Aktuality

22. 5. 2012

Harting za sedmdesát, Češi s limity

Německý diskař Robert Harting ozdobil letošní ročník Memoriálu Ludvíka Daňka výkonem blízko rekordu mítinku. Věra Cechlová má „B“ limit na olympiádu, štafeta sprinterů na 4x100, další diskařka Eliška Staňková a koulař Ladislav Prášil kritérium pro mistrovství Evropy.

21. 5. 2012

Rosolová druhá v Manchesteru a další info z víkendu

Nejen Maslákův rekord a další slibné počiny českých reprezentantů na přeborech Prahy, nejen Veselého vítězství na Diamantové lize, nejen republiková bitva o vícebojařské tituly. Atletický víkend byl podstatně bohatší. Zde je přehled toho, co by vám nemělo uniknout.

21. 5. 2012

Maslákův rekord v obrazech

Pražské přebory na Strahově viděly výjimečnou událost. Po 34 letech padl na stejném místě, stadionu Evžena Rošického, český rekord na 400 metrů. O parádu se postaral Pavel Maslák časem 45.31, nabízíme ji ve fotografiích i videu.

20. 5. 2012

Vícebojařské tituly poprvé Lukášovi a Malarikové

Dnes se uzavřelo mistrovství republiky všestranných atletů ve Staré Boleslavi. Mezi dospělými uspěli Marek Lukáš a Markéta Malariková, v juniorských kategoriích se radovali Tereza Vytlačilová a Václav Sedlák, který si navíc otevřel dveře do Barcelony. Nejvyšších bodových zisků dosáhli hosté MČR, Brazilec Átila a Slovenka Mokrášová.

19. 5. 2012

Poločas vícebojů: na čele Malariková a Štefek

Nejvyšší součty však mají po prvním dni mistrovství republiky všestranných atletů ve Staré Boleslavi hosté, Brazilec Átila a slovenská juniorka Mokrášová. Mezi vícebojaři do 19 let zatím vedou Sedlák a Březinová.

19. 5. 2012

Veselý vyhrál mítink Diamantové ligy

Oštěpař Vítězslav Veselý nenašel ve velice kvalitní konkurenci na mítinku v čínské Šanghaji přemožitele a vede pořadí své disciplíny v rámci Diamantové ligy.

19. 5. 2012

Maslák má rekord, radují se i další

Sprinter Pavel Maslák vylepšil na přeborech Prahy 34 let starý čtvrtkařský národní rekord a pokořil kritéria pro ME i OH. Do nominačních listin (jedné či obou akcí) se vepsali i tyčkaři Jiřina Ptáčníková a Jan Kudlička či diskařka Věra Cechlová Pospíšilová.

18. 5. 2012

Diamantová Čína a další očekávané události víkendu

Mítink Diamantové ligy v Šanghaji, na domácí scéně vedle vícebojařských mistráků krajské přebory. To jsou hlavní taháky nadcházejících dnů.

18. 5. 2012

Melich v Brazíli smolně druhý

Český kladivář o jediný centimetr nezvítězil na mítinku v Sao Paulo. Dařilo se tu domácí dálkařce Maggiová, naopak její tyčkařská kolegyně Murerová si na úvod připsala porážku.

17. 5. 2012

Žalský: dva limity jedním vrhem

Koulař Antonín Žalský poslal při středečních závodech v Pardubicích své náčiní do vzdálenosti 20.01 m a o jeden centimetr tak překonal nominační hranici pro mistrovství Evropy. Zároveň vyhověl měkčímu z kritérií pro olympijské hry.

17. 5. 2012

V Houštce půjde o Barcelonu i Helsinky

Slavný stadion ve Staré Boleslavi hostí vícebojařský šampionát v posledních době ve dvouletých intervalech. V sobotu 19. a neděli 20. května zde proběhne jeho první část, pro starší věkové kategorie – dospělé a juniory.

17. 5. 2012

EA připravila aplikaci pro chytré telefony

Používáte-li smart phone, můžete nyní atletiku na starém kontinentě sledovat ještě intenzivněji, evropská asociace totiž spustila pro chytré telefony speciální aplikaci.

16. 5. 2012

Další výzva pro běžce: Zátopkův týden

Běžecké mánie uplynulým Pražským maratonským víkendem neskončila. O pozornost si říkají další akce, mezi nimi Zátopkův zlatý týden, jež se bude konat za něco málo přes dva měsíce. Poprvé v historii jej bude hostit pražský park Stromovka.

15. 5. 2012

Tretra slibuje duely hvězd

Domácí atletická jednička Špotáková vyzve ruskou soupeřku Abakumovou – to je jeden z řady soubojů, které největší domácí mítink nabídne příští pátek. Deset dní před startem 51. ročníku hlásí Zlatá tretra Ostrava další obohacení startovní listiny. Osmnáct disciplín hlavního programu by mělo přinést bitvy na špičkové úrovni, útoky na rekordy či výkony roku.

15. 5. 2012

Osleplá Legnanteová zkusí paralympiádu

Patřila mezi nejlepší koulařky Evropy a závodila i na olympiádě. Po ztrátě zraku se Italka Assunta Legnanteová pokusí vybojovat zlato mezi hendikepovanými.

14. 5. 2012

Kreisinger: vše do sebe ideálně zapadlo

Rozhovor s vytrvalcem Janem Kreisingerem, který při svém nedělním maratonském debutu splnil nominační kritéria pro olympijské hry.

14. 5. 2012

Nadvláda ruských týmů v Saransku

Všech pět kategorií světového poháru v chůzi ovládla domácí družstva, individuální prvenství však patřila Rusům „pouze“ dvě – mezi ženami a na mužské padesátce. Nečekaným vítězstvími kolumbijských reprezentantů skončily obě juniorské kategorie. Z českých týmů skončily nejvýše jedenácté juniorky, vedené individuálně 20. Eliškou Drahotovou. Lucie Pelantová skončila 26.

14. 5. 2012

Melich dohodil do Londýna

Kladivář Lukáš Melich splnil výkonem 79.44 m při sobotním vrhačském mítinku v Lovosicích tvrdší kritéria pro olympijské hry a mistrovství Evropy.

13. 5. 2012

Kreisinger si řekl o Londýn

18. ročník Volkswagen Maratonu Praha patřil podle očekávání africkým běžcům, jmenovitě Agnes Kipropové a Deressa Chimsa. K radosti domácího publika se Janu Kreisingerovi podařilo pokořit o mírnější z limitů pro olympijské hry, necelé tři minuty dělily od nominace Petru Pastorovou.


Krátce

02.12.2016 11:33 Světový šampionát v přespolním běhu 2019 uspořádá Dánsko ve městě Aarhus.

01.12.2016 08:58 Mistrovství světa družstev v chůzi bude v roce 2018 hostit čínský Tchaj-cchang.

Archiv zpráv

Kalendář událostí