Aktuality

4. 2. 2012

Škrobákové chyběly dvě setiny

Překážkářka Lucie Škrobáková na přeborech Prahy jen těsně nesplnila nominační kritéria pro HMS.

3. 2. 2012

Co nás čeká o víkendu

První únorový víkend je zároveň posledním, v němž se nechystá domácí republikové mistrovství. Stromovka však přesto ožije pražskými přebory a v permanenci budou díky krajským šampionátům i haly na Strahově, v Jablonci či slovenské Bratislavě. Za hranicemi Česka stojí za to upozornit na mítinky v Moskvě, Mondeville, Lucemburku, Tampere a Bostonu, ale také na specializované akce v Tallinnu a Arnstadtu.

3. 2. 2012

Čechová přes Linec dosprintovala do Istanbulu

Už rozběh šedesátky na mítinku v Linci přinesl Kateřině Čechové radost v podobě splněného nominačního kritéria pro halové mistrovství světa. Posléze vyhrála i finále a připsala si cenný skalp Američanky Williamsové.

2. 2. 2012

Téma týdne: Turecko jde do světa

Až donedávna bylo Turecko zmiňováno v souvislosti s atletikou velmi zřídka. Časy se však mění a Země půlměsíce v posledních letech výrazně zapracovala na tom, aby přestala být bílým místem na atletické mapě. Turečtí, nebo v Turecku naturalizovaní, sportovci jsou na vrcholných kláních pořádně vidět a reprezentace jako celek si vloni velmi jednoznačně vybojovala právo startovat v elitní dvanáctce ME družstev. Dalším razantním krokem do všeobecného povědomí pak bude halové mistrovství světa, které Turci pořádají v Istanbulu jako svou první opravdu významnou atletickou akci v historii.

1. 2. 2012

Šebrle remizoval při exhibici se Změlíkem

Vinohradská sokolovna patřila soutěžení dětí z pražských základních škol spojeného s autogramiádou olympioniků. Při té příležitosti dvojice našich desetibojařských šampionů poměřila své síly v hodu medicinbalem pozadu a trojskoku snožmo.

1. 2. 2012

Dva limity z Vídně

Pavel Maslák a Jakub Holuša rozšířili po mítinku Indoor clasic Vienna seznam kandidátů pro halové mistrovství světa v Istanbulu. Zranil se však jeden z potenciálních členů čtvrtkařské štafety Pavel Jiráň.

31. 1. 2012

Masná: letní zmar vystřídal radostný vstup do haly

Nominovat se na vrcholnou akci hned na prvním závodě v sezoně je snem snad všech atletů s reprezentačními ambicemi. A když se to povede po vynucené půlroční pauze zaviněné zraněním, je to už skoro pohádka. Běžkyně Lenka Masná vám to potvrdí.

30. 1. 2012

Uchov bral vše, Kučinové vítězství nad Školinovou nestačilo

Beskydská laťka zakončila Moravskou výškařskou tour, v níž všechny triumfy patřily ruským skokanům. Ivanu Uchovovi to dnešní i celkové před hustopečským vítězem Alexejem Dmitrikem, Mariji Kučinové třinecký druhý díl, její rivalce Světlaně Školinové pak ten úvodní i seriálový.

30. 1. 2012

Zdařilý comeback Hellebautové a další události víkendu

Halová atletická sezona se definitivně rozjela a v řadě koutů světa se o víkendu rodily pozoruhodné výsledky. Zde je jejich přehled.

29. 1. 2012

Čeští sedmibojaři vyhráli, pětibojařky druhé

Muži porazili své soupeře s náskokem více než šesti set bodů, když individuálně nejlepší byl Helcelet a druhý skončil Šebrle. Ženám dominovaly Nizozemky, které obsadily první tři pozice.

29. 1. 2012

Rychlé padesátky Powella a Campbellové na americké půdě

Jamajčané Asafa Powell a Veronica Campbellová-Brownová otevřeli halovou sezonu působivě. Na mítinku US Open v New Yorku předvedli dlouho nevídané časy.

28. 1. 2012

Masná má limit, dalším chyběl kousek

Půlkařka Lenka Masná je po závodech v Bordeaux třetí "do party" na halové mistrovství světa v Istanbulu. Jiní adepti zatím zůstávají před branami nominace.

28. 1. 2012

Čeští vícebojaři zatím vládnou mezistátku

Po prvním dnu sedmiboje jsou všichni čeští borci v první desítce mezistátního pětiutkání. Helcelet vede, Šebrle je druhý, Nejedlý sedmý a Staněk devátý.

28. 1. 2012

Z útoků na limit v Německu jeden vyšel

Tyčkařka Jiřina Ptáčníková se stala druhým reprezentantem pro halové mistrovství světa, když v Drážďanech k potřebné nominační výšce dokonce decimetr přidala. V nedaleké Saské Kamenici se na soupisku pro Istanbul nikdo nepřipojil.

27. 1. 2012

První nabitější víkend

Důkazem, že se halová sezona naplno rozjíždí, budiž atletům i jejich fanouškům nadcházející dny. Přinášíme přehled toho, co by mělo být nejzajímavější z českého pohledu.

26. 1. 2012

Téma týdne: Vícebojařské mezistátko

Víkendové utkání pěti zemí ve vícebojích si nepochybně zaslouží mimořádnou pozornost, zvláště když jej po šesti letech opět hostí Praha. V tématu týdne vám překládáme pohled do jeho historie, která začala před osmnácti lety.

26. 1. 2012

Lednové Atletické listy

Vyšlo letošní první číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

25. 1. 2012

Vícebojaře posílí Šebrle, ženy se znovu opřou o Hejnovou

Mezistátní pětiutkání ve vícebojích hostí o víkendu hala Otakara Jandery v pražské Stromovce. Poprvé od roku 1999 posílí družstvo mužů evropský rekordman v sedmiboji Roman Šebrle, ženský tým povede sedmá z loňské Paříže Zuzana Hejnová.

24. 1. 2012

Bába si otevřel dveře do Istanbulu

Výškař Jaroslav Bába vyhrál úterní Ostravskou laťku výkonem 229 cm a vyhověl tak nominačním kritériím pro halové mistrovství světa.