Aktuality

12. 5. 2011

Veselý na mítinku v Tegu šestý, padly čtyři výkony roku

V korejském Tegu se konal testovací mítink před mistrovstvím světa, které se tu uskuteční na přelomu srpna a září. Jediný český zástupce Vítězslav Veselý obsadil po výkonu 77.71 šestou příčku.

12. 5. 2011

Masná začne sezonu zostra, v Šanghaji

Finalistka půlky v Barceloně už má za sebou sice jeden start, ale spíše testovací. V neděli ji čeká mnohem těžší zkouška, poprvé poběží v Diamantové lize o body, navíc v ne zrovna blízké destinaci.

11. 5. 2011

Česko „ožije Londýnem“

Český olympijský výbor dnes představil ambiciózní projekt, jenž si klade za cíl upozornit nejen na vrcholnou akci příštího roku, ale přitáhnout k olympismu širokou veřejnost, a především mládež.

11. 5. 2011

Svoboda se zranil, odkládá začátek sezony

Halový mistr Evropy a český překážkářský rekordman Petr Svoboda si na pondělním tréninku v La Santě poranil chodidlo levé odrazové nohy a musí zrušit úvodní starty v sezoně.

10. 5. 2011

Ptejte se Jana Marcella

V úvodu sezony pod otevřeným nebem se 25letý vrhač Univerzity Brno prezentuje parádními výkony. Někdejšího medailistu z ME do 23 let jsme pozvali k našemu pravidelnému rozhovoru.

10. 5. 2011

Bába se nebrání rekordním myšlenkám

Stříbrný výškař z březnového HME v Paříži chce v letním období potvrdit vzestup výkonnosti a třeba i zaútočit na národní rekord, jehož je spoludržitelem. Také má v plánu konečně odmaturovat.

10. 5. 2011

Výkony roku ze zámoří, starty seriálů IAAF, Lewis zpátky v „osudí“ a další dodatky

První nabitější víkend přinesl mnohé události. Přinášíme ty, které se nevešly do dosavadních aktualit, ale přitom by vás neměly minout.

9. 5. 2011

Bolt poběží v Ostravě stovku

Poslední tajemství letošní Zlaté tretry Ostrava rozluštěno. Nejpopulárnější atlet světa, jamajský sprinter Usain Bolt, poběží při jubilejním 50. ročníku nejkratší sprint.

9. 5. 2011

Novými ambasadory ostravského ME do 23 let jsou Bába a Změlík

Deset týdnů před začátkem evropského šampionátu věkové kategorie do 23 let prezentovali jeho organizátoři stav příprav jedné z největších atletických akcí tohoto roku.

9. 5. 2011

Hvězdná sestava pro TNT-Fortuna Meeting je kompletní, kývl i Šebrle

Organizátoři kladenského mítinku oznámili, že se stejně jako v minulých letech domluvili na podmínkách startu s legendou víceboje Romanem Šebrlem.

9. 5. 2011

Pražský maratonský svátek obrazem

Prohlédněte si fotogalerii Aleše Gräfa z nedělního Volkswagen maratonu Praha, které bylo i republikovým šampionátem na královské trati.

8. 5. 2011

Skvělý Marcell ozdobil start extraligy dvěma monstrózními hody v disku a kouli

Nedělní Velká cena města Olomouce měla řadu hrdinů, kteří se ať již částečně nebo zcela nominovali na vrcholné akce této sezony. Nad všemi však čněl vrhač Jan Marcell, který splnil nejpřísnější kritéria pro MS hned ve dvou disciplínách.

8. 5. 2011

Maratonské tituly obhájili Pechek a Churaňová

V republikovém šampionátu maratonců, který se letos po 14. běžel jako součást Volkswagen maratonu Praha, se z titulu radovali stejně jako vloni Petr Pechek a Radka Churaňová. Absolutním vítězi se stali Keňané Barus a Cheromeiová, která dokonce překonala traťový rekord.

7. 5. 2011

Vlašičová se vrací do kolbiště, sezonu otevře v Šanghaji

Vloni po rozpačitém rozjezdu sbírala jeden úspěch za druhým a na konci sezony byla zvolena světovou atletkou roku. Letos, občerstvená po vynechání halové sezony, opět myslí na nejvyšší mety.

6. 5. 2011

Frydrych vyhrál úvodní mítink Diamantové ligy

V Dauhá se dařilo také jeho parťákovi Veselému, který skončil šestý. Mítink důrazně přesypal dosavadní statistiky, nabídl hned jedenáct výkonů roku.

6. 5. 2011

V Praze poběží maratonci o rekordy a domácí tituly

Mezi zhruba 8500 běžci, kteří se podle organizátorů postaví na start nedělního Volkswagen maratonu Praha, bude více než stovka těch, kteří budou usilovat o vavříny z národního šampionátu.

6. 5. 2011

Hvězdy jdou do boje. Na silnici i na dráze

Začátek Diamantové ligy, vícebojařské a kladivářské Challenge, domácí extraligy. Národní šampionát maratonců a zámořské mítinky World Challenge. Prodloužený víkend je nabitý atletickými událostmi.

5. 5. 2011

Odložilův memoriál se blíží, za měsíc již poosmnácté

Na pražské Julisce poměří 13. června domácí elita své síly s pozvanými zahraničními atlety. Favoritem memoriálového závodu na 1500 m by měl být Keňan Keitany, zajímavá jména najdeme i v dalších disciplínách.

5. 5. 2011

Maratonský víkend nejen o rychlých časech a poctách

Pražský Volkswagen maraton už dávno není pouze příležitostí zaběhnout si v krásném prostředí královskou trať. Za sedmnáct ročníků se rozvinul do celovíkendového podniku zahrnující bohatou škálu navazujících akcí.


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí