Aktuality

29. 7. 2011

Šebrle pojede na své osmé MS v řadě

Světový rekordman se krátce před nominační uzávěrkou snažil o pokoření hranice osmi tisíc bodů. Vstupenku do výpravy pro Tegu získal součtem 8109 při francouzském mistrovství v Albi.

28. 7. 2011

Mistrem republiky ve skoku o tyči Kudlička, Balner má po sezoně

Na pražském Strahově se uskutečnila mistrovská soutěž, která byla náhradou za zrušený závod při republikovém šampionátu v Brně. Vyhrál ji Kudlička, jeho parťák Balner si poranil sval a sezona pro něj skončila.

28. 7. 2011

Londýn odpočítává poslední rok a slavnostně odtajnil medaile

Od včerejška za 366 dní začnou v britské metropoli Hry XXX. Olympiády. Největší sportovní svátek už zná také cenné kovy, které se budou v Londýně udělovat.

26. 7. 2011

Košař na EYOF zlatý, Bakalár bronzový

DOPLNĚNO - V tureckém Trabzonu proběhly první dva dny atletických soutěží při Evropském olympijském festivalu mládeže. Do bojů již zasáhla většina z 12 českých reprezentantů.

26. 7. 2011

Rekordu si Pelantová ani nevšimla

Aniž to tušila, překonala Lucie Pelantová při sobotní Velké ceně Nového Města nad Metují národní maximum na nemistrovské trati 5000 metrů chůze. Jinak na extraligovém mítinku vynikali především hosté ze zahraničí.

26. 7. 2011

Evropský šampionát juniorů obrazem

Prohlédněte si fotografie Davida Šnajdra z letošního MEJ v Tallinnu.

25. 7. 2011

Výkony roku a další pozoruhodnosti víkendu

V uplynulých dnech se především ruští atleti postarali o řádný průvan ve světových tabulkách. Nebyli však sami.

24. 7. 2011

Čeští junioři zakončili šampionát pěti bodovanými umístěními

Pátá místa čtvrtkařské štafety a diskaře Bárty, šestá oštěpařky Šedivé, dálkařky Nejedlové a půlkaře Buriana, toť bodová úroda českého týmu při posledním dnu MEJ v Tallinnu.

24. 7. 2011

Sedmá Mezulianiková a četné postupy do finálových bojů

Sumář českých výsledků ze třetího soutěžního dne mistrovství Evropy juniorů. Šampionát se uzavře dnes.

22. 7. 2011

Špotáková v Monaku vítězně a k sedmdesátce

Nejlepší česká atletka se postarala o jeden z vrcholů vydařeného diamantového mítinku, na němž opět těsně vyhrál Bolt stovku a jen o chlup nepadl svěťák ve stýplu. Čtvrtkařka Rosolová byla šestá.

22. 7. 2011

Burian a Brož do semifinále

Na ME v Tallinnu zaznamenala juniorská reprezentaci dva postupy do dalších kol, Buriana na půlce a Brože na 400 m př. Kvalifikačním sítem neprošli Posekaný, Kleinert, Nová, Jeníková.

22. 7. 2011

Isinbajevová v Lucernu ani neskákala, Savinovová má výkon roku

Světová rekordmanka ve skoku o tyči si lehce poranila ruku v rozcvičování. Na ruském šampionátu se už v rozběhu měnilo čelo statistik na 800 m.

21. 7. 2011

Eliška Drahotová čtvrtá, Novák desátý

Hned v úvodní disciplíně juniorského ME v Tallinnu získala česká výprava finálové umístění. Postup do finále se dnes vedle Nováka vydařil půlkařce Mezuliáníkové a výškaři Veselému.

20. 7. 2011

Na dotazy se těší Kateřina Cachová

Už třetí medaili z vrcholných mládežnických akcí získala o víkendu stříbrná sedmibojařka na ME do 23 let. Ptát se jí můžete v našem pravidelném rozhovoru i vy.

20. 7. 2011

Radost pro Pistoriuse, nezdar Isinbajevové

Na mítinku v Lignanu se včera děly docela zajímavé věci. Handicapovaný čtvrtkař si tu splnil sen o startu na MS i OH mezi zdravými, naopak někdejší tyčkařské šampionce se nedařilo. Padl také výkon roku v krátké štafetě.

20. 7. 2011

Pro Svobodu i Tamgha letošní sezona skončila

Úřadující halové mistry Evropy vyřadilo za hry zdraví. Český rekordman si zranění přivodil před dvěma měsíci při soustředění na Kanárských ostrovech, držitel světového maxima si jej přivezl z ostravského ME.

19. 7. 2011

Téma týdne: Junioři mají na co navazovat

Událostí týdne je evropský juniorský šampionát, který od čtvrtka do neděle hostí estonský Tallinn. Pojďme se podívat blíže na stopu, kterou čeští atleti do historie této soutěže obtiskli.

19. 7. 2011

Jak si vedli hvězdy a obhájci

Dnes se ještě jednou ohlédneme za uplynulým evropským šampionátem do 23 let. Tentokrát pohledem zvučných jmen, která (ne)dorazila do Ostravy, a také těch, kteří se pokoušeli získat cenný kov podobně jako předloni v Kaunasu.

18. 7. 2011

Atletika mimo Ostravu

V následujícím přehledu se podíváme na zajímavosti odjinud ze světa: od Bábova startu přes šampionát CAC, vícebojařskou challenge, keňskou kvalifikaci až po návrat Isinbajevové při jednom ze dvou mítinků evropského okruhu.


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí