Aktuality

19. 4. 2012

Poděbrady přivítají chodce na novém okruhu

Do lázeňského města v Polabí se každoročně sjíždí domácí chodecká elita bojovat o mistrovské tituly na 20kilometrové trati. V sobotu 21. dubna však půjde jako obvykle o měření sil v rámci mezistátního utkání a kromě toho jsou Poděbrady zařazeny i do evropského okruhu mítinků.

19. 4. 2012

Sport vloni vydělal státu 52 miliard

Podíl přínosů ze sportu na příjmech státního rozpočtu v roce 2011 dosáhl 3,3 %. Celkově do veřejných rozpočtů plynulo 52 miliard korun. Vyplývá to ze studie Koncepce financování sportu v České republice, kterou v těchto dnech dokončila společnost KPMG Česká republika.

18. 4. 2012

Reportérka Špotáková vyhlíží Londýn

Čeká ji podle všeho nejtěžší test kariéry: obhajoba olympijského zlata. Světová oštěpařská rekordmanka Barbora Špotáková se právě vrátila z vydařeného soustředění v Africe a věří, že svou misi nastartovala dobře – ostatně o pohodě svědčí videa, o která se podělila s novináři (najdete také v článku).

18. 4. 2012

Keňský oštěpař má nakročeno na OH. I díky YouTube.

Až donedávna byl oštěpařským samoukem, který se inspiroval na internetu záběry hodů špičkových oštěpařů. Nyní je 23letý Julius Yego blízko startu na Hrách v Londýně.

17. 4. 2012

Všední život Jeleny I.

Redaktor serveru nbolympics.com Joe Battaglia se pokusil nahlédnout do všedního života jedné z největších atletických hvězd, tyčkařky Isinbajevové. Posuďte sami, jak se mu to povedlo.

17. 4. 2012

David, Sanya, Maria, Andreas i Matthias

Žádná parta hic, nýbrž křestní jména dnes ohlášených hvězd pro 51. ročník ­Zlaté tretry Ostrava. Půlkařský rekordman Rudisha plní svůj slib, čtvrtkařská šampionka Richards-Rossová by se měla vrátit v podstatně lepší formě a kapitolu samu pro sebe tvoří oštěpaři: přijedou oba mistři světa z Tegu, Abakumovová i De Zordo a už tak nabitou mužskou konkurenci ozdobí i král posledních let Thorkildsen.

16. 4. 2012

Inventura světových tabulek a „snadná kořist“

Uplynulý víkend přinesl starty sprinterských, ale také vytrvaleckých hvězd. Přinášíme přehled toho, co by čtenářům nemělo uniknout, především s ohledem na tvorbu nejlepších výkonů rozbíhající se sezony.

16. 4. 2012

O velkém snu, který se naplnil

Není to pohádka, nýbrž o to hezčí realita. Ivana Sekyrová zaběhla ve svých čtyřiceti letech při svém premiérovém startu na maratonu olympijský limit a ochutná atmosféru nejslavnější soutěže světa.

16. 4. 2012

Bergrová kvůli záhadě v nártu trénuje jako půlkařka

Překážkářka a členka úspěšné štafety čtvrtkařek Zuzana Bergrová stále bojuje se zdravotními problémy, které komplikují její přípravu. I tak doufá, že má natrénován dobrý základ pro náročnou sezonu.

15. 4. 2012

Sekyrová pojede na olympiádu

Čtyřicetiletá vytrvalkyně Ivana Sekyrová zvládla při svém debutu na královské trati maraton za 2:34:23 a splnila tak přísnější z nominačních kritérium pro olympijské hry.

14. 4. 2012

Mistry republiky Pastorová a Pavlišta

Pardubický vinařský půlmaraton ovládl Keňan Cheruiyot v čase 1:06:34 a obhájil tak loňské prvenství. Mistry republiky se stali Petra Pastorová a Vít Pavlišta.

12. 4. 2012

Semenyaová vyzve Jelimovou

Souboj dvou nejrychlejších půlkařek posledních čtyřech sezon nebo chcete-li šampionek – světové 2009 a olympijské 2008. To je nejnovější lákadlo 51. ročníku Zlaté tretry Ostrava.

12. 4. 2012

Atletika nově i elektronicky

Právě vyšlo nové číslo časopisu ATLETIKA. Nyní si jej můžete zakoupit vedle klasické tištěné podoby také v elektronické verzi ať už pro počítače, iPady či chytré telefony.

12. 4. 2012

O Turnov je zájem, chybí ale peníze

Memoriál Ludvíka Daňka, jehož 13. ročníku je v letošní termínové listině přidělen 22. květen, láká kvalitní závodníky z celého světa. Zatím se však na jejich pozvání nedostává financí.

11. 4. 2012

Zátopkův týden se přesouvá do Prahy

Běžecký seriál pořádaný jako připomínka památného počinu Emila Zátopka, který v rozmezí osmi dnů dokázal vyhrát olympijskou desítku, pětku i maraton, se na 60. výročí těchto událostí představí v hlavním městě.

11. 4. 2012

Z obhájců přijede Kreisinger

Pardubice v sobotu hostí šestý ročník vinařského půlmaratonu, který je zároveň již po čtvrté mistrovstvím České republiky. Organizátoři očekávají rekordní účast v hlavním závodě i doprovodném programu.

9. 4. 2012

Velikonoční oštěpařský pozdrav z JAR

Oštěpařská skupina Jana Železného se už tradičně připravuje na letní sezonu v Jihoafrické republice, kam odcestovali v polovině února a tráví zde i velikonoční svátky.

8. 4. 2012

Juniorský maraton poběží až do Bruselu

Unikátní soutěž pro střední školy odstartovala pod heslem „Běžíme pro Evropu“ už 16. ročník. Začalo se tento týden v Karlových Varech a Ústí nad Labem, do konce dubna ji čeká kolečko po celé republice. Vítězové ale dorazí až do Bruselu.

7. 4. 2012

Olomoucká dvacítka pro Pelantovou a Bátovského

Hlavní závody na 20 km ovládl mezi muži trojlístek slovenských chodců, mezi ženami byla nejlepší již jistá olympionička.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí