Aktuality

6. 11. 2011

Špotáková: příští rok bude ještě lépe

Rozhovor s Barborou Špotákovou u příležitosti jejího vítězství v letošním ročníku ankety Atlet roku, jímž prodloužila své panování nad českou „kotlinou“ už na pět let.

6. 11. 2011

Kvartet čtvrtkařek se dočkal medailí z Dauhá

Včera uzavřely svou pouť bronzové kovy, které se vydaly na cestu po diskvalifikaci jamajské štafety z halového mistrovství světa. Při vyhlášení Atleta roku je atletky převzaly z rukou legendární koulařky Heleny Fibingerové.

5. 11. 2011

Vláda Špotákové nad českou atletikou pokračuje

Oštěpařka Barbora Špotáková získala popáté v řadě prestižní ocenění pro nejlepšího českého atleta roku. Do „medailové“ trojice ji doplnili výškař Jaroslav Bába a překážkářka Zuzana Hejnová. Trenérem roku Jan Železný.

4. 11. 2011

IAAF vyhlásila trojice adeptů svého Atleta roku

V předvečer dekorování domácí jedničky přišla s postupným krokem ve své anketě světová asociace. V elitním půltuctu figurují Blake, Bolt, Rudisha a Adamsová, Cheruiyotová, Pearsonová.

4. 11. 2011

Mistrovství Evropy 2016 uspořádá Amsterdam

Rada Evropské atletiky na svém dnešním jednání v Helsinkách rozhodla, že hlavní akci „starého kontinentu“ sezony 2016 bude hostit nizozemské hlavní město. Amsterdam dostal přednost před Istanbulem a Splitem.

2. 11. 2011

Kroměříž obhájila bronz v půlmaratonském PMEZ

Kreisinger a spol. v portugalské Almeirimi podlehli pouze domácím favoritům a zopakovali tak výsledek z posledních dvou let a ročníku 2007.

2. 11. 2011

„Atleta roku“ odtajní sobotní večer

Vyhlášení výroční ankety ČAS proběhne živě na ČT1 5. listopadu od 21:15 v rámci slavnostního večera v hotelu Ambassador – Zlatá husa. Veřejnost se dozví pořadí desítky nejlepších, ale také juniora, objev a trenéra roku.

1. 11. 2011

Ptejte se Petra Svobody

Překážkářský rekordman letos zažil dvě naprosto odlišné části sezony. V zimě nepoznal hořkost porážky a triumfoval na mistrovství Evropy, v létě kvůli zranění ani jednou nestartoval. Pozvali jsme jej na Rozhovor měsíce.

31. 10. 2011

Ve Frankfurtu se zatřásl maratonský svěťák

Měsíc po přepsání čela statistik královské vytrvalecké trati se málem opět měnil světový rekord, to když na něj ve Frankfurtu tvrdě zaútočil Wilson Kipsang. Krupička i Pechek tu zaběhli pod 2:20.

30. 10. 2011

Kubánci zářili na Panamerických hrách

Stávající formu kubánských borců odnesla v mexické Guadalajaře například stodesítka, tyčka, dlouhé překážky, oštěp nebo disk.

29. 10. 2011

Nejstaršího maratonce „Guinessovka“ neuzná. Chybí mu rodný list

Vytrvalec Fauja Singh měl jako první stoletý člověk dokončit maraton. Zatímco veteránská asociace jeho rekord akceptovala, ve slavné knize světových rekordů se neobjeví.

28. 10. 2011

Belgičtí čtvrtkaři tužili partu v tuhých mrazech

Kandidáti dlouhé štafety pro olympiádu v Londýně absolvovali na popud trenéra a otce největších hvězd Jacquese Borléa přechod islandského ledovce, přičemž se museli vyrovnat s teplotami hluboko pod bodem mrazu.

27. 10. 2011

Parádní čtyřstovka v Guadalajaře

Zatímco většina atletického světa už nyní bilancuje sezonu, v Mexiku se ještě bojuje o pocty při Panamerických hrách. Vedle včerejšího třetího času sezony na čtvrtce byly dosud k vidění i další kvalitní výsledky.

27. 10. 2011

Pražský přebor ve vícebojích obrazem

Prohledněte si obsáhlou sbírku fotografií Martina Polince z víkendového klání vícebojařů.

26. 10. 2011

Špotáková v armádním sportovci třetí, se Šebrlem opět v kalendáři

V „duklácké“ anketě se umístil z atletů ještě jako osmý výškař Bába. Oštěpařka Špotáková před Saudkovým objektivem předávala trenérovi Železnému stráž, desetibojař Šebrle se na chvíli stal pilotem stíhačky Gripen.

26. 10. 2011

Příští rok odstartuje běžecká liga RunCzech

Společnosti PIM a tempo team dnes představili projekt, jež si klade za cíl „vytvořit největší sérii akcí pro amatérské běžce ve střední Evropě“.

26. 10. 2011

Výzvu sportovců parlamentu podpořilo už 60 tisíc příznivců

Kampaň Hvězdy nepadají z nebe, jež si klade za cíl podpořit budoucí financování mládežnického sportu, se setkala s velkým ohlasem. Dnes organizátoři oficiálně předali výzvu předsedkyni sněmovny Miroslavě Němcové.

25. 10. 2011

Špotákové končí relax a začíná s tréninkem

Měsíční pauza, v níž dávala odpočinout vyčerpanému tělu i duši, skončila pro stříbrnou oštěpařku z Tegu právě dnes. O uplynulých týdnech, ale i o těch následujících vyprávěla při zakončení Corny Středoškolského atletického poháru.

25. 10. 2011

Chodkyně Drahotovy vyhrály juniorskou desítku v Bergamu

Anežka si dokonce vylepšila osobní rekord o více než dvě minuty a časem 46:46 se zařadila na druhé místo světových dorosteneckých tabulek letošního roku. Mezi juniorkami je 5.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí