Aktuality

15. 9. 2011

Soutěž družstev vyvrcholí na Julisce

Klubové mistrovství ČR hostí v sobotu 17. září sedm ženských a sedm mužských týmů, které se poperou o poháry pro vítěze. Tituly z Vyškova obhajují Kroměřížští a pražské „vysokoškolačky“, v jejichž dresu nebude chybět ani Barbora Špotáková.

14. 9. 2011

Bolt se vrátil vítězně s 9.85

Záhřeb viděl jamajskou hvězdu na stovce poprvé od nezdaru na MS. Poslední mítink IAAF World Challenge zaznamenal také rychlou stodesítku i patnáctistovku, porážku domácí modly, comeback amerických koulařů či kvalitní finále kladivářského seriálu.

13. 9. 2011

Zpráva ze zasedání Předsednictva ČAS 13.9.2011

Přinášíme Vám zprávu z dnešního zasedání Předsednictva Českého atletického svazu.

13. 9. 2011

Vrchařky vybojovaly na mistrovství světa stříbro

Lepší než trojice Metelková, Sekyrová, Schorná byly pouze Italky a Česká republika se tak zařadila mezi jedenáct zemí, které si z náročných podmínek v Albánii odvezly cenný kov.

12. 9. 2011

Špotáková dostala metr, stříhat ho ale nebude

Šest sezon, šest medailí. Česká atletická jednička má za sebou další sezonu, v níž při jejím vrcholu získala cenný kov, tentokrát ze stříbra. Její „domácí“ podnik U Pinkasů tentokrát přišel s metrem, který by si měla oštěpařská hvězda odstřihávat do Londýna.

12. 9. 2011

Dvaadvacítky obrazem

Prohlédněte si uplynulý republikový šampionát do 22 let v Písku, jak jej zachytil fotograf Jan Kucharčík.

11. 9. 2011

Špotáková zakončila sezonu vítězstvím v Berlíně

Na mítinku ISTAF se představili také výškař Bába a tyčkařka Ptáčníková, oba skončili šestí. Včera v Rieti zazářil především půlkař Rudisha.

11. 9. 2011

Další rekordy šampionátu přidaly Šedivá a Červenková

Domácí mistrovství kategorie do 22 let hostil o víkendu jihočeský Písek. Celkem se "poroučelo" pět rekordů MČR, individuálně nejúspěšnějším atletem se stal skokan Pašiak.

10. 9. 2011

Noční Praze vládli Keňané, z českých závodníků nejlepší Kamínková a Kocourek

Letošní Mattoni Grand Prix v potemnělých pražských ulicích, jež byla posledním dílem letošního seriálu PIM, vyhrál na desetikilometrové trati Keňan Limo, ženám určenou pětku ovládla jeho krajanka Ngetich-Keronová.

10. 9. 2011

Šafránková, Voňavka a Mazáč ozdobili první den rekordy mistrovství

Za teplého počasí se v Písku bojovalo o republikové pocty v kategorii do 22 let. Dařilo se vrhačům, překážkář Mazáč byl po rozběhovém rekordu diskvalifikován ve finále.

9. 9. 2011

O víkendu: Písek, Praha, Tirana, Rieti, Berlín

Na jihu Čech se utká o domácí tituly kategorie do 22 let, v našem hlavním městě se poběží masový silniční závod a v tom albánském se střetne o pocty světová vrchařská konkurence. Vedle toho proběhnou i dva špičkové mítinky na dráze.

8. 9. 2011

Špotáková v curyšském finále Diamantové ligy čtvrtá, Hejnová pátá

Na slavné Weltklasse uzavírala letošní ročník prestižního seriálu polovina disciplín. Na startu byla v hlavním programu i čtveřice českých reprezentantů.

8. 9. 2011

Také noční desítka hlásí vyprodáno

V sobotu se v Praze uskuteční 16. ročník Mattoni Grand Prix na 10 km. Ženy, které dosud soupeřili výhradně na pětce, mohou poprvé okusit i dvojnásobnou vzdálenost. Mezi elitou budou favority afričtí běžci.

7. 9. 2011

Mistrovství republiky žactva obrazem

Ohlédnutí za víkendovým šampionátem kategorie do 15 let objektivem Martina Kábrta.

7. 9. 2011

V Písku se chystají na atletický svátek

Jubilejní desáté mistrovství republiky do 22 let hostí o tomto víkendu jihočeský Písek. Útulný stadionek u řeky Otavy přivítá 10. a 11. září řadu úspěšných reprezentantů z ME v Ostravě.

6. 9. 2011

Medailistka z Tegu na skok doma

Včera přiletěla z dějiště mistrovství světa v pořádku i druhá část české reprezentace, včetně stříbrné oštěpařky i majitelů čtvrtých míst, výškaře Bába a dalšího oštěpaře Veselého. Špotáková hned dnes dopoledne zase odrazila směr Curych.

5. 9. 2011

Šampionát žactva se třemi rekordy

První zářijový víkend připravil účastníkům žákovského MČR v Novém Městě nad Metují vpravdě letní podmínky. Přesto se na zdejším útulném stadionku urodila řada vynikajících výsledků, včetně třech nejlepších výkonů historie mistrovství.

4. 9. 2011

Jak si v Tegu vedli Češi?

Analýza českého vystoupení na historicky třináctém mistrovství světa, které čerstvě skončilo v korejském Tegu.

4. 9. 2011

Šampionát stylově uzavřel světový rekord

V korejském Tegu skončilo 13. mistrovství světa. V jeho samém závěru překonala jamajská krátká štafeta historické maximum, které v odlišném složení ustanovila na olympiádě v Pekingu.