již trojici hvězd a domácí „star“ Špotákové přibyla silná soupeřka z Ruska.

19. 4. 2011

Zpráva ze zasedání Předsednictva ČAS

Přinášíme informaci z dnešního zasedání Předsednictva Českého atletického svazu.

18. 4. 2011

Nejrychlejší maraton historie zaběhl v Bostonu Mutai, rekordmanem však není

Devětadvacetiletý Keňan dnes vyhrál 115. ročník závodu v Bostonu výkonem 2:03:02, druhý Mosop byl jen o čtyři sekundy pomalejší. Jejich časy však kvůli klesání na trati, které překračuje povolené hodnoty, nemohou být uznány za světový rekord.

18. 4. 2011

Atletické vlaštovky ze zámoří

Zatímco na letní atletickou sezonu v Evropě je třeba si ještě nějaký ten týden počkat, na jiných kontinentech jsou souboje na dráze v plném proudu. Přinášíme souhrn pozoruhodných výsledků z víkendu.

18. 4. 2011

Maratonské superčasy v Londýně, Haile se vrátil ve Vídni

Vítězi londýnského maratonu se stali Keňané Mutai a Keitanyová, oba se prosadili do horních pater historických statistik. Ve Vídni atakoval uzdravený Gebrselassie hodinovou trať na půlmaratonu.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí