Aktuality

7. 5. 2011

Vlašičová se vrací do kolbiště, sezonu otevře v Šanghaji

Vloni po rozpačitém rozjezdu sbírala jeden úspěch za druhým a na konci sezony byla zvolena světovou atletkou roku. Letos, občerstvená po vynechání halové sezony, opět myslí na nejvyšší mety.

6. 5. 2011

Frydrych vyhrál úvodní mítink Diamantové ligy

V Dauhá se dařilo také jeho parťákovi Veselému, který skončil šestý. Mítink důrazně přesypal dosavadní statistiky, nabídl hned jedenáct výkonů roku.

6. 5. 2011

V Praze poběží maratonci o rekordy a domácí tituly

Mezi zhruba 8500 běžci, kteří se podle organizátorů postaví na start nedělního Volkswagen maratonu Praha, bude více než stovka těch, kteří budou usilovat o vavříny z národního šampionátu.

6. 5. 2011

Hvězdy jdou do boje. Na silnici i na dráze

Začátek Diamantové ligy, vícebojařské a kladivářské Challenge, domácí extraligy. Národní šampionát maratonců a zámořské mítinky World Challenge. Prodloužený víkend je nabitý atletickými událostmi.

5. 5. 2011

Odložilův memoriál se blíží, za měsíc již poosmnácté

Na pražské Julisce poměří 13. června domácí elita své síly s pozvanými zahraničními atlety. Favoritem memoriálového závodu na 1500 m by měl být Keňan Keitany, zajímavá jména najdeme i v dalších disciplínách.

5. 5. 2011

Maratonský víkend nejen o rychlých časech a poctách

Pražský Volkswagen maraton už dávno není pouze příležitostí zaběhnout si v krásném prostředí královskou trať. Za sedmnáct ročníků se rozvinul do celovíkendového podniku zahrnující bohatou škálu navazujících akcí.

5. 5. 2011

V neděli se roztočí kola reformované extraligy

Velká cena města Olomouce není jen dobrou příležitostí otestovat svoji formu na začátku sezony, závodníci zde mohou navíc získat první body do nového modelu nejvyšší soutěže družstev. Účast proto nahlásila řada reprezentantů.

4. 5. 2011

Atletika pro děti startuje i na Jižním Městě

Jedenáctý pražský obvod se stává partnerským městem projektu Českého atletického svazu Atletika pro děti. Díky podpoře místní radnice budou na největším pražském sídlišti moci sportovat s atletikou děti ze sedmi mateřských a sedmi základních škol.

4. 5. 2011

Téma týdne: Maratonská mistrovství v číslech

V tomto týdnu proběhne v neděli letošní druhý díl běžeckého seriálu společnosti PIM, Volkswagen Maraton Praha.

4. 5. 2011

Výstava připomíná půlstoleté jubileum Tretry

Zlatá tretra slaví padesátiny. Jedinečné momenty a nejvýznamnější osobnosti slavného českého mítinku připomíná retrospektivní výstava v Ostravském muzeu.

3. 5. 2011

Tretra sezvala hvězdné soupeřky pro Rosolovou

Účast na jubilejním 50. ročníku Zlaté tretry Ostrava přislíbily elitní čtvrtkařky Sanya Richardsová-Rossová a Christine Ohuruoguová. Startovní listina mítinku byla obohacena i v dalších disciplínách.

3. 5. 2011

Špotáková si chválí přípravu v JAR a vzhlíží k vrcholu v Asii

Nejlepší česká atletka posledních let po změně trenéra poupravila přípravu a s optimismem hledí na sezonu, v níž by se ráda znovu stala mistryní světa i vítězkou Diamantové ligy.

2. 5. 2011

Z víkendových výsledků a událostí

Přinášíme přehled výkonů roku a zajímavých výsledků českých atletů. Dále už také známe jízdní řád kladivářské challenge, kam se posunula kauza „král Carl a politika“, i to, čím začne sezonu dálkař Howe.

2. 5. 2011

Abakumovová pozměnila přípravu a těší se na souboje se Špotákovou

Ruská oštěpařka Maria Abakumovová hledá recept na to, aby její forma kulminovala v pravý čas. Omezila soutěžení v zimní sezoně a vydatně zesílila.

1. 5. 2011

Krchová pojede do Ostravy, Šafránková a Kubelová udělaly první krok

AKTUALIZOVÁNO - Kvalifikační kritéria pro evropský šampionát do 23 let zkompletovala v zámoří běhající Eva Krchová. Vrhačky Šafránkovou s Kubelovou čeká ještě potvrzení.

30. 4. 2011

Vrhačská tour žije první reprízou a spřádá plány do budoucna

Seriál vrhačských závodů, který tvoří tři české a stejný počet německých mítinků, vstoupil do druhé sezony. Organizátoři pomýšlejí na zapojení dalších středoevropských zemí.

29. 4. 2011

Návrat podruhé, vyškrtnutý Carl a jiné

Přinášíme další přehled zpráv z minulého týdne, příliš malých, abychom jim věnovali samostatné články, ale dost velkých, abychom je opomněli zmínit.

29. 4. 2011

Holuša po návratu z Maroka váhá nad výběrem trati

Aktuálně nejlepší český středotraťař se vrátil ze soustředění v Africe fit a v dobrém rozpoložení. Zatím však ještě nemá jasno, zda se zaměří spíše na půlku nebo patnáctistovku. Zkusí oboje.

28. 4. 2011

Ostravským ME budou provázet Atli a Otli

Postavičky pravěkých lidí, které jsou maskoty mistrovství Evropy do 23 let, už znají svá jména. Rozhodlo o nich veřejné hlasování prostřednictvím internetu.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí