Aktuality

23. 4. 2011

Kellie Wellsová: Úlet nebo budoucí královna překážek?

Halové sezoně vládla, ale vzhledem k absenci kontinentálního měření sil, které by její dominanci prověřilo, zůstávaly výkony osmadvacetileté Američanky tak trochu pozadí. Před týdnem si ale svým větrným výkonem 12.35 řekla o pozornost znovu.

22. 4. 2011

Domínguezová očištěna od dopingu

Španělský soud zrušil hlavní obvinění proti úřadující mistryni světa ve stýplu. Podle místního tisku Domínguezová neužívala žádné nedovolené látky.

22. 4. 2011

Úvahy nad maratonským (ne)rekordem v Bostonu

Keňan Mutai zaběhl v pondělí v Bostonu nejrychlejší maraton v historii, který však nemohl být uznán za světový rekord. Jak velkou výhodu mu poskytla neregulérní trať? Neboli, zaběhl by rekord jinde? Vědec to zkusil spočítat.

21. 4. 2011

Prorok opět řeší achilovku a myslí na časy „pod 50“

Z pohledu české atletiky jedno z nejmilejších překvapení loňského ME v Barceloně, čtvrtkař překážkář Josef Prorok, nahlíží na další sezonu s optimismem, přestože mu přípravu komplikují zdravotní problémy.

21. 4. 2011

Vyšly dubnové Atletické listy

Letošní čtvrté číslo bulletinu Českého atletického svazu vyrazilo do elektronických stránek. Co v něm najdete?

20. 4. 2011

Téma týdne: Maratonská ekonomika

Když je řeč o akcích Pražského mezinárodního maratonu v souvislosti s financemi, většině lidí nejspíš vytane na mysli ne zrovna nízké startovné, případně otázka: „kolik to celé asi musí stát“.

20. 4. 2011

Legendární maratonkyně Grete Waitzová podlehla rakovině

Jedna z nejvýraznějších postav historie královské trati zemřela v úterý po šestiletém boji se zákeřnou nemocí. Bylo jí 57 let.

19. 4. 2011

Šebrlemu a spol. děkoval ministr obrany

Alexandr Vondra přijal úspěšné sportovce ASC Dukla, kteří v zimním období získali medaili na některé z velkých akcí. Atletiku zastupoval bronzový z pařížského HME Roman Šebrle, jehož jsme u té příležitosti vyzpovídali.

19. 4. 2011

Na Tretru přijedou Koech, Clement a Abakumovová

50. ročník mítinku v Ostravě má nová jména: Stýpl slibuje díky Koechovi útok na hranici osmi minut, 400 m překážek má s Clementem již trojici hvězd a domácí „star“ Špotákové přibyla silná soupeřka z Ruska.

19. 4. 2011

Zpráva ze zasedání Předsednictva ČAS

Přinášíme informaci z dnešního zasedání Předsednictva Českého atletického svazu.

18. 4. 2011

Nejrychlejší maraton historie zaběhl v Bostonu Mutai, rekordmanem však není

Devětadvacetiletý Keňan dnes vyhrál 115. ročník závodu v Bostonu výkonem 2:03:02, druhý Mosop byl jen o čtyři sekundy pomalejší. Jejich časy však kvůli klesání na trati, které překračuje povolené hodnoty, nemohou být uznány za světový rekord.

18. 4. 2011

Atletické vlaštovky ze zámoří

Zatímco na letní atletickou sezonu v Evropě je třeba si ještě nějaký ten týden počkat, na jiných kontinentech jsou souboje na dráze v plném proudu. Přinášíme souhrn pozoruhodných výsledků z víkendu.

18. 4. 2011

Maratonské superčasy v Londýně, Haile se vrátil ve Vídni

Vítězi londýnského maratonu se stali Keňané Mutai a Keitanyová, oba se prosadili do horních pater historických statistik. Ve Vídni atakoval uzdravený Gebrselassie hodinovou trať na půlmaratonu.

17. 4. 2011

Pilný: Chci přivést HME do Prahy

Přinášíme krátký rozhovor s včera zvoleným viceprezidentem Evropské atletiky Karlem Pilným. V článku také odkaz na rozhovor z místa konání voleb, Londýna.

16. 4. 2011

Sekyrová počtvrté půlmaratonskou šampionkou, pro Kreisingera premiéra

Sekyrové se podařilo udolat obhájkyni Kamínkovou. Mezi českými běžci se v Pardubicích prosadil Kreisinger, absolutním vítězem se stal Keňan Mike Cheruiyot.

16. 4. 2011

Pilný i Varhaník uspěli ve volbách EA

Karel Pilný byl zvolen viceprezidentem Evropské atletiky. Post nejvyšší obhájil Švýcar Hansjörg Wirz. Předseda ČAS Libor Varhaník opět členem soutěžní komise EA.

15. 4. 2011

Potrápí Pechek Kreisingera a Sekyrová Kamínkovou?

Pokud vše půjde podle předpokladů, zítra by půlmaratonské tituly měli vybojovat favorité Jan Kreisinger a Petra Kamínková. Žádný závod však nemá předem napsaný scénář a ani v Pardubicích tomu nebude jinak.

15. 4. 2011

Lewis jde do politiky a další zajímavosti

Přinášíme vám souhrn "velkých malých" zpráv souvisejících s atletikou, které přinesl tento týden.

14. 4. 2011

Ptejte se Carla Capalba

Pozvánku na rozhovor měsíce tentokrát přijal Ital, jehož jméno nezná z běžecké komunity asi málokdo. Capalbův PIM pořádá od roku 1994 městské závody, které si v posledních letech právem získaly přívlastek masové. Ptát se jej můžete i vy.


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí