Aktuality

28. 6. 2016

Pro Brože se stává Slavie oblíbeným stadionem

Jeho cíle byly původně skromné: absolvovat sezónu ve zdraví. Po nedělním závodě v nepříliš milovaném pražském Edenu má čtvrtkař překážkář ze skupiny Dalibora Kupky v kapse limit pro „Evropu“, a v Amsterdamu může s čistou hlavou zaútočit i na lepší čas. Byl tak vůbec jediný, kdo se z českých atletů kvalifikoval na ME o posledním možném víkendu.

27. 6. 2016

Do Amsterdamu pojede rekordní výprava

Nominace na první z vrcholů sezóny čítá celkem 52 sportovců, z toho 20 žen a 32 mužů. To je nejvyšší počet v historii samostatné české reprezentace.

27. 6. 2016

Atleti se obléknou na olympiádu do nového

Český atletický svaz dnes společně s Nike představil novou kolekci atletických dresů, ve kterých budou sportovci reprezentovat Českou republiku na největší sportovní události tohoto léta v Rio de Janeiru. Za účasti čerstvého národního rekordmana ve skoku o tyči Jana Kudličky a dalších mladých nadějí Tomáše Staňka, Michaely Hrubé, Filipa Sasínka, Terezy Vokálové a Nikoly Bendové byly odhaleny nové dresy pro atletické disciplíny.

26. 6. 2016

Neděli ozdobily rekordy Švábíkové a Bendové

O druhý český rekord MČR se v Třinci postarala tyčkařka Amálie Švábíkové, to Nikola Bendová tentokrát zaběhla na dvoustovce „jen“ rekord šampionátu. Letitý oddílový rekord na 4x400 m zlomila čtveřice dorostenek v dresu AK Olymp Brno.

25. 6. 2016

Rekord Bendové, tři tituly Vokálové

Republikový šampionát juniorů a dorostu v Třinci ozdobil první den národní rekord na 100 m překážek Nikoly Bendové, ostatním sprinterům snahu rychlé časy svál silný protivítr. Všestranná Tereza Vokálová vyhrála stovku překážek, dálku a spolu s kolegyněmi z Jablonce i štafetu 4x100 m.

25. 6. 2016

Havlíčková pozlatila Černou horu, SP ovládlo Turecko

Janské Lázně v sobotu hostily 11. ročník vrchařského světového poháru dorostu. Barbora Havlíčková se na krkonošské Černé hoře objevila jako první, celkově ovládlo mezinárodní klání Turecko.

24. 6. 2016

Vrchařské mládí se sjede k SP do Krkonoš

Černá hora nad Janskými Lázněmi ožije v sobotu 25. června díky běžeckému dorostu, který se utká o týmové i individuální pocty. Domácí atletiku přitom budou reprezentovat družstva v obou kategoriích. Zkušení pořadatelé z TJ Maratonstav Úpice rovněž připravili bohatý doprovodný program, a to nejen sportovní.

22. 6. 2016

Kudlička ozdobil Pražskou tyčku národním rekordem

Úžasné vyvrcholení měl jubilejní 25. ročník Pražské tyčky. Jan Kudlička totiž dokázal překonat český rekord a stanovil jeho hodnotu na 583 centimetrů. Lukáš Posekaný splnil limit na ME do Amsterdamu. Jiřina Ptáčníková ovládla závod tyčkařek.

21. 6. 2016

Rusové a Keňané v rukou mezinárodních federací

Mezinárodní olympijský výbor vyjádřil své stanovisko ke startu ruských a keňských sportovců na olympijských hrách v Riu.

21. 6. 2016

Pražská tyčka se vrací na Václavák

Jubilejní pětadvacátý ročník mezinárodního tyčkařského závodu Pražská tyčka proběhne zítra odpoledne na Václavském náměstí v Praze a nebudou chybět ani naše největší tyčkařské opory.

20. 6. 2016

Národní šampionáty v zahraničí

Během uplynulého víkendu se nebojovalo o národní tituly pouze v České republice, ale i v některých dalších evropských zemích. Zde je přehled toho nejzajímavějšího.

19. 6. 2016

Světová Bára, dva limity na ME a krutý déšť

Odpolední skvěle rozjeté finále republikového šampionátu v Táboře pohříchu uťal liják, po němž už nebyly podmínky slučitelné se špičkovou atletikou. Než ale začal déšť, viděl zaplněný stadion Míru světový výkon roku oštěpařky Špotákové, nominaci na Amsterdam Šilhanové v tyči a Vokálové na 400 m překážek. A řadu dalších pozoruhodných výkonů.

19. 6. 2016

Šafránková má rekord mistrovství

Na stadionu Míru dnes vyvrcholí republikový šampionát. Dopolední blok ozdobila nejdelším výkonem historie MČR kladivářka Šafránková.

18. 6. 2016

Skvělá Hrubá, dva limity na ME i jeden nový NR

Na zaplněném stadionu Míru v Táboře nabídli čeští atleti za takřka ideálních atletických podmínek solidní podívanou. Blýskla se výškařka Hrubá 193 centimetry, čtvrtkař překážkář Müller a sprinter Veleba kvalifikací do Amsterdamu, český dorostenecký rekord na stovce vylepšila Bendová.

18. 6. 2016

Melich má jedenáctý titul

Po vydařeném pátečním koulařském prologu pokračuje republikový šampionát na táborském stadionu Míru. Dopolední blok byl vyhrazen kvalifikacím na dráze, ale rozdělovalo se už i pět sad medailí; svůj jedenáctý titul si vysloužil kladivář Melich.

17. 6. 2016

Rada IAAF zatím ruskou suspendaci nezrušila

Výkonný orgán světové atletiky na svém mimořádném jednání ve Vídni rozhodl, že ruskému svazu zatím nebude obnoveno členství v mezinárodním společenství. IAAF nicméně přijala opatření, která umožní za určitých podmínek startovat na OH některým ruským atletům.

17. 6. 2016

Koulařský prolog opanoval Staněk

Na Žižkově náměstí odstartovalo koulařským kláním mistrovství České republiky v atletice. Poprvé v historii národního šampionátu se konal mistrovský závod mimo atletický stadion a koulaři předvedli za bouřlivé podpory diváků skvělé výkony.

16. 6. 2016

Deštivý Stockholm českým oštěpařům nesvědčil

Nejprestižnější atletický seriál pokračoval mítinkem ve švédské metropoli, kde startovalo i duo našich oštěpařů Jakub Vadlejch a Vítězslav Veselý.

16. 6. 2016

MČR mužů a žen – videogalerie

Přinášíme ukázky z víkendového MČR v Táboře.

7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí