Aktuality

30. 1. 2012

Uchov bral vše, Kučinové vítězství nad Školinovou nestačilo

Beskydská laťka zakončila Moravskou výškařskou tour, v níž všechny triumfy patřily ruským skokanům. Ivanu Uchovovi to dnešní i celkové před hustopečským vítězem Alexejem Dmitrikem, Mariji Kučinové třinecký druhý díl, její rivalce Světlaně Školinové pak ten úvodní i seriálový.

30. 1. 2012

Zdařilý comeback Hellebautové a další události víkendu

Halová atletická sezona se definitivně rozjela a v řadě koutů světa se o víkendu rodily pozoruhodné výsledky. Zde je jejich přehled.

29. 1. 2012

Čeští sedmibojaři vyhráli, pětibojařky druhé

Muži porazili své soupeře s náskokem více než šesti set bodů, když individuálně nejlepší byl Helcelet a druhý skončil Šebrle. Ženám dominovaly Nizozemky, které obsadily první tři pozice.

29. 1. 2012

Rychlé padesátky Powella a Campbellové na americké půdě

Jamajčané Asafa Powell a Veronica Campbellová-Brownová otevřeli halovou sezonu působivě. Na mítinku US Open v New Yorku předvedli dlouho nevídané časy.

28. 1. 2012

Masná má limit, dalším chyběl kousek

Půlkařka Lenka Masná je po závodech v Bordeaux třetí "do party" na halové mistrovství světa v Istanbulu. Jiní adepti zatím zůstávají před branami nominace.

28. 1. 2012

Čeští vícebojaři zatím vládnou mezistátku

Po prvním dnu sedmiboje jsou všichni čeští borci v první desítce mezistátního pětiutkání. Helcelet vede, Šebrle je druhý, Nejedlý sedmý a Staněk devátý.

28. 1. 2012

Z útoků na limit v Německu jeden vyšel

Tyčkařka Jiřina Ptáčníková se stala druhým reprezentantem pro halové mistrovství světa, když v Drážďanech k potřebné nominační výšce dokonce decimetr přidala. V nedaleké Saské Kamenici se na soupisku pro Istanbul nikdo nepřipojil.

27. 1. 2012

První nabitější víkend

Důkazem, že se halová sezona naplno rozjíždí, budiž atletům i jejich fanouškům nadcházející dny. Přinášíme přehled toho, co by mělo být nejzajímavější z českého pohledu.

26. 1. 2012

Téma týdne: Vícebojařské mezistátko

Víkendové utkání pěti zemí ve vícebojích si nepochybně zaslouží mimořádnou pozornost, zvláště když jej po šesti letech opět hostí Praha. V tématu týdne vám překládáme pohled do jeho historie, která začala před osmnácti lety.

26. 1. 2012

Lednové Atletické listy

Vyšlo letošní první číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

25. 1. 2012

Vícebojaře posílí Šebrle, ženy se znovu opřou o Hejnovou

Mezistátní pětiutkání ve vícebojích hostí o víkendu hala Otakara Jandery v pražské Stromovce. Poprvé od roku 1999 posílí družstvo mužů evropský rekordman v sedmiboji Roman Šebrle, ženský tým povede sedmá z loňské Paříže Zuzana Hejnová.

24. 1. 2012

Bába si otevřel dveře do Istanbulu

Výškař Jaroslav Bába vyhrál úterní Ostravskou laťku výkonem 229 cm a vyhověl tak nominačním kritériím pro halové mistrovství světa.

24. 1. 2012

Šebrleho dilema: na HMS chci i nechci

Roman Šebrle má za sebou tři měsíce intenzivního tréninku v teple a čekají ho první závody včetně víkendového mezistátního utkání. Při příležitosti mediální prezentace aktivit své nadace promluvil s novináři.

23. 1. 2012

Žilka, Šatrová a spol. byli vidět ve Vídni

Řada českých atletů se v sobotu ukázala na tzv. otevíracích závodech. Někteří si odvezli povzbudivé výkony.

22. 1. 2012

Britka útočila na rekord Isinbajevové

Zatímco bývalá vládkyně tyčky Jelena Isinbajevová předvedla při své letošní závodní premiéře ve Volgogradu „jen“ 470 cm, ve Francii poskočila Holly Bleasdalová úspěchem na 487 cm na druhou příčku historických tabulek.

21. 1. 2012

Strahovská hala opět viděla testovací závody

Mílařka Čapková zůstala v sóloběhu pouhé dvě vteřiny od českého rekordu na kilometr, čtvrtkařka Rosolová sprintovala při jedné ze stopadesátek setinu od svého osobáku. Představili se také další reprezentanti.

20. 1. 2012

Svoboda v hale závodit nebude, půjde na operaci

Přední světový překážkář chce zákrokem řešit přetrvávají problémy s úponem achilovky. Letní sezonu snad úřadující halový mistr Evropy stihne.

19. 1. 2012

Robles, Pistorius i zámořští koulaři přijedou do Ostravy

Pořadatelé 51. Zlaté tretry přidali do startovní listiny další hvězdná jména. Již popáté uvidí publikum světového rekordmana na 110 m př. právě z Ostravy, podruhé aktuálně nejlepšího hendikepovaného atleta a po letech také špičkovou kouli.

18. 1. 2012

Výškařská klání slibují TOP kvalitu

Moravská výškařská tour poprvé zlákala olympijského vítěze Silnova, Ostravská laťka se může pochlubit premiérovým letošním startem Báby.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí