Aktuality

28. 4. 2012

ČSTV podá žalobu kvůli Sazce

Vyrovnání s minulostí a pohled do blízké budoucnosti českého sportu – to byl hlavní podtext valné hromady Českého svazu tělesné výchovy, která se uskutečnila v sobotu 28. dubna v Nymburce.

27. 4. 2012

Veselý: přes menší rifle k dalekým hodům

Dvouměsíční africké soustředění si Vítězslav Veselý užíval natolik, že si jej spolu s kolegou Frydrychem ještě prodloužili. Vrátili se až tuto středu, po sedmdesáti dnech. Zdravotně je čtvrtý oštěpař loňského mistrovství světa v Tegu fit, limity má splněné, a tak může v klidu a s nadhledem zvažovat, zda sezonu zahájí až v Šanghaji nebo někde dříve.

27. 4. 2012

Dubnové Atletické listy

Vyšlo letošní čtvrté číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

27. 4. 2012

Juniorské naděje ladily formu v Debrecínu

Více než šedesát juniorských reprezentantů absolvovalo v Maďarsku společné soustředění před sezonou s vrcholem na mistrovství světa své kategorie v Barceloně.

26. 4. 2012

Málo emocí, vytýkal Cachové mediální kouč

Elitní vícebojařka Kateřina Cachová, vedle toho že se navzdory zdravotním problémům připravuje na sezonu, absolvovala s kolegy z projektu McDonald´s Olympic Hopefuls work shop, který by měl pomoci zlepšit její prezentaci před médii.

26. 4. 2012

Makau ani „Mutaiové“ na olympiádě nepoběží

Světový rekordman, držitel nejrychlejšího času vůbec a král maratonských „majorů“ 2010-2011. Tahle trojice skvělých běžců si olympijskou atmosféru neužije, jak včera rozhodl keňských svaz. Hlavní důvod? Slabší aktuální forma.

26. 4. 2012

Duel skvělých Američanů na dvoustovce

S úmyslem vylepšit Boltův rekord mítinku přizvali pořadatelé Tretry do Ostravy sprinterské duo z USA Dix-Spearmon. S medailisty z vrcholných světových podniků poměří síly i domácí vycházející hvězda Maslák. Do druhého poločasu vstoupila "Čokoládovka", které zbývají poslední tři zastávky před vyvrcholením přímo na vítkovickém stadionu 25. 5.

24. 4. 2012

Ve Vyškově otevřou výstavu, mistrovství zná i režiséra

Za méně než dva měsíce proběhne domácí šampionát na dráze, o němž místní hovoří jako o „přepsání atletické historie Vyškovska“. To hlavní je již připraveno, jak konstatovala i návštěva z ČAS, a tak se mohou pořadatelé soustředit na detaily, která však zásadním způsobem dotvářejí celek. Řeč je o chystané olympijské výstavě nebo o režišérovi MČR Pavlu Prušovi.

23. 4. 2012

Olympijská sezona „vytáhla z úkrytů“ hvězdy

Relativně brzký vrchol letošního roku zřejmě způsobuje, že řada zvučných jmen už nebrousí jen tréninkové stadiony, ale předvádí svou formu v soutěžích. Svou roli jistě sehrává i blížící se start Diamantové ligy, a tak nejenže se světové tabulky mění, ony se mnohde mění na špičkovou úroveň: aktuálně třeba na čtvrtce mužů pod 45, na ženské stovce blizoučko k 11 vteřinám.

23. 4. 2012

Krupičkův útok na limit zhatilo počasí

Vytrvalec Robert Krupička ukončil v dešti a chladu svůj pokus o nominační výkon na olympiádu na 35. km curyšského maratonu. O reparát se možná pokusí za tři týdny v Praze.

21. 4. 2012

Mistry potřetí v řadě Pelantová a Ketner

Za příjemného jarního počasí – slunečného, byť trochu větrného – se domácími mistry na 20 km v chůzi stali v Poděbradech Lucie Pelantová a Karel Ketner, oba tak vládnou MČR již třetím rokem. Absolutními vítězi se stali Slovák Tóth a Italka Di Vincenzová. V mezistátním utkání uspěli Maďaři a Italky následovány Češkami. V juniorské kategorii zvítězila Anežka Drahotová, potažmo domácí družstvo.

20. 4. 2012

Maratonce čeká další kolo honů na limity

Z dvojice českých vytrvalců, kteří plánovali při nedělním maratonu v Curych útok na olympijský limit, se na start postaví pouze Robert Krupička. Petra Kamínková musela účast odřeknout ze zdravotních důvodů.

19. 4. 2012

Poděbrady přivítají chodce na novém okruhu

Do lázeňského města v Polabí se každoročně sjíždí domácí chodecká elita bojovat o mistrovské tituly na 20kilometrové trati. V sobotu 21. dubna však půjde jako obvykle o měření sil v rámci mezistátního utkání a kromě toho jsou Poděbrady zařazeny i do evropského okruhu mítinků.

19. 4. 2012

Sport vloni vydělal státu 52 miliard

Podíl přínosů ze sportu na příjmech státního rozpočtu v roce 2011 dosáhl 3,3 %. Celkově do veřejných rozpočtů plynulo 52 miliard korun. Vyplývá to ze studie Koncepce financování sportu v České republice, kterou v těchto dnech dokončila společnost KPMG Česká republika.

18. 4. 2012

Reportérka Špotáková vyhlíží Londýn

Čeká ji podle všeho nejtěžší test kariéry: obhajoba olympijského zlata. Světová oštěpařská rekordmanka Barbora Špotáková se právě vrátila z vydařeného soustředění v Africe a věří, že svou misi nastartovala dobře – ostatně o pohodě svědčí videa, o která se podělila s novináři (najdete také v článku).

18. 4. 2012

Keňský oštěpař má nakročeno na OH. I díky YouTube.

Až donedávna byl oštěpařským samoukem, který se inspiroval na internetu záběry hodů špičkových oštěpařů. Nyní je 23letý Julius Yego blízko startu na Hrách v Londýně.

17. 4. 2012

Všední život Jeleny I.

Redaktor serveru nbolympics.com Joe Battaglia se pokusil nahlédnout do všedního života jedné z největších atletických hvězd, tyčkařky Isinbajevové. Posuďte sami, jak se mu to povedlo.

17. 4. 2012

David, Sanya, Maria, Andreas i Matthias

Žádná parta hic, nýbrž křestní jména dnes ohlášených hvězd pro 51. ročník ­Zlaté tretry Ostrava. Půlkařský rekordman Rudisha plní svůj slib, čtvrtkařská šampionka Richards-Rossová by se měla vrátit v podstatně lepší formě a kapitolu samu pro sebe tvoří oštěpaři: přijedou oba mistři světa z Tegu, Abakumovová i De Zordo a už tak nabitou mužskou konkurenci ozdobí i král posledních let Thorkildsen.

16. 4. 2012

Inventura světových tabulek a „snadná kořist“

Uplynulý víkend přinesl starty sprinterských, ale také vytrvaleckých hvězd. Přinášíme přehled toho, co by čtenářům nemělo uniknout, především s ohledem na tvorbu nejlepších výkonů rozbíhající se sezony.


Krátce

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí