Aktuality

14. 5. 2012

Melich dohodil do Londýna

Kladivář Lukáš Melich splnil výkonem 79.44 m při sobotním vrhačském mítinku v Lovosicích tvrdší kritéria pro olympijské hry a mistrovství Evropy.

13. 5. 2012

Kreisinger si řekl o Londýn

18. ročník Volkswagen Maratonu Praha patřil podle očekávání africkým běžcům, jmenovitě Agnes Kipropové a Deressa Chimsa. K radosti domácího publika se Janu Kreisingerovi podařilo pokořit o mírnější z limitů pro olympijské hry, necelé tři minuty dělily od nominace Petru Pastorovou.

12. 5. 2012

„100 dětí, 100 metrů, 100 let“

V místě konání MS 2015 v Pekingu se na zítra chystá symbolický závod jako oslava stoletého výročí atletiky organizované na světové úrovni.

11. 5. 2012

Špotáková začala druhým místem, Holuša osobákem

V Dauhá proběhl úvodní díl letošní Diamantové ligy, z českých zástupců se dařilo dvojici Špotáková-Holuša. Oba se při svém prvním startu (do letní) sezony kvalifikovali na mistrovství Evropy i olympijské hry. Výrazné výkony byly v Kataru k vidění především na ovále.

11. 5. 2012

Průvodce nejbližšími atletickými událostmi

Fanoušek královny sportů si v následujících dnech jen těžko může stěžovat, že by nebylo co sledovat. „Diamantovka“, chodecký „svěťák“, maratonský víkend s kongresem – to jsou jen ty nejvýraznější události, které nás čekají nebo již probíhají. Vezměme to ale hezky po pořádku.

10. 5. 2012

V Praze půjde o Londýn, počasí by mělo přát

Přestože Volkswagen Maraton přivede do Prahy opravdu špičkové běžce, pozornost publika bude zaměřena i na celou řádku vytrvalců usilujících především o kvalifikaci pod „pět kruhů“. Těm domácím půjde v hlavním městě vedle snahy o splnění olympijského snu i o republikové medaile. Ochlazení, které má přijít o víkendu, by mělo maratoncům spíše pomoci.

10. 5. 2012

ČAS pokračuje v integraci běhů

V těchto dnech probíhá v Praze kongres AIMS – asociace pořadatelů dálkových závodů. Český atletický svaz při té příležitosti uspořádal setkání významných domácích organizátorů s těmi zahraničními. A do spolupráce v rámci komunity hodlá ČAS více zapojit také města, se kterými se při zítřejší večeři na počest výročí „Zátopkova hattricku“ chystá jednat o společném memorandum k masovým běhům.

10. 5. 2012

Poslední týdny do Vyškova

Organizátoři mistrovství republiky na dráze připravili lidové vstupné a už také dolaďují doprovodný program. Ve Vyškově se představí mimo jiné zpěvačka Gunčíková.

9. 5. 2012

Trojlístek překážkářek v čele s Demusovou

Zlatá tretra přilákala do Ostravy další hvězdy. Nejen čtvrtkařskou mistryni světa Demusovou, ale také její krajanky na kratším překážkovém sprintu Jonesovou a Wellsovou. Vedle Američanek přijede i aktuální lídr kladivářský tabulek Pars.

9. 5. 2012

„Den vítězství“ přinesl dva limity

Včerejší sváteční den bohatě naplnily závody po celé České republice. Na vrcholné akce se útočilo především v Olomouci, Klatovech i Liberci, ve dvou případech si mohl šéftrenér zapsat nová jména pro rodící se reprezentační soupisky: Marešová a Kubelová.

7. 5. 2012

Pražský maraton ukáže „staré známé“ i vycházející hvězdy

Listina elitních atletů 18. ročníku Volkswagen Maratonu Praha nabízí opět řadu zajímavých jmen. Mezi hlavní favority patří Česku známí Keňané.

7. 5. 2012

Extraligové brány se otevřou prologem na Hané

V Olomouci odstartuje „mítinkovým kolem“ nejvyšší domácí týmové měření sil, druhým rokem ve své inovované podobě.

6. 5. 2012

Bolt zahájil „olympijskou misi“ skvěle

Největší atletická superstar současnosti vstoupila do sezony v Kingstonu výkonem roku 9.82. Bolt však nebyl sám, komu se dařilo, na stejném místě i jinde padaly v uplynulých dnech výkony roku. V Berlíně dokonce padl světový rekord na silničních 25 km. Přinášíme přehled za uplynulé dny.

5. 5. 2012

Kocourek a Sekyrová ovládli hradeckou desítku

Republikový šampionát na desetikilometrové trati se podruhé konal mimo MČR na dráze. V Hradci Králové si pro obhajobu doběhli Kocourek, jenž přidal i limit na Evropský pohár, a loni stříbrná Sekyrová, jíž naopak nominační čas pro Bilbao o pár vteřin unikl.

5. 5. 2012

Radost české delegace v Sofii

Česká atletika slaví výrazný úspěch! Po 37 letech se v Praze bude konat významná atletická akce - halové mistrovství Evropy. Prohlédněte si bezprostřední reakce Báry Špotákové a Libora Varhaníka na videu.

5. 5. 2012

HME 2015 bude v Praze

Rada Evropské atletiky dnes na svém zasedání v bulharské Sofii rozhodla, že 33. halové mistrovství Evropy se uskuteční v Praze.

4. 5. 2012

Bolt jde do akce a další highlighty víkendu

Na Jamajce se schyluje k pořádné bouři. Při mítinku v Kingstonu se totiž do bloků chystá nejen „blesk“ Bolt, ale i jeho hvězdní krajané. Mítinkem v Desenzanu též startuje IAAF vícebojařská challenge.

4. 5. 2012

Lov na hvězdy pro Tretru vrcholí

Domácí mítinková jednička se uskuteční v Ostravě přesně za tři týdny. Mezi nejnovějšími přírůstky, které pořadatelé pro 51. ročník akce zajistili, jsou půlkaři Mulaudzi a Kszczot, koulař Majewski či čtveřice „soupeřů pro Bolta“ v čele s Chambersem.

3. 5. 2012

Odložilův memoriál oživí Strahov

Ani letos nebude širší česká špička ochuzena o příležitost poměřit se s kvalitní konkurencí z celého světa. Na rozdíl od posledních let se Odložilův memoriál uskuteční na stadionu Evžena Rošického.


Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí