Aktuality

5. 6. 2011

Klimešová druhá v Rabatu, zranil se Powell

Na dalším dílu světové challenge následujícím po ostravské Zlaté tretře padly tři výkony roku. Hvězda mítinku Asafa Powell kvůli potížím s nohou pouze doklusal stovku.

4. 6. 2011

Špotáková v „diamantovém“ Eugene třetí, Hejnová čtvrtá

Čtvrtý díl prestižní Diamantové ligy nabídl vynikající závody, včetně sedmi výkonů roku. V konkurenci světových es se prosadily i české závodnice.

4. 6. 2011

Kocourek zaběhl dlouho neviděnou desítku

Česká výprava na Evropském poháru v Oslo skončila šestá, individuálně se nejvíce dařilo Kocourkovi. Nejsilnější družstva sestavili Italky a Španělé, mezi jednotlivci vládli v portugalských dresech Moreirová a El Kaliai.

4. 6. 2011

Vytrvalecký prolog mítinku v Eugene byl plný rekordů

V předvečer závodu Diamantové ligy překonal Keňan Mosop světová maxima na 25 000 a 30 000 metrů. Brit Farah pokořil evropský rekord na dráhové desítce.

3. 6. 2011

Sprinterské legendy už běhají jen s míčem

V druhé polovině 90. let vládli sprintu, oba drželi světové rekordy, oba vyhráli olympiádu i MS. 36letý Američan Maurice Greene a 43letý jamajský rodák Donovan Bailey, jenž přinesl slávu Kanadě, byli hosty 50. Zlaté tretry.

3. 6. 2011

Republikové víceboje obrazem

Prohlédněte si fotografie Jana Kucharčíka z víkendového MČR ve vícebojích, které hostil stadion v pražském Edenu.

2. 6. 2011

Odložilův memoriál: Česká špička versus svět

Jedenáct dní před začátkem druhého největšího atletického mítinku na českém území upřesnili organizátoři seznam hvězd, které by se měly na Julisce představit.

2. 6. 2011

Legenda Tretry Hohn: titán oštěpu staré éry

Němec Uwe Hohn, jenž jako jediný v historii přehodil oštěpem hranici sta metrů, byl mezi čestnými hosty Zlaté tretry Ostrava, sezvanými k padesátému jubileu mítinku.

1. 6. 2011

Ostrava si krátce oddechne před ME, i další Tretra už se chystá

Jubilejní Zlatá tretra je minulostí, ale ještě včera se započaly práce na 51. ročníku domácí mítinkové jedničky. Samotný vítkovický stadion si dá krátkou pauzu, než sem zavítají nejlepší 22letí Evropané.

1. 6. 2011

Padesátá Zlatá tretra obrazem

Svým objektivem pro vás jubilejní Tretru sledoval Aleš Gräf, v článku si můžete prohlédnout výsledek jeho práce.

31. 5. 2011

Jubileum Zlaté tretry Ostrava se vydařilo

Mítink světové challenge, který letos slavil svůj padesátý ročník, ozdobila dvě maxima sezony, šest rekordů závodu a řada dalších skvělých výkonů.

31. 5. 2011

Sledovaný oštěp pro vyzyvatelku

Barbora Špotáková podlehla na mítinku Zlatá tretra Ostrava Rusce Marii Abakumovové a obsadila druhou příčku. Půlkař Burian a dívčí štafety splnili v předprogramu nominační kritéria pro MEJ.

31. 5. 2011

Kladivářský prolog Tretry obrazem

Prohlédněte si fotogalerii Aleše Gräfa z kladivářského mítinku při Zlaté tretře Ostrava, který je součástí seriálu IAAF.

30. 5. 2011

Kladivářský prolog Tretry pro Heidlerovou a Zagorného

Mítink IAAF kladivářské Challenge, který se v předvečer Zlaté tretry Ostrava konal tradičně na vrhačské louce u vítkovického stadionu ovládla čerstvá světová rekordmanka a lídr aktuálních světových tabulek.

30. 5. 2011

Osobnosti Tretry? „Zdravý a nemocný“

V jakém rozpoložení je před padesátým ročníkem Zlaté tretry Ostrava největší hvězda současné atletiky Usain Bolt? A v jakém nejslavnější paralympijský sportovec Oskar Pistorius?

30. 5. 2011

Zazářili před rokem, obhájit pozice bude těžší

Triumfy v osobních rekordech se na loňské Zlaté tretře blýskli Denisa Rosolová a Petr Frydrych. Zopakovat to zítra proti posílené startovce nebudou mít domácí hvězdy snadné.

29. 5. 2011

Götzisu kralovali Hardee a Ennisová

Američan Trey Hardee a Britka Jessica Ennisová dokončili svou spanilou jízdu prestižním mítinkem, jež patří do seriálu IAAF Challenge. Jediná česká zástupkyně Kateřina Cachová skončila po výkonu 5827 b na patnáctém místě.

29. 5. 2011

Vícebojařskými mistry republiky Helcelet a Korešová

Adam Sebastian Helcelet a Jana Korešová suverénně ovládli hlavní kategorie národního šampionátu ve vícebojích, který hostil pražský stadion v Edenu. Helcelet neměl daleko k prestižní hranici osmi tisíc bodů.

28. 5. 2011

Ve vícebojích se daří favoritům

Na domácím šampionátu vícebojařů zatím kralují Helcelet a Korešová, na mítinku v Götzisu Američan Hardee s Britkou Ennisovou.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí