Aktuality

6. 10. 2011

Žákovské mezistátko obrazem

Prohlédněte si fotografie Zdeňka Rakowského z mezistátního utkání žactva, které se v sobotu konalo ve slovenské Nitře.

5. 10. 2011

Evropským atletem roku je Mo Farah

Vítězem ankety o nejlepšího atleta kontinentu, požádané Evropskou atletikou, se stal mistr světa na 5000 m a stříbrný medailista z dvojnásobné trati Mo Farah z Velké Británie.

4. 10. 2011

IAAF zveřejnila kandidáty na titul Světový atlet roku

Osmičlenný panel expertů vybral deset mužů a deset žen, ze kterých vzejdou laureáti ocenění pro nejlepšího atleta a atletku letošní sezony. Vyhlášeni budou 12. listopadu na tradičním gala v Monte Carlu.

4. 10. 2011

Rozhodnuto o pořadatelích mistrovství

V rámci jednání Předsednictva Českého atletického svazu se dnes uskutečnily kandidatury na mistrovství republiky v roce 2012 v letní sezoně a také domácí šampionát mužů a žen v roce 2013.

4. 10. 2011

Zasedání Předsednictva ČAS

Přinášíme Vám zprávu z dnešního jednání Předsednictva Českého atletického svazu.

3. 10. 2011

Evropskou atletkou roku je půlkařka Savinovová

Čelo ankety pořádané Evropskou atletikou ovládly atletky z Ruska, nejvíce hlasů získala mistryně světa na 800 m Maria Savinovová.

3. 10. 2011

Orálek pátý na Spartathlonu, košické vyhlídky na rekord spálilo slunce

Ultravytrvalec Daniel Orálek úspěšně zvládl porci 246 km dlouhého závodu z Atén do Sparty, na říjen nezvykle horké počasí neprospělo výkonnosti maratonců v Košicích.

2. 10. 2011

České žáky předčili na mezistátním pětiutkání pouze Maďaři

Žákovská reprezentace obsadila v sobotu v Nitře v konkurenci Maďarska, Chorvatska, Slovinska a domácího Slovenska druhou příčku. DOPLNĚNO FOTO.

30. 9. 2011

Ženskou vycházející hvězdou atletické Evropy je britská sprinterka Williamsová

Anketu Evropské atletiky, která hledala vycházející hvězdu letošního roku, vyhrála dvojnásobná šampionka z letošního MEJ v Tallinnu Jodie Williamsová.

29. 9. 2011

Vycházející evropskou hvězdou je David Storl

Německý koulař zvítězil v mužské části ankety, kterou pátým rokem pořádá Evropská atletika. Storl letos ovládl nejen šampionát „své“ kategorie v Ostravě, zvítězil i ve světové konkurenci dospělých v Tegu.

28. 9. 2011

Téma týdne: Maratonské (ne)rekordy a reportáž z Berlína

V poslední době se kolem maratonských rekordů dějí věci. Debatám o zrušení ženských zápisů, jež byly dosaženy v závodech s muži, i novému maximu Keňana Makaua se věnuje aktuální Téma týdne.

27. 9. 2011

Na dotazy se těší Vítězslav Veselý

Mistrovství světa v Tegu mu přineslo životní úspěch, byť po čtvrtém místu touží asi málokterý sportovec. Oštěpař ze skupiny Jana Železného bude k dispozici na vaše dotazy pro Rozhovor měsíce.

27. 9. 2011

115. Běchovice obrazem

Prohlédněte si fotografie z letošního ročníku slavného běžeckého závodu Běchovice-Praha, který je současně MČR v silničním běhu na 10 km.

26. 9. 2011

Tretra chystá 51. ročník, políčeno má na hvězdy

Mítink opět láká do Ostravy jamajské šampiony Campbell-Brownovou, Bolta či Blaka, předběžně účast potvrdil keňský půlkař Rudisha. Zlatá tretra 2012 by také ráda zlomila letité rekordy mítinku, zejména na mužské čtvrtce a ženské stovce překážek.

25. 9. 2011

Tituly obhájili Sekyrová a Kocourek

Za pěkného babího léta se mistry republiky v silničním běhu stali na tradiční trati z Běchovic na pražský Jarov stejně jako před rokem Ivana Sekyrová a Milan Kocourek. Absolutní vítězství patřilo Keňanu Sawemu.

25. 9. 2011

Makau pokořil v Berlíně světový rekord v maratonu

Keňský běžec Patrick Makau vylepšil časem 2:03:38 o 21 vteřin dosavadní maximum Etiopana Haile Gebrselassieho, který byl na startu také, ale nedokončil. Britka Radcliffová při comebacku třetí v čase pod 2:24.

24. 9. 2011

Tečka za druhým ročníkem Atletiky pro děti se povedla

Na kladenském stadionu Sletiště se v pátek 23. Září oficiálně uzavřela druhá sezona projektu Českého atletického svazu určeného pro předškoláky a děti z prvního stupně základních škol. Doprovodnou oštěpařskou exhibici v hodu na cíl ovládl stejně jako vloni Jan Železný.

23. 9. 2011

Radcliffová před Berlínem na tahanice kolem svého rekordu myslet nechce

Světová rekordmanka se k maratonu vrací po dvou letech, na rychlé trati v Berlíně se v neděli chce nominovat na domácí OH v Londýně. Úmyslu IAAF zrušit její světový rekord, protože byl dosažen v závodě s muži, sice nerozumí, ale nechce se jím zatěžovat.

22. 9. 2011

Silniční tituly obhajují Sekyrová a Kocourek

Po stopatnácté se v neděli 26. září uskuteční závod Běchovice-Praha, při němž se již přes čtyřicet let koná také MČR. Na náročnou silniční desítku se vydá na patnáct set běžců, z toho přes sto v mistrovských kategoriích.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí