Aktuality

23. 4. 2012

Olympijská sezona „vytáhla z úkrytů“ hvězdy

Relativně brzký vrchol letošního roku zřejmě způsobuje, že řada zvučných jmen už nebrousí jen tréninkové stadiony, ale předvádí svou formu v soutěžích. Svou roli jistě sehrává i blížící se start Diamantové ligy, a tak nejenže se světové tabulky mění, ony se mnohde mění na špičkovou úroveň: aktuálně třeba na čtvrtce mužů pod 45, na ženské stovce blizoučko k 11 vteřinám.

23. 4. 2012

Krupičkův útok na limit zhatilo počasí

Vytrvalec Robert Krupička ukončil v dešti a chladu svůj pokus o nominační výkon na olympiádu na 35. km curyšského maratonu. O reparát se možná pokusí za tři týdny v Praze.

21. 4. 2012

Mistry potřetí v řadě Pelantová a Ketner

Za příjemného jarního počasí – slunečného, byť trochu větrného – se domácími mistry na 20 km v chůzi stali v Poděbradech Lucie Pelantová a Karel Ketner, oba tak vládnou MČR již třetím rokem. Absolutními vítězi se stali Slovák Tóth a Italka Di Vincenzová. V mezistátním utkání uspěli Maďaři a Italky následovány Češkami. V juniorské kategorii zvítězila Anežka Drahotová, potažmo domácí družstvo.

20. 4. 2012

Maratonce čeká další kolo honů na limity

Z dvojice českých vytrvalců, kteří plánovali při nedělním maratonu v Curych útok na olympijský limit, se na start postaví pouze Robert Krupička. Petra Kamínková musela účast odřeknout ze zdravotních důvodů.

19. 4. 2012

Poděbrady přivítají chodce na novém okruhu

Do lázeňského města v Polabí se každoročně sjíždí domácí chodecká elita bojovat o mistrovské tituly na 20kilometrové trati. V sobotu 21. dubna však půjde jako obvykle o měření sil v rámci mezistátního utkání a kromě toho jsou Poděbrady zařazeny i do evropského okruhu mítinků.

19. 4. 2012

Sport vloni vydělal státu 52 miliard

Podíl přínosů ze sportu na příjmech státního rozpočtu v roce 2011 dosáhl 3,3 %. Celkově do veřejných rozpočtů plynulo 52 miliard korun. Vyplývá to ze studie Koncepce financování sportu v České republice, kterou v těchto dnech dokončila společnost KPMG Česká republika.

18. 4. 2012

Reportérka Špotáková vyhlíží Londýn

Čeká ji podle všeho nejtěžší test kariéry: obhajoba olympijského zlata. Světová oštěpařská rekordmanka Barbora Špotáková se právě vrátila z vydařeného soustředění v Africe a věří, že svou misi nastartovala dobře – ostatně o pohodě svědčí videa, o která se podělila s novináři (najdete také v článku).

18. 4. 2012

Keňský oštěpař má nakročeno na OH. I díky YouTube.

Až donedávna byl oštěpařským samoukem, který se inspiroval na internetu záběry hodů špičkových oštěpařů. Nyní je 23letý Julius Yego blízko startu na Hrách v Londýně.

17. 4. 2012

Všední život Jeleny I.

Redaktor serveru nbolympics.com Joe Battaglia se pokusil nahlédnout do všedního života jedné z největších atletických hvězd, tyčkařky Isinbajevové. Posuďte sami, jak se mu to povedlo.

17. 4. 2012

David, Sanya, Maria, Andreas i Matthias

Žádná parta hic, nýbrž křestní jména dnes ohlášených hvězd pro 51. ročník ­Zlaté tretry Ostrava. Půlkařský rekordman Rudisha plní svůj slib, čtvrtkařská šampionka Richards-Rossová by se měla vrátit v podstatně lepší formě a kapitolu samu pro sebe tvoří oštěpaři: přijedou oba mistři světa z Tegu, Abakumovová i De Zordo a už tak nabitou mužskou konkurenci ozdobí i král posledních let Thorkildsen.

16. 4. 2012

Inventura světových tabulek a „snadná kořist“

Uplynulý víkend přinesl starty sprinterských, ale také vytrvaleckých hvězd. Přinášíme přehled toho, co by čtenářům nemělo uniknout, především s ohledem na tvorbu nejlepších výkonů rozbíhající se sezony.

16. 4. 2012

O velkém snu, který se naplnil

Není to pohádka, nýbrž o to hezčí realita. Ivana Sekyrová zaběhla ve svých čtyřiceti letech při svém premiérovém startu na maratonu olympijský limit a ochutná atmosféru nejslavnější soutěže světa.

16. 4. 2012

Bergrová kvůli záhadě v nártu trénuje jako půlkařka

Překážkářka a členka úspěšné štafety čtvrtkařek Zuzana Bergrová stále bojuje se zdravotními problémy, které komplikují její přípravu. I tak doufá, že má natrénován dobrý základ pro náročnou sezonu.

15. 4. 2012

Sekyrová pojede na olympiádu

Čtyřicetiletá vytrvalkyně Ivana Sekyrová zvládla při svém debutu na královské trati maraton za 2:34:23 a splnila tak přísnější z nominačních kritérium pro olympijské hry.

14. 4. 2012

Mistry republiky Pastorová a Pavlišta

Pardubický vinařský půlmaraton ovládl Keňan Cheruiyot v čase 1:06:34 a obhájil tak loňské prvenství. Mistry republiky se stali Petra Pastorová a Vít Pavlišta.

12. 4. 2012

Semenyaová vyzve Jelimovou

Souboj dvou nejrychlejších půlkařek posledních čtyřech sezon nebo chcete-li šampionek – světové 2009 a olympijské 2008. To je nejnovější lákadlo 51. ročníku Zlaté tretry Ostrava.

12. 4. 2012

Atletika nově i elektronicky

Právě vyšlo nové číslo časopisu ATLETIKA. Nyní si jej můžete zakoupit vedle klasické tištěné podoby také v elektronické verzi ať už pro počítače, iPady či chytré telefony.

12. 4. 2012

O Turnov je zájem, chybí ale peníze

Memoriál Ludvíka Daňka, jehož 13. ročníku je v letošní termínové listině přidělen 22. květen, láká kvalitní závodníky z celého světa. Zatím se však na jejich pozvání nedostává financí.

11. 4. 2012

Zátopkův týden se přesouvá do Prahy

Běžecký seriál pořádaný jako připomínka památného počinu Emila Zátopka, který v rozmezí osmi dnů dokázal vyhrát olympijskou desítku, pětku i maraton, se na 60. výročí těchto událostí představí v hlavním městě.