Aktuality

3. 7. 2011

První den šampionátu obrazem

Prohlédněte si fotografie Aleše Gräfa z prvního dne brněnského mistrovství ČR.

2. 7. 2011

Vícebojaři zatím na sestupových pozicích

První den Evropského poháru v polské Toruni uzavřeli muži na sedmém, ženy na osmém místě. To by jim pro další ročník soutěže nezajistilo účast v nejvyšší soutěži.

2. 7. 2011

Králi prvního dne domácího šampionátu diskaři a štafeta, řadu výkonů znehodnotil vítr

Historickou premiéru mistrovství republiky mužů a žen na dráze v Brně poznamenal chlad a větrné proudění do zad překračující povolené hodnoty. Štafetmanky Olympu Praha i tak překonaly národní oddílový rekord.

1. 7. 2011

Vícebojaře čeká nelehká záchranářská mise v Superlize EP

Mužský i ženský tým se o víkendu v polské Toruni pokusí vybojovat setrvání v nejvyšším patře Evropského poháru ve vícebojích.

1. 7. 2011

Atletická špička o víkendu v Brně

Stadion Pod Palackého vrchem v Brně zítra a pozítří ožije šampionátem mužů a žen. Vrchol domácí sezony bude zároveň představením nejlepších českých atletů, kteří budou bojovat nejen o tituly, ale také o limity na MS v Tegu.

1. 7. 2011

Zemřel Lubomír Tesáček

Ve středu se ukončila životní pouť jednoho z nejlepších běžců českého historie. S dovolením autora přetiskujeme článek, který k této smutné události vyšel na serveru www.behy.cz.

30. 6. 2011

V Lausanne zazářili Powell a Tamgho

O vrcholy sedmého diamantového mítinku se výkony roku postarali jamajský sprinter a francouzský trojskokan. Čeští oštěpaři Veselý a Frydrych zůstali těsně pod stupni vítězů.

30. 6. 2011

Tým do 19 let ovládl mezistátko

Junioři ovládli klání čtyř zemí v Osijeku jednoznačně, juniorky podlehly pouze Maďarkám, v součtu česká výprava slavila vítězství. Start na ME stvrdil výškař Heindl, dalším atletům unikly nominace o kousek.

29. 6. 2011

Téma týdne: Hlavní národní šampionát v číslech

Každoročním vrcholem domácí mistrovské sezony je bezpochyby šampionát dospělých na dráze. Poprvé od založení českého mistrovství před 41 lety jej hostí Brno. V Tématu týdne provedeme obvyklý statistický exkurz.

29. 6. 2011

Opory v rekonvalescenci. Jak jsou na tom?

Hned tři z finalistů loňského mistrovství Evropy jsou aktuálně ve stavu zraněných. Jak to vypadá s vyhlídkami Petra Svobody, Jakuba Holuši a Lenky Masné pro další závody?

28. 6. 2011

Pražské memoriály ozdobily rychlé překážky

Na mítinku, zařazeném do extraligového okruhu, se též rozšířila nominační kandidátka pro ME do 23 let.

27. 6. 2011

Sumář víkendových zajímavostí

V zámoří už mají jasněji, kdo bude reprezentovat sprinterské velmoci USA a Jamajku v Tegu. Čeští atleti se při svých zahraničních startech příliš neprosadili. Chorvatské diskařce Perkovičové hrozí distanc.

25. 6. 2011

Gay Boltovi titul nevezme, zranil se na domácí kvalifikaci

Američan Tyson Gay nedokončil v Eugene kvalifikační závod v běhu na 100 m a nebude tak moci v Tegu usilovat o korunu nejrychlejšího sprintera planety. Mezi Jamajčany byl za neúčasti Bolta nejrychlejší Powell.

24. 6. 2011

Víkend se šampionáty sprinterských velmocí a menšími mítinky v Evropě

Na Jamajce a v USA už se včera rozběhly kvalifikace na Tegu. Čeští atleti, pokud nebudou závodit doma na některé z nižších ligových soutěží, míří na mítinky po Evropě.

24. 6. 2011

Soutěžte o lístky na mistrovství ČR

Od pondělka do pátku máte možnost vyhrát lístky na republikový šampionát, který se uskuteční 2. a 3. července v Brně na stadionu Pod Palackého vrchem v areálu VUT.

23. 6. 2011

Cachová myslí před Ostravou na šest tisíc

Před čtyřmi lety se tu stala dorosteneckou mistryní světa, za tři týdny se na stejném stadionu utká s evropskou omladinou. Věří, že tam překoná významnou metu, která by jí otevřela cestu i na MS dospělých.

22. 6. 2011

Jubilejní Pražskou tyčku ovládla v rekordu mítinku Strutzová, mezi muži zvítězil Kudlička

Dvacátý ročník exhibice na Václavském náměstí využil k návratu po poranění ruky Balner. Nejlepší domácí skokankou byla na třetím místě Ptáčníková.

22. 6. 2011

Téma týdne: Jak se českým vícebojařům daří v Evropském poháru

Vzhledem k tomu, že příští týden nás čeká vrchol domácí sezony, mistrovství republiky na dráze v Brně, v předstihu věnujeme hlavní téma poháru Starého kontinentu již nyní.

21. 6. 2011

Rosolová zaběhla nejrychleji úvodní úsek štafety

Na mistrovství Evropy družstev ve Stockholmu se vedle tahounky ženského kvartetu na 4x400 metrů blýskl i v tom mužském Maslák, který v rámci druhých úseků zůstal jen těsně za Polákem Marciniszynem.