Aktuality

3. 5. 2011

Tretra sezvala hvězdné soupeřky pro Rosolovou

Účast na jubilejním 50. ročníku Zlaté tretry Ostrava přislíbily elitní čtvrtkařky Sanya Richardsová-Rossová a Christine Ohuruoguová. Startovní listina mítinku byla obohacena i v dalších disciplínách.

3. 5. 2011

Špotáková si chválí přípravu v JAR a vzhlíží k vrcholu v Asii

Nejlepší česká atletka posledních let po změně trenéra poupravila přípravu a s optimismem hledí na sezonu, v níž by se ráda znovu stala mistryní světa i vítězkou Diamantové ligy.

2. 5. 2011

Z víkendových výsledků a událostí

Přinášíme přehled výkonů roku a zajímavých výsledků českých atletů. Dále už také známe jízdní řád kladivářské challenge, kam se posunula kauza „král Carl a politika“, i to, čím začne sezonu dálkař Howe.

2. 5. 2011

Abakumovová pozměnila přípravu a těší se na souboje se Špotákovou

Ruská oštěpařka Maria Abakumovová hledá recept na to, aby její forma kulminovala v pravý čas. Omezila soutěžení v zimní sezoně a vydatně zesílila.

1. 5. 2011

Krchová pojede do Ostravy, Šafránková a Kubelová udělaly první krok

AKTUALIZOVÁNO - Kvalifikační kritéria pro evropský šampionát do 23 let zkompletovala v zámoří běhající Eva Krchová. Vrhačky Šafránkovou s Kubelovou čeká ještě potvrzení.

30. 4. 2011

Vrhačská tour žije první reprízou a spřádá plány do budoucna

Seriál vrhačských závodů, který tvoří tři české a stejný počet německých mítinků, vstoupil do druhé sezony. Organizátoři pomýšlejí na zapojení dalších středoevropských zemí.

29. 4. 2011

Návrat podruhé, vyškrtnutý Carl a jiné

Přinášíme další přehled zpráv z minulého týdne, příliš malých, abychom jim věnovali samostatné články, ale dost velkých, abychom je opomněli zmínit.

29. 4. 2011

Holuša po návratu z Maroka váhá nad výběrem trati

Aktuálně nejlepší český středotraťař se vrátil ze soustředění v Africe fit a v dobrém rozpoložení. Zatím však ještě nemá jasno, zda se zaměří spíše na půlku nebo patnáctistovku. Zkusí oboje.

28. 4. 2011

Ostravským ME budou provázet Atli a Otli

Postavičky pravěkých lidí, které jsou maskoty mistrovství Evropy do 23 let, už znají svá jména. Rozhodlo o nich veřejné hlasování prostřednictvím internetu.

28. 4. 2011

Téma týdne: Atleti se nebojí svléknout

Odhalují svá vypracovaná těla, někdy cudněji, jindy odvážněji. Nejen atletky, ale i atleti. Mnohdy kvůli penězům, avšak nezřídka určených na sportovní přípravu. Téměř vždy se ovšem svléknutím zviditelní.

28. 4. 2011

TNT-Fortuna láká hvězdné vícebojaře

Necelé dva měsíce před závody organizátoři zveřejnili první jména, která by letos měla mítink zařazený do IAAF Challenge ozdobit.

27. 4. 2011

Tretra začne odpočítávat poslední měsíc a oznámila mimo jiné Trammella a Makarova

Na 110 m překážek přibyli Trammell a Doucouré, již nabitý oštěp se rozšířil o Makarova a Sirmaise. „Nováčky“ jsou na startovní listině 50. Zlaté tretry také kladivář Zagornyj, výškař Bednarek a čtvrtkař Brown.

26. 4. 2011

Isinbajevová si ve Volgogradu užívá rodiny

Někdejší neohrožená vládkyně ženské tyčky Jelena Isinbajevová mluví v rozhovoru pro webové stránky ruské atletické federace o svém návratu do rodného města.

26. 4. 2011

Marcell se blýskl na úvod velehodem

Diskař Jan Marcell vstoupil do sezony impozantně. Na sobotních závodech v brněnských Žabovřescích poslal svůj disk do vzdálenosti osobního rekordu 66 metrů. Dále podle IAAF letos ještě nikdo nehodil. AKTUALIZOVÁNO

25. 4. 2011

Pelmel z velikonočního víkendu

Uplynulé dny opět trochu poupravily letošní statistiky a také přinesly zajímavé výkony mladíků. Přinášíme přehled aktualit vybraných ze zpravodajství EME News.

23. 4. 2011

Kellie Wellsová: Úlet nebo budoucí královna překážek?

Halové sezoně vládla, ale vzhledem k absenci kontinentálního měření sil, které by její dominanci prověřilo, zůstávaly výkony osmadvacetileté Američanky tak trochu pozadí. Před týdnem si ale svým větrným výkonem 12.35 řekla o pozornost znovu.

22. 4. 2011

Domínguezová očištěna od dopingu

Španělský soud zrušil hlavní obvinění proti úřadující mistryni světa ve stýplu. Podle místního tisku Domínguezová neužívala žádné nedovolené látky.

22. 4. 2011

Úvahy nad maratonským (ne)rekordem v Bostonu

Keňan Mutai zaběhl v pondělí v Bostonu nejrychlejší maraton v historii, který však nemohl být uznán za světový rekord. Jak velkou výhodu mu poskytla neregulérní trať? Neboli, zaběhl by rekord jinde? Vědec to zkusil spočítat.

21. 4. 2011

Prorok opět řeší achilovku a myslí na časy „pod 50“

Z pohledu české atletiky jedno z nejmilejších překvapení loňského ME v Barceloně, čtvrtkař překážkář Josef Prorok, nahlíží na další sezonu s optimismem, přestože mu přípravu komplikují zdravotní problémy.


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí