1. 4. 2012

Exfotbalista Nedvěd: nad maratonem váhám

Bývalý fotbalista Pavel Nedvěd absolvoval v sobotu svůj druhý Hervis půlmaraton Praha. Oproti předloňské premiéře se zlepšil o víc než čtyři minuty. Běžel 1:43:44 v reálném čase na 1720. místě v absolutním pořadí. A opět se přiblížil i k maratonské metě. Troufne si už v květnu v Praze?

31. 3. 2012

A přece se v Praze útočilo na světový rekord!

Etiopan Atsedu Tsegay zaběhl při pražském Hervis půlmaratonu navzdory silnému větru pátý nejlepší čas historie 58:47. K světovému maximu chybělo 24 vteřin. Traťový rekord byl pokořen i mezi ženami, vítězné Keňance Joyce Chepkiruiové jen těsně utekla hranice 1:07 hod. Z Čechů nejlepší Kreisinger a Sekyrová.

30. 3. 2012

Chci z Helsinek medaili, citují Masláka

Webové stránky evropské atletické asociace zveřejnily článek s názvem, který by se dal přeložit následovně: Pavel Maslák se vrací na dvoustovku a může v Helsinkách překvapit.

29. 3. 2012

Praha chce být rychlá i bez Komona

Keňan Leonard Patrick Komon, který se chystal v sobotu na pražské trati rozšířit svou sbírku silničních rekordů o půlmaraton, kvůli nemoci nedorazí. Organizátoři Hervis ½ půlmaratonu však věří, že mají i bez něj dostatečně kvalitní závodníky na to, aby byla v ohrožení stávající traťová maxima.

28. 3. 2012

Tretra hlásí: Chystá se silná koule

Čerstvými přírůstky pro 51. ročník Zlaté tretry Ostravy jsou nejen koulařský mistr světa David Storl, ale také mladík na trojce Isaiah Koech a zkušený sprinter Darvis Patton.

28. 3. 2012

Březnové Atletické listy

Vyšlo letošní třetí číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

27. 3. 2012

Čtvrtkařky blízko k Londýnu

Kvartet „Rychlých holek“ má nakročeno ke startu na olympijských hrách. Díky dvěma časům z loňského mistrovství světa se na začátku hlavní části letošní sezony řadí na sedmou příčku mezi šestnácti postupujícími. Uzávěrka výkonů pro všechny štafetové závody v Londýně je začátkem července.

26. 3. 2012

Spearmon na dvoustovce 19.95

Světové tabulky pod otevřeným nebem jsou na konci března pochopitelně teprve v zárodku. Ovšem třeba za „Velkou louží“ už se závodí ostošest a uplynulý víkend tak přenesl třeba premiérových 200 metrů pod hranici dvaceti vteřin.

25. 3. 2012

Chodeckým šampionem na padesátku Gdula

Lukáš Gdula byl nejlepším z českých chodců na padesátikilometrové trati ve slovenských Dudincích a vysloužil si tak titul mistra republiky.

25. 3. 2012

Veselý a Klimešová potvrdili olympiádu

Oštěpaři Vítězslav Veselý a Jarmila Klimešová vyhráli oštěpařskou soutěž na mítinku v jihoafrickém Potchefstroomu, splnili limit na mistrovství Evropy a s ohledem na loňskou výkonnost stvrdili svou olympijskou účast. Dařilo se i dalším Čechům.

24. 3. 2012

Obhajoba pro Kocourka, premiéra Schorné

Hlavní kategorie letošního MČR v přespolním běhu vyhráli Milan Kocourek, pro něhož to byl již pátý titul v kariéře, a premiérově Pavla Matyášová Schorná.

22. 3. 2012

Helsinky odpočítávají posledních sto dní

Přesně za 96 dní startuje 21. mistrovství Evropy a olympijský stadion ve finské metropoli se už na dny od 27. června do 1. července utěšeně zaplňuje. Pořadatelé hlásí prodaných či rezervovaných sto tisíc vstupenek.

21. 3. 2012

Kros přilákal rekordní počet účastníků

Na šest stovek závodníků se hodlá vydat na mistrovství republiky v přespolním běhu do šumavského podhůří, do areálu, jenž se netají ambicemi pořádat i akce mezinárodní úrovně. Na tratích u Střelských Hoštic nedaleko Horažďovic se v sobotu 24. března rozdělí jedenáct titulů v kategoriích od mladších žáků po dospělé. Program 43. krosového šampionátu ČR začne v jedenáct hodin a vyvrcholí před čtvrtou hodinou.

21. 3. 2012

Na Tretru přijede „kometa“ sezony 2008

Po loňské přestávce se vrací do programu Zlaté Tretry Ostrava ženská osmistovka. A slibuje hvězdu, halovou mistryni světa z Istanbulu, Keňanku Jelimovou.

20. 3. 2012

Podepsáno memorandum o financování sportu

Na domácí mládežnický sport a zkvalitnění jeho infrastruktury by měla připadnout nejméně třetina výnosů z loterijních společností, které letos poprvé obdrží do svých rozpočtů 6 250 měst a obcí ČR. Tento požadavek odsouhlasili ve společném memorandu podepsaném v úterý v Praze představitelé ČOV, ČSTV, Sdružení sportovních svazů ČR, ČOS a Svazu měst a obcí ČR.

20. 3. 2012

„Republika“ dostává konkrétní podobu, zbývá čtvrt roku

Pouhé tři měsíce zbývají do události, o níž Vyškovsko hovoří jako o svém sportovním vrcholu, a to nejen v letošním roce. Hlavní domácí šampionát na dráze zavítá v olympijském roce právě sem.

19. 3. 2012

Pelantová si vyšla olympiádu

Lucie Pelantová splnila na chodeckém mítinku ve švýcarském Luganu A limit na olympijské hry a také pro Světový pohár. Na MSJ se nominovala dvojčata Drahotova.

18. 3. 2012

Šafránková má rekord, řekla si o ME i OH

Vydařený start do sezony má za sebou medailistka z vrcholných mládežnických akcí – při evropském poháru v Černé Hoře jako první česká kladivářka poslala čtyřkilové náčiní za 71metrovou hranici, za což obsadila v silné konkurenci čtvrté místo. Dařilo se také její kolegyni z disciplíny Králové, která skončila celkově devátá.

17. 3. 2012

Červenková se v Baru neztratila

Česká koulařka obsadila šestou příčku v kategorii do 22 let na Evropském zimním vrhačském poháru, který se o víkendu koná v Černé hoře.

Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.