přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. 8. 2012

Světový rekord na silnici i dráze, Veselý 4.

Oštěpař Vítězslav Veselý skončil čtvrtý, štafeta čtvrtkařek po diskvalifikaci Nigérie sedmá. Ještě než odstartovala královna sportů na olympijském stadioně, už však byl Londýn svědkem světového rekordu chodkyně Lašmanovové. O druhý zápis do historie se pak postarala na závěr programu na olympijském stadionu jamajská štafeta 4x100 metrů, v níž nechyběl nejúspěšnější atlet her, Usain Bolt. Třetí zlatou dnes získala také Allyson Felixová, vytrvalecký double dokonal Mo Farah.

6. 8. 2012

Ptáčníková šestá, Hejnová i Rosolová do finále

Úřadující mistryně Evropy Jiřina Ptáčníková na olympiádě vybojovala skvělé šesté místo. Zuzana Hejnová prošla hladce do finále čtvrtky překážek, když ještě vylepšila svůj výkon z rozběhu na 53.62. Denisa Rosolová nakonec poběží o medaile nejen díky svému výkonu, ale také úspěšnému protestu proti její diskvalifikaci. Dnes se rozdělovalo celkem pět sad medailí, senzační návrat se podařil překážkáři Sánchezovi.