Aktuality

27. 5. 2011

O víkendu se chystají atletické boje na více frontách

Následující dny jsou pro někoho možná obdobím pracovního klidu, atleti však mají do zahálky daleko. Na programu jsou mj. mítinky v Götzisu, Dakaru a Hengelu, národní šampionát ve vícebojích, PMEZ či kvalifikace na ME v běhu do vrchu.

26. 5. 2011

Špotáková v diamantovém Římě třetí, Bolt načal sezonu těsnou výhrou

Barbora Špotáková hodila při své letošní závodní premiéře 63.32 m a na mítinku Diamantové ligy obsadila třetí příčku za Ruskou Abakumovovou a Němkou Obergföllovou. Celkem v Římě padlo sedm výkonů roku.

26. 5. 2011

Baara čeká obhajoba v silné konkurenci

Pražské stadiony jsou nejčastějšími hostiteli mistrovství vícebojařů, tentokrát je přivítá Slavia. Od zítřka do neděle zde budou bojovat všechny věkové kategorie, od dospělých po mladší žactvo.

25. 5. 2011

Téma týdne: Vícebojařský šampionát v číslech

Poslední květnový víkend včetně pátku patří šampionátu všestranných atletů na pražské Slavii. Připravili jsme pro vás tradiční historický exkurz po tomto mistrovství České republiky.

24. 5. 2011

Turnovskému disku kraloval Malachowski, tyčkařka Ptáčníková dokročila do Tegu

Hlavní disciplínu 12. ročníku Memoriálu Ludvíka Daňka, který je součástí evropského okruhu mítinků, vyhrál Polák Malachowski. Jiřina Ptáčníková splnila ve skoku o tyči B limit IAAF a stvrdila tak svou nominaci na světový šampionát.

24. 5. 2011

De Zordo nahradí Thorkildsena, Rosolové přibyly soupeřky

Zlatá tretra přišla o oštěpařského mistra Evropy, mezeru má zaplnit stříbrný z Barcelony. Konkurence v ženské čtyřstovce pořádně zhoustla, objevila se i nová jména v dalších disciplínách.

24. 5. 2011

Daňkův memoriál obrazem

Prohlédněte si fotogalerii z 12. ročníku Memoriálu Ludvíka Daňka. Autorem fotografií je Aleš Gräf (www.graf.cz).

23. 5. 2011

Splněné limity a jiné zajímavosti víkendu

Kaleidoskop střípků z nabitého atletického víkendu doma i ve světě, které by na pozadí „větších“ zpráv neměly zaniknout.

22. 5. 2011

Anežka a Eliška Drahotovy získaly juniorský bronz na chodeckém EP

Patnáctiletá dvojčata vybojovala v portugalském Olhau historicky první českou medaili z Evropského poháru v chůzi. Celkově soutěži dominovali Rusové, kteří posbírali osm zlatých medailí z deseti možných.

21. 5. 2011

Extraligu ozdobil Bába

OPRAVENÉ VÝSLEDKY DRUŽSTEV Letošní první a současně poslední „klasické kolo“ nejvyšší soutěže družstev v Ostravě přineslo i další pěkné výkony, třeba sprinterům je však sfoukl přílišný vítr.

21. 5. 2011

Německá kladivářka Heidlerová je novou světovou rekordmankou

Betty Heidlerová hodila na mítinku v Halle an der Saale 79.42, čímž o jeden metr a 12 centimetrů předčila dosavadní maximum Polky Anity Wlodarczykové z loňského června. Český diskař Bárta přepisoval národní juniorské tabulky.

20. 5. 2011

Víkendu dominují domácí soutěže družstev

Vedle extraligy v Ostravě mají na programu první kolo také nižší soutěže. Zítra bojují chodci v Portugalsku při EP, v neděli proběhne mítink IAAF v Brazíli, oba víkendové dny patří vrhačskému podniku v Německu.

20. 5. 2011

Kašpárková: hlavou na dvacet, tělem na třicet

Česká trojskokanská rekordmanka a někdejší mistryně světa slaví životní jubileum. Cítí se výborně, stará se o dceru a studio, pomáhá v propagaci ostravského ME a plánuje, že se časem vydá na stadion jako trenérka.

19. 5. 2011

Tretra chystá k jubileu setkání legend

Na 50. ročník přijede do Ostravy řada osobností, sportovců i funkcionářů, nejen těch atletických. Pořadatelé také oficiálně představili domácí duo Rosolová-Frydrycha a oznámili i start „hvězdy budoucnosti“ Yohana Blaka.

19. 5. 2011

Vyšly květnové Atletické listy

Vychází páté číslo informačního bulletinu Českého atletického svazu roku 2011. Co v něm najdete?

18. 5. 2011

Šebrle by měl být do TNT-Fortuny fit

Mítink na Kladně, jenž je podruhé součástí prestižního vícebojařského seriálu IAAF, hlásí, že největší domácí hvězda bude startovat. Naopak budeme nejspíš postrádat obhájkyni prvenství Klučinovou.

18. 5. 2011

Rosolová s Hejnovou testovaly formu v Sušici

Do „brány Šumavy“ vyrazili i další reprezentanti. Rosolová se blýskla na hladké třístovce, Hejnová na stejné trati s překážkami.

17. 5. 2011

Zpráva ze zasedání Předsednictva ČAS

Přinášíme Vám informace z dnešního zasedání Předsednictva Českého atletického svazu.

17. 5. 2011

Premiéra samostatné desítky obrazem

Přinášíme šampionát na deset kilometrů v Bílině, jak jej zachytil svým objektivem Aleš Gräf.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí