Aktuality

26. 9. 2011

Tretra chystá 51. ročník, políčeno má na hvězdy

Mítink opět láká do Ostravy jamajské šampiony Campbell-Brownovou, Bolta či Blaka, předběžně účast potvrdil keňský půlkař Rudisha. Zlatá tretra 2012 by také ráda zlomila letité rekordy mítinku, zejména na mužské čtvrtce a ženské stovce překážek.

25. 9. 2011

Tituly obhájili Sekyrová a Kocourek

Za pěkného babího léta se mistry republiky v silničním běhu stali na tradiční trati z Běchovic na pražský Jarov stejně jako před rokem Ivana Sekyrová a Milan Kocourek. Absolutní vítězství patřilo Keňanu Sawemu.

25. 9. 2011

Makau pokořil v Berlíně světový rekord v maratonu

Keňský běžec Patrick Makau vylepšil časem 2:03:38 o 21 vteřin dosavadní maximum Etiopana Haile Gebrselassieho, který byl na startu také, ale nedokončil. Britka Radcliffová při comebacku třetí v čase pod 2:24.

24. 9. 2011

Tečka za druhým ročníkem Atletiky pro děti se povedla

Na kladenském stadionu Sletiště se v pátek 23. Září oficiálně uzavřela druhá sezona projektu Českého atletického svazu určeného pro předškoláky a děti z prvního stupně základních škol. Doprovodnou oštěpařskou exhibici v hodu na cíl ovládl stejně jako vloni Jan Železný.

23. 9. 2011

Radcliffová před Berlínem na tahanice kolem svého rekordu myslet nechce

Světová rekordmanka se k maratonu vrací po dvou letech, na rychlé trati v Berlíně se v neděli chce nominovat na domácí OH v Londýně. Úmyslu IAAF zrušit její světový rekord, protože byl dosažen v závodě s muži, sice nerozumí, ale nechce se jím zatěžovat.

22. 9. 2011

Silniční tituly obhajují Sekyrová a Kocourek

Po stopatnácté se v neděli 26. září uskuteční závod Běchovice-Praha, při němž se již přes čtyřicet let koná také MČR. Na náročnou silniční desítku se vydá na patnáct set běžců, z toho přes sto v mistrovských kategoriích.

22. 9. 2011

Družstva do třetice obrazem

Ještě jeden pohled na víkendové MČR, tentokrát v podání Martina Polince.

21. 9. 2011

Atletika pro děti opět vyvrcholí v Kladně

Stejně jako před rokem se uzavře druhý ročník projektu ČAS na kladenském Sletišti. Zváni jsou všichni příznivci královny sportu, malí i velcí, aby si přišli v pátek odpoledne zasportovat.

20. 9. 2011

Sokol Opava čtvrtý, Olymp Brno sedmý

Čeští juniorští šampioni reprezentovali o víkendu ve skupině A evropského klubového poháru, kterou hostil španělský Castellón.

20. 9. 2011

Družstva obrazem podruhé

Ještě jedno ohlédnutí za uplynulým týmovým šampionátem, tentokrát přes objektiv Martina Kábrta.

19. 9. 2011

Veselý vítězně v Miláně a další výsledky víkendu

Souhrn zajímavých výsledků, které přinesl uplynulý víkend, včetně vítězství Veselého a porážky Rudishy na mítinku v Itálii.

19. 9. 2011

Republikový šampionát družstev obrazem

Prohlédněte si fotografie Jana Kucharčíka a Ivany Roháčkové ze sobotního MČR družstev.

18. 9. 2011

Ústeckou naději na pokoření hodiny spláchl déšť

Hned při své premiéře se Volkswagen Ústecký 1/2Maraton dočkal kvalitních traťových rekordů, o které se postarali keňští běžci Limo a Kipropová. Z českých běžců byli nejlepší Martin Frei a Petra Kamínková.

17. 9. 2011

Mistry republiky se stali atleti Dukly a závodnice USK

Republikový šampionát družstev vyhrála v mužské kategorii po veletěsném souboji Dukla Praha nad obhájci z Kroměříže, ženám jasně vládly Vysokoškolačky.

17. 9. 2011

Vyšly zářijové Atletické listy

Do elektronických schránek zamířilo deváté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

16. 9. 2011

Blake zaběhl druhou nejrychlejší dvoustovku všech dob

Atleti si po Tegu odpočali a v Bruselu sehráli skvělé představení. Bolt se blýskl stovkou roku, přesto jej zastínil krajan Blake a padly ještě další dva výkony sezony. Oštěpař Veselý skončil čtvrtý, získal ale skalp Thorkildsena.

16. 9. 2011

Tečka za světovými seriály i domácími ligovými soutěžemi, start Ústí

Poslední mítinky diamantové ligy i vícebojařské a chodecké challenge, vyvrcholení domácích soutěží družstev včetně MČR na Julisce, a také premiéra půlmaratonu v Ústí nad Labem. Bohatý program zářijového víkendu.

16. 9. 2011

Ptáčníková zvítězila v Dubnici, zazářila tu Adamsová

Mítink Atletický most 2011 viděl zajímavý sprinterský souboj s vítězným koncem pro Thompsona, další rychlý čas předvedl překážkář Richardson. Z českých reprezentantů se představili sprinteři Čechová a Mazáč či koulařka Kárníková.

15. 9. 2011

Soutěž družstev vyvrcholí na Julisce

Klubové mistrovství ČR hostí v sobotu 17. září sedm ženských a sedm mužských týmů, které se poperou o poháry pro vítěze. Tituly z Vyškova obhajují Kroměřížští a pražské „vysokoškolačky“, v jejichž dresu nebude chybět ani Barbora Špotáková.