Aktuality

2. 3. 2012

Škrobáková: Nenapadlo mě, že bych nejela

Semifinalistka šedesátky překážek z předešlého halového „světa“ a dlouholetá domácí jednička disciplíny vynechala o uplynulém víkendu republikový šampionát kvůli nemoci. Během tohoto týdne už se však svěřenkyně Jany Jílkové vrátila k tréninku a do Istanbulu hodlá odcestovat.

1. 3. 2012

Věci se mění: Helcelet pojede na HMS

Situace okolo vícebojařské soutěže na světovém šampionátu v hale se překotně vyvíjí. Poslední zprávy jsou však pro českou atletiku příznivé – IAAF zaslala divokou kartu pro Adama Sebastiana Helceleta.

1. 3. 2012

Únorové Atletické listy

Vyšlo letošní druhé číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

29. 2. 2012

Rozhovor měsíce: Věra Cechlová Pospíšilová

S diskařkou Věrou Cechlovou Pospíšilovou jsme si v našem rozhovoru měsíce povídali o tom, jak bylo těžké udělat zásadní změnu v přípravě a po řadě roků spolupráce s Josefem Šilhavým přejít k Petru Stehlíkovi. Bronzová medailistka z mistrovství světa a dlouholetá domácí jednička si prožila nezdary při třech posledních šampionátech, přesto o konci kariéry nepřemýšlí. Atletikou si totiž plní svůj sen a své současné snažení směřuje pochopitelně k Londýnu.

28. 2. 2012

Trio maratonských nadějí

Do projektu „Czech Marathon Hopes“, který si klade za cíl v našich luzích a hájích nalézt vytrvalecké talenty, se zapojila dvojčata Drahotova a jejich tréninková kolegyně Linda Vítová.

27. 2. 2012

Tucet pro Istanbul

Předsednictvo ČAS dnes schválilo nominaci pro halové mistrovství v Istanbulu, reprezentovat pojede dvanáct atletů, z toho pět žen a sedm mužů.

26. 2. 2012

Šebrle se zranil, na HMS nepojede

Česká výprava na halové mistrovství světa se bude muset obejít bez Romana Šebrleho. Držitel třetího nejlepšího výkonu na světě v této sezoně má potíže se stehenním svalem.

26. 2. 2012

Double dovršili Korešová, Kocourek a Novotný

Halový šampionát v pražské Stromovce přinesl dvojnásobnou zlatou radost Janě Korešové na překážkách a v dálce, Milanu Kocourkovi na trojce a patnáctistovce a Romanu Novotnému v dálce a trojskoku. Výprava pro halové MS se o víkendu bohužel nerozšířila.

25. 2. 2012

První den šampionátu ozdobily sprinty

Sobotní program mistrovství republiky mužů a žen v hale přinesl rekord šampionátu v podání sprinterky Kateřiny Čechové. Svoji kvalitu však měla i řada dalších disciplín. Do nominace pro HMS však zatím nikdo nový nepřibyl.

24. 2. 2012

Anketa: Kolik přibude jmen pro HMS?

Víkendové halové mistrovství České republiky je poslední šancí, jak se domácí atleti mohou kvalifikovat do Istanbulu.

24. 2. 2012

Isinbajevová už zase láme rekordy

Ruská tyčkařka se po třech letech tápání vrátila k posouvání hranic lidských možností. Na mítinku XL Galan ve Stockholmu zdolala 501 cm, což je její osmadvacátý rekord v kariéře.

23. 2. 2012

Rosolová otestuje na „republice“ rychlost

Ještě i po úvodní letošní čtvrce v Bordeaux úřadující halová mistryně starého kontinentu zvažovala, zda vůbec absolvovat celou zimní sezonu. Až výsledek z Moskvy svěřenkyni Martiny Blažkové přesvědčil, že může pomýšlet na podobný čas, který jí před rokem v Paříži vynesl evropské zlato. Na MČR ověří svou rychlost a do Istanbulu hodlá odjet s nemalým cílem.

23. 2. 2012

Ptáčníkovou láká další rekord

Národní halová rekordmanka ve skoku o tyči hodlá o víkendu na republikovém šampionátu předvést maximum pro to, aby na nadcházející HMS, které začne za dva týdny v tureckém Istanbulu, odjížděla v co nejlepším rozpoložení.

23. 2. 2012

Republikou se uzavře nominace pro Istanbul

Tucet jmen prozatím najdeme v seznamu českých atletů kvalifikovaných pro letošní halový vrchol. Poslední šanci, jak tento počet rozšířit, nabízí domácí šampionát, který hostí v sobotu 25. a neděli 26. února pražská hala Otakara Jandery.

22. 2. 2012

Powell patrně nebude v Istanbulu

Jeho ohlášený návrat k halovému závodění vzbudil menší senzaci a poměrně velká očekávání. Vždyť jamajský sprinter Asafa Powell a někdejší světový rekordman na stovce měl některé své mezičasy z šedesátky velmi slibné a osm let „pod střechou“ nestartoval. Jenže …

21. 2. 2012

Šebrle pojede na HMS

Vícebojař Roman Šebrle byl na základě své výkonnosti v halové sezoně pozván na nadcházející světový šampionát v tureckém Istanbulu. Přiřadil se tak k jedenáctce atletů, kteří už mají splněná nominační kritéria.

21. 2. 2012

Téma týdne: Z historie halových šampionátů dospělých

V Tématu týdne se pravidelně zabýváme statistikami mistrovství republiky. Vrcholem domácí halové sezony je každoročně šampionátů mužů a žen, který hostí stejně jako v předešlých letech pražská Stromovka. Víkendová bitva o tituly a medaile se v hale Otakara Jandery odehraje již po patnácté, celkově se HMČR uskuteční po osmatřicáté.

20. 2. 2012

Rekordman Maslák chce zrychlit ještě letos

Talentovaný sprinter Pavel Maslák, jenž zítra oslaví jednadvacáté narozeniny, plánuje ještě v letošní halové sezoně posunout svůj čerstvý národní rekord na 400 m pod hranici 46 vteřin. Řekl to na pondělní tiskové konferenci, kde mu společnost dělal jeho trenér Dalibor Kupka a také nyní už bývalý držitel rekordu Karel Kolář.

20. 2. 2012

Víkendové dodatky: dva skokanské výkony roku a Helceletův pokus o Istanbul

V nabité sobotě přišel ještě jeden nejlepší tyčkařský výsledek dosavadní sezony z Francie, včera zazářila vycházející výškařská hvězda při asijském šampionátu. Vícebojař Helcelet ve Vídni pomýšlel na zvýšení šancí pro účast na HMS.


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí