Aktuality

4. 5. 2016

Hejnová před Dauhá: není se čeho bát

Dvojnásobná mistryně světa se vydala ke svému prvnímu startu přímo ze soustředění v Jižní Africe. Přiznává nervozitu a očekávanou silnou konkurenci, věří ale, že je připravena dobře.

4. 5. 2016

Pohár rozhlasu míří do okresů

Týmová soutěž pro žáky základních škol s půlstoletou tradicí startuje v těchto dnech po okresech celé republiky. Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou pokračuje 24. května krajskými koly a vyvrcholí 7. června v Kolíně za účasti patrona soutěže, dvojnásobného halového vicemistra světa Jakuba Holuši.

3. 5. 2016

Hvězdná maratonská štafeta pomůže dětem

Nejen jako setkání starých známých běchovických legend bude působit kvartet Kamínková, Uvizl, Pešava, Štefko při pražském maratonu v neděli 8. května. Čtyři osobnosti poběží také v rámci charitativního projektu ČAS „Atleti pomáhají“, z něhož peníze putují na vymalování dětského ortopedie motolské nemocnice. Už téměř sto tisíc korun bylo vybráno, další finance jsou ale ještě třeba na zkrášlení pokojů.

2. 5. 2016

Letem světem víkendem

Co se událo pozoruhodného na atletických stadionech, především těch zámořských - to přinášíme v následujícím přehledu.

30. 4. 2016

Mistrovská „10“ pro Olejníčka a Soukupovou

DOPLNĚNO FOTO: Republikový šampionát na dráhové desítce hostil středočeský Beroun. Mistry se stali premiérově Valerie Soukupová a podruhé Lukáš Olejníček, mezi juniory se prosadil Viktor Šinágl.

29. 4. 2016

Čeká nás přelomový atletický víkend

V zámoří už je sezóna na stadionech pod otevřeným nebem v plném proudu, v našich končinách se jako obvykle teprve s koncem aprílu a začátkem máje probouzí ze zimního spánku. Pravda, v českých luzích a hájích se samozřejmě už dávno běhá, a na dráze pak s posledním dubnem přichází jeden z vrcholů: mistrovská desítka v Berouně.

28. 4. 2016

Šéftrenér si s chutí zahrál Jana Žižku

V polovině června se do jihočeského Tábora sjede česká špička, aby bojovala o tituly i o limity na ME do Amsterdamu i na OH do Ria. Poslední aprílovou středu se za mrazivého a nevlídného počasí natáčel v dějišti letošního MČR propagační spot. Hlavní roli si v něm zahrál neúnavný a přesvědčivý šéftrenér české reprezentace Tomáš Dvořák.

28. 4. 2016

Běchovické legendy poběží maratonskou štafetu

Kamínková, Uvizl, Pešava, Štefko – čtyři osobnosti, které se sejdou ve štafetě při pražském maratonu v neděli 8. května. Spojují je mimo jiné běchovické triumfy, kterých dají dohromady pětadvacet (!). Maratonskou štafetu navíc poběží i pro dobrou věc.

27. 4. 2016

Na TNT s Klučinovou i Kravčenkem

Na desátém ročníku TNT Express Meetingu v Kladně se ve dnech 10.-11. Června představí vícebojaři z pěti kontinentů. Převládat budou sedmibojařky, kterých bude letos pravděpodobně až dvakrát tolik než desetibojařů. Z českých reprezentantek nebude chybět Eliška Klučinová, Kateřina Cachová a juniorka Barbora Zatloukalová. Na startovní listině mužů je dle osobního maxima aktuálně nejvýše Bělorus Andrej Kravčenko, české desetibojaře zastupuje loňský vítěz mítinku, Marek Lukáš.

27. 4. 2016

100 dní „před“ vyhlíží Rio 55 sportovců

Teoreticky je olympioniků ještě více, ale deset atletů musí ještě letos potvrdit svou loňskou výkonnost. I tak je „královna sportů“ již nyní s tuctem zástupců nejpočetněji zastoupeným sportem ve výpravě pro Hry XXXI. olympiády. Organizační práce na globální svátek pochopitelně čtvrt roku před vypuknutím nabírají na obrátkách, a to na straně pořadatelů i olympijského týmu.

27. 4. 2016

Yego má oštěp v krvi

Jednou z největších hvězd letošní Zlaté tretry bude keňský oštěpařský mistr světa Julius Yego. Při návštěvě keňského Eldoretu jsme měli možnost s ním strávit celý den. Srdečně nás přivítal i u něj doma a poskytl nám exkluzivní rozhovor.

26. 4. 2016

Bolt ozdobí Zlatou tretru i poosmé

Atletičtí fanoušci se konečně dočkali. Nejzářivější hvězda současné světové atletiky plní svůj slib. Nejrychlejší muž planety Usain Bolt se vrátí do Ostravy na Zlatou tretru. Bude to již jeho osmé představení na severu Moravy.

25. 4. 2016

Vadlejch a další WL z víkendu

Zatímco v Evropě se zatím běhají hlavně silniční závody, na ostatních kontinentech je již sezóna na dráze v plném proudu a o uplynulém víkendu byla k vidění řada světových výkonů roku. O jeden z nich se postaral i náš oštěpař Jakub Vadlejch.

24. 4. 2016

Kipchoge obhájil v Londýně ve skvělém čase

Keňský vytrvalec Eliud Kipchoge dokázal obhájit své loňské vítězství v londýnském maratonu a své vítězství ozdobil druhým nejrychlejším časem historie na této distanci, když proběhl cílem za 2:03:05.

23. 4. 2016

HME 2019 uspořádá Glasgow

Rada EA rozhodla i o pořadatelích ME"17" v roce 2018 a 2020. Dále také schválila, že kontinentální mistři dostanou automaticky šanci obhajovat.

22. 4. 2016

ČAS chystá výhody pro své členy

Český atletický svaz v současné době dokončuje projekt bonusového portálu „Atletiplus“.

22. 4. 2016

Časopis Atletika vstoupil do moderní éry

Jediné tištěné periodikum plně se věnující královně sportů vykročilo do olympijského roku v inovované podobě.

21. 4. 2016

Tretra počítá s Hejnovou, Juškou i Eatonem

Měsíc před půlkulatou, 55. Zlatou tretrou Ostrava dostává startovní listina nejprestižnějšího českého mítinku konkrétnější kontury každým dnem.

21. 4. 2016

Buďte i v „Amstru“ součástí týmu

Mistrovství Evropy v atletice se letos koná 6. až 10. července v nizozemském Amsterdamu. Čeští reprezentanti budou bojovat o kontinentální tituly a vy můžete být pochopitelně přímo u toho.


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí