Aktuality

22. 8. 2011

Jak se žije v atletické vesnici

Organizátoři světového šampionátu, který začne v korejském Tegu v sobotu, zvolili pro ubytování atletů z hlediska MS nebývalý koncept. Jak se osvědčuje v praxi?

22. 8. 2011

Koho (ne)uvidíme v Tegu

Čas před mistrovstvím světa se krátí a vrcholí napětí, kdo z těch, nad kterými visel otazník, nakonec bude či nebude moci startovat. Přinášíme přehled jmen, které byste ve startovce nemuseli najít.

21. 8. 2011

Cachová získala bronz na univerziádě, Marešová šestá, Čapková sedmá

O nejlepší český atletický výsledek na světových hrách vysokoškoláků se v čínském Šen-čenu postarala vícebojařka Kateřina Cachová. Skončila třetí. Do článku doplněny i další medailové disciplíny.

20. 8. 2011

Druhá část výpravy vyrazila směr Tegu

V sobotu v podvečer se do dějiště mistrovství světa v korejském Tegu vypravila druhá část české výpravy včetně největší medailové naděje, oštěpařky Barbory Špotákové.

19. 8. 2011

Pelantová čtvrtá, do osmičky se vešly i Šafránková a Krchová

Nejvyššího atletického umístění na univerziádě v Šen-čenu zatím dosáhla chodkyně Lucie Pelantová. Do bojů o medaile dnes postoupily mílařka Čapková a výškařka Marešová, překážkář Mazáč poběží semifinále.

19. 8. 2011

Vlašičová se i přes zranění chce pokusit o obhajobu

Chorvatská výškařka a podle ankety IAAF nejlepší atletka světa loňského roku se v Tegu zkusí popasovat s poškozenou kolenní šlachou, kterou si natrhla minulou sobotu.

18. 8. 2011

První část výpravy se už zabydluje v Tegu

Devítka atletů spolu s vedením výpravy již mapuje terén v dějišti šampionátu. Soutěže začínají za devět dnů.

18. 8. 2011

Téma týdne: Jak Češi lovili ve světových vodách, díl III.

Závěrčný díl o dosavadních medailových úspěších českých atletů na mistrovství světa.

17. 8. 2011

V Šen-čenu do finále Šafránková, Maláčová a Krchová

Zcela rozdílné úvodní dva dny zažili atleti reprezentující na světové univerziádě v Číně. Zatímco včera si připsali dva výpadky, dnes všichni kvalifikačním sítem prošli.

16. 8. 2011

První parta vyrazila do Tegu, čeká je „prádelna“

Po předvoji v podobě čtveřice akademiků vyrazila do Asie početnější část výpravy atletů, kteří nás budou reprezentovat na třináctém mistrovství světa. Vedle sedmi skokanů či běžců a vícebojaře Šebrleho také vedení týmu.

16. 8. 2011

Extraliga patřila obhájcům

Mítinkem v Pardubicích se uzavřelo třetí extraligové kolo i celá nejvyšší soutěž družstev. V článku najdete oficiálně stvrzené, kdo postoupil na finálové MČR, kdo se o účast v extralize popere v baráži a koho čeká příští rok první liga.

15. 8. 2011

Bába si přeje dvojitou oslavu

Den po finále na mistrovství světa mu bude 27 let. Stříbrný výškař z Paříže by rád vedle narozenin slavil v Tegu i pěkný výsledek. Silnou konkurenci si však uvědomuje.

15. 8. 2011

První letošní devadesátka oštěpem a další zajímavosti víkendu

Sumář toho nejpodstatnějšího, co v minulých dnech přineslo dění ve světě atletiky.

15. 8. 2011

Pardubickou tečku za extraligou ozdobily rychlé třístovky

Na Pardubickém atletickém mítinku, jímž se završil letošní ročník inovované extraligy, testovala formu řada reprezentantů, kteří se představí na nadcházejícím MS. Zářili především Hejnová a Maslák.

14. 8. 2011

Vrchaři bojovali o tituly

Mistry republiky v běhu do vrchu se na tradiční trati z Janských Lázní na Černou horu stali v hlavních kategoriích Pavlišta a Sekyrová.

12. 8. 2011

Frydrych: Trenér mi věří a to mi pomáhá

Aktuálně nejvýše tabulkově postavený muž výpravy do Tegu i přes potíže v sezoně nevěří, že se bude opakovat Barcelona. V Nymburce se pilně připravuje na světový vrchol takřka až do samotného odletu.

11. 8. 2011

Komise vedená Pilným navštívila kandidáty na ME 2016

Nejbližší kontinentální šampionáty se uskuteční napřesrok v Helsinkách a v roce 2014 v Curychu. Na výběru pořadatele za další dva roky poté zapracovala komise, kterou vede viceprezident evropské asociace Karel Pilný.

10. 8. 2011

Téma týdne: Jak Češi lovili ve světových vodách, díl II.

V poslední dekádě minulého století prošla naše země společenskými změnami, které se pochopitelně dotkly i sportu.

9. 8. 2011

Vyšly srpnové Atletické listy

Do emailových schránek odešlo letošní osmé číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?