Aktuality

13. 1. 2012

Bolt a čtvrtkařská štafeta v Londýně? Možná ano

Nejrychlejší muž planety pomalu odhaluje své závodní plány pro sezonu. Veškeré síly jamajská hvězda pochopitelně plánuje napnout k zopakování triumfu z Pekingu, ovšem nelze vyloučit, že se pokusí i o čtvrté zlato ze štafety 4x400 metrů.

12. 1. 2012

Friedrichová se vrací na Moravu

Vážným zraněním odstavená německá skokanka si pro svůj soutěžní comeback vybrala Hustopečské skákání. Startovní listina 8. ročníku Moravské výškařské tour (MVT) je téměř uzavřená, jednání probíhají ještě s jedním až dvěma špičkovými závodníky.

11. 1. 2012

Výškař Bába absolvoval přípravu fit a opět myslí na medaili

Po vydařených soustředěních by chtěl Bába minimálně zopakovat výkonnost z loňské haly, již ozdobil stříbrem z „Evropy“ v Paříži. Vedle vrcholu v Istanbulu se těší do Banské Bystrice, kam se vrací po víceleté pauze.

11. 1. 2012

Železný podporuje kandidaturu Ostravy na ME

Legendární oštěpař a v současnosti trenér skupiny, v níž je lídrem Barbora Špotáková, se stal ambasadorem ostravské kandidatury na evropský šampionát družstev.

10. 1. 2012

„Akademičky“ ozdobila Marešová

Tradičně v úvodu sezony se v hale na pražském Strahově scházejí k soubojům o republikové tituly vysokoškoláci. Výškařka Oldřiška Marešová se tu však blýskla skokem jen kousek od limitu pro HMS a k vidění byly i některé další zajímavé výkony. (na foto: při ME družstev v Budapešti 2010, autor: www.graf.cz)

9. 1. 2012

Vyškov se chystá na atletický svátek

Přestože do šampionátu na dráze zbývá ještě pět měsíců a aktuálně se sotva rozběhla halová sezona, pořadatelé neponechávají nic náhodě: připravují stadion na domácí špičku a spolu se zveřejněním loga spustili také web MČR.

9. 1. 2012

Svobodovi opět dělá problémy achilovka

Přípravu překážkáře Petra Svobody znovu komplikují zdravotní obtíže. Ozvala se achilovka, která byla jednou z příčin, že halový mistr Evropy přišel o venkovní sezonu s vrcholem na MS v Tegu.

7. 1. 2012

IAAF spustila stránky ke svému výročí

Světová asociace odstartovala připomínku sta let existence spuštěním speciální webové stránky. První články se věnují zrodu IAAF, jejím dosavadním prezidentům, významným atletům z kontinentů i zakladatelských zemí.

6. 1. 2012

Pearsonová a Blake předvedli podle Track & Field News výkony roku

Ještě než se doopravdy rozběhne sezona 2012, neutuchají rozličná ohlédnutí se za předešlým rokem. Prestižní americký magazín vyhlásil atlety, kteří se podle odborníků vloni postarali o nejlepší výkony.

5. 1. 2012

Straková si roli maminky užívá

Přední česká výškařka Iva Straková už pár týdnů zakouší, jaké to je být maminkou. O návratu k atletice zatím moc nepřemýšlí.

4. 1. 2012

Téma týdne: Kudy, kudy cestička českých atletů ke slávě v roce 2012

V letošním úvodním tématu týdne se podíváme na nominační kritéria pro tři hlavní vrcholy 2012, jak je předepsaly světová, evropská a domácí federace pro české reprezentanty.

3. 1. 2012

Přestavba v Ostravě odstartovala

Městský stadion ve Vítkovicích, zamýšlené dějiště ME družstev 2014, již začal úpravou přilehlého okolí. Práce na hlavní ploše by měly vyvrcholit za dva roky v dubnu, v článku naleznete vizualizace výsledného „stánku“.

2. 1. 2012

Keňské duo podle TFN vládne světu, top 10 v disciplínách se jen mírně liší od AI

Podle renomovaného amerického magazínu Track & Field News letos nejvíce zazářili Cheruyiotová a Rudisha. Nový rok také přinesl očekávaný žebříček, který TFN přes půlstoletí zveřejňuje.

1. 1. 2012

Atletické taháky roku 2012

Vítejte v novém ročním cyklu. Zde je přehled nejvýznamnějších atletických akcí, které nás v následujících dvanácti měsících čekají.

31. 12. 2011

Tamgho o své kauze rapuje

Ve skladbě nazvané Joyeux Noël – Veselé Vánoce – francouzský trojskokan po svém reaguje na kauzu, kvůli níž ho francouzský svaz potrestal půlročním distancem.

30. 12. 2011

Cheruiyotová podle novinářů druhou sportovkyní roku, Bolt třetí

V anketě, v níž hlasují zástupci médií sdružení v AIPS, se ještě na pátém místě umístila Pearsonová, na osmém Blake. Ocenění se dostalo také pořadatelům v Tegu, kde prý měli letos žurnalisté nejlepší zázemí pro svou práci.

27. 12. 2011

Helsinky odpočítávají poslední půlrok

Premiérové mistrovství Evropy v olympijském roce začne již za šest měsíců. Práce finských pořadatelů jsou již pochopitelně v plném proudu: od vstupenek v prodeji či časového pořadu až po představení maskota šampionátu.

26. 12. 2011

Statistici AI sestavili žebříčky 2011, na stovce Bolt před Blakem

Ranking připravilo sedm renomovaných odborníků, kteří seřadili v disciplíně vždy elitní desítku. V jedenácti případech se na čelo dostal někdo jiný než úřadující mistr světa.

24. 12. 2011

PF 2012

Příjemné prožití vánočních svátků a úspěšné vykročení do nového roku.


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí