Aktuality

30. 5. 2016

MČR v Táboře se nezadržitelně blíží

Jen necelé tři týdny zbývají do startu republikového šampionátu mužů a žen v Táboře. Na klání domácí atletické elity zve již podruhé v roli husity šéftrenér reprezentace Tomáš Dvořák.

30. 5. 2016

Maslák testoval rychlost v Itálii

O posledním květnovém víkendu se urodila řada kvalitních výsledků i mimo Diamantovou ligu či Götzis. Zde je přehled toho nejzajímavějšího.

29. 5. 2016

Úspěšná vícebojařská mise v Götzisu

Trojnásobné zastoupení měla česká atletika na tradičním vícebojařském mítinku v rakouském Götzisu a jsou z toho tři splněné limity na evropský šampionát i olympijské hry. Jaký byl tedy druhý den vícebojařských klání?

29. 5. 2016

Harrisonová a Jebetová útočily na světové rekordy

Druhým dnem pokračovala Diamantová liga v Eugene a bylo to přehlídka vynikajících výkonů. Nechybělo mnoho a mohl být dvakrát překonán i světový rekord. Startovali také dva čeští reprezentanti, a to Jakub Vadlejch v oštěpu a Jakub Holuša na míli.

28. 5. 2016

Vícebojaři usilují v Götzisu o limity

Vícebojařský mítink v rakouském Götzisu je ve svém poločase a v soutěži pokračují i všechny tři naše naděje. Jaký byl jejich první den?

28. 5. 2016

Farah a Kovacs ve světových výkonech roku

Při úvodním dnu čtvrtého dílu Diamantové ligy padnul hned dvakrát světový výkon roku, o což se postarali britský běžec Mo Farah a americký koulař Joe Kovacs.

27. 5. 2016

ČAS spouští bonusový portál pro své členy

Český atletický svaz spustil bonusový portál „Atleti plus“, který svým členům bude nabízet výhody a slevy na produkty od partnerů ČAS.

27. 5. 2016

Atlety čeká perný víkend

O nadcházejícím víkendu nebude rozhodně nouze o zajímavé atletické události, na kterých budou startovat i naši reprezentanti.

27. 5. 2016

Koudelová má limit na ME

Početná skupina českých reprezentantů startovala na včerejším mítinku v rakouském St. Poelten. Nejlépe se dařilo překážkářce Lucii Koudelové, která splnila nominační kritérium na mistrovství Evropy. Půlkařka Vendula Hluchá se podívá na MSJ do Bydhoště.

26. 5. 2016

Olympionici ukázali oblečení do Ria

Pestrobarevné klobouky a stylizovaná silueta legendárního běžce Emila Zátopka – to jsou nejvýraznější prvky Rio olympijské kolekce 2016, tedy souboru volnočasového oblečení pro českou výpravu na Letní olympijské hry v Riu. Na módní přehlídce v Obchodním centru Quadrio v Praze ji dnes uviděli první diváci. Představení mohla zhlédnout poprvé i veřejnost, probíhalo totiž za plného provozu centra.

26. 5. 2016

Špotáková „Odložila“ stihne

V pondělí 6. června se příznivci špičkové atletiky dočkají na pražském stadionu Juliska dalšího představení současné světové elity při 23. ročníku Memoriálu Josefa Odložila. Na startu nebude chybět ani dvojnásobná olympijská vítězka a světová rekordmanka Barbora Špotáková.

25. 5. 2016

Do Tábora lákají Špotáková, Šafránková či Jílek

Dobré zprávy pro fanoušky atletiky: V polovině června uvidí na mistrovství ČR dvojnásobnou olympijskou šampionku Barboru Špotákovou. Do jihočeského Tábora se na 17.-19.6. chystají ale i Kateřina Šafránková nebo Jaroslav Jílek, kteří minulý týden zářili na Zlaté tretře. Vstupenky jsou již v prodeji v síti Ticketportal a je nejvyšší čas si je pořídit, neboť kapacita tribun stadionu Míru je omezená.

25. 5. 2016

Sasínek: Atletice dávám maximum

Rozhodně nejpřekvapivějším vítězem letošní Zlaté tretry byl mílař Filip Sasínek, který na vítkovickém stadionu vypálil rybník všem favoritům, zvítězil v novém osobním rekordu a zaostal jen pár setin za limitem na olympijské hry.

24. 5. 2016

V Turnově kraloval Malachowski

Sedmnáctý ročník Memoriálu Ludvíka Daňka opanoval polský šampion Piotr Malachowski. Na startu se představila i řada českých reprezentantů.

23. 5. 2016

Světové výkony v Evropě i za mořem

Nejen na mítinku Diamantové ligy v Rabatu padaly o víkendu světové výkony roku. Zde je přehled těch nejzajímavějších výsledků, které se v posledních dvou dnech urodily.

23. 5. 2016

Ptejte se Jaroslava Jílka

Naším hostem rozhovoru měsíce května bude jeden atletických objevů této sezóny oštěpař Jaroslav Jílek.

22. 5. 2016

Premiéra DL v Rabatu přinesla kvalitní běhy

Hlavně běžecké disciplíny ozdobily třetí díl Diamantové ligy, kterou poprvé hostil marocký Rabat. Výškař Bába skončil osmý.

22. 5. 2016

Cachová má olympijský limit

Závěrečným dnem vyvrcholil národní šampionát ve vícebojích. Kateřina Cachová splnila limit do Ria a Marek Lukáš pokořil nominační standard na mistrovství Evropy.

21. 5. 2016

Cachová útočí na Amsterdam

Republikový šampionát ve vícebojích má za sebou druhý den a velmi slibně má rozjetý svůj sedmiboj Kateřina Cachová, která usiluje o limit na evropské mistrovství. Naopak ze soutěže odstoupila Eliška Klučinová a také Jiří Sýkora.


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí