Aktuality

14. 3. 2012

Ptejte se Dalibora Kupky

K pravidelnému Rozhovoru měsíce jsme přizvali trenéra skupiny, v níž se skví vícebojař Šebrle, sprinter Maslák a nově také stříbrný půlkař z Istanbulu Holuša. Své dotazy posílejte do čtvrtečního dopoledne.

14. 3. 2012

Zátopek v síni slávy světové atletiky

Česká vytrvalecká legenda je mezi první dvanáctkou věhlasných atletů minulosti, které se IAAF v rámci oslav svého stého výročí chystá uvést do sině slávy.

12. 3. 2012

Krátký oddych a zase do práce

Úspěšná výprava českých atletů se v pondělí vrátila z dějiště halového mistrovství světa. Plány těch, kteří v Istanbulu skončili do šestého místa jsou velmi podobné. Několik dní dovolené a pak zpátky k tréninku na dva letní vrcholy, do toho bližšího, evropského šampionátu v Helsinkách, zbývají totiž pouhé tři měsíce.

12. 3. 2012

Šéftrenér po HMS: Povedlo se

Rozhovor s šéftrenérem české atletické reprezentace Tomášem Dvořákem po skončení XIV. halového mistrovství světa v tureckém Istanbulu. (Na foto Aleše Gräfa s Jakubem Holušou)

11. 3. 2012

Stříbrný Holuša: Nemám slov

Rozhovor s půlkařem Jakubem Holušou bezprostředně po zisku fantastické stříbrné medaile na XIV. halovém mistrovství světa v tureckém Istanbulu.

11. 3. 2012

Stříbrná tečka za úspěšným šampionátem

V Istanbulu se uzavřelo XIV. HMS. 13členná česká reprezentace díky stříbru půlkaře Holuši obsadila 19. pozici v medailové tabulce národů, podle bodů za celkem pět finálových umístění skončila 11. O medaile bojovali atleti v polovině disciplín, do kterých nastoupili, jen ve třech případech se nepodařilo postoupit ze základního kola.

10. 3. 2012

Rekord v sedmiboji a Češi těsně pod stupni

Američan Eaton vyhrál sedmiboj ve světovém rekordu 6645 bodů. Helcelet skončil pátý, stejně jako Maslák na čtvrtce. Rosolová byla mezi ženami v téže disciplíně šestá.

10. 3. 2012

Báječný Holuša bude bojovat o medaili

Půlkař Jakub Holuša bude po suverénním semifinále bojovat o medaili z halového mistrovství světa. Do dalšího kola postoupila sprinterka Kateřina Čechová. Šampionát skončil pro výškaře Bábu a štafetu čtvrtkařů.

9. 3. 2012

Rekord Dobryňské, paráda českých atletů

V Istanbulu skončila první třetina halového MS a při rozdělování dvou sad medailí už přišly i mimořádné výkony. Především pak souboj sedmibojařek, v němž poprvé padla pětitisícová hranice. Náramně se dařilo také našim reprezentantům, večer si zítřejší finálovou účast zajistili čtvrtkaři Rosolová a Maslák, do dalšího kola postoupila překážkářka Škrobáková a výborně si vede také sedmibojař Helcelet, jenž po čtyřech disciplínách drží čtvrtou pozici.

9. 3. 2012

Češi vstoupili do HMS správnou nohou

Tři prvenství v rozbězích, průběžně čtvrtá pozice vícebojaře Helceleta, jediný postupový nezdar pro půlkařku Masnou. To je více než dobrá bilance české výpravy v prvním soutěžním dopoledni halového mistrovství světa v tureckém Istanbulu.

8. 3. 2012

Češi jdou do akce

Od pátečního rána začnou soutěže XIV. HMS, které hostí turecký Istanbul. Hned první den se představí šestice českých reprezentantů.

8. 3. 2012

Těšíme se, shodly se hvězdy HMS

Den před vypuknutím soutěží na XIV. halovém mistrovství světa v Istanbulu uspořádala IAAF tiskovou konferenci, na kterou pozvala šestici atletů, s nimiž jsou spojena velká očekávání.

7. 3. 2012

Třináctka atletů vyrazila na Istanbul

Do dějiště halového šampionátu světového šampionátu odletěla ve středu dopoledne kompletní česká výprava včetně doprovodu.

5. 3. 2012

Reprezentanti už znají počty soupeřů pro HMS

O víkendu IAAF zveřejnila jména přihlášená pro víkendový vrchol halové sezony do jednotlivých disciplín. Do Istanbulu by mělo zamířit 683 atletů ze 172 zemí.

4. 3. 2012

Paličková, Seidlová a Kolajová zazářily rekordy

Jablonec nad Nisou hostil po oba víkendové dny jubilejní dvacátý halový šampionát žactva. Rekordy jej ozdobily v disciplínách na oválu hodonínská Veronika Paličková, Zdeňka Seidlová z Vysokého Mýta a kyjovská Natálie Kolajová. Dvě zlaté a jednu stříbrnou si odvezl do Hradce Králové nejúspěšnější jednotlivec MČR Dominik Müller.

3. 3. 2012

Pearsonová zvoní formou

Jedna z největších hvězd nadcházejícího HMS zaběhla na mítinku v Melbourne rychlou dvoustovku a stovku překážek. Konkurenci neměl ani keňský půlkař Rudisha.

2. 3. 2012

Škrobáková: Nenapadlo mě, že bych nejela

Semifinalistka šedesátky překážek z předešlého halového „světa“ a dlouholetá domácí jednička disciplíny vynechala o uplynulém víkendu republikový šampionát kvůli nemoci. Během tohoto týdne už se však svěřenkyně Jany Jílkové vrátila k tréninku a do Istanbulu hodlá odcestovat.

1. 3. 2012

Věci se mění: Helcelet pojede na HMS

Situace okolo vícebojařské soutěže na světovém šampionátu v hale se překotně vyvíjí. Poslední zprávy jsou však pro českou atletiku příznivé – IAAF zaslala divokou kartu pro Adama Sebastiana Helceleta.

1. 3. 2012

Únorové Atletické listy

Vyšlo letošní druhé číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?


Krátce

26.10.2016 17:46 Předseda ČAS Libor Varhaník obhájil funkci místopředsedy ČOV pro ekonomiku, Kejval znovu předsedou.

26.10.2016 10:50 Keňský oštěpař Julius Yego měl autonehodu. Naštěstí vyvázl bez vážnějšího zranění.

Archiv zpráv

Kalendář událostí