Aktuality

23. 2. 2012

Republikou se uzavře nominace pro Istanbul

Tucet jmen prozatím najdeme v seznamu českých atletů kvalifikovaných pro letošní halový vrchol. Poslední šanci, jak tento počet rozšířit, nabízí domácí šampionát, který hostí v sobotu 25. a neděli 26. února pražská hala Otakara Jandery.

22. 2. 2012

Powell patrně nebude v Istanbulu

Jeho ohlášený návrat k halovému závodění vzbudil menší senzaci a poměrně velká očekávání. Vždyť jamajský sprinter Asafa Powell a někdejší světový rekordman na stovce měl některé své mezičasy z šedesátky velmi slibné a osm let „pod střechou“ nestartoval. Jenže …

21. 2. 2012

Šebrle pojede na HMS

Vícebojař Roman Šebrle byl na základě své výkonnosti v halové sezoně pozván na nadcházející světový šampionát v tureckém Istanbulu. Přiřadil se tak k jedenáctce atletů, kteří už mají splněná nominační kritéria.

21. 2. 2012

Téma týdne: Z historie halových šampionátů dospělých

V Tématu týdne se pravidelně zabýváme statistikami mistrovství republiky. Vrcholem domácí halové sezony je každoročně šampionátů mužů a žen, který hostí stejně jako v předešlých letech pražská Stromovka. Víkendová bitva o tituly a medaile se v hale Otakara Jandery odehraje již po patnácté, celkově se HMČR uskuteční po osmatřicáté.

20. 2. 2012

Rekordman Maslák chce zrychlit ještě letos

Talentovaný sprinter Pavel Maslák, jenž zítra oslaví jednadvacáté narozeniny, plánuje ještě v letošní halové sezoně posunout svůj čerstvý národní rekord na 400 m pod hranici 46 vteřin. Řekl to na pondělní tiskové konferenci, kde mu společnost dělal jeho trenér Dalibor Kupka a také nyní už bývalý držitel rekordu Karel Kolář.

20. 2. 2012

Víkendové dodatky: dva skokanské výkony roku a Helceletův pokus o Istanbul

V nabité sobotě přišel ještě jeden nejlepší tyčkařský výsledek dosavadní sezony z Francie, včera zazářila vycházející výškařská hvězda při asijském šampionátu. Vícebojař Helcelet ve Vídni pomýšlel na zvýšení šancí pro účast na HMS.

19. 2. 2012

Závěr halového gigantu: rekord, zlaté sbírky i kuriozity

(DOPLNĚNO FOTO) V pražské Stromovce se v neděli uzavřelo halové mistrovství republiky juniorů a dorostu. K vidění byl národní oddílový rekord a napilno měla i cílová kamera, která hned ve třech případech musela v soubojích o zlato počítat tisíciny.

18. 2. 2012

Maslák zlomil nejstarší mužský halový rekord

Na Ostrovy, do Francie, Belgie, Rakouska a Německa se vydali čeští atleti. Pavel Maslák zaběhl v Gentu čtvrtku za 46.14 a stal se českým rekordmanem. Podrobnosti i jak se vedlo dalším reprezentantům, si můžete přečíst v následujících řádcích.

18. 2. 2012

Rekordy Drahotové, Sedláka a Bakalára, dvakrát šampionem Sýkora

První den halového mistrovství ČR mládeže ozdobily tři nejlepší výkony jeho historie. Anežka Drahotová to zvládla již v rozběhu půlky, dorostencec Marek Bakalár ve finále hladké šedesátky. Junior Václav Sedlák dokonce na té překážkové vyrovnal Pokorného národní rekord. Dorostenec Jiří Sýkora se radoval z titulů na 60 m překážek a v dálce.

17. 2. 2012

Nabitá sobota a druhý šampionát ČR

Birmingham, Gent, Val de Reuil, Postupim, Vídeň – to jsou místa, kam podle dostupných informací zamíří čeští atleti usilovat o nominaci do Istanbulu či si vylepšit před halovým vrcholem sebevědomí. Domácímu programu dominuje dvoudenní mistrovství juniorů a dorostu.

17. 2. 2012

Téma týdne: Z historie halových „gigantů“

Pro šampionát mládeže se vžilo vzhledem k vysokému počtu startujících označení gigant. Kategorie juniorů a dorostu prošly proměnami ve věkovém složení, v posledních letech se také upravoval rozsah některých disciplín. V Tématu týdne se věnujeme především vývoji rekordů halového mistrovství ČR.

17. 2. 2012

Domácí víkend patří mládeži

Dvoudenní halový „gigant“ neboli šampionát juniorů a dorostu hostí 18. a 19. února hala Otakara Jandery v pražské Stromovce.

16. 2. 2012

Novinářskou laťku vyhrál Ninov, vítězem Czech GP Bába

(DOPLNĚNO FOTO) V pražské Metropoli Zličín se uzavřel druhý ročník trojdílného seriálu Czech High Jump Grand Prix. Dnes se nejvíce dařilo bulharskému výškaři Viktoru Ninovovi, celkový triumf však patří domácímu Jaroslavu Bábovi, který ovládl úvodní Ostravskou laťku a předevčírem skončil v Brně třetí.

16. 2. 2012

Tretra přilákala Bolta i pošesté

Popáté v řadě budou moci diváci nejprestižnějšího domácího mítinku vidět v akci nejzářivější hvězdu současného atletického nebe. Jamajský sprinter přijel na Zlatou tretru Ostrava (ZTO) poprvé v roce 2006 a od předešlého olympijského roku 2008 tu ani jednou nechyběl.

15. 2. 2012

Pražskou tyčku vyhráli Ptáčníková a Kudlička

V hale na pražském Strahově patřila prvenství domácím skokanům. Jiřina Ptáčníková se představila poprvé od víkendového rekordu, Jan Kudlička se tu znovu pokoušel o zdolání limitu pro Istanbul, bohužel zatím bezúspěšně.

15. 2. 2012

Liévin zamávalo tabulkami

Mítink „Pas de Calais“ potvrdil pozici jedničky světového halového okruhu. V mistrovských disciplínách se čtyřikrát měnil lídr statistik sezony, pozoruhodných výkonů však nabídl 23. ročník podniku v městečku na cestě z Paříže do Lille podstatně více.

14. 2. 2012

Brněnskou laťku ovládli Petreová a Barry

Sedmnáctý ročník výškařského mítinku, konaný jako druhý díl Czech HJ Grand Prix, se přesunul do nákupního centra Olympia a kralovali zde českému publiku dobře známí hosté. Již jistý účastník MS Bába skončil třetí, ženská domácí jednička Marešová pátá.

13. 2. 2012

Atletika o víkendu za velkou louží a v Evropě

V uplynulých dnech se toho dělo pro atletického fandu opravdu spoustu, a tak vám přinášíme „nášup“ toho zajímavého, o čem jsme ještě nepsali.

13. 2. 2012

Maslák se v Karlsruhe blýskl útokem na rekord ČR i vítězstvím

Na mítinku světového okruhu v Německu se neztratili oba čeští zástupci. Pavel Maslák se prosadil ze „slabšího“ běhu na čtvrtce k překvapivému prvenství. Ze svého rekordu z Vídně ukrojil 31 setin, čímž na HMS posunul i štafetu. Kateřina Čechová na šedesátce vyrovnala své osobní maximum a skončila šestá. Mítink mírně proměnil i světové tabulky.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí