Aktuality

16. 6. 2016

Vyšly květnové Atletické listy

Do elektronických schránek odešlo letošní páté číslo informačního bulletinu Atletické listy. Co v něm najdete?

16. 6. 2016

Jan Železný slaví 50

Dnes uplynulo přesně padesát let, kdy přišla na svět atletická legenda Jan Železný, který během své kariéry třikrát ovládl olympijské hry, získal stejný počet zlatých medailí na mistrovství světa a je stále světovým rekordmanem v hodu oštěpem. Nyní se již deset let úspěšně věnuje trenérské činnosti.

15. 6. 2016

Česká špička se sjede do Tábora

Už pouze dva dny zbývají do zahájení mistrovství České republiky mužů a žen v Táboře. Dnes proběhla druhá tisková konference k tomuto domácímu atletickému vrcholu, a to i za účasti Barbory Špotákové a Kristiiny Mäki.

14. 6. 2016

Malí fanoušci jsou již připraveni

Republikový šampionát v Táboře se nezadržitelně blíží a fanouškovská soutěž k tomuto domácímu vrcholu přinesla řadu zajímavých nápadů.

13. 6. 2016

Atletický víkend ve světě

Přinášíme přehled těch nejzajímavějších atletických výkonů, které padly o uplynulém víkendu mimo hranice České republiky, včetně startů některých našich reprezentantů v zahraničí.

12. 6. 2016

Šafránková vylepšila na extralize NR

Kateřina Šafránková posunula hodnotu národního rekordu v kladivu. Filip Sasínek na půlce, Tomáš Voňavka v disku a Marcela Pírková na dvoustovce pokořili limity na ME a Radek Juška atakoval osmimetrovou hranici. To byly vrcholy druhého kola extraligy, které hostil Kolín.

11. 6. 2016

Dorostenky ovládly MU, dorostenci druzí

Na mezistátním utkání do 17 let, které se konalo v Brně, se radovala z vítězství česká děvčata. Chlapci vybojovali druhé místo.

11. 6. 2016

Cachová triumfovala v Kladně, Lukáš druhý za Risem

Oba nejlepší čeští vícebojaři na TNT Express meetingu (IAAF challenge) na kladenském Sletišti vylepšili své osobní rekordy, Lukáš se navíc vítězstvím nad domácím sokem Doležalem (i ten si posunul OR) přiblížil startu v Amsterdamu. Vítězem mužské soutěže se stal Nor Rise.

10. 6. 2016

Cachová po prvním dni v čele TNT

Česká vícebojařka Kateřina Cachová vévodí na kladenském TNT Expess Meetingu po prvních čtyřech disciplínách startovnímu poli sedmibojařek a útočí na vylepšení osobního rekordu.

9. 6. 2016

Hrubá debutovala na DL druhým místem

Výškařka Michaela Hrubá se postarala o jeden z nejpřekvapivějších výsledků sedmého dílu Diamantové ligy v Oslu, když obsadila dělené druhé místo. Oštěpař Jakub Vadlejch byl šestý.

9. 6. 2016

Kladno čeká tuhý boj o Rio

Již zítra odstartuje na kladenském stadionu Sletiště jubilejní desátý ročník TNT Express Meetingu, kde čeští vícebojaři poměří své síly se zahraniční konkurencí.

9. 6. 2016

Ptejte se Kateřiny Šafránkové

Naší pozvánku k rozhovoru měsíce června přijala česká rekordmanka v hodu kladivem Kateřina Šafránková.

8. 6. 2016

Tábor láká na změny a atraktivní podívanou

Vrchol domácí atletické sezóny se již nezadržitelně blíží. O víkendu od 17. do 19 června bude jihočeský Tábor hostit domácí republikový šampionát mužů a žen a připraveno je i několik novinek a změn.

7. 6. 2016

Líté bitvy o Poháry rozhlasu pod dohledem Katky a Jakuba

Za osobní účasti reprezentantů Kateřiny Šafránkové a Jakuba Holuši vyvrcholil v Kolíně 48. ročník Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou. Mladí sportovci z druhých stupňů základních škol soutěžili v šesti disciplínách rozděleni do čtyř kategorií. Oba poháry pro vítěze mezi žáky putují do Opavy, díky slavné „Englišovce“, z níž vyšel i patron Holuša, o zbylé dva se podělily žákyně ze Sportovního gymnázia v Brně (starší) a ze ZŠ z Přeštic (mladší).

6. 6. 2016

Rekord Odložilova memoriálu a další ozdoby

Na pražské Julisce proběhl další ročník mítinku, jenž uctívá památku medailisty z 1500 m na OH v Tokiu. V hlavní disciplíně viděla pražská Juliska výtečný čas Mikhoua z Bahrajnu, velmi dobře běžel i druhý Holuša. Z českých atletů triumfovali Špotáková a Maslák, činili se však i další reprezentanti.

5. 6. 2016

Bába a Rosolová bojovali o diamanty

Šestý podnik Diamantové ligy se odehrál v britském Birminghamu. O co nejlepší výsledek usilovali i výškař Jaroslav Bába a překážkářka Denisa Rosolová.

5. 6. 2016

V Budějovicích vládli Afričané

Pátý ročník Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice zná své šampiony. Na jihu Čech kraloval keňský vytrvalec Barselius Kipyego, když za sebou nechal všechny soupeře, včetně největší hvězdy startovního pole Geoffreyho Mutaie. Mezi ženami padl rekord závodu, ten si z Českých Budějovic odváží Ashete Bekere. Na listině českých vítězů překvapení nenajdeme. Oba největší favorité, Jiří Homoláč a Petra Kamínková, si doběhli pro suverénní vítězství.

4. 6. 2016

V Hradišti přibyli čtyři limitáři pro ME 17

Na atletickém stadionu Moravské Slavie v Uherském Hradišti proběhl mezinárodní mítink mládežnických kategorií Olympic Hopes. Hned pět našich nadějí se probojovalo na dorostenecký evropský šampionát.

3. 6. 2016

Blíží se republikové finále Poháru rozhlasu

Čtyři stovky mladých atletů zaplaví v úterý 7. června stadion Mirka Tučka v Kolíně-Borkách. Právě zde vyvrcholí republikovým finále 48. ročník Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou, v němž soupeří žáci 6. až 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Pro kategorii staršího žactva bude soutěž současně republikovým finále Sportovní ligy základních škol o Pohár ministryně školství. Na startu se sejdou nejlepší školní chlapecká a dívčí družstva z celé České republiky. Závodníky přijedou povzbudit také ministryně školství Kateřina Valachová, předseda České unie sportu Miroslav Jansta, předseda Českého atletického svazu Libor Varhaník i vynikající osobnosti české atletiky Jakub Holuša a Tomáš Janků.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí