Aktuality

14. 4. 2011

Marcell před sezonou: Musím být špička, jinak to nemá cenu

Diskař Jan Marcell se pilně připravuje na sezonu. Chce v ní pravidelně házet k 65 metrům. Pokud se mu to nebude dařit, bude svoji atletickou budoucnost velmi zvažovat.

14. 4. 2011

Rosolová bude na sběratelském razítku

Nečekaného úspěchu české čtvrtkařky na Halovém mistrovství Evropy v Paříži si všimla Česká pošta a připravila s Rosolovou takzvané příležitostné razítko.

14. 4. 2011

Evropská atletika si zvolí vedení, o posty se ucházejí i Pilný a Varhaník

V sobotu se v Londýně koná volební kongres střešní organizace evropských atletických federací. Dosavadní pokladník EA Karel Pilný kandiduje na jeden z viceprezidentských postů, předseda ČAS Libor Varhaník obhajuje pozici v soutěžní komisi.

13. 4. 2011

Daňkův memoriál po pauze opět láká elitní diskaře i Špotákovou

Memoriál Ludvíka Daňka se loni nekonal kvůli nedostatku financí. Letos se na přerušenou tradici daří navázat 12. ročníkem. Diváci v Turnově by se tak měli 24. května dočkat řady hvězd světové atletiky.

13. 4. 2011

Téma týdne: Druhé nejmladší MČR aneb ½maraton v číslech

V pravidelné rubrice se podíváme na poloviční maratonskou trať pohledem do krátké historie mistrovství České republiky. Šampionát se letos potřetí vrací do východočeských Pardubic, právě tuto sobotu 16. dubna.

12. 4. 2011

Pardubice lákají domáckou atmosférou a rychlou tratí

Sezona mimo dráhu se na východě Čech přiblíží k svému jarnímu vrcholu, tuto sobotu se do boje o mistrovské tituly vydají vytrvalci na poloviční maratonskou trať. Pardubice však zvou i zájemce o sport v různé podobě.

12. 4. 2011

IAAF zavedla pravidlo „Semenya“

Rada mezinárodní asociace atletických federací (IAAF) schválila na svém zasedání v korejském Tegu pravidlo o startu žen s nadprodukcí mužských hormonů. Popud k jeho zavedení dal podle všeho případ Jihoafričanky Semenyaové.

12. 4. 2011

Rekonvalescent Balner: Nechci nic uspěchat

Tyčkař Michal Balner si v únoru přivodil při pokusu o zdolání českého rekordu na mítinku v Doněcku komplikované zranění ruky. Doteď má palec v dlaze a ostatní prsty teprve rozhýbává. Přípravu na další sezonu to sice komplikuje, ale nevylučuje.

11. 4. 2011

Atletika pro děti v Ústeckém kraji vstupuje do druhého ročníku

„Staň se atletickou nadějí Ústeckého kraje“ – takový podtitul letos dostaly doprovodné akce Atletiky pro děti na severu Čech.

11. 4. 2011

Diamantová liga po starém i nově

Druhý ročník seriálu elitních mítinků, který odstartuje 6. května v katarském Dauhá, si zachoval základní obrysy z minulého roku. Jsou tam však i podstatné novinky.

10. 4. 2011

Útok na světový rekord maratonci v Rotterdamu nedotáhli

Naděje organizátorů pověstně rychlého maratonu v Rotterdamu na překonání světového rekordu živili závodníci déle než polovinu trati. Nakonec z toho nebylo ani traťové maximum.

9. 4. 2011

Chodecké tituly z Poděbrad pro Pelantovou a Ketnera

Lucie Pelantová a Karel Ketner obhájili loňská prvenství z mistrovství republiky v chůzi na 20 km. Závod zařazený do evropského okruhu vyhráli Španělka Iglesiasová a Ital Giupponi.

8. 4. 2011

Světový šampionát má svoji hymnu a další zajímavosti

Souhrn „malých“ zpráv ze světa atletiky, jak je přinesl uplynulý týden.

8. 4. 2011

Poděbrady: Jak to vidí favoritky

Na rozpoložení před republikovým šampionátem v chůzi na 20 km jsme se zeptali největších kandidátek na titul – Zuzany Schindlerové a Lucie Pelantové.

7. 4. 2011

Poděbrady opět ožijí chůzí

Schyluje se k tradičnímu chodeckému zápolení, v němž se česká elita poměří s tou evropskou a rozdá si tituly i body do extraligy.

6. 4. 2011

Mistryně Evropy Balčiunaiteová patrně dopovala, o titul z maratonu přijde

Litevská atletická federace potvrdila po jednání disciplinární komise dvouletý distanc, který své závodnici provizorně udělila v prosinci.

6. 4. 2011

Zapojení mládí – běh na dlouhou trať

Velké běžecké akce, mezi něž se řadí seriál Prague International Marathon, dávno nejsou jen o vrcholovém sportu. Na podporu aktivního pohybu u středoškoláků se myslí už patnáct let.

6. 4. 2011

Téma týdne: Chodecká mistrovství v číslech

Po padesátce, jež se šla ve slovenských Duduncích, čeká české příznivce závodní chůze tuto sobotu ještě větší svátek. V souvislosti s tradičním šampionátem na 20 km v Poděbradech jsme připravili i Téma týdne, které statisticky podchycuje obě mistrovské disciplíny.

5. 4. 2011

Další hvězdy pro Tretru: Rudisha, Uchov a Pistorius

Do hvězdné sestavy, která by měla ozářit jubilejní 50. Zlatou tretru Ostrava, přibyli kromě jiných pokořitel světového rekordu, halový démon mužské výšky a nejpopulárnější hendikepovaný sportovec na světě.


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí