Aktuality

14. 5. 2016

Čeští oštěpaři v Šanghaji na bedně

Diamantový seriál se přestěhoval ke svému druhému dílu do čínské Šanghaje. Na startu byli i tři čeští reprezentanti a rozhodně se neztratili.

13. 5. 2016

Kiprop: Chci, aby si mě lidé pamatovali

Přinášíme vám rozhovor s olympijským vítězem a trojnásobným mistrem světa Asbelem Kipropem z Keni. Jaký je jeho pohled na doping a proč si myslí, že jsou afričtí běžci nejlepší?

12. 5. 2016

Do Tretry zbývá už jen týden

Již za pár dní odstartuje kladivářským prologem jubilejní 55. ročník atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava. I na poslední chvíli přibývají ve startovní listině další hvězdná jména.

12. 5. 2016

Špotáková vyhlíží první letošní start

Oštěpařka Barbora Špotáková se postupně zotavuje ze zlomeniny zánártní kůstky a přidává na tréninkové zátěži. Jak se léčila a kdy by ráda absolvovala svůj první závod? To se dozvíte v následujícím rozhovoru.

10. 5. 2016

Lístky do Tábora v prodeji, zve husita Dvořák

17. až 19. června přivítá jihočeský Tábor po třech letech opět mistrovství ČR mužů a žen na dráze. Vidět domácí elitu v boji o tituly a medaile, ale i o Amsterdam či Rio de Janeiro si lze zajistit od středy, kdy se spouští předprodej vstupenek v sítí Ticketportal. Na atletické bitvy zve také šéftrenér české reprezentace Tomáš Dvořák, který se při natáčení spotu pro šampionát převtělil do role husity. (Video viz youtube kanál ČAS.)

9. 5. 2016

Maratonské štafety: junioři i hvězdy Běchovic

V rámci Volkswagen maratonu Praha se běžely také štafety. Juniorské týmy se před závodem rozcvičily s finišmanem běchovické sestavy Štefkem. Jím vedená čtveřice v neděli pak bezpečně splnila svůj výkonnostní cíl a čtvrtým místem dala vědět i o projektu „Atleti pomáhají“.

9. 5. 2016

Vyšly dubnové Atletické listy

Do elektronických schránek odešlo letošní čtvrté číslo informačního bulletinu Atletické listy. Co v něm najdete?

8. 5. 2016

Vadlejch zářil v Kawasaki, Jílek si řekl o OH

Dvojice oštěpařů ze „stáje“ Jana Železného má na začátku sezóny výtečnou formu. Osobní rekordy si vylepšili jak lídr světových tabulek Jakub Vadlejch, tak Jaroslav Jílek, pro něhož je výkon na mítinku v Japonsku splněný limit pro olympiádu.

8. 5. 2016

Keňa vládla Praze, Vrabcová má Rio v kapse

Vítězi dvaadvacátého ročníku pražského mezinárodního maratonu se stali Lawrence Cherono a Lucy Karimiová. Famózně si počínala i přes nepříliš příznivé podmínky pro vytrvalce – teplo a vítr – debutantka Eva Vrabcová, mezi muži získal po odstoupení adeptů olympiády svůj čtvrtý republikový titul Petr Pechek.

7. 5. 2016

Čínští chodci vládnou v Římě

Italská metropole má za sebou první, nabitější den mistrovství světa družstev v chůzi. Při absenci Rusů mu jasně dominovali čínští reprezentanti, kterým unikl jediný titul z osmi možných. O nejlepší český výsledek se postarala Anežka Drahotová 20. místem.

6. 5. 2016

Dauhá přesypalo tabulky jako písečná bouře

Dvojciferný počet výkonů roku a mnohde razantní proměna předních pozic dosavadních statistik – to je vcelku očekávaná bilance úvodního dílu sedmého ročníku Diamantové ligy, při němž nakonec chyběli čeští atleti.

6. 5. 2016

Hejnová v Dauhá nepoběží

Dvojnásobnou světovou šampionku čtvrtky překážek pobolívá achilovka a start na prvním dílu prestižní Diamantové ligy raději vynechá.

6. 5. 2016

Maraton bude bez obhájce Pavlišty

Loňský šampion královské vytrvalecké trati se v Praze na start v neděli nepostaví, nepustí jej bolavé achilovky. Pavlišta to oznámil na svém Facebooku.

5. 5. 2016

Tyč žen, další lákadlo na půlkulatou Tretru

Po ohlášení největší hvězdy 55. ročníku Zlaté tretry Bolta je slíbena další lahůdka, tyčka s Kubánkou Silvovou či Američankou Morrisovou, kde pořadatelé věří i v útok na světový rekord. Pro fanoušky se však zajímavě vyvíjejí i soupisky pro další disciplíny.

4. 5. 2016

Hejnová před Dauhá: není se čeho bát

Dvojnásobná mistryně světa se vydala ke svému prvnímu startu přímo ze soustředění v Jižní Africe. Přiznává nervozitu a očekávanou silnou konkurenci, věří ale, že je připravena dobře.

4. 5. 2016

Pohár rozhlasu míří do okresů

Týmová soutěž pro žáky základních škol s půlstoletou tradicí startuje v těchto dnech po okresech celé republiky. Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou pokračuje 24. května krajskými koly a vyvrcholí 7. června v Kolíně za účasti patrona soutěže, dvojnásobného halového vicemistra světa Jakuba Holuši.

3. 5. 2016

Hvězdná maratonská štafeta pomůže dětem

Nejen jako setkání starých známých běchovických legend bude působit kvartet Kamínková, Uvizl, Pešava, Štefko při pražském maratonu v neděli 8. května. Čtyři osobnosti poběží také v rámci charitativního projektu ČAS „Atleti pomáhají“, z něhož peníze putují na vymalování dětského ortopedie motolské nemocnice. Už téměř sto tisíc korun bylo vybráno, další finance jsou ale ještě třeba na zkrášlení pokojů.

2. 5. 2016

Letem světem víkendem

Co se událo pozoruhodného na atletických stadionech, především těch zámořských - to přinášíme v následujícím přehledu.

30. 4. 2016

Mistrovská „10“ pro Olejníčka a Soukupovou

DOPLNĚNO FOTO: Republikový šampionát na dráhové desítce hostil středočeský Beroun. Mistry se stali premiérově Valerie Soukupová a podruhé Lukáš Olejníček, mezi juniory se prosadil Viktor Šinágl.