Aktuality

12. 4. 2012

O Turnov je zájem, chybí ale peníze

Memoriál Ludvíka Daňka, jehož 13. ročníku je v letošní termínové listině přidělen 22. květen, láká kvalitní závodníky z celého světa. Zatím se však na jejich pozvání nedostává financí.

11. 4. 2012

Zátopkův týden se přesouvá do Prahy

Běžecký seriál pořádaný jako připomínka památného počinu Emila Zátopka, který v rozmezí osmi dnů dokázal vyhrát olympijskou desítku, pětku i maraton, se na 60. výročí těchto událostí představí v hlavním městě.

11. 4. 2012

Z obhájců přijede Kreisinger

Pardubice v sobotu hostí šestý ročník vinařského půlmaratonu, který je zároveň již po čtvrté mistrovstvím České republiky. Organizátoři očekávají rekordní účast v hlavním závodě i doprovodném programu.

9. 4. 2012

Velikonoční oštěpařský pozdrav z JAR

Oštěpařská skupina Jana Železného se už tradičně připravuje na letní sezonu v Jihoafrické republice, kam odcestovali v polovině února a tráví zde i velikonoční svátky.

8. 4. 2012

Juniorský maraton poběží až do Bruselu

Unikátní soutěž pro střední školy odstartovala pod heslem „Běžíme pro Evropu“ už 16. ročník. Začalo se tento týden v Karlových Varech a Ústí nad Labem, do konce dubna ji čeká kolečko po celé republice. Vítězové ale dorazí až do Bruselu.

7. 4. 2012

Olomoucká dvacítka pro Pelantovou a Bátovského

Hlavní závody na 20 km ovládl mezi muži trojlístek slovenských chodců, mezi ženami byla nejlepší již jistá olympionička.

6. 4. 2012

Ptejte se Pavly Schorné Matyášové

Překvapivá vítězka mistrovství republiky v krosu není v „atletických“ závodech mimo dráhu nováčkem. Původní specializací letní biatlonistka již deset let běhá vrchařské soutěže a loni se mimo jiné spolupodílela na týmovém stříbru při světovém šampionátu v Albánii. Přijala naši pozvánku k rozhovoru měsíce, na němž se můžete podílet i vy, čtenáři atletika.cz.

6. 4. 2012

Olomoucká dvacítka zlákala i olympioniky

O velikonoční sobotě se ve Smetanových sadech uskuteční již 46. ročník chodeckých závodů. Vedle špičkových Češek by se na start měly postavit na čtyři desítky zahraničních závodníků.

5. 4. 2012

Eaton: letos jsou prioritou výhry, ne rekord

Američan Ashton Eaton, který při suverénním vítězství na březnovém HMS v Istanbulu překonal potřetí během dvou let světový rekord v sedmiboji, si na světové maximum v desetiboji zatím zuby nebrousí. Soustředí se na boj o olympijské zlato.

4. 4. 2012

Souboj světových rekordmanek v Ostravě

Mimořádné střetnutí slibuje kladivářská soutěž v předvečer hlavního programu Zlaté tretry Ostrava, v sektoru se 24. května potkají držitelka nejdelšího výkonu historie Heidlerová se svou předchůdkyní Wlodarczyková. Novinky přichystali pořadatelé i pro dětskou, „čokoládovou verzi“ mítinku.

3. 4. 2012

Holuša ve hře o evropský výkon března

Stříbrný počin reprezentanta na halovém mistrovství světa nezůstal bez povšimnutí pravidelné ankety starého kontinentu. Jakub Holuša se tím dostal do společnosti jmen jako Lavillenie, Chondrokukis, Storl či Schwazer.

2. 4. 2012

Sportovní svazy vyzývají ČOV ke změnám ve vedení

Hlavním důvodem je pro členy ČSTV spoluodpovědnost za ztrátu Sazka, a.s. V průběhu porady jejich předsedů, která se konala za účasti zástupců 63 svazů ve čtvrtek 29. 3., přednesl předseda ČSTV a předseda České basketbalové federace Miroslav Jansta výzvu Českému olympijskému výboru.

1. 4. 2012

Exfotbalista Nedvěd: nad maratonem váhám

Bývalý fotbalista Pavel Nedvěd absolvoval v sobotu svůj druhý Hervis půlmaraton Praha. Oproti předloňské premiéře se zlepšil o víc než čtyři minuty. Běžel 1:43:44 v reálném čase na 1720. místě v absolutním pořadí. A opět se přiblížil i k maratonské metě. Troufne si už v květnu v Praze?

31. 3. 2012

A přece se v Praze útočilo na světový rekord!

Etiopan Atsedu Tsegay zaběhl při pražském Hervis půlmaratonu navzdory silnému větru pátý nejlepší čas historie 58:47. K světovému maximu chybělo 24 vteřin. Traťový rekord byl pokořen i mezi ženami, vítězné Keňance Joyce Chepkiruiové jen těsně utekla hranice 1:07 hod. Z Čechů nejlepší Kreisinger a Sekyrová.

30. 3. 2012

Chci z Helsinek medaili, citují Masláka

Webové stránky evropské atletické asociace zveřejnily článek s názvem, který by se dal přeložit následovně: Pavel Maslák se vrací na dvoustovku a může v Helsinkách překvapit.

29. 3. 2012

Praha chce být rychlá i bez Komona

Keňan Leonard Patrick Komon, který se chystal v sobotu na pražské trati rozšířit svou sbírku silničních rekordů o půlmaraton, kvůli nemoci nedorazí. Organizátoři Hervis ½ půlmaratonu však věří, že mají i bez něj dostatečně kvalitní závodníky na to, aby byla v ohrožení stávající traťová maxima.

28. 3. 2012

Tretra hlásí: Chystá se silná koule

Čerstvými přírůstky pro 51. ročník Zlaté tretry Ostravy jsou nejen koulařský mistr světa David Storl, ale také mladík na trojce Isaiah Koech a zkušený sprinter Darvis Patton.

28. 3. 2012

Březnové Atletické listy

Vyšlo letošní třetí číslo informačního bulletinu ČAS. Co v něm najdete?

27. 3. 2012

Čtvrtkařky blízko k Londýnu

Kvartet „Rychlých holek“ má nakročeno ke startu na olympijských hrách. Díky dvěma časům z loňského mistrovství světa se na začátku hlavní části letošní sezony řadí na sedmou příčku mezi šestnácti postupujícími. Uzávěrka výkonů pro všechny štafetové závody v Londýně je začátkem července.