Aktuality

21. 3. 2012

Na Tretru přijede „kometa“ sezony 2008

Po loňské přestávce se vrací do programu Zlaté Tretry Ostrava ženská osmistovka. A slibuje hvězdu, halovou mistryni světa z Istanbulu, Keňanku Jelimovou.

20. 3. 2012

Podepsáno memorandum o financování sportu

Na domácí mládežnický sport a zkvalitnění jeho infrastruktury by měla připadnout nejméně třetina výnosů z loterijních společností, které letos poprvé obdrží do svých rozpočtů 6 250 měst a obcí ČR. Tento požadavek odsouhlasili ve společném memorandu podepsaném v úterý v Praze představitelé ČOV, ČSTV, Sdružení sportovních svazů ČR, ČOS a Svazu měst a obcí ČR.

20. 3. 2012

„Republika“ dostává konkrétní podobu, zbývá čtvrt roku

Pouhé tři měsíce zbývají do události, o níž Vyškovsko hovoří jako o svém sportovním vrcholu, a to nejen v letošním roce. Hlavní domácí šampionát na dráze zavítá v olympijském roce právě sem.

19. 3. 2012

Pelantová si vyšla olympiádu

Lucie Pelantová splnila na chodeckém mítinku ve švýcarském Luganu A limit na olympijské hry a také pro Světový pohár. Na MSJ se nominovala dvojčata Drahotova.

18. 3. 2012

Šafránková má rekord, řekla si o ME i OH

Vydařený start do sezony má za sebou medailistka z vrcholných mládežnických akcí – při evropském poháru v Černé Hoře jako první česká kladivářka poslala čtyřkilové náčiní za 71metrovou hranici, za což obsadila v silné konkurenci čtvrté místo. Dařilo se také její kolegyni z disciplíny Králové, která skončila celkově devátá.

17. 3. 2012

Červenková se v Baru neztratila

Česká koulařka obsadila šestou příčku v kategorii do 22 let na Evropském zimním vrhačském poháru, který se o víkendu koná v Černé hoře.

16. 3. 2012

Bar a Lugano otevírají venkovní sezonu

Halová část sezony skončila a atleti se přesouvají pod otevřené nebe, ať už na dráhu či mimo ni. Dva podniky zaštítěné Evropskou atletikou (v případě chodeckého mítinku v Luganu také IAAF) s českou účastí nabízejí hned zkraje nominačního období příležitost plnit kritéria pro letošní vrcholy.

15. 3. 2012

Praha chce nejrychlejší půlmaraton historie

Leonard Patrick Komon, držitel nejlepších časů historie na 10 i 15 kilometrů, si vybral ke svému debutu na poloviční „královské“ vytrvalecké trati českou metropoli. A jeho ambice pro závod na konci března v Praze jsou nemalé: útok na světový rekord.

15. 3. 2012

Haile vzdal OH, bude nahánět Radcliffovou.

Legendární etiopský vytrvalec se podle svého agenta Hermese již nebude pokoušet nominovat na olympijské hry v Londýně a neuvažuje ani o startech na dalších šampionátech. Běhat chce však ještě dva roky. Nejblíže ho čeká zajímavý duel ve Vídni, kde bude stíhat světovou rekordmanku v maratonu.

14. 3. 2012

Ptejte se Dalibora Kupky

K pravidelnému Rozhovoru měsíce jsme přizvali trenéra skupiny, v níž se skví vícebojař Šebrle, sprinter Maslák a nově také stříbrný půlkař z Istanbulu Holuša. Své dotazy posílejte do čtvrtečního dopoledne.

14. 3. 2012

Zátopek v síni slávy světové atletiky

Česká vytrvalecká legenda je mezi první dvanáctkou věhlasných atletů minulosti, které se IAAF v rámci oslav svého stého výročí chystá uvést do sině slávy.

12. 3. 2012

Krátký oddych a zase do práce

Úspěšná výprava českých atletů se v pondělí vrátila z dějiště halového mistrovství světa. Plány těch, kteří v Istanbulu skončili do šestého místa jsou velmi podobné. Několik dní dovolené a pak zpátky k tréninku na dva letní vrcholy, do toho bližšího, evropského šampionátu v Helsinkách, zbývají totiž pouhé tři měsíce.

12. 3. 2012

Šéftrenér po HMS: Povedlo se

Rozhovor s šéftrenérem české atletické reprezentace Tomášem Dvořákem po skončení XIV. halového mistrovství světa v tureckém Istanbulu. (Na foto Aleše Gräfa s Jakubem Holušou)

11. 3. 2012

Stříbrný Holuša: Nemám slov

Rozhovor s půlkařem Jakubem Holušou bezprostředně po zisku fantastické stříbrné medaile na XIV. halovém mistrovství světa v tureckém Istanbulu.

11. 3. 2012

Stříbrná tečka za úspěšným šampionátem

V Istanbulu se uzavřelo XIV. HMS. 13členná česká reprezentace díky stříbru půlkaře Holuši obsadila 19. pozici v medailové tabulce národů, podle bodů za celkem pět finálových umístění skončila 11. O medaile bojovali atleti v polovině disciplín, do kterých nastoupili, jen ve třech případech se nepodařilo postoupit ze základního kola.

10. 3. 2012

Rekord v sedmiboji a Češi těsně pod stupni

Američan Eaton vyhrál sedmiboj ve světovém rekordu 6645 bodů. Helcelet skončil pátý, stejně jako Maslák na čtvrtce. Rosolová byla mezi ženami v téže disciplíně šestá.

10. 3. 2012

Báječný Holuša bude bojovat o medaili

Půlkař Jakub Holuša bude po suverénním semifinále bojovat o medaili z halového mistrovství světa. Do dalšího kola postoupila sprinterka Kateřina Čechová. Šampionát skončil pro výškaře Bábu a štafetu čtvrtkařů.

9. 3. 2012

Rekord Dobryňské, paráda českých atletů

V Istanbulu skončila první třetina halového MS a při rozdělování dvou sad medailí už přišly i mimořádné výkony. Především pak souboj sedmibojařek, v němž poprvé padla pětitisícová hranice. Náramně se dařilo také našim reprezentantům, večer si zítřejší finálovou účast zajistili čtvrtkaři Rosolová a Maslák, do dalšího kola postoupila překážkářka Škrobáková a výborně si vede také sedmibojař Helcelet, jenž po čtyřech disciplínách drží čtvrtou pozici.

9. 3. 2012

Češi vstoupili do HMS správnou nohou

Tři prvenství v rozbězích, průběžně čtvrtá pozice vícebojaře Helceleta, jediný postupový nezdar pro půlkařku Masnou. To je více než dobrá bilance české výpravy v prvním soutěžním dopoledni halového mistrovství světa v tureckém Istanbulu.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí