Aktuality

3. 8. 2011

Hejnová a Špotáková ve hře o evropského atleta července

Obě rekordmanky se minulý měsíc blýskly světovými výkony roku a Evropská atletika je tak vybrala mezi tucet jmen kandidátů své pravidelné ankety. Hlasovat lze do 17. 8. včetně.

2. 8. 2011

Téma týdne: Jak Češi lovili ve světových vodách, díl I.

V následujících třech týdnech si v Tématu týdne připomeneme okamžiky, kdy čeští a českoslovenští atleti stáli při MS na "bedně".

1. 8. 2011

Zpráva z předsednictva ČAS

Přinášíme zprávu z dnešního Předsednictva ČAS včetně schválené nominace na mistrovství světa.

31. 7. 2011

Mladík Lemaitre na cestě do historie evropského sprintu

Francouz Christophe Lemaitre posunul v Albi národní rekord na 100 m už na 9.92, na dvojnásobné trati mu další zápis do historie sebrala přílišná podpora větru.

30. 7. 2011

V Táboře nikdo z Čechů last minute letenku do Tegu nezískal

Táborská Velká cena, která patří do okruhu extraligových mítinků, měla i přes ne zrovna ideální podmínky svoji kvalitu, nominaci pro mistrovství světa však nerozšířila. V článku i výsledky z Budapešti.

29. 7. 2011

Veselý útočil na diamantový bod, Isinbajevová se vrací do pohody

Ve Stockholmu se uskutečnil jedenáctý díl letošního seriálu Diamantové ligy. Vědět o sobě dali i čeští reprezentanti. Oštěpař Veselý obsadil čtvrtou a výškař Bába šestou příčku.

29. 7. 2011

Bakalár vybojoval na dvoustovce druhý bronz

Sprinter Marek Bakalár si z EYOF v tureckém Trabzonu odveze dva cenné kovy. Další dvě umístění mezi elitní osmičkou přidala jeho kolegyně z dvoustovky Janoušová a dálkař Sýkora.

29. 7. 2011

Šebrle pojede na své osmé MS v řadě

Světový rekordman se krátce před nominační uzávěrkou snažil o pokoření hranice osmi tisíc bodů. Vstupenku do výpravy pro Tegu získal součtem 8109 při francouzském mistrovství v Albi.

28. 7. 2011

Mistrem republiky ve skoku o tyči Kudlička, Balner má po sezoně

Na pražském Strahově se uskutečnila mistrovská soutěž, která byla náhradou za zrušený závod při republikovém šampionátu v Brně. Vyhrál ji Kudlička, jeho parťák Balner si poranil sval a sezona pro něj skončila.

28. 7. 2011

Londýn odpočítává poslední rok a slavnostně odtajnil medaile

Od včerejška za 366 dní začnou v britské metropoli Hry XXX. Olympiády. Největší sportovní svátek už zná také cenné kovy, které se budou v Londýně udělovat.

26. 7. 2011

Košař na EYOF zlatý, Bakalár bronzový

DOPLNĚNO - V tureckém Trabzonu proběhly první dva dny atletických soutěží při Evropském olympijském festivalu mládeže. Do bojů již zasáhla většina z 12 českých reprezentantů.

26. 7. 2011

Rekordu si Pelantová ani nevšimla

Aniž to tušila, překonala Lucie Pelantová při sobotní Velké ceně Nového Města nad Metují národní maximum na nemistrovské trati 5000 metrů chůze. Jinak na extraligovém mítinku vynikali především hosté ze zahraničí.

26. 7. 2011

Evropský šampionát juniorů obrazem

Prohlédněte si fotografie Davida Šnajdra z letošního MEJ v Tallinnu.

25. 7. 2011

Výkony roku a další pozoruhodnosti víkendu

V uplynulých dnech se především ruští atleti postarali o řádný průvan ve světových tabulkách. Nebyli však sami.

24. 7. 2011

Čeští junioři zakončili šampionát pěti bodovanými umístěními

Pátá místa čtvrtkařské štafety a diskaře Bárty, šestá oštěpařky Šedivé, dálkařky Nejedlové a půlkaře Buriana, toť bodová úroda českého týmu při posledním dnu MEJ v Tallinnu.

24. 7. 2011

Sedmá Mezulianiková a četné postupy do finálových bojů

Sumář českých výsledků ze třetího soutěžního dne mistrovství Evropy juniorů. Šampionát se uzavře dnes.

22. 7. 2011

Špotáková v Monaku vítězně a k sedmdesátce

Nejlepší česká atletka se postarala o jeden z vrcholů vydařeného diamantového mítinku, na němž opět těsně vyhrál Bolt stovku a jen o chlup nepadl svěťák ve stýplu. Čtvrtkařka Rosolová byla šestá.

22. 7. 2011

Burian a Brož do semifinále

Na ME v Tallinnu zaznamenala juniorská reprezentaci dva postupy do dalších kol, Buriana na půlce a Brože na 400 m př. Kvalifikačním sítem neprošli Posekaný, Kleinert, Nová, Jeníková.

22. 7. 2011

Isinbajevová v Lucernu ani neskákala, Savinovová má výkon roku

Světová rekordmanka ve skoku o tyči si lehce poranila ruku v rozcvičování. Na ruském šampionátu se už v rozběhu měnilo čelo statistik na 800 m.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí