Aktuality

30. 5. 2011

Kladivářský prolog Tretry pro Heidlerovou a Zagorného

Mítink IAAF kladivářské Challenge, který se v předvečer Zlaté tretry Ostrava konal tradičně na vrhačské louce u vítkovického stadionu ovládla čerstvá světová rekordmanka a lídr aktuálních světových tabulek.

30. 5. 2011

Osobnosti Tretry? „Zdravý a nemocný“

V jakém rozpoložení je před padesátým ročníkem Zlaté tretry Ostrava největší hvězda současné atletiky Usain Bolt? A v jakém nejslavnější paralympijský sportovec Oskar Pistorius?

30. 5. 2011

Zazářili před rokem, obhájit pozice bude těžší

Triumfy v osobních rekordech se na loňské Zlaté tretře blýskli Denisa Rosolová a Petr Frydrych. Zopakovat to zítra proti posílené startovce nebudou mít domácí hvězdy snadné.

29. 5. 2011

Götzisu kralovali Hardee a Ennisová

Američan Trey Hardee a Britka Jessica Ennisová dokončili svou spanilou jízdu prestižním mítinkem, jež patří do seriálu IAAF Challenge. Jediná česká zástupkyně Kateřina Cachová skončila po výkonu 5827 b na patnáctém místě.

29. 5. 2011

Vícebojařskými mistry republiky Helcelet a Korešová

Adam Sebastian Helcelet a Jana Korešová suverénně ovládli hlavní kategorie národního šampionátu ve vícebojích, který hostil pražský stadion v Edenu. Helcelet neměl daleko k prestižní hranici osmi tisíc bodů.

28. 5. 2011

Ve vícebojích se daří favoritům

Na domácím šampionátu vícebojařů zatím kralují Helcelet a Korešová, na mítinku v Götzisu Američan Hardee s Britkou Ennisovou.

27. 5. 2011

Šebrle: Myslel jsem si, že rekord překonám ještě já

Dosud jediný desetiboj přes 9000 se zrodil právě před deseti lety. Ptali jsme se Romana Šebrleho, jak na závod v Götzisu vzpomíná, koho vidí jako možného přemožitele a čeho by sám chtěl ještě dosáhnout.

27. 5. 2011

O víkendu se chystají atletické boje na více frontách

Následující dny jsou pro někoho možná obdobím pracovního klidu, atleti však mají do zahálky daleko. Na programu jsou mj. mítinky v Götzisu, Dakaru a Hengelu, národní šampionát ve vícebojích, PMEZ či kvalifikace na ME v běhu do vrchu.

26. 5. 2011

Špotáková v diamantovém Římě třetí, Bolt načal sezonu těsnou výhrou

Barbora Špotáková hodila při své letošní závodní premiéře 63.32 m a na mítinku Diamantové ligy obsadila třetí příčku za Ruskou Abakumovovou a Němkou Obergföllovou. Celkem v Římě padlo sedm výkonů roku.

26. 5. 2011

Baara čeká obhajoba v silné konkurenci

Pražské stadiony jsou nejčastějšími hostiteli mistrovství vícebojařů, tentokrát je přivítá Slavia. Od zítřka do neděle zde budou bojovat všechny věkové kategorie, od dospělých po mladší žactvo.

25. 5. 2011

Téma týdne: Vícebojařský šampionát v číslech

Poslední květnový víkend včetně pátku patří šampionátu všestranných atletů na pražské Slavii. Připravili jsme pro vás tradiční historický exkurz po tomto mistrovství České republiky.

24. 5. 2011

Turnovskému disku kraloval Malachowski, tyčkařka Ptáčníková dokročila do Tegu

Hlavní disciplínu 12. ročníku Memoriálu Ludvíka Daňka, který je součástí evropského okruhu mítinků, vyhrál Polák Malachowski. Jiřina Ptáčníková splnila ve skoku o tyči B limit IAAF a stvrdila tak svou nominaci na světový šampionát.

24. 5. 2011

De Zordo nahradí Thorkildsena, Rosolové přibyly soupeřky

Zlatá tretra přišla o oštěpařského mistra Evropy, mezeru má zaplnit stříbrný z Barcelony. Konkurence v ženské čtyřstovce pořádně zhoustla, objevila se i nová jména v dalších disciplínách.

24. 5. 2011

Daňkův memoriál obrazem

Prohlédněte si fotogalerii z 12. ročníku Memoriálu Ludvíka Daňka. Autorem fotografií je Aleš Gräf (www.graf.cz).

23. 5. 2011

Splněné limity a jiné zajímavosti víkendu

Kaleidoskop střípků z nabitého atletického víkendu doma i ve světě, které by na pozadí „větších“ zpráv neměly zaniknout.

22. 5. 2011

Anežka a Eliška Drahotovy získaly juniorský bronz na chodeckém EP

Patnáctiletá dvojčata vybojovala v portugalském Olhau historicky první českou medaili z Evropského poháru v chůzi. Celkově soutěži dominovali Rusové, kteří posbírali osm zlatých medailí z deseti možných.

21. 5. 2011

Extraligu ozdobil Bába

OPRAVENÉ VÝSLEDKY DRUŽSTEV Letošní první a současně poslední „klasické kolo“ nejvyšší soutěže družstev v Ostravě přineslo i další pěkné výkony, třeba sprinterům je však sfoukl přílišný vítr.

21. 5. 2011

Německá kladivářka Heidlerová je novou světovou rekordmankou

Betty Heidlerová hodila na mítinku v Halle an der Saale 79.42, čímž o jeden metr a 12 centimetrů předčila dosavadní maximum Polky Anity Wlodarczykové z loňského června. Český diskař Bárta přepisoval národní juniorské tabulky.

20. 5. 2011

Víkendu dominují domácí soutěže družstev

Vedle extraligy v Ostravě mají na programu první kolo také nižší soutěže. Zítra bojují chodci v Portugalsku při EP, v neděli proběhne mítink IAAF v Brazíli, oba víkendové dny patří vrhačskému podniku v Německu.