Aktuality

27. 5. 2016

Atlety čeká perný víkend

O nadcházejícím víkendu nebude rozhodně nouze o zajímavé atletické události, na kterých budou startovat i naši reprezentanti.

27. 5. 2016

Koudelová má limit na ME

Početná skupina českých reprezentantů startovala na včerejším mítinku v rakouském St. Poelten. Nejlépe se dařilo překážkářce Lucii Koudelové, která splnila nominační kritérium na mistrovství Evropy. Půlkařka Vendula Hluchá se podívá na MSJ do Bydhoště.

26. 5. 2016

Olympionici ukázali oblečení do Ria

Pestrobarevné klobouky a stylizovaná silueta legendárního běžce Emila Zátopka – to jsou nejvýraznější prvky Rio olympijské kolekce 2016, tedy souboru volnočasového oblečení pro českou výpravu na Letní olympijské hry v Riu. Na módní přehlídce v Obchodním centru Quadrio v Praze ji dnes uviděli první diváci. Představení mohla zhlédnout poprvé i veřejnost, probíhalo totiž za plného provozu centra.

26. 5. 2016

Špotáková „Odložila“ stihne

V pondělí 6. června se příznivci špičkové atletiky dočkají na pražském stadionu Juliska dalšího představení současné světové elity při 23. ročníku Memoriálu Josefa Odložila. Na startu nebude chybět ani dvojnásobná olympijská vítězka a světová rekordmanka Barbora Špotáková.

25. 5. 2016

Do Tábora lákají Špotáková, Šafránková či Jílek

Dobré zprávy pro fanoušky atletiky: V polovině června uvidí na mistrovství ČR dvojnásobnou olympijskou šampionku Barboru Špotákovou. Do jihočeského Tábora se na 17.-19.6. chystají ale i Kateřina Šafránková nebo Jaroslav Jílek, kteří minulý týden zářili na Zlaté tretře. Vstupenky jsou již v prodeji v síti Ticketportal a je nejvyšší čas si je pořídit, neboť kapacita tribun stadionu Míru je omezená.

25. 5. 2016

Sasínek: Atletice dávám maximum

Rozhodně nejpřekvapivějším vítězem letošní Zlaté tretry byl mílař Filip Sasínek, který na vítkovickém stadionu vypálil rybník všem favoritům, zvítězil v novém osobním rekordu a zaostal jen pár setin za limitem na olympijské hry.

24. 5. 2016

V Turnově kraloval Malachowski

Sedmnáctý ročník Memoriálu Ludvíka Daňka opanoval polský šampion Piotr Malachowski. Na startu se představila i řada českých reprezentantů.

23. 5. 2016

Světové výkony v Evropě i za mořem

Nejen na mítinku Diamantové ligy v Rabatu padaly o víkendu světové výkony roku. Zde je přehled těch nejzajímavějších výsledků, které se v posledních dvou dnech urodily.

23. 5. 2016

Ptejte se Jaroslava Jílka

Naším hostem rozhovoru měsíce května bude jeden atletických objevů této sezóny oštěpař Jaroslav Jílek.

22. 5. 2016

Premiéra DL v Rabatu přinesla kvalitní běhy

Hlavně běžecké disciplíny ozdobily třetí díl Diamantové ligy, kterou poprvé hostil marocký Rabat. Výškař Bába skončil osmý.

22. 5. 2016

Cachová má olympijský limit

Závěrečným dnem vyvrcholil národní šampionát ve vícebojích. Kateřina Cachová splnila limit do Ria a Marek Lukáš pokořil nominační standard na mistrovství Evropy.

21. 5. 2016

Cachová útočí na Amsterdam

Republikový šampionát ve vícebojích má za sebou druhý den a velmi slibně má rozjetý svůj sedmiboj Kateřina Cachová, která usiluje o limit na evropské mistrovství. Naopak ze soutěže odstoupila Eliška Klučinová a také Jiří Sýkora.

20. 5. 2016

Bolt nezklamal, Sasínek šokoval

Jamajský blesk opět nezklamal ostravské publikum a předvedl na stovce velkou show, kterou završil skvělým časem 9.98. Zářili i naši atleti. Naprosto nečekané vítězství si na patnáctce připsal Filip Sasínek. Závod tyčkařek ovládla Jiřina Ptáčníková.

19. 5. 2016

Wlodarczyková a Fajdek ve WL, Šafránková v NR do Ria

Úvod jubilejní 55. Zlaté tretry vyšel na výbornou. V kladivářském prologu padly v obou kategoriích nejlepší světové výkony roku. Radost domácímu publiku udělali i naši reprezentanti. Kateřina Šafránková vylepšila český rekord a splnila limit na olympijské hry. Lukáš Melich vyhověl nominačnímu kritériu pro evropský šampionát.

19. 5. 2016

55. Zlatá tretra je již za dveřmi

V ostravském hotelu Clarion proběhla předzávodní tisková konference s největšími hvězdami Zlaté tretry. Jak jsou naladěna nejzářivější jména letošního ročníku den před startem?

18. 5. 2016

Bolt podpořil děti na „Čokoládovce“

Velmi vzácného hosta měla dnešní Čokoládová tretra na pražské Julisce. Mladé atlety přišel podpořit samotný Usain Bolt.

17. 5. 2016

Fanouškovská soutěž k MČR

Ve dnech 17. – 19. června se do Tábora sjede k mistrovství České republiky česká atletická špička, aby bojovala nejen o mistrovské tituly, ale také o limity na evropský šampionát do Amsterdamu a olympijské hry do Ria.

16. 5. 2016

Kvalitní zaoceánské sprinty

O uplynulém víkendu se nezávodilo pouze na Diamantové lize v Šanghaji. Řada výborných výkonů byla k vidění i za velkou louží.

14. 5. 2016

1. kolo extraligy pro Brno a USK

Plzeňský atletický stadion hostil první kolo extraligy můžu a žen. Mezi muži posbírala nejvíce bodů Univerzita Brno a mezi ženami triumfovaly ženy USK Praha.

7 8 9 10 11 12 13 14 15 16