Aktuality

15. 12. 2011

Téma týdne: Královny a králové vrhů a hodů 2011

Vyhodnocení disciplín na dráze uzavíráme pátým dílem věnovaným vrhům a hodům.

14. 12. 2011

IAAF se připravuje na stoleté výročí

Mezinárodní asociace atletických federací oslaví v červenci sté výročí svého narození. Celý příští rok se tak ponese ve znamení připomínkových akcí. Co se chystá?

13. 12. 2011

Kocourek po ME: krosy beru jen jako další vrchol v sezoně

Milan Kocourek, která se svým osmnáctým místem postaral o nejlepší český výsledek na evropském šampionátu v přespolním běhu, se nyní začne chystat na letní ME v Helsinkách.

11. 12. 2011

Evropskému krosu vládnou Britové, z Čechů byl nejlepší Kocourek

Maximem čtyřčlenné české výpravy na ME v krosu ve slovinském Velenje bylo 18. místo Milana Kocourka v kategorii mužů, který si tak oproti loňsku polepšil o 42 pozic.

10. 12. 2011

Pět atletů ve hře o olympijskou komisi, včetně Špotákové

MOV zveřejnil jména 21 kandidátů do komise sportovců, v níž se po Londýně uvolní čtyři místa. Jedno z nich opouští nyní již trenér Železný, jeho nynější svěřenkyně Špotáková by jej mohla nahradit.

9. 12. 2011

Olympionici budou nosit motiv Kupkova obrazu

Sportovci, kteří nás budou reprezentovat na olympijských hrách v Londýně, se obléknou do oblečení inspirované dílem slavného českého malíře. Včera byla kolekce představena v Národní galerii.

8. 12. 2011

ČAS ocenil TOP desítku domácích běhů

Český atletický svaz by rád integroval běžecké hnutí. Prvním krokem, který v tomto směru učinil, je dnešní setkání, při němž byla předána ocenění pro pořadatele nejvýznamnějších závodů na českém území.

7. 12. 2011

Téma týdne: Královny a králové skoků 2011

Čtvrtý týden našeho miniseriálu věnujeme skokanům.

6. 12. 2011

Kanáry hostí české atlety

Ostrovy v Atlantiku skýtají reprezentantům možnost přípravy v adventním čase za podstatně teplejšího počasí, a tak se na nich v prosinci pravidelně usazují v hojném počtu. Pro článek jsme čerpali jsme především ze zápisků „Svobodovců“.

6. 12. 2011

Zpráva z jednání předsednictva ČAS

Přinášíme vám zprávu z dnešního zasedání předsednictva Českého atletického svazu.

5. 12. 2011

Karviná bojuje o atletickou dráhu

Rodišti Denisy Rosolové či Jaroslava Báby hrozí, že přijde o místo k atletické přípravě. Město chce současnou škvárovou dráhu zrušit, Karvinští proti tomu sepsali petici.

4. 12. 2011

Hellebautová plánuje další comeback v lednu

Olympijská šampionka z Belgie Tia Hellebautová se chystá ve svých 33 letech a po porodu druhé dcery vrátit do výškařského sektoru. První start má naplánován na 28. ledna při Golden High Jump Gala v domácích Antverpách.

3. 12. 2011

Ve Velenje se očekává rekordní účast

Na ME v krosu, které se uskuteční za týden ve Slovinsku, se podle finálních přihlášek chystá na pět stovek běžců z 33 zemí. ČR zastupují Kocourek, Bajza, Kaminski a Sekanová, která v „dvaadvacítkách“ obhajuje desáté místo.

2. 12. 2011

V Africe se chystá „sedm statečných“

Šestici „Rychlý holek“ posílili na cestě na jih tyčkařka Ptáčníková, její trenér-otec, ale i fyzioterapeut a kuchařka. Příprava přitvrzuje, protože atletky čeká rok se třemi vrcholy - HMS, ME a OH.

1. 12. 2011

Téma týdne: Královny a králové překážek a vícebojů 2011

Třetí díl miniseriálu v rámci pravidelné rubriky patří sprinterům překážkářům a všestranným vícebojařům.

30. 11. 2011

Špotáková pošesté v řadě mezi sportovní elitou ČR

Volba tuzemského sportovce v roce 2011 má za sebou první kolo, v němž se vybírala nejlepší desítka. V ní už šestou sezonu nechybí atletická jednička Špotáková, bodovali také haloví medailisté Rosolová, Svoboda a Bába.

29. 11. 2011

Moravská tour s Uchovem i Howardovou

Za dva měsíce se pod střechami hal v Hustopečích a Třinci odehraje dvojdílný výškařský miniseriál. Vedle dalších zahraničních es Školinové či Dmitrika s Barrym by neměly chybět ani domácí jedničky Bába a Marešová.

28. 11. 2011

Víkend na silnici i v terénu

Sezona mimo dráhu zdaleka nekončí, ba naopak. Do statistik přibyly další rychlé (půl)maratonské časy a s blížícím se mistrovstvím Evropy v krosu roste i počet tohoto typu závodů.

27. 11. 2011

Změny v ČSTV: nové stanovy a konec vedení

Valná hromada Českého svazu tělesné výchovy odvolala výkonný výbor v čele s předsedou Pavlem Kořanem. Nové vedení se bude volit na konci ledna podle nových stanov.