Aktuality

12. 6. 2011

Dorostenci i dorostenky na mezistátku druzí

Oba týmy do 17 let podlehly na mezistátním utkání v maďarském Veszprému domácím výběrům. Z jejich řad vzešel i nejlepší světový výkon v kladivu. Český dorostenec Bakalár rozšířil řady pro MS.

11. 6. 2011

New York sužoval vítr, chlad a déšť. Gay a další favorité prohráli

Šestý díl Diamantové ligy se vrátil do USA a povětrnostní podmínky atletům přály ještě méně než v Oslo. Mnozí dosavadní suveréni si odvezli porážky. Česká zástupkyně oštěpařka Klimešová skončila čtvrtá.

10. 6. 2011

Víkend na plné obrátky

Roztočený atletický kolotoč se o víkendu rozhodně nezpomalí. Českou stopu v zahraničí bychom v sobotu i neděli měli nalézt nejen na MU ve Veszprému, ale také na mítincích v New Yorku, Istanbulu, Štrasburku či Schwechatu.

10. 6. 2011

Rychlý holky jsou v laufu. Co na to trenérka?

Zuzana Hejnová včera zazářila vítězstvím na mítinku Diamantové ligy v Oslo, Denisa Rosolová doběhla ve svém závodě druhá. Jak se na to dívá trenérka Martina Blažková? Zeptali jsme se.

10. 6. 2011

Výškařka Straková bude maminkou

Třicetiletá rodačka z Bechyně je těhotná, a tak plánuje delší pauzu v úspěšné výškařské kariéře.

9. 6. 2011

Hejnová první, Rosolová druhá, Frydrych třetí. Češi zářili na Diamantové lize

Úspěšné sprinterky a oštěpaře doplnil na mítinku v Oslo čtvrtým místem výškař Bába a devátý na patnáctistovce Holuša. Hvězdný Bolt se blýskl na dvoustovce.

9. 6. 2011

Chci udělat show, zve na Odložilův memoriál jeho hvězda

Barbora Špotáková oželela start v diamantovém New Yorku a raději si v pondělí zazávodí na domovském stadionu na Julisce. Očekává pohodovější závod i další výkonnostní posun.

8. 6. 2011

Expanze běžeckého seriálu pokračuje, po Olomouci přichází Ústí

Capalbův tým zaznamenal nebývalý zájem o své akce. Na vavřínech však neusíná, naopak nadále rozšiřuje své aktivity. Aktuálně zejména do českých regionů, které tím hodlá propagovat i turisticky.

8. 6. 2011

Pohár rozhlasu vyvrcholil v Domažlicích

Z celostátního finále soutěže určené školákům si dva poháry odvezli chlapečtí zástupci opavské ZŠ Englišovy, jednou se radovaly gymnazistky z Jablonce a žákyně z Dvora Králové. K vidění byly i kvalitní výkony.

8. 6. 2011

Lemaitre posunul národní rekord Francie na 9.96

Nejlepší sprinter bílé pleti historie a evropský premiant loňského roku Christophe Lemaitre nepřestává zářit. V úterý jako první Evropan letos pokořil desetivteřinovou hranici.

8. 6. 2011

Favoritkou TNT-Fortuna meetingu bude Ruska Černovová

Týden před zahájením se pro TNT – Fortuna meeting podařilo dojednat start jedné z nejlepších vícebojařek světa, Taťjany Černovové.

7. 6. 2011

Praga Academica vstupní branou Škrobákové do Tegu

Překážkářka Lucie Škrobáková zaběhla na mítinku zařazeném do extraligového okruhu čas 12.95 a splnila tak nominační kritéria pro světový šampionát. Vedlo se i dalším.

7. 6. 2011

Brněnská galerie Vaňkovka ožívá atletikou

V rámci kampaně k blížícímu se mistrovství ČR mužů a žen v atletice, které se po 51 letech uskuteční opět v Brně, připravili organizátoři program pro děti a atletickou výstavu v obchodním centru Vaňkovka.

6. 6. 2011

Mistrovství Evropy družstev 2013 bude hostit Gateshead

Angličtí pořadatelé uspěli v kandidatuře o superligu ME proti třem městům, mezi nimiž byla i Ostrava. Rozhodnutí dnes odpoledne učinila rada Evropské atletiky.

6. 6. 2011

Gayův (ne)výkon roku a co z toho všechno vzejde

Během jediného dne zaběhlo deset sprinterů čas 10 vteřin a lepší, Gay dokonce 9.79 a atletický svět je z toho tak trochu u vytržení. Sesadí Bolta ze sprinterského trůnu? vřou diskuzní fóra a i oficiální média se přidávají s úvahami, jak si s tím jamajský Blesk poradí.

6. 6. 2011

Rozšíření českých nominací pro vrcholy sezony a další zajímavé výsledky

Nejen na diamantové lize v Eugene, nejen v norském Oslo na Evropském poháru na 10000 metrů, nejen na mítinku IAAF v Rabatu. Čeští atleti bodovali o uplynulém víkendu i na dalších kolbištích a činili se i ti světoví.

5. 6. 2011

Klimešová druhá v Rabatu, zranil se Powell

Na dalším dílu světové challenge následujícím po ostravské Zlaté tretře padly tři výkony roku. Hvězda mítinku Asafa Powell kvůli potížím s nohou pouze doklusal stovku.

4. 6. 2011

Špotáková v „diamantovém“ Eugene třetí, Hejnová čtvrtá

Čtvrtý díl prestižní Diamantové ligy nabídl vynikající závody, včetně sedmi výkonů roku. V konkurenci světových es se prosadily i české závodnice.

4. 6. 2011

Kocourek zaběhl dlouho neviděnou desítku

Česká výprava na Evropském poháru v Oslo skončila šestá, individuálně se nejvíce dařilo Kocourkovi. Nejsilnější družstva sestavili Italky a Španělé, mezi jednotlivci vládli v portugalských dresech Moreirová a El Kaliai.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnová vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí