Aktuality

14. 2. 2012

Brněnskou laťku ovládli Petreová a Barry

Sedmnáctý ročník výškařského mítinku, konaný jako druhý díl Czech HJ Grand Prix, se přesunul do nákupního centra Olympia a kralovali zde českému publiku dobře známí hosté. Již jistý účastník MS Bába skončil třetí, ženská domácí jednička Marešová pátá.

13. 2. 2012

Atletika o víkendu za velkou louží a v Evropě

V uplynulých dnech se toho dělo pro atletického fandu opravdu spoustu, a tak vám přinášíme „nášup“ toho zajímavého, o čem jsme ještě nepsali.

13. 2. 2012

Maslák se v Karlsruhe blýskl útokem na rekord ČR i vítězstvím

Na mítinku světového okruhu v Německu se neztratili oba čeští zástupci. Pavel Maslák se prosadil ze „slabšího“ běhu na čtvrtce k překvapivému prvenství. Ze svého rekordu z Vídně ukrojil 31 setin, čímž na HMS posunul i štafetu. Kateřina Čechová na šedesátce vyrovnala své osobní maximum a skončila šestá. Mítink mírně proměnil i světové tabulky.

12. 2. 2012

Šebrle obhájil a řekl si o Istanbul, Helcelet má osobák

Na republikovém šampionátu Roman Šebrle opět prokázal, že ani v 37 letech neztratil světové kvality. Domácí ikona víceboje získala svůj čtvrtý mistrovský titul a dostala se do hry o halové MS. Rozdělovaly se i medaile juniorům a dorostencům, v mládežnických kategoriích se soutěžilo také v chůzi.

11. 2. 2012

Ptáčníková zazářila národním rekordem a vítězstvím v Doněcku

(DOPLNĚNO) Nejlepší česká tyčkařka zdolala na prestižním mítinku Sergeje Bubky na Ukrajině 470 cm, čímž vylepšila nejen svůj osobní, ale také národní halový rekord. Navíc si poradila se silnou konkurencí. Útoky na limity ve Vídni nevyšly, přesto byli naši atleti vidět.

11. 2. 2012

Mistryní republiky popáté Korešová, za obhajobou vykročil Šebrle

Vícebojařský šampionát v pražské Stromovce má za sebou dva dny soutěží. Rekordmanka mistrovství Jana Korešová si po roční pauze bezpečně podmanila soutěž pětibojařek. Rozdány už byly také medaile žactvu, dorostenkám a juniorkám. Majitel titulu z loňského roku Roman Šebrle vede po čtyřech disciplínách.

10. 2. 2012

Düsseldorf přinesl nominační radost Škrobákové

Překážkářka Lucie Škrobáková se po pátečním mítinku v Německu zařadila na seznam atletů se splněným limitem na halové mistrovství světa v Istanbulu.

10. 2. 2012

Průvodce atletickým víkendem

Halová sezona je v plném proudu a závody se střídají v kvapíkovém tempu. Aby ne, vždyť nominační uzávěrka pro halové mistrovství světa se blíží. Kde budou Češi útočit na limity?

9. 2. 2012

Nový předseda ČSTV: pracovat, šetřit a pokud možno neprodávat

Po premiérovém zasedání nově zvoleného výkonného výboru Českého svazu tělesné výchovy představil jeho předseda Miloslav Jansta kroky, které se tato organizace chystá podniknout, aby vylepšila neblahou finanční situaci českého sportu.

9. 2. 2012

Repríza generačního souboje, návrat rekordmanky

Opory vítězného sedmibojařského týmu z mezistátka, Roman Šebrle a Adam Sebastian Helcelet, budou o nadcházejícím víkendu hrát nejen o republikový titul, ale i připadnou nominaci na halové MS. Favoritkou soutěže pětibojařek bude po roční pauze se vracející čtyřnásobná šampionka a rekordmanka Jana Korešová. Jubilejní dvacátý ročník vícebojařského MČR hostí od 10. do 12. února v pražské hale ve Stromovce vedle dospělých také juniorské, dorostenecké a žákovské kategorie, v neděli se mládežníci navíc utkají i o chodecké medaile.

8. 2. 2012

Kudlička druhý v Bydhošti, Bába v Bystrici pátý

Jan Kudlička obsadil na Pedros Cupu po výkonu 560 cm druhé místo za vítězným Polákem Michalským. V ženské soutěži porazila Isinbajevová na pokusy Bleasdalovou. Vítězi výškařského klání v Banské Bystrici se stali Rusové Čičerovová a Uchov.

7. 2. 2012

Téma týdne: Z historie halových vícebojů

Sérii víkendových halových šampionátů ČR každoročně otevírají vícebojaři. Tradice tohoto mistrovství začala s rozdělením republiky v roce 1993, takže letos píší všestranní atleti jubilejní dvacátou kapitolu. Statističtí fajnšmekři si podrobněji a bez komentáře přijdou na své v rubrice Zaostřeno na, pro ostatní nabízíme lehce "přežvýkaný" exkurz do historie MČR v Tématu týdne.

7. 2. 2012

Cheruyiotová získala cenu Laureus

Keňská běžkyně Vivian Cheruiyotová obdržela prestižní ocenění pro nejlepší sportovkyni roku. Mezi hendikepovanými se prosadil Oscar Pistorius.

6. 2. 2012

Ptejte se Věry Cechlové Pospíšilové

Nejlepší domácí diskařka, medailistka z mistrovství světa se rozhodla po dlouholeté spolupráci s Josefem Šilhavým změnit trenérské vedení a přešla před olympijskou sezonou k Petru Stehlíkovi. Pro nás to byl impulz přizvat ji k rozhovoru měsíce, pro nějž můžete klást otázky jako obvykle i vy, čtenáři atletika.cz.

6. 2. 2012

Evropské svazy s Helsinkami počítají

Zatímco se pro halový šampionát v Istanbulu plní soupisky, první letní vrchol sezony už nyní hlásí stav předběžných přihlášek. A o Helsinky mají federace starého kontinentu zájem, soudě alespoň podle čísel srovnatelných s předešlým šampionátem v „neolympijském“ roce.

5. 2. 2012

Do Istanbulu přibyla Rosolová, víkend zatřásl tabulkami

Sice brala v Moskvě nepopulární čtvrté místo, přesto si čtvrtkařka Denisa Rosolová získala šťastné pořadové číslo sedm pro českou nominaci na mistrovství světa. V Praze útočila na limit na půlce Tereza Čapková, juniorská štafeta Slavie zdolala oddílový rekord. Ruská zima a mítink New Balance v Bostonu pořádně proměnily dosavadní statistiky sezony.

4. 2. 2012

Čičerovová zářila v Arnstadtu

V Mekce halového skákání do výšky tentokráte předčily atletky své mužské protějšky. Nejvíce se vytáhla Anna Čičerovová ruským národním rekordem 206 cm. Jaroslav Bába byl mezi muži pátý.

4. 2. 2012

Škrobákové chyběly dvě setiny

Překážkářka Lucie Škrobáková na přeborech Prahy jen těsně nesplnila nominační kritéria pro HMS.

3. 2. 2012

Co nás čeká o víkendu

První únorový víkend je zároveň posledním, v němž se nechystá domácí republikové mistrovství. Stromovka však přesto ožije pražskými přebory a v permanenci budou díky krajským šampionátům i haly na Strahově, v Jablonci či slovenské Bratislavě. Za hranicemi Česka stojí za to upozornit na mítinky v Moskvě, Mondeville, Lucemburku, Tampere a Bostonu, ale také na specializované akce v Tallinnu a Arnstadtu.