Aktuality

19. 5. 2011

Tretra chystá k jubileu setkání legend

Na 50. ročník přijede do Ostravy řada osobností, sportovců i funkcionářů, nejen těch atletických. Pořadatelé také oficiálně představili domácí duo Rosolová-Frydrycha a oznámili i start „hvězdy budoucnosti“ Yohana Blaka.

19. 5. 2011

Vyšly květnové Atletické listy

Vychází páté číslo informačního bulletinu Českého atletického svazu roku 2011. Co v něm najdete?

18. 5. 2011

Šebrle by měl být do TNT-Fortuny fit

Mítink na Kladně, jenž je podruhé součástí prestižního vícebojařského seriálu IAAF, hlásí, že největší domácí hvězda bude startovat. Naopak budeme nejspíš postrádat obhájkyni prvenství Klučinovou.

18. 5. 2011

Rosolová s Hejnovou testovaly formu v Sušici

Do „brány Šumavy“ vyrazili i další reprezentanti. Rosolová se blýskla na hladké třístovce, Hejnová na stejné trati s překážkami.

17. 5. 2011

Zpráva ze zasedání Předsednictva ČAS

Přinášíme Vám informace z dnešního zasedání Předsednictva Českého atletického svazu.

17. 5. 2011

Premiéra samostatné desítky obrazem

Přinášíme šampionát na deset kilometrů v Bílině, jak jej zachytil svým objektivem Aleš Gräf.

16. 5. 2011

Zemřel Sammy Wanjiru

Úřadující olympijský šampion v maratonu dnes v noci zahynul ve věku 24 let po pádu z balkonu svého domu na západě Keni. Okolnosti jeho smrti se vyšetřují, každopádně odešla jedna z největších běžeckých hvězd současnosti.

16. 5. 2011

Ptáčníková a Klimešová se přiblížily Tegu, Špotáková začátek sezony odložila

Uplynulý víkend nabízel řadu možností, jak se kvalifikovat na světové i evropské vrcholné akce sezony. Tyčkařka Ptáčníková udělala důležitý první krok v Praze, oštěpařka Klimešová ve Francii.

15. 5. 2011

Masná v Šanghaji čtvrtá

Druhý díl Diamantové ligy přinesl tři vyrovnané výkonů roku a pět překonaných, publikum potěšil domácí miláček Liou Siang. Z tria českých zástupců se nejvíce dařilo půlkařce Masné, vítěz závodu v Dauhá Frydrych skončil šestý.

14. 5. 2011

Premiéra sólo desítky patřila Kamínkové a Kocourkovi

V Bílině se poprvé bojovalo o mistrovské tituly na deset kilometrů na dráze mimo „velký“ šampionát. Obhajoba se podařila Petře Kamínkové, první zlatou získal Milan Kocourek.

13. 5. 2011

Atleti čtyřikrát v nominaci na výkon dvacetiletí

Plná pětina největších českých sportovních výsledků se v uplynulých dvou dekádách zrodila na atletických stadionech. Alespoň podle výběru do ankety České televize, jejíž konečnou pořadí může ovlivnit veřejnost.

13. 5. 2011

Víkend bude atleticky barvitý

Premiéra národního šampionátu na 10 000 metrů, Olympic hopes, regionální přebory i Diamantová liga. V následujících dnech čeká české atlety pestrá směsice soutěží. Zde je přehled nejpodstatnějších z nich.

12. 5. 2011

Veselý na mítinku v Tegu šestý, padly čtyři výkony roku

V korejském Tegu se konal testovací mítink před mistrovstvím světa, které se tu uskuteční na přelomu srpna a září. Jediný český zástupce Vítězslav Veselý obsadil po výkonu 77.71 šestou příčku.

12. 5. 2011

Masná začne sezonu zostra, v Šanghaji

Finalistka půlky v Barceloně už má za sebou sice jeden start, ale spíše testovací. V neděli ji čeká mnohem těžší zkouška, poprvé poběží v Diamantové lize o body, navíc v ne zrovna blízké destinaci.

11. 5. 2011

Česko „ožije Londýnem“

Český olympijský výbor dnes představil ambiciózní projekt, jenž si klade za cíl upozornit nejen na vrcholnou akci příštího roku, ale přitáhnout k olympismu širokou veřejnost, a především mládež.

11. 5. 2011

Svoboda se zranil, odkládá začátek sezony

Halový mistr Evropy a český překážkářský rekordman Petr Svoboda si na pondělním tréninku v La Santě poranil chodidlo levé odrazové nohy a musí zrušit úvodní starty v sezoně.

10. 5. 2011

Ptejte se Jana Marcella

V úvodu sezony pod otevřeným nebem se 25letý vrhač Univerzity Brno prezentuje parádními výkony. Někdejšího medailistu z ME do 23 let jsme pozvali k našemu pravidelnému rozhovoru.

10. 5. 2011

Bába se nebrání rekordním myšlenkám

Stříbrný výškař z březnového HME v Paříži chce v letním období potvrdit vzestup výkonnosti a třeba i zaútočit na národní rekord, jehož je spoludržitelem. Také má v plánu konečně odmaturovat.

10. 5. 2011

Výkony roku ze zámoří, starty seriálů IAAF, Lewis zpátky v „osudí“ a další dodatky

První nabitější víkend přinesl mnohé události. Přinášíme ty, které se nevešly do dosavadních aktualit, ale přitom by vás neměly minout.