Aktuality

28. 10. 2011

Belgičtí čtvrtkaři tužili partu v tuhých mrazech

Kandidáti dlouhé štafety pro olympiádu v Londýně absolvovali na popud trenéra a otce největších hvězd Jacquese Borléa přechod islandského ledovce, přičemž se museli vyrovnat s teplotami hluboko pod bodem mrazu.

27. 10. 2011

Parádní čtyřstovka v Guadalajaře

Zatímco většina atletického světa už nyní bilancuje sezonu, v Mexiku se ještě bojuje o pocty při Panamerických hrách. Vedle včerejšího třetího času sezony na čtvrtce byly dosud k vidění i další kvalitní výsledky.

27. 10. 2011

Pražský přebor ve vícebojích obrazem

Prohledněte si obsáhlou sbírku fotografií Martina Polince z víkendového klání vícebojařů.

26. 10. 2011

Špotáková v armádním sportovci třetí, se Šebrlem opět v kalendáři

V „duklácké“ anketě se umístil z atletů ještě jako osmý výškař Bába. Oštěpařka Špotáková před Saudkovým objektivem předávala trenérovi Železnému stráž, desetibojař Šebrle se na chvíli stal pilotem stíhačky Gripen.

26. 10. 2011

Příští rok odstartuje běžecká liga RunCzech

Společnosti PIM a tempo team dnes představili projekt, jež si klade za cíl „vytvořit největší sérii akcí pro amatérské běžce ve střední Evropě“.

26. 10. 2011

Výzvu sportovců parlamentu podpořilo už 60 tisíc příznivců

Kampaň Hvězdy nepadají z nebe, jež si klade za cíl podpořit budoucí financování mládežnického sportu, se setkala s velkým ohlasem. Dnes organizátoři oficiálně předali výzvu předsedkyni sněmovny Miroslavě Němcové.

25. 10. 2011

Špotákové končí relax a začíná s tréninkem

Měsíční pauza, v níž dávala odpočinout vyčerpanému tělu i duši, skončila pro stříbrnou oštěpařku z Tegu právě dnes. O uplynulých týdnech, ale i o těch následujících vyprávěla při zakončení Corny Středoškolského atletického poháru.

25. 10. 2011

Chodkyně Drahotovy vyhrály juniorskou desítku v Bergamu

Anežka si dokonce vylepšila osobní rekord o více než dvě minuty a časem 46:46 se zařadila na druhé místo světových dorosteneckých tabulek letošního roku. Mezi juniorkami je 5.

24. 10. 2011

Silný tandem půlkařek: Semenyaovou bude trénovat Mutolaová

Vicemistryně světa Caster Semenyaová mění před olympijskou sezonou kouče. K triumfu v Londýně ji má dovést jedna z nejlepších půlkařek historie Maria Mutolaová.

24. 10. 2011

Top desítka atletů už byla zvolena

Do výroční ankety ČAS „Atlet roku 2011“ se zapojilo stejně jako před rokem 132 hlasujících z řad trenérů, funkcionářů a novinářů. V tuto chvíli zveřejňujeme desítku jmen v abecedním pořádku a pořadí od 11. místa.

23. 10. 2011

Haileho vítězný návrat a maratonské rekordy

Maratonský fenomén se po vynuceném konci v Berlíně vrátil triumfem na poloviční trati v Birminghamu, byť v nikterak oslnivém čase. Jinde po světě padaly ve velkém nejlepší traťové časy.

22. 10. 2011

Evropský i světový halový okruh mají po sedmi zastávkách

Celkem čtrnáct mítinků v rámci seriálů Evropské atletiky či IAAF bude mít na programu zimní sezona. Až na jedinou výjimku, New York, se všechny konají v Evropě.

21. 10. 2011

Vyšly říjnové Atletické listy

Do elektronických schránek zamířilo desáté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

19. 10. 2011

Stoletý maratonec by rád nesl olympijskou pochodeň

Světová média v tomto týdnu skloňují jméno Fauji Singha, rodáka z Indie nyní žijícího ve Velké Británii. Vyznavač sikhismu se stal nejstarším běžcem, který dokončil maraton, navíc jako první po dovršení sta let.

18. 10. 2011

Padl nejrychlejší juniorský čas v maratonu všech dob

Silniční sezona pokračuje ve svižném tempu, jedničkou uplynulého víkendu byl mezi muži jednoznačně závod na královské trati v Amsterdamu, mezi ženami mu konkurovalo Toronto.

17. 10. 2011

Co ještě přinesl konvent Evropské atletiky v Aroně

K dopadu mezinárodního kalendáře na české akce a mezistátkám, jichž se zúčastní naše reprezentační výběry, přinášíme doplňky. Především na téma „ceremonie“.

15. 10. 2011

Co, kdy, kde příští rok

Konvent Evropské atletiky ve španělské Aroně definitivně posvětil tzv. mezinárodní termínovku. Na kdy spadají nejvýznamnější akce na našem území?

14. 10. 2011

Známe termíny mezistátních utkání pro příští rok

Na konventu Evropské atletiky, který v těchto dnech probíhá ve španělské Aroně, byly uzavřeny dohody pro mezistátní utkání české reprezentace.

13. 10. 2011

Dobrá zpráva: rekonvalescenti se dávají do kupy

Překážkář Svoboda se po půlroku problémů s levou nohu vrátil k plnohodnotnému tréninku, v přípravě jsou už i půlkaři Masná s Holušou.