Aktuality

8. 6. 2011

Pohár rozhlasu vyvrcholil v Domažlicích

Z celostátního finále soutěže určené školákům si dva poháry odvezli chlapečtí zástupci opavské ZŠ Englišovy, jednou se radovaly gymnazistky z Jablonce a žákyně z Dvora Králové. K vidění byly i kvalitní výkony.

8. 6. 2011

Lemaitre posunul národní rekord Francie na 9.96

Nejlepší sprinter bílé pleti historie a evropský premiant loňského roku Christophe Lemaitre nepřestává zářit. V úterý jako první Evropan letos pokořil desetivteřinovou hranici.

8. 6. 2011

Favoritkou TNT-Fortuna meetingu bude Ruska Černovová

Týden před zahájením se pro TNT – Fortuna meeting podařilo dojednat start jedné z nejlepších vícebojařek světa, Taťjany Černovové.

7. 6. 2011

Praga Academica vstupní branou Škrobákové do Tegu

Překážkářka Lucie Škrobáková zaběhla na mítinku zařazeném do extraligového okruhu čas 12.95 a splnila tak nominační kritéria pro světový šampionát. Vedlo se i dalším.

7. 6. 2011

Brněnská galerie Vaňkovka ožívá atletikou

V rámci kampaně k blížícímu se mistrovství ČR mužů a žen v atletice, které se po 51 letech uskuteční opět v Brně, připravili organizátoři program pro děti a atletickou výstavu v obchodním centru Vaňkovka.

6. 6. 2011

Mistrovství Evropy družstev 2013 bude hostit Gateshead

Angličtí pořadatelé uspěli v kandidatuře o superligu ME proti třem městům, mezi nimiž byla i Ostrava. Rozhodnutí dnes odpoledne učinila rada Evropské atletiky.

6. 6. 2011

Gayův (ne)výkon roku a co z toho všechno vzejde

Během jediného dne zaběhlo deset sprinterů čas 10 vteřin a lepší, Gay dokonce 9.79 a atletický svět je z toho tak trochu u vytržení. Sesadí Bolta ze sprinterského trůnu? vřou diskuzní fóra a i oficiální média se přidávají s úvahami, jak si s tím jamajský Blesk poradí.

6. 6. 2011

Rozšíření českých nominací pro vrcholy sezony a další zajímavé výsledky

Nejen na diamantové lize v Eugene, nejen v norském Oslo na Evropském poháru na 10000 metrů, nejen na mítinku IAAF v Rabatu. Čeští atleti bodovali o uplynulém víkendu i na dalších kolbištích a činili se i ti světoví.

5. 6. 2011

Klimešová druhá v Rabatu, zranil se Powell

Na dalším dílu světové challenge následujícím po ostravské Zlaté tretře padly tři výkony roku. Hvězda mítinku Asafa Powell kvůli potížím s nohou pouze doklusal stovku.

4. 6. 2011

Špotáková v „diamantovém“ Eugene třetí, Hejnová čtvrtá

Čtvrtý díl prestižní Diamantové ligy nabídl vynikající závody, včetně sedmi výkonů roku. V konkurenci světových es se prosadily i české závodnice.

4. 6. 2011

Kocourek zaběhl dlouho neviděnou desítku

Česká výprava na Evropském poháru v Oslo skončila šestá, individuálně se nejvíce dařilo Kocourkovi. Nejsilnější družstva sestavili Italky a Španělé, mezi jednotlivci vládli v portugalských dresech Moreirová a El Kaliai.

4. 6. 2011

Vytrvalecký prolog mítinku v Eugene byl plný rekordů

V předvečer závodu Diamantové ligy překonal Keňan Mosop světová maxima na 25 000 a 30 000 metrů. Brit Farah pokořil evropský rekord na dráhové desítce.

3. 6. 2011

Sprinterské legendy už běhají jen s míčem

V druhé polovině 90. let vládli sprintu, oba drželi světové rekordy, oba vyhráli olympiádu i MS. 36letý Američan Maurice Greene a 43letý jamajský rodák Donovan Bailey, jenž přinesl slávu Kanadě, byli hosty 50. Zlaté tretry.

3. 6. 2011

Republikové víceboje obrazem

Prohlédněte si fotografie Jana Kucharčíka z víkendového MČR ve vícebojích, které hostil stadion v pražském Edenu.

2. 6. 2011

Odložilův memoriál: Česká špička versus svět

Jedenáct dní před začátkem druhého největšího atletického mítinku na českém území upřesnili organizátoři seznam hvězd, které by se měly na Julisce představit.

2. 6. 2011

Legenda Tretry Hohn: titán oštěpu staré éry

Němec Uwe Hohn, jenž jako jediný v historii přehodil oštěpem hranici sta metrů, byl mezi čestnými hosty Zlaté tretry Ostrava, sezvanými k padesátému jubileu mítinku.

1. 6. 2011

Ostrava si krátce oddechne před ME, i další Tretra už se chystá

Jubilejní Zlatá tretra je minulostí, ale ještě včera se započaly práce na 51. ročníku domácí mítinkové jedničky. Samotný vítkovický stadion si dá krátkou pauzu, než sem zavítají nejlepší 22letí Evropané.

1. 6. 2011

Padesátá Zlatá tretra obrazem

Svým objektivem pro vás jubilejní Tretru sledoval Aleš Gräf, v článku si můžete prohlédnout výsledek jeho práce.

31. 5. 2011

Jubileum Zlaté tretry Ostrava se vydařilo

Mítink světové challenge, který letos slavil svůj padesátý ročník, ozdobila dvě maxima sezony, šest rekordů závodu a řada dalších skvělých výkonů.