Aktuality

15. 6. 2011

Kinderiáda vyvrcholila na celostátním finále

Celkové prvenství v 13. ročníku soutěže pro malé atlety si vybojovali žáci z Uherského Brodu, čímž získali dotaci na nákup sportovního vybavení pro školu.

14. 6. 2011

TNT-Fortuna se Šebrlem a spol.

Pátý ročník vícebojařského mítinku, podruhé zařazeného do seriálu IAAF je připraven. Na Kladně už jsou všechny jeho hvězdy, vedle té domácí také Kravčenko, Barras, Suárez a Černovová.

14. 6. 2011

Zpráva z Předsednictva ČAS

Přinášíme Vám zprávu z Předsednictva ČAS včetně schválené nominace na mistrovství Evropy družstev.

14. 6. 2011

Memoriál Josefa Odložila obrazem

Prohlédněte si fotografie z pondělního mítinku v Praze, jak jej zachytil Aleš Gräf.

13. 6. 2011

Odložilův memoriál složil zkoušku dospělosti na výbornou

Daleký hod Špotákové, národní rekord Lustigové, rekordy mítinku Hejnové a Báby. To jen ochutnávka z bohatého menu, které nabídl letošní ročník Memoriálu Josefa Odložila s pořadovým číslem 18.

13. 6. 2011

Téma týdne: Pět vrcholů

Nadcházející týden je natolik nabitý událostmi, že jej v letošním roce může překonat snad už jen vyvrcholení sezony v korejském Tegu na přelomu srpna a září.

12. 6. 2011

Student ze Zimbabwe po bok americkým legendám

Ngoni Makusha vyhrál na americkém univerzitním šampionátu NCAA ve vynikajících výkonem běh na 100 m i dálku. Stejný počin se v minulosti podařil jen legendárním atletům Hubbardovi, Owensovi a Lewisovi.

12. 6. 2011

Dorostenci i dorostenky na mezistátku druzí

Oba týmy do 17 let podlehly na mezistátním utkání v maďarském Veszprému domácím výběrům. Z jejich řad vzešel i nejlepší světový výkon v kladivu. Český dorostenec Bakalár rozšířil řady pro MS.

11. 6. 2011

New York sužoval vítr, chlad a déšť. Gay a další favorité prohráli

Šestý díl Diamantové ligy se vrátil do USA a povětrnostní podmínky atletům přály ještě méně než v Oslo. Mnozí dosavadní suveréni si odvezli porážky. Česká zástupkyně oštěpařka Klimešová skončila čtvrtá.

10. 6. 2011

Víkend na plné obrátky

Roztočený atletický kolotoč se o víkendu rozhodně nezpomalí. Českou stopu v zahraničí bychom v sobotu i neděli měli nalézt nejen na MU ve Veszprému, ale také na mítincích v New Yorku, Istanbulu, Štrasburku či Schwechatu.

10. 6. 2011

Rychlý holky jsou v laufu. Co na to trenérka?

Zuzana Hejnová včera zazářila vítězstvím na mítinku Diamantové ligy v Oslo, Denisa Rosolová doběhla ve svém závodě druhá. Jak se na to dívá trenérka Martina Blažková? Zeptali jsme se.

10. 6. 2011

Výškařka Straková bude maminkou

Třicetiletá rodačka z Bechyně je těhotná, a tak plánuje delší pauzu v úspěšné výškařské kariéře.

9. 6. 2011

Hejnová první, Rosolová druhá, Frydrych třetí. Češi zářili na Diamantové lize

Úspěšné sprinterky a oštěpaře doplnil na mítinku v Oslo čtvrtým místem výškař Bába a devátý na patnáctistovce Holuša. Hvězdný Bolt se blýskl na dvoustovce.

9. 6. 2011

Chci udělat show, zve na Odložilův memoriál jeho hvězda

Barbora Špotáková oželela start v diamantovém New Yorku a raději si v pondělí zazávodí na domovském stadionu na Julisce. Očekává pohodovější závod i další výkonnostní posun.

8. 6. 2011

Expanze běžeckého seriálu pokračuje, po Olomouci přichází Ústí

Capalbův tým zaznamenal nebývalý zájem o své akce. Na vavřínech však neusíná, naopak nadále rozšiřuje své aktivity. Aktuálně zejména do českých regionů, které tím hodlá propagovat i turisticky.

8. 6. 2011

Pohár rozhlasu vyvrcholil v Domažlicích

Z celostátního finále soutěže určené školákům si dva poháry odvezli chlapečtí zástupci opavské ZŠ Englišovy, jednou se radovaly gymnazistky z Jablonce a žákyně z Dvora Králové. K vidění byly i kvalitní výkony.

8. 6. 2011

Lemaitre posunul národní rekord Francie na 9.96

Nejlepší sprinter bílé pleti historie a evropský premiant loňského roku Christophe Lemaitre nepřestává zářit. V úterý jako první Evropan letos pokořil desetivteřinovou hranici.

8. 6. 2011

Favoritkou TNT-Fortuna meetingu bude Ruska Černovová

Týden před zahájením se pro TNT – Fortuna meeting podařilo dojednat start jedné z nejlepších vícebojařek světa, Taťjany Černovové.

7. 6. 2011

Praga Academica vstupní branou Škrobákové do Tegu

Překážkářka Lucie Škrobáková zaběhla na mítinku zařazeném do extraligového okruhu čas 12.95 a splnila tak nominační kritéria pro světový šampionát. Vedlo se i dalším.